Czy Side by Side może być odpisem podatkowym dla gospodarstwa rolnego?

Aby side-by-side było ważnym odpisem podatkowym dla gospodarstwa rolnego, zakup musi być zwyczajny i niezbędny do prowadzenia tego typu działalności. Tak więc, side-by-side byłby ogólnie uważany za ważny odpis podatkowy dla gospodarstwa. Dzięki nowym poprawkom do sekcji 179 odliczeń podatkowych wprowadzonych podczas niedawnej administracji Trumpa, kupowanie pojazdów takich jak ATV i side-by-side podlega w 100% odliczeniu, niezależnie od tego, czy jest to nowe, czy używane.

Pochodzę z Indiany, a moja obecna rezydencja znajduje się w południowym Idaho, więc nie trzeba dodawać, że całe życie otaczały mnie farmy. Chociaż sam nigdy w nim nie mieszkałem, spędziłem różne lata pomagając na farmach przy usuwaniu wiech z kukurydzy i innych pracach na farmie.

Wszyscy słyszeliśmy o tym, jak duże korporacje utrudniają małym i średnim firmom rozwój i wywieranie wpływu na rynek, a nawet osiąganie przyzwoitych zysków.

Trudno jest nawet, z pomocą rządu, zająć się wszystkimi czynnościami i obowiązkami, które mają do wykonania. Wielu rolników z małych miast, którzy nie mogą konkurować z gigantami branży, takimi jak na przykład Beck, ma trudności z zakupem niezbędnych narzędzi i maszyn potrzebnych do wykonywania pracy i utrzymania się na powierzchni.

Na szczęście w tym miejscu wchodzi sekcja 179. Jest to wielka pomoc dla drobnych rolników i dotyczy nie tylko pojazdów takich jak ATV i side-by-side, ale ogólnie maszyn.

Przejdziemy dalej i przyjrzymy się sekcji 179 i zobaczymy, jak odnosi się ona do rolników i jak możesz ją wykorzystać na własne małe ranczo lub gospodarstwo, aby zaoszczędzić pieniądze i uzyskać dodatkową pomoc i moc, których potrzebujesz do swojego farma lub ranczo.

Sekcja 179 Objaśnienie

Każdy stan ma inny sposób rozliczania podatków, a jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, polecam porozmawiać z CPA, aby uzyskać dokładny przewodnik dotyczący konkretnych stanów i obowiązujących w nim przepisów. Jeśli zatrudnianie CPA nie jest w Twoim stylu, jest tak wiele darmowych narzędzi podatkowych dostępne, co może zapewnić, że Wuj Sam otrzyma najdokładniejsze informacje.

Istnieje jednak kilka ogólników, które będą przenoszone ze stanu na stan. Oznacza to, że bez względu na konkretny proces, który będziesz musiał wykonać, skończysz na skreśleniu swojego ATV lub obok siebie zgodnie z sekcją 179.

Teraz wiem, że podatki wydają się zniechęcające i mylące, a na pewno mogą być. Większość z nas nie spędziła swojej kariery edukacyjnej, czekając na sprawdzanie liczb i zdobywanie wiedzy o przepisach i procesach podatkowych.

Sekcja 179 jest jednak w rzeczywistości dość prosta i nie jest tajemniczym i złożonym kodem podatkowym. Ogólne wyjaśnienie jest następujące:

Sekcja 179 kodeksu podatkowego IRS umożliwia firmom odliczenie pełnej ceny zakupu kwalifikującego się sprzętu i/lub oprogramowania zakupionego lub sfinansowanego w ciągu roku podatkowego.

Sekcja 179.org

Więc co to dla ciebie oznacza? Cóż, oznacza to, że jeśli kupisz, a nawet wydzierżawisz, kwalifikujący się sprzęt (kwalifikują się quady i UTV), możesz odliczyć pełna cena zakupu od dochodu brutto.

Rząd ustanowił to, aby zachęcić małe firmy do kupowania sprzętu, który jest im potrzebny do inwestowania w siebie i rozwój ich działalności.

Jeśli prowadziłeś działalność kilka lat temu, być może słyszałeś, że odpis ten nazywa się inną nazwą, np. „Luka podatkowa SUV-a” lub „Odliczenie od podatku Hummer”, ponieważ wiele firm używało tego kodu podatkowego do odpisywania kwalifikujących się pojazdów.

Od tego czasu te różne pojazdy zostały drastycznie zredukowane, ale sekcja 179 nadal jest bardzo korzystna, szczególnie dla właściciela małej firmy.

Jak działa sekcja 179?

Więc możesz sobie pomyśleć: „Cóż, świetny Geoff, cieszę się, że można odpisać moje ramię w ramię, ale jak to u diabła działa?” To dobre pytanie, które ma całkiem prostą odpowiedź.

Wcześniej w ramach różnych kodów podatkowych firma mogła stopniowo odpisywać kwalifikujący się sprzęt poprzez amortyzację. Tak więc, na przykład, jeśli kupisz sprzęt za 60 000 USD, możesz być w stanie odpisać 10 000 USD rocznie przez sześć lat.

Większość właścicieli firm wolałaby jednak spisać to wszystko naraz, a to ma sens, ponieważ nie byłby w stanie od razu uzyskać solidnego zwrotu z inwestycji.

I powiedzmy, że Twoja mała firma upadłaby, tak jak robi to 50% małych firm w ciągu ich piątego roku, nie byłoby mądrym posunięciem zainwestować od razu w coś tej wielkości.

Tak więc teraz, w obecnym brzmieniu Sekcja 179, możesz odpisać cały zakup kwalifikującego się sprzętu w bieżącym roku podatkowym. Wiele firm może i skorzystało na tym, mogąc szybciej inwestować w swoje firmy.

Czy istnieją ograniczenia?

Wszystko to brzmi dobrze i elegancko, ale czy są jakieś ograniczenia w kodeksie podatkowym? Odpowiedź brzmi tak, tak, są. Nie można po prostu kupić sprzętu za miliony dolarów, a potem odpisać go pod koniec roku.

Zgodnie z sekcją 179 istnieje limit pieniężny, możesz wydać tylko do 1 000 000 USD w 2019 r. i zlecić jego odpisanie. Istnieją również limity co do tego, ile możesz wydać na zakupiony sprzęt i jest to 2 500 000 USD w 2019 roku.

Odliczenie zaczyna się stopniowo zmniejszać w przeliczeniu na dolara za dolara po wydaniu przez biznes 2 500 000 USD, a więc całe odliczenie znika po 3 500 000 USD.

Nawet przy ograniczeniach mówimy o tym, że można tu odliczyć miliony dolarów, a to szaleństwo. Może to pomóc małym, a nawet średnim firmom rozwijać się i prosperować.

Teraz firmy, które wcześniej nie mogły sobie pozwolić na inwestowanie w siebie i zakup niezbędnego sprzętu, mają na to środki.

Co jest uważane za kwalifikujący się sprzęt i kto się kwalifikuje?

W całym tym artykule, a także mówiąc o sekcji 179, dość często używam terminu „wykwalifikowany sprzęt”. Więc najprawdopodobniej będziesz chciał wiedzieć, jakie rzeczy należą do tej kategorii.

Na początek możesz również chcieć wiedzieć, czy w ogóle kwalifikujesz się do tego odpisu, a ja na to również odpowiem.

Wszystkie firmy, które kupują, finansują i/lub leasingują nowy lub używany sprzęt biznesowy w roku podatkowym 2019, powinny kwalifikować się do odliczenia na podstawie sekcji 179 (przy założeniu, że wydają mniej niż 3 500 000 USD).

Sekcja179.org

Jeśli chodzi o to, jakie rodzaje rzeczy kwalifikują się do sekcji 179, odpowiedzi jest całkiem sporo. Kwalifikuje się większość dóbr materialnych używanych w biznesie, w tym pojazdy użytkowe (ATV i side-by-side).

Istnieją inne rzeczy, takie jak meble biurowe, komputery, sprzęt biurowy, maszyny do użytku biznesowego i znacznie więcej niż kwalifikacje. Tam jest pełna lista na stronie sekcji 179, na którą możesz zajrzeć, aby zobaczyć, co dokładnie kwalifikuje się również w sieci.

Aby zakupiony sprzęt mógł ubiegać się i kwalifikować się do sekcji 179, sprzęt, pojazdy, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne itp. muszą być używane do celów biznesowych przez ponad 50% czasu.

Aby dowiedzieć się, czy Twój pojazd lub sprzęt osiągnie tę kwalifikację, pomnóż koszt sprzętu, pojazdu lub oprogramowania przez procent użytkowania biznesowego, a to da odpowiedź, czy osiągniesz kwotę pieniężną. kwalifikuje się do sekcji 179.

Jeszcze jedna rzecz na sprzęcie, który się kwalifikuje. Aby zakwalifikować się do odliczenia na podstawie sekcji 179, zakupiony lub sfinansowany sprzęt, oprogramowanie itp. musi zostać oddany do użytku między 1 stycznia 2019 r. a 31 grudnia 2019 r.

Sekcja 179 a amortyzacja premii

Jak niektórzy z was mogą wiedzieć, istnieje kod podatkowy, który można złożyć, a który podlega amortyzacji premii. W niektórych latach oferowana jest amortyzacja premii, aw innych nie. Na bieżący rok 2019 oferowany jest w 100%.

Amortyzacja premii nie jest jednak częścią 179. Największą różnicą między nimi jest to, że oba używany i nowy sprzęt kwalifikuje się do Sekcji 179, o ile jest „nowy dla Ciebie”.

Amortyzacja premii wcześniej obejmowała tylko nowy sprzęt do czasu uchwalenia najnowszej ustawy podatkowej, w której teraz obejmuje zarówno używany, jak i nowy sprzęt.

Amortyzacja premii była i nadal jest bardzo dużą pomocą dla dużych firm lub korporacji. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj wydają znacznie więcej niż w ramach sekcji 179 w wysokości 2 500 000 USD na nowy sprzęt kapitałowy.

Kiedy dana osoba stosuje te kody podatkowe, sekcja 179 jest zwykle usuwana jako pierwsza, a następnie amortyzacja premii, chyba że firma nie miała w tym roku zysku podlegającego opodatkowaniu.

Nierentowna firma może przenosić swoją stratę na przyszłe lata, przez co amortyzacja premii jest dla nich zbędna.

Podsumowując, tak, możesz odpisać swoje podatki obok siebie i to dzięki sekcji 179. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, przejdź do Sekcja179.org.