Czy psy potrzebują sprzętu do wędrówek?

Historia między psami a człowiekiem sięga daleko wstecz. W przypadku określeń takich jak „najlepszy przyjaciel człowieka” nie jest zaskakujące, że psy często czują się jak bliscy członkowie rodziny.

Kiedy chodzę na piesze wędrówki, zawsze szukam szlaków przyjaznych psom, aby móc zabrać ze sobą moje dwa szczeniaki.

Jest tak wiele powodów, dla których kochamy wędrówki z naszymi psami. Po pierwsze, jeśli jesteś samotnym wędrowcem, dobrze jest mieć ze sobą innego towarzysza wędrówek. Po drugie, psi rodzice uwielbiają patrzeć, jak ich psy się bawią! Nie ma nic lepszego niż wysuwane języki i machanie ogonem na szlaku. Wreszcie, jeśli Twój pies lubi uwagę innych ludzi, wielu wędrowców zatrzyma Cię na szlaku i zapyta, czy mogą się przywitać.

Czy psy potrzebują sprzętu do wędrówek?

Źródło obrazu: pexels.com

Czy psy potrzebują sprzętu do wędrówek?

Decydując, jaki sprzęt turystyczny kupić psu, ważne jest, aby zrozumieć jego potrzeby, wędrówkę, na którą go zabierasz i jak najlepiej go chronić.

Ochrona ich łap

Jedna z najważniejszych części wędrówki z psem chroni swoje łapy. Łapy psów mogą nie być przystosowane do ostrych kamieni, zwłaszcza jeśli większość czasu spędzają w pomieszczeniach.

W rezultacie, jeśli wybierzesz się na długą wędrówkę, gdzie szlak jest nieco wyboisty, pies może wrócić z zadrapaniami na łapach.

Aby chronić ich łapy, zainwestuj w buty dla psów, takie jak Grip Tex firmy Ruffwear. Te wytrzymałe buty pomogą chronić łapy Twojego psa.

Inną opcją jest posmarowanie psich łap woskiem przed wędrówką. Pomoże to zapobiec drapaniu lub rozdzieraniu łap. Musher’s Secret to popularna marka, która wykorzystuje w 100% naturalne woski. Pomyśl o tym jako o cienkiej warstwie ochrony przed żywiołami.

Utrzymywanie ich nawodnionych

Nawodnienie to kolejny kluczowy czynnik podczas wędrówek z psem. Chociaż pijemy z butelek z wodą, psy mają trudności z piciem z nich.

Czytać  Najlepsze wskazówki dotyczące wędrówek z małym psem

Dlatego na wędrówki z psem musisz zabrać ze sobą miskę dla psa. Twoja typowa miska dla psa może być jednak zbyt ciężka, aby ją zabrać ze sobą.

Zamiast tego poszukaj misek dla psów, które są lżejsze i można je złożyć do plecaka turystycznego.

Miski składane są świetne, ponieważ można je złożyć do znacznie mniejszej powierzchni – prawie wielkości twoich dłoni. Składana miska podróżna Prima Pets to świetna opcja. Wykonany jest z silikonu, dzięki czemu jest łatwy w czyszczeniu. Wadą silikonu jest to, że może się nieco łatwiej rozerwać, zwłaszcza jeśli kładziesz miskę na ostrych skałach i szorstkich powierzchniach.

Aby uzyskać coś bardziej wytrzymałego, ale nadal przenośnego, wypróbuj miskę dla zwierząt Outward Hound Port-A-Bowl. Ta miska jest wykonana z materiału nylonowego, który zapewnia trwałość.

Wreszcie miska Filson Dog Bowl jest idealna dla bardziej modnych psów. Ta miska jest również wykonana z nylonu, ale kosztuje 40 USD. Chociaż miska Filson Dog Bowl jest nieco droższa, nie można zaprzeczyć, że wygląda świetnie!

Zapewnienie im bezpieczeństwa

Zapewnienie im bezpieczeństwa

Źródło obrazu: pexels.com

Jeśli jest cieplejszy dzień, możesz również pomyśleć o kamizelce chłodzącej dla swojego psa. Te chłodzące kamizelki pomagają obniżyć temperaturę ciała i ochłodzić się. Jest to szczególnie ważne, jeśli jest cieplejszy dzień. Wypróbuj kamizelkę chłodzącą Hurtta, która jest dostępna we wszystkich rozmiarach.

Inną rzeczą, która różni się od wędrówek, jest to, że będziesz chciał mieć pewność, że zawsze możesz widzieć swojego psa. Pomoże w tym odblaskowa i/lub kolorowa obroża dla psa. Odblaskowe paski na obroży pomogą Ci je zobaczyć, nawet jeśli nie ma tak dużo światła dziennego.

Jeśli twój pies ma skłonność do ucieczek, możesz nawet pomyśleć o psim GPSie. Technologia przeszła bardzo długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat, a opcje GPS dla psów oferują dużą wartość i spokój. Whistle Go Explore to świetna opcja.

Czytać  11 najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa wędrówek niedźwiedzi

Akcesoria turystyczne dla Twojego psa

Możesz również zainwestować w akcesoria turystyczne dla swojego psa, aby wędrówka była trochę wygodniejsza zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa.

Po pierwsze, zwykła smycz może być denerwująca na szlaku, gdy chcesz użyć rąk. Zamiast tego wybierz smycz bez użycia rąk, która zawiązuje się w talii. Tuff Mutt to świetna smycz bez użycia rąk, która ma również smycz na bungee, która pomaga amortyzować wstrząsy na szlaku.

Możesz również chcieć, aby Twój pies pomagał nosić swój sprzęt na szlaku. Będziesz potrzebować wygodnego plecaka turystycznego, takiego jak Ruffwear Approach Dog Pack. Kupując plecak dla psa, upewnij się, że dobrze leży, a paski są wygodnie wciągane, aby zapobiec obtarciom.

5 najlepszych szlaków przyjaznych psom

Szlaki przyjazne psom

Źródło obrazu: pexels.com

Teraz, gdy już wiesz, jakiego sprzętu do wędrówek potrzebuje Twój pies, wybierz się na jedne z najlepszych szlaków turystycznych przyjaznych psom!

Istnieje wiele parków stanowych i lokalnych miejsc, które zezwalają na psy – niektóre parki narodowe również. Miasta przyjazne psom, takie jak Boulder w Kolorado, mają nawet bardziej zrelaksowane przepisy dotyczące smyczy w ramach programu Voice and Sight Control Tag.

Oto 5 najlepszych szlaków przyjaznych psom w USA.

1. Lost Lake przez Hessie Trailhead, Kolorado

Hessie Trailhead to jeden z najpopularniejszych szlaków w Boulder. Usługi wahadłowe zapewniają odwiedzającym połączenie między parkingiem a początkiem szlaku. Psy są mile widziane w autobusie!

Lost Lake to 4-kilometrowa trasa idealna na jednodniową wycieczkę. Twoje psy również pokochają pluskanie się w wodzie.

2. Szlak Białych Kopuł w Valley of Fire, Nevada

Jeśli jesteś w pobliżu Las Vegas, nie zapomnij zatrzymać się w Valley of Fire State Park. Twój pies pokocha spacery po czerwonych skałach i piasku.

Czytać  Jak spakować plecak na wędrówki?

Szlak Białych Kopuł zabierze Cię do unikalnych formacji piaskowcowych. Latem może być bardzo gorąco, więc pamiętaj o zabraniu ze sobą dużej ilości wody.

3. Alkali Flat Trail w Parku Narodowym White Sands, Nowy Meksyk

Zgodnie z ogólną zasadą większość parków narodowych nie pozwala psom na poruszanie się po parkowych szlakach. Mogą być dozwolone na kempingach i utwardzonych drogach, ale szlaki turystyczne są zwykle niedostępne.

To właśnie sprawia, że ​​Park Narodowy White Sands jest tak wspaniały. Cały park jest przyjazny psom! Plus, piasek tutaj jest piaskiem gipsowym, co oznacza, że ​​nie nagrzewa się tak bardzo jak zwykły piasek i nie będziesz musiał martwić się o łapy swojego psa.

4. Szlak Heart Lake w Mount Shasta w Kalifornii

Mount Shasta to ukryty klejnot, jeśli nie pochodzisz z okolicy, ale jeśli pochodzisz z północnej Kalifornii, wiesz, jak piękny jest cały obszar. A co najważniejsze, możesz zabrać psa na wiele szlaków.

Zarówno psy, jak i ludzie pokochają wędrówki po szlaku Heart Lake Trail. Na górze zostaniesz nagrodzony widokami na Mount Shasta.

5. Góra Osceola w Białych Górach, New Hampshire

Mount Osceola jest jedną z 48 „4000 stopek” w New Hampshire. Położona w Białych Górach Mount Osceola to klasyczna wędrówka po Nowej Anglii. Na górze otaczającego obszaru jest 360 widoków.

Melissa z The Modern Female Hiker

www.femalehiker.com