Czy ryby częściej gryzą w słoneczne lub pochmurne dni?

Większości rybaków pogoda mówi nie tylko o tym, gdzie łowić, ale też na co powinni łowić. Ostateczne pytanie brzmi, czy jest bardziej prawdopodobne, że złowisz ryby podczas słonecznej lub pochmurnej pogody.

Czy ryby gryzą więcej w słoneczne lub pochmurne dni?

Ryby są często bardziej aktywne przy pochmurnej pogodzie; dzięki temu łatwiej je złapać. Zmniejszone światło słoneczne nie tylko pomaga rybom złapać pokarm w stawie, ale może również pomóc ukryć przynętę i żyłkę. Musisz także zastanowić się, na co łowisz; niektóre ryby są szczęśliwsze niż inne, gdy pogoda jest pochmurna.

Zanim spakujesz sprzęt i udasz się do swojej ulubionej dziury wędkarskiej, porozmawiajmy o tym, czego możesz się spodziewać w obu typach pogody, i kilka wskazówek, których możesz użyć, aby zwiększyć swoje szanse na złapanie ryby w obu!

Czy ryby gryzą więcej w słoneczne lub pochmurne dni?

Pogoda ma duży wpływ na to, jak udana będzie Twoja wyprawa wędkarska. Słoneczne i pochmurne dni są korzystne zarówno dla Ciebie jako rybaka, jak i dla ryb, które próbujesz złowić. Większość ludzi wierzy, że odniesiesz większy sukces w pochmurne dni z kilku powodów. Wędkarstwo morskie i słodkowodne również zależy od pogody.

Wiele ryb jest bardziej aktywnych, gdy pogoda jest nieco pochmurna. Polują na pożywienie, co oznacza, że ​​z natury jest bardziej prawdopodobne, że dostaniesz kilka ugryzień. Chmury mogą również ukryć Twoją przynętę, co sprawia, że ​​rzadziej uciekają. Jeśli łowisz w doku lub na brzegu, rybom będzie cię trudniej zobaczyć. Nie wspominając o tym, że będzie to dla ciebie wygodniejsze!

Chociaż pochmurne dni wydają się być lepsze, nadal możesz mieć trochę szczęścia, jeśli na zewnątrz jest słonecznie. Jeśli masz szczęście mieć lekki wiatr w słoneczny dzień, nadal możesz złapać trochę ryb. Jedynym minusem jest to, że ryby będą się ukrywać, ponieważ słońce wyszło, i jest bardziej prawdopodobne, że również cię zobaczą. Jeśli unikasz słonecznych dni, masz mniejsze prawdopodobieństwo odwodnienia, poparzenia słonecznego lub zmęczenia!

Czytać  Czy można łowić bez licencji?

Wielu rybaków lubi łowić ryby w pochmurną pogodę, ale porozmawiajmy o tym, dlaczego pogoda ma tak duże znaczenie i o wskazówkach, których możesz użyć, aby jak najlepiej wykorzystać swoją wyprawę wędkarską.

Czy pogoda ma tak duże znaczenie?

Możesz być zaskoczony, wiedząc, że pogoda ma ogromny wpływ na Twój sukces wędkarski. Tak jak pogoda wpływa na nas, tak i ryby potrafią wyczuwać zmiany. Wpływają na nie fronty lub zmiany ciśnienia. Oto kilka warunków pogodowych, które należy wziąć pod uwagę przed spakowaniem wędek.

 • Światło słoneczne: Większość ryb nie jest miłośnikami ciepłej pogody, więc udają się na głębszą wodę, aby jej uniknąć. Może to utrudnić połów ryb. Jeśli łowisz przy słonecznej pogodzie, możesz użyć głębszych przynęt i przynęt, aby zwiększyć swoje szanse.
 • Chmury: Chmury mogą zapobiegać przedostawaniu się światła do wody. To wtedy większość ryb żeruje i można je znaleźć na całym obszarze, na którym łowisz, zamiast gromadzić się w jednym obszarze.
 • Deszcz: Deszcz jest idealny do łowienia ryb i jest jednym z najbardziej idealnych warunków pogodowych, o jakie można sobie życzyć. Deszcz może zmyć do wody więcej owadów i różnego rodzaju przynęt, co stwarza doskonały okres żerowania dla wielu ryb. Deszcz w wodzie może również łatwiej ukryć linkę lub przynętę.
 • Zmiany ciśnienia: Kiedy zmienia się ciśnienie atmosferyczne, ryby naturalnie stają się bardziej aktywne. Jeśli ciśnienie spadnie zbyt nisko lub stanie się zbyt wysokie, możesz stracić to okno wędkarskie. Podobnie jak w przypadku zbyt dużej ilości światła słonecznego, silne zmiany ciśnienia mogą spowodować, że ryby będą płynąć niżej, a nawet ukryć się.
 • Wiatr: Wiatr może zmienić wiele czynników w wędkarstwie. Wiatr może tworzyć prądy, które mogą sprowadzić do ciebie ryby lub je odepchnąć. Może również znacznie łatwiej poruszać twoją linką i przynętą. Wielu rybaków uważa, że ​​kierunek wiatru może mieć jeszcze większy wpływ.
Czytać  Jak unikać wodorostów podczas wędkowania?

Wskazówki dotyczące wędkowania w słoneczne dni

 • Wiele części ciała ryby jest wrażliwych na światło, jedną z nich są oczy. Zanim ryba poczuje ciepło, zobaczy światło słoneczne, więc możesz nawet nie mieć ryby na górze.
 • Jeśli planujesz łowić ryby w słoneczny dzień, możesz wstać wcześniej i wyruszyć. Możesz też poczekać, aż słońce zacznie zachodzić. Jeśli łowisz, gdy słońce jest wysoko, będziesz miał mniej brań.
 • Ryby wzdłuż brzegów brzegów. Dodatkowa przynęta wyląduje w tych miejscach i to tam zwykle ukrywają się ryby, aby wydostać się z bezpośredniego światła słonecznego. Obszary te są często porośnięte drzewami, co oznacza, że ​​istnieje możliwość, że ryby chowają się również w tym obszarze.
 • Łowienie w wodzie o jakimś kolorze to świetne łowiska przy słonecznej pogodzie. Kolor oznacza, że ​​do wody nie dociera tak dużo światła, że ​​ryby mogą cię utrudnić dostrzeżeniem.

Jest to świetna pogoda, aby łowić przynęty żywe lub w naturalnych kolorach.

Wskazówki dotyczące wędkowania w pochmurne dni

 • Ryby są bardziej skłonne do rozprzestrzeniania się wszędzie tam, gdzie łowisz w pochmurne dni. To sprawia, że ​​łowisko jest znacznie większe, a także zwiększa Twoje szanse
 • Wiele ryb czuje się bezpieczniej, gdy pogoda jest pochmurna, a nawet trochę po deszczowej stronie. Ryby częściej pływają w poszukiwaniu następnego posiłku, a Twoja przynęta lub przynęta może być właśnie tym, czego szukają.
 • Ubierz się na pogodę, w której łowisz! Jeśli łowisz w pochmurnych warunkach, powinieneś rozważyć nie tylko noszenie ciemniejszych ubrań, ale także dobranie wędki i żyłki do tego celu.

Przynęty o jasnych kolorach mogą odnieść spory sukces. To sprawia, że ​​przynęta jest bardziej interesująca dla ryb, ale przy tej pogodzie można też używać pontonów, błystek, woblerów bez warg i pływać jigami!

Więc, który jest najlepszy do łowienia ryb?

Chociaż zależy to od tego, gdzie łowisz, pogoda ma zwykle większy wpływ niż ilość ryb w stawie lub jeziorze. Jeśli chcesz złowić więcej ryb i mieć więcej brań, powinieneś łowić w zachmurzenie. Ryby są bardziej aktywne i żerują w tych warunkach.

Czytać  Jak się dowiedzieć, kiedy zmienić żyłkę?

Słoneczne warunki niekoniecznie oznaczają, że nie będziesz w stanie złowić ryb, ale może to być trudniejsze. Obszar, na którym łowisz, jest ograniczony, podobnie jak przynęty i przynęty, których możesz użyć. Niektóre ryby albo wchodzą głęboko do wody, albo nawet całkowicie się chowają.

Bez względu na pogodę zawsze możesz łowić ryby. Aby odnieść sukces, wystarczy mieć odpowiedni sprzęt i umiejętności. Jak większość rzeczy, wszystko zależy od osobistych preferencji i uczenia się przez działanie. Więc idź tam!

Oto moje najbardziej polecane przynęty na pochmurne dni