Czy Side-by-Sides Street jest legalne na Florydzie?

Zgodnie z prawem Florydy, pojazd typu side-by-side lub ROV, jak opisuje to stan, nie może być legalnie obsługiwany na żadnej publicznej drodze, ulicy lub autostradzie. Jedynym wyjątkiem od tego prawa jest sytuacja, gdy droga jest nieutwardzoną drogą publiczną, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 35 mil na godzinę lub mniej oraz w ciągu dnia.

Wiele osób uwielbia jeździć obok siebie na szlakach, w lesie, a nawet na wydmach. Jednak niektórzy ludzie mieszkający w pobliżu tych obszarów chcieliby móc zabrać je na drogę i przez ich miasta.

Zanim jednak to zrobisz, ważne jest, aby poznać różne prawa z różnych stanów dotyczące działania side-by-side, ponieważ zmienia się on czasami ze stanu na stan, a nawet z hrabstwa na hrabstwo.

Jazda obok siebie nie jest całkowicie nielegalna, gdziekolwiek się wybierasz. Rząd federalny pozwala stanom decydować, w jaki sposób będą decydować o możliwości prowadzenia pojazdu terenowego po ulicach, a wiele stanów posuwa się nawet dalej, przenosząc tę ​​decyzję do lokalnych hrabstw.

Niektóre stany, takie jak Utah, Idaho, Indiana i inne, są dość luźne w swoich przepisach dotyczących pojazdów, jeśli chodzi o łączenie obok siebie i sprawiają, że proces konwersji obok siebie na niezbędne załączniki, aby Twój pojazd był legalny, był dość łatwy.

Inne stany są jednak bardziej rygorystyczne w kwestii, czy można nawet przekonwertować pojazd obok siebie z dodatkowymi załącznikami, co pozwoli na legalizację pojazdu na ulicy.

Pochodzę z Indiany i obecnie mieszkam w Idaho, więc poszło mi całkiem łatwo. Przykro mi jednak mówić, że ci z was, którzy mieszkają na Florydzie, nie będą mogli w najbliższym czasie wyjechać obok siebie na publiczną drogę. Z jakiegoś powodu Floryda po prostu na to nie pozwoli.

Nie ma znaczenia, czy masz klakson podłączony obok siebie, czy masz lusterka, tablicę rejestracyjną, przednie szyby, a nawet pełne drzwi i okna, stan Floryda zabrania wszelkich ROV (rekreacyjnych pojazdów terenowych) na drogi publiczne lub autostrady.

Mogą jednak istnieć pewne małe luki, jeśli będziesz wystarczająco ostrożny z definicjami. Mam na myśli to, że to, co stan Floryda uważa za ROV, technicznie nie opisuje każdego pojedynczego obok siebie. W rzeczywistości wiele z nich całkowicie wykracza poza opis.

Przyjrzyjmy się więc niektórym prawom stanowym Florydy wraz z ich opisami i kodeksami, abyś mógł sam określić, czy należysz do pewnych kategorii i masz ochotę zaryzykować, czy też, oczywiście z własnej woli.

Co to jest Side-by-Side według Florydy?

Zanim przejdziemy do tego, czy możemy, czy nie, mądrze byłoby najpierw zrozumieć, czym tak naprawdę jest cudowny stan słońca, ponieważ pomoże nam to zrozumieć, czy podlegamy tym różnym kodom. albo nie.

»ipsa scientia potestas est« (wiedza, umiejętności samo w sobie jest moc’)

Franciszek Bacon

Istnieje wiele różnych artykułów i witryn, które rzeczywiście błędnie cytują obecny Prawa stanu Floryda w odniesieniu do side-by-side, ich definicji i dostępnych zastosowań.

Nie zrozum mnie źle, moje stwierdzenie na początku artykułu nadal jest aktualne, pojazdem typu ROV, zgodnie z definicją stanu, nadal nie można legalnie jeździć po żadnej utwardzonej jezdni, ulicy lub autostradzie.

Dobrze jest wiedzieć, jak stan faktycznie definiuje pojazd typu side-by-side lub ROV, jak go nazywają, w ten sposób możesz sam określić, czy twój konkretny side-by-side podlega opisowi stan.

Pod Statut Florydy 2019 w rozdziale 261 zatytułowanym „BEZPIECZEŃSTWO I REKREACJA POJAZDÓW POJAZDÓW POZA AUTOSTRADAMI” opis pojazdu ROV jest zdefiniowany w ten sposób.

(Punkt 8) „ROV” oznacza każdy zmotoryzowany rekreacyjny pojazd terenowy o szerokości 80 cali lub mniejszej, który ma masę suchą 2500 funtów lub mniej, jest przeznaczony do podróżowania na co najmniej czterech oponach niedrogowych i jest produkowany do użytku rekreacyjnego przez jedna lub więcej osób. Termin nie obejmuje wózka golfowego w rozumieniu SS. 316.003 oraz 320,01 lub pojazdem wolnobieżnym określonym w ust. 320,01.

Więc jeśli Twój side-by-side ma 80 cali lub mniej szerokości i ma suchą masę 2500 funtów i używa opon innych niż drogowe lub opon DOT, jak się je często nazywa, to Twój side-by-side rzeczywiście spada pod opisem stanu Floryda dla pojazdów typu ROV.

Ważne jest, aby pamiętać, że wiele innych witryn ma obecnie stare prawa i statuty opublikowane w opisie pojazdu ROV na Florydzie, który dotyczył pojazdu, który miał 60 cali lub mniej i miał masę suchą 1500 funtów lub mniej.

Jak widać, informacje są nieaktualne i już nie obowiązują. Opis pogrubiony powyżej to aktualne prawo i statut w formie obowiązującej obecnie w 2019 roku.

Zanim pójdziesz, powiedz „no cóż, co to jest pojazd-autostrada? po prostu wiedz, że profesjonalni prawnicy bardzo poważnie podchodzą do konkretnych definicji i już cię pobili.

Zgodnie z tym samym rozdziałem, sekcja 5 stanowi, że „pojazd terenowy” oznacza każdy pojazd ATV, dwukierunkowy pojazd ATV, ROV lub OHM, który jest używany poza drogami lub autostradami tego stanu i który nie jest zarejestrowany i dopuszczony do ruchu na drogach zgodnie z rozdział 320”.

Więc jeśli chcesz przejść do rozdziału 320 w ustawach Florydy z 2019 r. i zobaczyć, czy możesz znaleźć lukę, to mój gość, ale myślę, że jest mało prawdopodobne, abyś znalazł coś takiego.

Uważam, że można śmiało powiedzieć, że Floryda uwzględniła wszystkie swoje podstawy, tworząc precyzyjne definicje prawne, aby zapewnić, że nikt nie może wyprowadzić swoich towarzyszy na ulicę lub autostradę przez jakąś lukę w definicji.

Inne przydatne przepisy side-by-side do poznania

Chociaż głównym tematem tego artykułu było ustalenie, czy możesz legalnie jeździć obok siebie na ulicy, czego nie możesz, przed wyjazdem i zażyciem może być pomocne poznanie niektórych innych przepisów obowiązujących na Florydzie podróż tam i nieświadomie złamać prawo.

Mieć co najmniej 16 lat

Jeśli jedziesz obok siebie tereny publiczne wtedy zastosowanie będą miały następujące przepisy.

W rozdziale 261 w sekcji 2 prawo stanu Floryda stanowi, że: „Każda osoba obsługująca pojazd terenowy zgodnie z niniejszą sekcją, która nie ukończyła 16 lat, musi być nadzorowana przez osobę dorosłą podczas obsługi pojazdu terenowego”.

Więc jeśli wybierasz się na wycieczkę na Florydę i planujesz wybrać się do niektórych parków stanowych lub na teren publiczny i jeździć obok siebie, musisz mieć co najmniej 16 lat.

Jeśli mieszkasz na Florydzie i chcesz obejść ten statut, to jest na to sposób. Zgodnie z sekcją 3 tego samego rozdziału, jeśli masz mniej niż 16 lat, możesz uzyskać „zaświadczenie potwierdzające pomyślne ukończenie zatwierdzonego kursu bezpieczeństwa pojazdów terenowych w tym stanie lub innej jurysdykcji.

W ten sposób będziesz mógł obsługiwać ramię w ramię bez konieczności ukończenia 16 urodzin. Zrozum również, że te ograniczenia wiekowe mają zastosowanie tylko wtedy, gdy jesteś włączony publiczny grunt.

Jeśli odwiedzasz znajomego lub członka rodziny, który ma dobytek, po którym możesz wyjechać i jeździć samochodem, nie musisz mieć ukończonych 16 lat, aby to zrobić.

Nosić odpowiednią ochronę

Ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy masz mniej niż 16 lat, jednak prawo stanowi, że „Dla osoby, która nie ukończyła 16 lat, może obsługiwać pojazd terenowy bez ochrony oczu, butów za kostkę i kasku ochronnego zatwierdzonego przez Departament Transportu Stanów Zjednoczonych lub fundację Snell Memorial Foundation. ”

Zakaz picia

Naruszasz prawo, jeśli „…prowadzić pojazd terenowy pod wpływem alkoholu, substancji kontrolowanej lub jakiegokolwiek leku na receptę lub dostępnego bez recepty, który upośledza wzrok lub stan motoryczny”.

Brak dodatkowych pasażerów

Jest to naruszenie prawa”Aby przewozić więcej pasażerów w pojeździe terenowym, niż maszyna jest specjalnie zaprojektowana przez producenta do przewozu.”

Brak lekkomyślnej jazdy

Jeśli ty „…obsługiwać pojazd terenowy w sposób nieostrożny lub lekkomyślny, który zagraża lub powoduje obrażenia lub szkody innej osoby lub mienia”, wtedy naruszasz również prawo stanowe.

Jeśli złamiesz lub naruszysz to prawo w jakikolwiek sposób lub formę, możesz zostać ukarany grzywną w wysokości co najmniej 100 dolarów i możesz mieć cofnięty przywilej prowadzenia działalności side-by-side na gruntach publicznych. Więc baw się dobrze, ale bądź ostrożny.