Czy sanki do wędkowania pod lodem pływają?

Kiedy po raz pierwszy próbujesz łowić pod lodem, to normalne, że czujesz się trochę zdenerwowany. Jeśli lód pęknie, możesz wpaść do lodowatej wody i doznać poważnych obrażeń. Na szczęście łowienie pod lodem jest stosunkowo bezpieczne. Mimo to warto wiedzieć, że masz dostępne zabezpieczenia, jeśli tak zdecydujesz.

Czy sanki do wędkowania pod lodem unoszą się na wodzie? Większość sanek to robi, ale tylko do pewnego stopnia. Lekko obciążone sanki lodowe mogą unosić się na wodzie, ale jeśli ładunek jest zbyt ciężki, zatonie.

Łatwo zauważyć, jak poznanie tego drobiazgu może przerazić niedoszłych wędkarzy podlodowych. Dlatego ten przewodnik pomoże ci zrozumieć szczegóły, zanim wyruszysz na wolność.

Czy sanki do wędkowania pod lodem pływają?

W większości nowoczesne sanki do łowienia pod lodem mają trochę unosić się na wodzie. Nie mają być łodziami ani nie mają być całkowicie otoczone wodą. Jednak projektanci zdali sobie sprawę, że niewielka zdolność unoszenia się na wodzie może pomóc zaoszczędzić czas, życie, a także materiały eksploatacyjne.

Biorąc to pod uwagę, nie wszystkie sanki lodowe unoszą się na wodzie. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz do czynienia z ręcznie robionymi saniami lub saniami, które tak naprawdę nie są przeznaczone do łowienia pod lodem.

Dlaczego wszystkie sanki do wędkowania pod lodem nie pływają?

Nie wszystkie z nich to robią, przede wszystkim ze względu na rodzaj konstrukcji i konstrukcji, jaką są. Niektóre sanki do wędkowania pod lodem nie pływają, ponieważ są używane głównie w obszarach, w których jest lodowato zimno i jest mało prawdopodobne, aby pękły lód. Z drugiej strony inne pływają, ponieważ są stworzone do jazdy w każdym terenie.

Niektóre sanki do łowienia pod lodem również nie unoszą się na wodzie, ponieważ są zbyt ciężkie, aby można je było unosić bez wpływu na cenę. Tak więc, jeśli chcesz mieć większe sanie, które pływają, spodziewaj się, że zapłacisz trochę więcej.

Czytać  Czy łowienie na żywą przynętę jest okrutne?

Dlaczego niektóre sanie do łowienia pod lodem są zbudowane do pływania?

Wędkarstwo podlodowe może być dość zaangażowanym sportem, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt i sprzęt. Typowa wyprawa wędkarska pod lodem może wymagać sporo sprzętu, w tym:

 • Wędki. Tak naprawdę nie można łowić bez wędki – przynajmniej nie podczas łowienia pod lodem.
 • Przynęty i przynęty. Kij z haczykiem na końcu nie jest zbyt apetyczny do łowienia. Przynęty są niezbędne, jeśli chcesz coś złowić.
 • Lodowe ślimaki. Będziesz musiał jakoś wywiercić dziurę w lodzie.
 • Wiadra zbiorcze. Będziesz potrzebował wiadra na każdą rybę, którą masz.
 • Przekąski i napoje. Chociaż nie jest to konieczne, ale w jakikolwiek sposób, wiele osób woli je zabrać, aby doświadczenie było trochę przyjemniejsze.

Do ciągnięcia całego tego sprzętu rybacy często używają sań do łowienia pod lodem. Ułatwia to transport materiału, ponieważ sanki mogą ślizgać się po lodzie. Sanie zdolne do pływania mogą pomóc w utrzymaniu towarów suchych i przydatnych w przypadku przypadkowego przekroczenia basenu.

A co z bezpieczeństwem połowów pod lodem? Czy to odgrywa w tym jakąś rolę?

Jeśli chodzi o sport, taki jak wędkarstwo podlodowe, wiąże się to z wieloma zagrożeniami. Łowienie pod lodem wymaga stania na lodzie, wywiercenia w nim dziury, a następnie łowienia do syta. Chodzi o to, że lód może pękać i można stracić dużo sprzętu przez pęknięcie w lodzie.

Ogólnie rzecz biorąc, łowienie pod lodem odbywa się tylko w regionach, w których lód jest dość gruby i mocny. To (na szczęście) oznacza, że ​​szansa na pękanie cienkiego lodu jest stosunkowo niewielka.

Zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem dotyczącym bezpieczeństwa łowienia pod lodem, aby uzyskać jeszcze więcej wskazówek.

Które sanki do wędkowania pod lodem pływają?

W rzeczywistości jest to dość trudne do przybicia z modelami, ponieważ wielu wędkarzy podlodowych ma tendencję do robienia własnych sań. To powiedziawszy, większość sanek do wędkowania pod lodem, które są sprzedawane na rynku, będzie oznaczona jako „pływająca” lub będzie miała specyfikacje dotyczące ich zdolności do pływania.

Czytać  Dlaczego wędki mają uchwyty z korka?

Jak stwierdzić, czy sanki na lodzie pływają?

Chociaż testowanie zdolności pływania sań pod lodem jest zawsze najbardziej niezawodną metodą, prawda jest taka, że ​​często można stwierdzić, czy sanki pływają, czy nie, patrząc na następujące rzeczy:

 • Pływające sanki, które są na tańszym końcu rzeczy, są zwykle wykonane z plastiku i przypominają duże ciągnione wiadra. Sanie do łowienia pod lodem nie muszą być zbyt ekstremalne, jeśli chodzi o budowę. Czasami najłatwiejsza opcja jest również najprostsza. Większość plastikowych sań „miskowych” będzie pływać.
 • Droższe sanki pływające mogą również mieć styropian na spodzie sanek. Zapewnia to minimalną ochronę przed zalaniem i ma na celu ułatwienie ciągnięcia. Te sanki nie są tak bezpieczne dla wody jak sanki kubełkowe.
 • Sanie, które w ogóle nie unoszą się na wodzie, są wykonane z metalu. Do tej kategorii należy wiele ręcznie robionych sań lodowych.
 • Sanki oznaczone jako wodoodporne często pływają. Jeśli pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem sań znajduje się uszczelka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie unosić się na wodzie.

Jak uniknąć zlewu na sanki?

Posiadanie pływających sań to tylko połowa sukcesu. Sanie, które nie są odpowiednio obciążone lub używane, nie utrzymają się na powierzchni, nawet jeśli są wzmocnione styropianem lub plastikiem. Aby mieć pewność, że Twoje towary bezpiecznie dotrą do miejsca połowów, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Załaduj swoje sanki równomiernie. Zbyt duży ciężar na jednym lub drugim końcu może prowadzić do zatonięcia. Równomierne rozłożenie ładunku jest koniecznością.
 • Wybierz sanki z wysokimi ścianami. Wysokie ściany zapobiegają rozpryskiwaniu się wody na sanki, co może potencjalnie spowodować zatonięcie w dużych ilościach.
 • Zawsze upewnij się, że Twoje sanki są sprawne. Pływające sanki „kubełkowe” nie będą się unosić, jeśli będą w nich dziury. Zepsute sanki również nie będą działać na optymalnym poziomie.
 • Utrzymuj płytką wodę i postaraj się przywiązać sanki do czegoś w pobliżu. Niezależnie od tego, czy jest to kij zaklinowany w lodzie, czy róg kabiny, zabezpieczenie sań do czegoś zapobiegnie zatonięciu, jeśli coś pójdzie nie tak.
 • Wzmocnij sanki przed wodą. Jeśli nie jesteś pewien, jak wodoodporne są Twoje sanki, powinieneś rozważyć ich wzmocnienie.
 • Użyj rozumu. Odrobina zdrowego rozsądku może zajść daleko.
Czytać  Dlaczego żyłka nazywa się „Test”?

Jak wzmocnić sanki do wody?

Jeśli martwisz się zatonięciem sań, nie martw się. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoje pływające sanki utrzymują się na powierzchni, jak poniżej:

 1. Wzmocnij sanki kubełkowe za pomocą pływających arkuszy styropianowych. Wiązanie lub przyklejanie arkuszy pływającej pianki (takich jak te, z których wykonane są pływaki basenowe) do krawędzi sań może poprawić właściwości pływające sań kubełkowych.
 2. Wyłóż szyny sanek styropianowymi spodami, używając zamków błyskawicznych, aby przymocować styropian do właściwej balustrady. Jest to szybki sposób na przekształcenie niepływających sanek w pływające, w granicach rozsądku.
 3. Przed wyjazdem załataj słabe punkty w saniach kubełkowych. Wzmocnienie wnętrza sanek to sprytny sposób na zapobieganie wyciekom. W końcu dziury mogą się zdarzyć w dowolnym momencie.

Czy naprawdę potrzebujesz sanek do pływania?

Prawdę mówiąc, w wielu przypadkach posiadanie pływających sań do wędkowania pod lodem może być bardzo pomocne. Ale czy to konieczne? Nie całkiem. W większości sytuacji naprawdę nie będziesz musiał mieć swojego pływaka, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim przedmiotom.

Chociaż jest to świetne wsparcie, naprawdę nie musisz mieć wzmocnionych sań do wędkowania pod lodem, aby bezpiecznie cieszyć się czasem na świeżym powietrzu. Faktem jest, że śnieg i lód są dość mocne, szczególnie w klimacie północnym. Tak długo, jak wybierasz szczególnie rześki dzień na łowienie ryb pod lodem, wszystko powinno być w porządku.