Czy skuter wodny może dobrze wyciągnąć rurkę? Czy to dobra jazda?

Tubing to przyjemna, szybka aktywność żeglarska, z której może korzystać każdy. Jednym ze sposobów, aby to zmienić i sprawić, by było ekscytujące, jest wciągnięcie dętki za skuter wodny! Czekać?! Czy skuter wodny może ciągnąć rurkę?

A Skuter wodny o mocy co najmniej 110 koni mechanicznych jest wystarczająco mocny, aby ciągnąć pasażera ważącego do 200 funtów. (91 kg) Holowanie słabszym skuterem wodnym może nadwyrężyć i uszkodzić silnik.

Istnieją również inne ograniczenia, którym dokładniej przyjrzymy się w tym artykule.

Wybór odpowiedniego skutera wodnego do tubingu

Jaki jest więc odpowiedni rodzaj skutera wodnego do ciągnięcia rurki? Cóż, jak wspomnieliśmy powyżej, skuter wodny musi być wystarczająco mocny, aby poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem.

Jeśli nie masz pewności, do czego jest zdolny silnik określonego modelu, sprawdź na stronie internetowej producenta lub u lokalnego dealera. Będziesz mógł znaleźć wszelkie potrzebne informacje w jednym z tych źródeł.

Potężny silnik jest ważny, ale potrzeba więcej niż tylko koni mechanicznych, aby rury były bezpieczne i legalne. Aby można było używać skutera wodnego do holowania jakiejkolwiek odmiany, musi być wystarczająca liczba miejsc dla kierowcy, obserwatora i holowanych osób.

Prawie wszystkie stany wymagają, aby jeśli używasz skutera wodnego do rur, musi być na nim druga osoba, która cały czas obserwuje tych, którzy są ciągnięci. Ta osoba jest określana jako „spotter”.

W niektórych miejscach, takich jak stan Teksas, można holować bez obserwatora tylko wtedy, gdy wyposaży się w lusterka wsteczne, które mają co najmniej 4 cale wysokości i 4 cale szerokości.

Wróćmy do zasad dotyczących liczby miejsc.

Całkowita liczba osób na skuterze wodnym i holowanych nigdy nie może przekraczać liczby miejsc siedzących na skuterze wodnym. Ta zasada, w połączeniu z wymaganą zasadą spotter, oznacza, że ​​w przeważającej części skuter wodny musi być w stanie pomieścić co najmniej 3 osoby, aby mógł być używany do rur. 1 kierowca, 1 spotter i 1 osoba w tubie.

Wyjątkiem byłby przypadek, gdyby ktoś miał skuter wodny z 2 miejscami siedzącymi, zainstalował wystarczająco duże lusterka wsteczne i znajdował się w miejscu, w którym nie jest wymagany spotter z dużymi lusterkami. Wtedy mógłby być jeden kierowca i jeden zawodnik na dętce.

Ale ponieważ tubing jest zwykle fajniejszy z wieloma osobami na rurze, dobrym pomysłem jest strzelanie do skutera wodnego, który może pomieścić 4. W ten sposób może jechać 1 kierowca, 1 spotter i 2 osoby. tubę w dowolnym momencie. Należy pamiętać, że 2 lub więcej bulw zwiększa ryzyko i niebezpieczeństwo obrażeń.

Każdy, kto jeździ na skuterze wodnym lub jest ciągnięty za nim, musi mieć na sobie kamizelkę ratunkową przez cały czas przebywania na wodzie. Jeśli 2 lub więcej bulw jeździ jednocześnie, zdecydowanie zaleca się zakładanie kasków. Większość urazów na rurkach jest wynikiem urazów głowy, w których zawodnicy nie nosili kasków.

Baw się, ale bądź bezpieczny!

Poniżej znajduje się zdjęcie tego, czego NIE ROBIĆ! Zwróć uwagę, że NIE ma obserwatora, lusterka wstecznego i kasków!

Testowanie limitu: ile naprawdę należy ciągnąć na rurze?

Załóżmy więc, że masz najsilniejszy i najszybszy 4-osobowy skuter wodny, jaki możesz znaleźć. Masz obserwatora gotowego do czujnej obserwacji i dwoje dorosłych, którzy chcą zobaczyć, jakie masz umiejętności holownicze. Czy powinieneś im dogadzać?

Uprawiając jakikolwiek sport wodny, bezpieczeństwo i ostrożność powinny być ważniejsze od dzikiej zabawy. Koleżanka opowiedziała mi historię o swoim wujku, który znalazł się w sytuacji podobnej do tej, która była kiedyś.

Jej wujek miał kiedyś skuter wodny i zabierał go na wszystkie rodzinne zjazdy, które co roku odbywają nad jeziorem. W rodzinie jest dużo małych dzieci, więc tubing jest co roku popularnym zajęciem.

Pewnego roku wszyscy wujkowie wpadli na pomysł, który uznali za zabawny. Jeden z nich prowadził skuter wodny, podczas gdy dwaj pozostali jechali na rurze za nią. Obaj jadący na rurze ważyli ponad 200 funtów każdy, więc dodali trochę znacznej wagi.

Wiedzieli, że skuter wodny może ich ciągnąć bez przebijania się, więc dali mu szansę.

Na początku wszystko wydawało się być w porządku. Skuter wodny nie napinał się zbyt mocno, a lina radziła sobie dobrze. Wtedy kierowca zdecydował się zrobić tak zwany bicz. Gdy dętka jest ubijana, bardzo szybko przesuwa się z jednej strony skutera wodnego na drugą.

Skutery wodne co najwyżej ważą nieco ponad 1000 funtów. Skuter wodny w tej historii był prawdopodobnie bliżej 800 funtów. Tak więc, gdy około połowa ciężaru skutera wodnego nagle szarpnęła go w jednym kierunku od tyłu, kierowca został faktycznie wyrzucony z pojazdu.

Więc zawsze zadawaj sobie pytanie, tylko dlatego, że możesz, czy powinieneś? Skuter wodny może ciągnąć duży ciężar, ale należy pamiętać, że sam skuter wodny nie jest zbyt duży, więc ciężar, który ciągnie, może mieć na to duży wpływ. Lepszym pomysłem może być trzymanie dzieci podczas jazdy na skuterze wodnym.

Czy skuter wodny jest lepszy niż łódź do rurowania?

Więc najważniejsze pytanie brzmi, dlaczego miałbyś używać skutera wodnego do ciągnięcia rurki zamiast łodzi? Istnieje wiele powodów, dla których skuter wodny może być uważany za lepszy wybór.

Najłatwiejszym powodem wyboru skutera wodnego zamiast łodzi jest cena.

Niektórzy ludzie mogą sądzić, że same skutery wodne są drogie. To jest sprawiedliwe. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie znaleźć zupełnie nowego za mniej niż 5000 USD. Jednak cena nowej łodzi z łatwością wznosi się znacznie powyżej 5000 USD.

Istnieje wiele różnych typów łodzi, a cena zupełnie nowej będzie wynosić od 10 000 do 100 000 USD i więcej, w zależności od tego, na jaki rodzaj patrzysz. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że najdroższy skuter wodny ma mniej niż 20 000 USD za nowy, różnica w cenie jest oczywistą zachętą.

Nawet jeśli chodzi o używane modele, ceny łodzi wciąż są bardzo wysokie. Trzeba cofnąć się do modeli z lat 90-tych, a nawet 80-tych, aby zacząć widzieć znaczne obniżki cen, podczas gdy skuter wodny mający 5 lat będzie znacznie tańszy niż ten sam model z bieżącego roku.

Kolejną zaletą korzystania z skutera wodnego nad łodzią jest rozmiar. Większość skuterów wodnych ma mniej niż 12 stóp długości. Według Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, aby można było uznać je za skuter wodny, jednostka wodna musi mieć mniej niż 13 stóp długości. Więc wiesz, że największy będzie 13 stóp.

Łodzie są dostępne w wielu różnych rozmiarach, ale te używane do holowania zazwyczaj są większe niż skutery wodne.

Mniejszy rozmiar skuterów wodnych oznacza, że ​​są znacznie łatwiejsze w transporcie i przechowywaniu. Wiele osób nie będzie miało miejsca na przechowywanie dużej łodzi w domu, co oznacza, że ​​muszą płacić za przechowywanie w magazynie lub w marinie. Nawet jeśli jest miejsce, transport może być trudny.

Aby przetransportować łódź lub skuter wodny, musisz mieć odpowiednią przyczepę i pojazd do holowania. Ponieważ skutery wodne ważą znacznie mniej niż łodzie, nie musisz się martwić, czy masz wystarczającą moc do holowania, ponieważ nawet wiele sedanów może holować do 1000 funtów.

Jeśli chodzi o przebywanie na wodzie, skutery wodne są pod pewnymi względami bardziej wszechstronne. Ich mniejszy rozmiar oznacza, że ​​mają lepszą zwrotność i mogą bezpiecznie operować w miejscach, w których większa łódź może nie pasować.

Fakt, że skutery wodne wykorzystują wewnętrzny system napędu odrzutowego, oznacza, że ​​mogą podjechać do brzegu w wodzie o głębokości zaledwie kilku stóp i nie martwić się o uszkodzenie. Ułatwia to wymianę pasażerów i kierowców.

Niektóre łodzie używają również napędu wewnętrznego zamiast śruby zewnętrznej, ale mimo że mogą zbliżyć się do brzegu, nadal trudniej jest wspiąć się na taki, niż wskoczyć na skuterze wodnym.

Co sprawia, że ​​obszar jest dobry dla rurek do skuterów wodnych?

Po upewnieniu się, że Twój skuter wodny nadaje się do ciągnięcia dętki, następnym krokiem jest ustalenie, dokąd się udać. Rurki można wykonywać w jeziorach, rzekach i oceanach. Tylko upewnij się, że lokalizacja jest bezpieczna.

Szukając miejsca do ciągnięcia dętki, upewnij się, że jest ona wystarczająco duża, aby manewrować nią. Jedną z zalet korzystania z skutera wodnego w przeciwieństwie do łodzi jest to, że nie będziesz potrzebować tak dużo miejsca. Mimo to ważne jest, aby znajdować się wystarczająco daleko od potencjalnych zagrożeń, aby nie narażać jeźdźców na niebezpieczeństwo.

Niektóre zagrożenia naturalne obejmują łachy piasku, skały, kłody, drzewa i brzeg. Przy tak wielu rzeczach, które mogą wyrządzić krzywdę, ważne jest, aby nie ciągnąć rurki w obszarze, którego nie znasz. Upewnij się, że wiesz, że woda jest wystarczająco głęboka, gdziekolwiek zdecydujesz się na rurkę.

Istnieje kilka nienaturalnych zagrożeń, o których również należy pamiętać. Boje to coś, na co być może trzeba uważać, ale największą z nich są inne łodzie.

Innym zadaniem obserwatora jest informowanie innych łodzi o obecności człowieka na wodzie. Za każdym razem, gdy jakaś osoba spadnie z tuby, obserwator powinien podnieść rękę jako znak dla innych łodzi, aby nie zbliżały się do obszaru. Najlepiej byłoby, gdyby spotter miał pomarańczową flagę, aby utrzymać dodatkową widoczność.

Czy jest specjalny sprzęt używany do rurek do nart wodnych?

Skąd wiesz, jakiej liny użyć do ciągnięcia rurki? Możesz pomyśleć, że możesz zejść do najbliższego sklepu z narzędziami i kupić dowolny rodzaj liny, ale to nie wystarczy.

Istnieje wiele cech, które sprawiają, że lina nadaje się do ciągnięcia rur. Musisz upewnić się, że lina jest wystarczająco mocna. Wiele lin ma wskaźnik wytrzymałości na zerwanie, który możesz sprawdzić.

Jeśli zdecydujesz się na zakup używanej liny, upewnij się, że sprawdziłeś ją bardzo dokładnie pod kątem strzępienia lub nadmiernego naciągnięcia. Jeśli lina ma słaby punkt, może się na niej zerwać i potencjalnie spowodować wiele problemów podczas sesji tubingu.

Inną rzeczą, której potrzebujesz w linie, są jasne kolory. W zależności od warunków w wodzie może być trudno dostrzec cienką linę. Niektóre jeziora mają piękne niebieskie odcienie, ale inne są bliższe brązowi. Lina w jasnym kolorze pomoże Ci go dostrzec i śledzić bez względu na kolor wody lub warunki.

Coś innego, co pomaga śledzić liny, to pływanie. Same liny nie są zbyt wyporne, ale wiele lin jest wyposażonych w urządzenie pływające przymocowane do liny, aby utrzymać ją nad wodą.

Ważne jest, aby lina nie znajdowała się pod skuterem wodnym, aby nie zaplątała się w napęd odrzutowy. Jeśli się tam wciągnie, dzień zabawy szybko się skończy. Kontrolowanie luzu liny to kolejna praca, którą może wykonać spotter.

Jeśli potrzebujesz rekomendacji dobrej liny holowniczej, AIRHEAD 4 Rider Tube Rope to solidny wybór. Niektóre z jego funkcji to:

  • Oceniono na 4150 funtów wytrzymałości na rozciąganie
  • 6-calowa pętla zaplatana na każdym końcu
  • Zaprojektowany do ciągnięcia 3 i 4 rurek rowerowych
  • Lina Keeper jest wliczony w cenę

Jeśli brzmi to jak coś, co Cię interesuje, oto połączyć kupić go na Amazon.

Gdzie przymocować linę holowniczą do skutera?

Jeśli chodzi o zaczepienie liny do skutera wodnego, istnieje kilka różnych opcji. Niektóre skutery wodne mają możliwość zamocowania pylonu narciarskiego, który jest tyczką do mocowania liny, aby lina znajdowała się wyżej nad powierzchnią wody. Są bardziej przydatne do jazdy na nartach i wakeboardzie, więc nie będziemy się nimi martwić w tym artykule.

Większość skuterów wodnych ma z tyłu pod siedzeniem hak holowniczy. Bardzo łatwo przymocować linę do tego haka. Zaletą używania wbudowanego haka zamiast pylonu jest to, że nie trzeba poświęcać czasu na montaż pylonu, a wbudowany hak jest w stanie wytrzymać większy ciężar.

Podczas mocowania liny do rurki, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, jak ją zahaczyć. Upewnij się również, że używasz tylko rurek, które są przeznaczone do rurek. Nie powinieneś próbować wyciągać zwykłej dętki.

Jak jazda?

Odpowiadając wprost na pytanie: to świetna jazda. Używanie skutera wodnego do dętkowania zamiast łodzi w żaden sposób nie odbiera wrażeń i może je dodatkowo wzbogacić, będąc ogólnie prostszym procesem.

Narty wodne są zdolne do dużych prędkości, więc nie ma nic straconego w małym rozmiarze. Jeźdźcy będą się dobrze bawić tak długo, jak kierowca będzie chciał ich ciągnąć.