Czy Side-by-Sides Street jest legalne w Michigan?

Side-by-Side pojawiają się wszędzie, a nawet pojawiły się na ulicach w mniejszych obszarach. Kiedy podróżowałem z rodziną wydaje mi się, że każdy stan ma inne prawa i przepisy dotyczące jazdy obok siebie. Ważne jest, aby znać przepisy stanowe dotyczące legalności ulicy obok siebie.

Strony obok siebie mogą być legalne w stanie Michigan, jeśli zastosujesz się do właściwych przepisów i modyfikacji, które są omówione w ustawie uchwalonej przez Izbę w 5639.

Jest to nowa ustawa uchwalona przez stan, więc wielu długoletnich kierowców jeżdżących obok siebie (lub UTV, co oznacza terenowy pojazd użytkowy) musi dokonać rozległych modyfikacji w swoim pojeździe, jeśli chcą go używać na utwardzonych drogach miejskich .

Jakie są przepisy stanu Michigan?

Każdy UTV musi być przygotowany na przestrzeganie wszystkich przepisów wymaganych przez przeciętnego kierowcę na drogach. Obejmuje to używanie kierunkowskazów podczas jazdy lub posiadanie wydanej przez państwo tablicy rejestracyjnej powiązanej z osobą. Dzięki tej zmianie każdy UTV otrzyma od państwa numer VIN.

Opony

Przeciętny UTV ma koła terenowe w pojeździe, które mają grubszy i bardziej agresywny bieżnik na oponie. Nie będzie to świetny wybór dla dróg stanowych, Departament Transportu (lub DoT) ma listę opon, które są zatwierdzone przez stan.

Główne wymagania to dbanie o nie bez odsłoniętych kordów, brak oddzielenia bieżnika i bieżnik 2/32 cala. Po znalezieniu tych opon skontaktuj się z firmą, aby upewnić się, że są one zatwierdzone przez Departament Transportu Stanów Zjednoczonych.

Zderzaki

Zderzaki dotyczą tylko pojazdów przewożących pasażerów, powinny znajdować się w odległości 14-22″ od podłoża. (gdy nie jest w napędzie na cztery koła) Zderzaki są dość prostą modyfikacją do wykonania, a wiele firm UTV umieszcza więcej zderzaków w swoich pojazdach seryjnych.

Pasy bezpieczeństwa/Funkcje bezpieczeństwa

Większość twoich UTV będzie miała jakieś pasy bezpieczeństwa przynajmniej dla kierowcy i pasażera, ale każda osoba w pojeździe musi być zapięta. Istnieją różne rodzaje pasów bezpieczeństwa, od podstawowego do pełnych uprzęży, które są świetne w użyciu.

Czytać  Co to jest łowienie pod lodem (prosta odpowiedź ze zdjęciami)

Będziesz musiał dodać stojak na talerze z tyłu UTV (nie musisz mieć go z przodu).

Lustra

Będziesz potrzebował kilku luster obok siebie. Obejmuje to dwa lusterka wsteczne, które umożliwiają zobaczenie nadjeżdżających pojazdów, ale także wewnętrzne lusterko wsteczne do cofania pojazdu. Dobrze je mieć na każdym pojeździe terenowym, nawet jeśli nie używasz ich na ulicy i tylko podczas przejażdżek po szlakach.

Światła i sygnały

Istnieje kilka modyfikacji oświetlenia, które musisz wprowadzić, UTV są teraz wyposażone w przednie światła do jazdy po słabo oświetlonych obszarach, ale teraz będziesz potrzebować świateł, tylnych świateł, świateł hamowania i kierunkowskazów.

Kierunkowskazy będą najłatwiejsze do zainstalowania, dzięki zamontowaniu czterech małych lampek LED lub żarowych oraz kilku podstawowych części, w tym migacza, opornika i przełącznika.

Większość nowszych UTV będzie miała światła stopu sygnalizujące, kiedy zwalniasz. Będziesz także potrzebować podświetlonej tablicy rejestracyjnej.

Szyby przednie

Przednia szyba nie może być tylko podstawową szybą z pleksi, która jest teraz tak popularna w UTV. Twoja przednia szyba musi być szybą ze szkła bezpiecznego, tak jak w przypadku tradycyjnych pojazdów. Musi również mieć wycieraczki przedniej szyby i musi mieć możliwość automatycznego czyszczenia przedniej szyby.

Hamulce

Przerwy muszą być zgodne z kodem i mieć działające światła hamowania.

Klakson

Potrzebny jest klakson, aby kwalifikować się do legalności ulicy. Zachęcam również do posiadania takiego, niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twój pojazd był na drogach. Nawet na drogach gruntowych nawet UTV są stosunkowo małe i mogą pozostać niezauważone przez rozproszonych kierowców w dużych samochodach.

Tabliczka licencyjna

Oczywiście, mając legalną ulicę pojazdu, będziesz potrzebować identyfikacji. Będziesz musiał otrzymać numer VIN ze stanu, a następnie możesz zarejestrować swój UTV w stanie, tak jak w przypadku tradycyjnych pojazdów.

Czytać  15 wskazówek dotyczących finansowania zakupu skutera wodnego

Modyfikacje opcjonalne

Istnieją również inne modyfikacje, które możesz wprowadzić, aby być tak bezpiecznym, jak możesz być na ulicach ze swoim UTV. Drzwi są pierwszymi, które przychodzą na myśl, ponieważ zapewniają dodatkową ochronę Twojego pojazdu.

Drzwi

Jest tak wiele opcji drzwi, że możesz zrobić drzwi standardowe, półdrzwiowe lub polecam całkowicie zamknięte drzwi. Dzięki tej modyfikacji otwiera się możliwość dodania ogrzewania i klimatyzacji w Twoim pojeździe. To sprawia, że ​​czujesz się bardziej jak w samochodzie, a w Michigan robi się dość zimno. Jazda bez drzwi, okien i dachu z prędkością 30 mil na godzinę. Będzie zimno i wietrznie.

Dach

Co prowadzi mnie do mojej następnej rekomendacji, zdobądź dach. Nie tylko podstawowy nylon, który można oderwać w kilka sekund, polecam montowany dach albo z aluminium, albo z poliwęglanu.

Pasy bezpieczeństwa

Wracając do pasów bezpieczeństwa, pasy bezpieczeństwa na kolanach są w porządku, ale zalecam posiadanie pasów bezpieczeństwa na całej długości ciała. W UTV nie zawsze są poduszki powietrzne, a ta dodatkowa warstwa ochrony jest świetna, aby powstrzymać cię przed urazem kręgosłupa szyjnego w mniejszych wypadkach.

Wspomagany układ kierowniczy

Jeżeli Twój pojazd nie posiada wspomagania to zdecydowanie zachęcam do zapoznania się z nim. Korzyści w zakresie bezpieczeństwa są niezliczone, a podczas jazdy po utwardzonych ulicach i obszarach mieszkalnych najlepiej jest mieć możliwość jak najszybszej reakcji. Wyzwania różnią się od podstawowej jazdy po szlakach.

Koło zębate

W stanie Michigan obowiązkowe jest, aby wszyscy pasażerowie nosili kask podczas jazdy UTV, a jeśli Twój kask nie ma maski na twarz, musisz również nosić okulary ochronne. Nie obejmuje to pojazdów z dachami.

Na ulicach i własności prywatnej zasady dotyczące sprzętu są inne i zwykle nie wymaga stosowania gogli i kasków.

Koncesjonowanie

Normalnie potrzebujesz zezwolenia ORV (pojazd terenowy) na jazdę po szlakach. Ale jeżdżąc obok siebie na legalnej ulicy, nie jest to obowiązkowe, będziesz potrzebować tylko podstawowego prawa jazdy klasy C, aby prowadzić pojazd na drogach państwowych, nawet na normalnych szlakach, nie będziesz potrzebować, jeśli pozostaniesz w 2- napęd na koła. Istnieją pewne okoliczności, które wymagają uzyskania licencji ORV, ale przy rocznej opłacie około 25 dolarów nie wydaje się to zbyt trudne.

Czytać  Ile zarabia kapitan parasail?

Całkowity koszt

Wszystkie te różne modyfikacje mogą szybko się sumować, nawet nie obejmując opłat, które zaczynają się od otrzymania numeru VIN. Różni właściciele obok siebie zgłaszali, że wydali ponad 1500 dolarów na próbę legalizacji swojego pojazdu. Cena ta będzie oczywiście zależeć od zdolności danej osoby do samodzielnego wprowadzenia modyfikacji lub od tego, czy będzie musiała zapłacić, aby ktoś zrobił to za nich.

Niektórzy wydają się bardzo podekscytowani tą ostatnią ustawą podpisaną przez gubernatora Syndera, a inni uważają, że wprowadzenie niezbędnych zmian jest zbyt wielką niedogodnością. Jest to coś, co należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o legalizacji pojazdu na ulicy lub nawet o zakupie.

Powiązane pytania?

Jakie stany są legalne na ulicach obok siebie? ARizona, Utah, Nevada, Teksas, Minnesota, Wyoming, Idaho, Indiana, Kansas, Montana, Północna i Południowa Dakota, Waszyngton, Michigan, Kentucky, Nebraska, Ohio, Vermont, Wisconsin, New Hampshire, Tennessee i Kolorado to wszystkie stany, które zalegalizowały side-by-side, ale wszystkie mają własne przepisy, dzięki którym pojazd jest legalny do użytku na ulicy.

Jakie są najlepsze zestawy do legalizacji UTV? Istnieje wiele różnych zestawów, które zapewniają narzędzia umożliwiające legalizację ulicy UTV, ale nie wszystkie zestawy będą miały wszystko dla każdego stanu. Jedno, które polecam, jest ogólnie dobre, to Marka Tuska to jest uniwersalne dla wielu marek UTV.