Czy Side-by-Sides Street jest legalne w Teksasie?

Czy jesteś zainteresowany jazdą konną? Twój ramię w ramię legalnie w Teksasie? Przeprowadziłem badania, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, czy twoje ramię w ramię jest legalne.

Czy Side-by-Sides Street Legal w Teksasie? Obok siebie nie są legalne w Teksasie. W przeciwieństwie do innych stanów, w których można zmodyfikować pojazd, aby stał się legalny na ulicy, Teksas nie zezwala na przebywanie obok siebie na ulicy. Jedyne zwolnienie z tego prawa dotyczy użytkowania w gospodarstwie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przepisach obowiązujących w Teksasie, które uniemożliwiają twoją współpracę na ulicy, czytaj dalej. Omówię również, jak zakwalifikować się do zwolnienia z gospodarstwa.

Pokrewne przepisy w Teksasie:

W stanie Teksas jest wielu użytkowników obok siebie. Nie wolno im jednak używać ich obok siebie na drogach.

Moim zdaniem jednak nie będzie tak długo. Tak jak wiele innych tematów, o których nie będę się wdawał, Teksańczycy nie opowiadają się za tym prawem.

Jest wielu, którzy pracują nad zmianą tego prawa. Większość ludzi w Teksasie nie zgadza się z tym prawem, ale na razie tak jest.

„Jestem w punkcie, w którym szukam sojusznika lub sojuszników, którzy mogliby się temu przeciwstawić”.

Jeff Weimer

Biorąc pod uwagę dużą liczbę osób, które jeżdżą obok siebie w Teksasie i pragną legalnych przejazdów ulicznych, może to wydawać się śmieszne.

Jednak najczęściej są powody, dla których podejmowane są decyzje prawne. To samo dotyczy tej sytuacji.

Pomimo tego, jak wiele osób sprzeciwia się prawu, zasady muszą być przestrzegane, gdy są one w mocy. Bez przestrzegania prawa możesz zostać aresztowany lub ukarany grzywną.

Najlepszym rozwiązaniem jest znajomość prawa i przestrzeganie go.

Zasady gry Side by Side w Teksasie:

W Teksasie pojazd obok siebie, znany również jako pojazd użytkowy (UTV), jest uważany za pojazd rekreacyjny (ROV).

Większość pojazdów ROV jest wykorzystywana do konserwacji, polowań lub rekreacji. Rekreacja to najważniejsza część tego.

Ponieważ pojazd side-by-side jest uważany za rekreacyjny, prowadzenie pojazdu na drodze jest niezgodne z prawem. To jest w porównaniu z pojazdami, które wydają się mieć lepsze przeznaczenie.

Kwalifikacje do ROV to:

 • Wyposażony w siedzenie lub siedzenia do użytku na wózku i pasażera lub pasażerów.
 • Zaprojektowany, aby napędzać się, gdy cztery lub więcej opon styka się z podłożem.
 • Zaprojektowany przez producenta do użytku poza drogami publicznymi.
 • Nie jest przeznaczony przez producenta do pielęgnacji gospodarstw rolnych lub trawników.

Technicznie rzecz biorąc, side-by-side spełnia wszystkie te kwalifikacje. Chociaż niektóre side-by-side są budowane do użytku w gospodarstwie, nie mogą być legalne na ulicy bez faktycznego wykorzystania w ten sposób.

Ponieważ side-by-side spełnia te kwalifikacje, nie można nim jeździć po drogach.

Istnieją jednak pewne wyjątki od tego. Zwolnienia to:

 • Pojazd jest własnością stanu, powiatu lub gminy i jest eksploatowany na publicznej plaży lub autostradzie.
 • Kierowcą jest rolnik lub ranczer podróżujący nie dalej niż 25 mil.
 • Kierowca jest pracownikiem użyteczności publicznej.
 • Kierowca jest funkcjonariuszem organów ścigania.

Jeśli zobaczysz kogoś jadącego obok siebie na ulicy, nie zakładaj, że prawo się zmieniło. Ta osoba prawdopodobnie spełnia jedno z wyjątków.

Niefortunna prawda o prawie Teksasu jest taka, że ​​nadal będziesz musiał zrobić kilka rzeczy, aby jeździć obok siebie, nawet poza drogami publicznymi.

Aby być właścicielem obok siebie w Teksasie, musisz mieć obok siebie tytuł.

Nawet jeżdżąc obok siebie na terenie publicznym, musisz upewnić się, że masz następujące rzeczy:

 • Układ hamulcowy
 • System tłumika
 • Wykwalifikowany łapacz iskier przez Służbę Leśną Stanów Zjednoczonych.
 • Światło głowy i ogona
 • Naklejka pojazdu terenowego wydana przez Departament Parków i Dzikiej Przyrody Teksasu

Dobrą rzeczą jest to, że istnieje wiele prywatnych posesji, po których można jeździć za zgodą właściciela, nie martwiąc się o te rzeczy.

Negatywną rzeczą jest to, że jeśli chcesz jeździć na terenie publicznym, musisz spełnić te kwalifikacje.

W innych stanach znacznie łatwiej jest uzyskać obok siebie legalną ulicę. W niektórych stanach, po zdobyciu tych kwalifikacji, będziesz w stanie jeździć obok siebie na drodze.

Jednak w Teksasie musisz spełnić te wymagania, aby po prostu jeździć na terenie publicznym.

Dlaczego więc nie możesz legalnie jeździć obok siebie na ulicy w Teksasie?

Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie.

W innych stanach, takich jak Kalifornia, prawo to ma sens w przypadku dużej liczby dużych miast.

Jednak w Teksasie, gdzie jest tak wiele obszarów wiejskich, to prawo nie ma aż takiego sensu.

Takie jest na razie prawo. Może pewnego dnia to się zmieni i twoje ramię w ramię będzie legalne. To byłby ekscytujący dzień.

Wyłączenie użytkowania w gospodarstwie:

Na szczęście dla Ciebie, jeśli jesteś farmerem lub ranczerem, możesz jeździć obok siebie na ulicach.

Jest to dozwolone, ponieważ ze względu na możliwości holowania i ładowności obok siebie nie jest uważany za pojazd rekreacyjny, gdy jest używany w rolnictwie.

Twój numer rejestracyjny

Aby zakwalifikować się do tego zwolnienia, musisz mieć numer rejestracyjny.

Podczas 82. regularnej sesji ustawodawczej w Teksasie uchwalono ustawę wymagającą od osoby ubiegającej się o zwolnienie z podatku obrotowego, podania numeru rejestracyjnego wydanego przez Kontrolera rachunków publicznych.

Aby móc otrzymać numer rejestracyjny, musisz spełnić wymagania wymienione poniżej.

 • Rolnik lub ranczer, który hoduje produkty rolne, aby sprzedawać je innym.
 • Osoba zajmująca się akwakulturą i pszczelarstwem.
 • Kombajny na zamówienie.
 • Osoba zajmująca się operacjami samolotów rolniczych.
 • Gospodarcze szkółki zajmujące się wspieraniem wzrostu roślin na sprzedaż oraz producenci drewna, w tym drwale kontraktowi.

Kiedy zarejestrujesz się w celu uzyskania numeru rejestracyjnego, musisz upewnić się, że wszyscy, którzy będą prowadzić obok siebie, są uwzględnieni.

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia, numer otrzyma główny właściciel. Jednak wraz z głównym właścicielem w tej liczbie mogą znaleźć się także inni.

Upoważniając innych, będą również mogli jeździć obok siebie na ulicy.

Kiedy ubiegasz się o to zwolnienie, będziesz potrzebować dowodu, że rzeczywiście spełniasz jeden z wymogów. Jeśli nie spełnisz wymagań, nie otrzymasz numeru rejestracyjnego.

Zwolnienie to jest często używane w przypadku stron obok siebie. Ponieważ urządzenia obok siebie często mają dużą nośność, rolnicy będą poruszać się po czynnościach, które muszą zostać wykonane.

Jeśli kwalifikujesz się do tego zwolnienia, zdecydowanie sugeruję, aby go zastosować. Większość ludzi chce legalnie jeździć obok siebie po ulicach. I masz niesamowitą zdolność.

Powiązane pytania:

Czy UTV może być legalny na ulicy? UTV może stać się legalny na ulicy w zależności od stanu, w którym znajduje się side-by-side. Istnieje proces o różnej długości w zależności od stanu, przez który należy przejść, aby zalegalizować ulicę side-by-side. Jednak w kilku stanach UTV po prostu nie mogą stać się legalne.

Czy ulica Dune Buggy jest legalna w Teksasie? Dune Buggy nie są legalne na ulicach w Teksasie. Dune Buggy są uważane za rekreacyjny pojazd terenowy lub ROV. Wszystkie ROV nie są w stanie stać się legalne. Dzieje się tak dlatego, że pojazd jest uważany za rekreacyjny, bez celu na drodze.

Czy quady mogą być legalne na ulicy? Pojazdy terenowe mogą stać się legalne na ulicach, o ile zezwala na to stan. Podobnie jak UTV, ATV rozważają pojazdy rekreacyjne. Z tego powodu w niektórych stanach nie mogą stać się legalne. Jednak w wielu stanach ATV może stać się legalnym pojazdem ulicznym poprzez proces modyfikacji.