Czy powinienem mieć toaletę kompostującą w moim kamperze?

Nie jest tajemnicą, że toalety RV nie mają ozdobnych instalacji wodociągowych. Zamiast cały czas walczyć ze swoim zbiornikiem na czarną wodę, zamiast tego myślisz o przejściu na toaletę kompostującą dla swojego kampera. Czy to właściwy ruch?

Kompostowanie toalet może zająć tygodnie, zanim będziesz musiał zająć się usuwaniem odpadów. Proces usuwania jest ręczny w porównaniu do opróżniania zbiornika czarnej wody, a toalety kompostujące są często droższe niż inne toalety RV.

Decyzja o tym, czy będziesz korzystać z toalety kompostującej w swoim kamperze, to duży wybór, a my jesteśmy tutaj, aby ci trochę ułatwić. W tym obszernym przewodniku omówimy sposób działania toalet kompostujących, ich koszt oraz zalety i wady. Nie będziesz chciał tego przegapić.

Co to jest toaleta kompostująca? Jak to działa?

Najpierw upewnijmy się, że w pełni rozumiesz kompostowanie toalet.

Kompostowanie Toalety 101

Czy słyszałeś kiedyś o kompostowaniu? Jeśli tak, to sedno toalety kompostującej. Jeśli nie, wyjaśnijmy to teraz.

Kompostowanie czegoś oznacza umożliwienie rozkładu materiałów organicznych na związki. Jeśli masz ogród w domu, możesz użyć stosu kompostu dla niektórych roślin. Wiedziałbyś wtedy, że obornik jest podstawowym składnikiem kompostu, ale nie musi to być tylko obornik zwierzęcy.

Kompostująca toaleta zabiera ludzkie odchody (jak również mocz) i rozkłada je. Nie musisz spłukiwać jednej z tych toalet, a w zbiorniku też nie ma wody. Zamiast tego należy dodać do toalety mech torfowy, kokos, trociny lub inny dodatek węgla. W ten sposób wprowadzasz kieszenie powietrza do wnętrza toalety, które rozpoczynają proces rozkładu.

Aby można było kompostować, potrzebny jest stosunek węgla do azotu wynoszący co najmniej 25:1. Temperatura toalety kompostującej musi wynosić od 104 do 122 stopni Fahrenheita lub od 40 do 50 stopni Celsjusza. W tym celu może pomóc aktywne mieszanie i wymiarowanie komór. Nie możesz również przekroczyć 70 procent wilgoci.

Toalety kompostujące zawierają jednostkę kompostującą lub zbierającą oraz deskę sedesową. Niektóre toalety pozwalają tylko kucać, a nie siedzieć, ale to zależy od projektu. Kompostownia jest bardziej złożona, ponieważ w jej wnętrzu znajdują się drzwi dostępu do wyjmowania kompostu, system odprowadzania moczu lub zbierania odcieków, system wentylacyjny oraz komora kompostowania i przechowywania.

Jak działają toalety kompostujące

Co się dzieje, gdy korzystasz z toalety kompostującej? Cóż, najpierw robisz swoje. Jeśli toaleta kompostująca jest wyposażona w system odprowadzania moczu lub zbierania odcieków, zatrzyma tam mocz. Odchody trafią do komory kompostowania i przechowywania. Nie wszystkie toalety kompostujące mają jednak system odprowadzania moczu, w którym to przypadku mocz trafia również do komory kompostującej.

Pomiędzy systemem odprowadzania moczu a dodatkiem węgla, którego użyłeś w toalecie, może wystąpić rozkład tlenowy. Jeśli proces rozkładu przebiega gładko, zwykle w kompostującej toalecie nie ma zbyt dużo zapachu.

Grzyby i bakterie, zwane łącznie mikroorganizmami, rozkładają zawartość toalety kompostującej, aż do uzyskania produktu końcowego, który często jest porównywany do humusu. Nie, nie hummus to jedzenie, ale humus, rodzaj amorficznej gleby organicznej.

Jeśli chcesz, możesz wziąć produkt końcowy i dodać go do swojej gleby w domu. To powiedziawszy, sprawdź przepisy w swojej okolicy, zanim po prostu wyrzucisz ludzkie odchody na swoje podwórko. Ta praktyka jest czasami niedozwolona, ​​ponieważ pozostałości leków na receptę z różnych leków mogą pozostać w kompoście, który może dostać się do wód gruntowych.

Niektóre z bardziej powszechnych leków wykrywanych w wodach gruntowych to leki obniżające poziom cholesterolu, fibraty, karbamazepina, kofeina, ibuprofen, testosteron, progesteron, estrogen, digoksyna, blokery kanału wapniowego, inhibitory ACE, leki rozrzedzające krew, leki przeciwdepresyjne i antybiotyki.

Musimy porozmawiać o patogenach, ponieważ mają tendencję do przeżywania w toaletach kompostujących. Jaja Ascaris, rodzaj jaja robaków, są jednym z takich częstych patogenów. Nawiasem mówiąc, Ascaris to pasożytniczy gatunek glisty. Nie wszystkie robaki Ascaris rozprzestrzeniają się na ludzi, ale Ascaris lumbricoides móc. Powoduje glistnicę.

Ta infekcja jelita cienkiego może w ciężkich przypadkach rozprzestrzenić się na płuca. Podczas gdy robaki nadal znajdują się w jelicie cienkim, objawy obejmują utratę wagi, ból brzucha, brak apetytu, biegunkę, wymioty, zmiany w kale i nudności.

Kiedy idziesz do łazienki, możesz zobaczyć robaki w kale. Czasami mogą również wystąpić blokady jelit, które zwiększą częstość wymiotów i bólu brzucha. Jeśli twoje dzieci mają glistnicę, ich wzrost może być utrudniony.

Jeśli robaki dotrą do twoich płuc, nasilenie objawów wzrasta. Teraz możesz odczuwać gorączkę, ból i dyskomfort w klatce piersiowej, krwawy śluz, świszczący oddech, krztuszenie się i kaszel. W niektórych przypadkach ludzie zgłaszali zachłystowe zapalenie płuc, rodzaj aspiracji płuc, w której ślina lub kwas żołądkowy mogą zostać przekierowane do płuc.

Jakie są zalety toalety kompostującej?

Teraz, gdy znasz już podstawy kompostowania toalet, nadszedł czas, aby zagłębić się w zalety i wady. W tej sekcji porozmawiamy o tym, dlaczego tak wielu RVers polega na toaletach kompostujących.

Nie ma potrzeby używania zbiornika Blackwater

Zbiornik z czarną wodą jest prawdopodobnie zmorą twojej egzystencji jako właściciela kampera. Nie masz nic przeciwko spłukiwaniu i czyszczeniu zbiornika świeżej wody, ponieważ nigdy się nie brudzi i nie zawiera ludzkich odchodów. Nawet zbiornik na szarą wodę – choć z pewnością nie jest atrakcyjny – nie jest szczególnie obraźliwy. Ale zbiornik na czarną wodę? Żałujesz dnia, w którym musisz odfiltrować wszystkie te brudne, kałowe ścieki ze zbiornika na stacji zrzutu. Nie ma znaczenia, ile razy to robisz; zrzucanie nigdy nie będzie łatwiejsze.

Z toaletą kompostującą całkowicie przestaniesz używać zbiornika na czarną wodę. Kompostująca toaleta nie ma kanalizacji, szamba ani przyłączy do zbiorników. Wszystko idzie prosto do toalety. Nadal będziesz musiał od czasu do czasu przepłukiwać zbiorniki na szarą i słodką wodę, ale nie będziesz już tak często przebywać na stacji zrzutu.

Dłuższe okresy między koniecznością wyrzucania odpadów

Jak długo możesz przejść, zanim będziesz musiał teraz opróżnić zbiornik czarnej wody? To chyba nie więcej niż trzy dni, prawda? Może w rzadkich przypadkach możesz poczekać pięć dni, ale nadal wyrzucasz zawartość przynajmniej co tydzień. Kiedy wybierasz się w podróż na miesiąc lub dłużej, to dużo dumpingu do zrobienia.

Toalety kompostujące mogą zatrzymać odpady na co najmniej dwa tygodnie, a inne od trzech do pięciu tygodni!

Załóżmy, że masz zaplanowaną dwumiesięczną podróż samochodem kempingowym, która trwa osiem i pół tygodnia. To prawie dziewięć razy, kiedy musiałbyś wyrzucić swój zbiornik na czarną wodę. Z toaletą kompostującą można zrzucić od trzech do sześciu razy. Tak, zgadza się, możesz zmniejszyć o połowę swój wskaźnik zrzucania za pomocą toalety kompostowej.

Są duże

Te toalety kasetowe nie wyglądają jak nocnik w domu, głównie ze względu na różnice w rozmiarach. Toalety kasetowe mogą mieć wymiary 29 cali na 17,25 cala na 21,75 cala. Porównaj to z twoją komodą w domu, która ma średnio 30 cali na 31 cali na 20 cali.

Toalety kompostujące są bardziej zbliżone do wielkości toalety domowej niż toaleta kasetowa. Kiedy musisz iść, chcesz czuć się komfortowo. Kompostująca toaleta będzie traktować priorytetowo Twój komfort w sposób, w jaki nie zawsze jest to możliwe w przypadku toalet kasetowych.

Kompostowanie jest zrównoważone

Kochasz samochody kempingowe, ale wiesz, że jeżdżenie swoim ciężkim pojazdem po całym kraju nie pomaga dokładnie w Twoim śladzie węglowym. Dlatego starasz się być jak najbardziej ekologiczny. Posiadanie toalety kompostującej jest mniej więcej tak zrównoważone, jak to tylko możliwe. Odpady, które wytwarzasz, można ponownie wykorzystać, aby pomóc roślinom rosnąć i kwitnąć kwiaty.

Jakie są wady toalety kompostującej?

Chociaż toalety kompostujące mogą być korzystne, musimy porozmawiać o wadach korzystania z jednej z tych toalet.

Może być śmierdzący

Chociaż rozkład tlenowy ma być procesem stosunkowo wolnym od smrodu, nie oznacza to, że zapachy się nie przedostaną. Poza tym rozkład tlenowy występuje tylko wtedy, gdy spełnione są określone kryteria, o których mówiliśmy na początku tego przewodnika. Jeśli twój stosunek węgla do azotu jest nieprawidłowy lub poziom wilgoci nie mieści się w odpowiednim zakresie, cały twój kamper zacznie szybko pachnieć jak kał i/lub mocz.

Jasne, możesz opróżnić butelkę odświeżacza powietrza w kamperze, ale to tylko maskuje zapach. Trzeba było otworzyć okna i pozwolić, by zapach powoli się unosił. Podczas pobytu na kempingu lub w parku stanowym z innymi RVerami możesz się założyć, że będą narzekać.

Są drogie

Toalety kompostujące nie są tanie. Zaczynają się od 1000 $ i mogą kosztować ponad 1400 $. Z drugiej strony podstawowa toaleta kasetowa kosztuje od 100 do 300 USD. Możesz zapłacić od 500 do 700 dolarów za naprawdę wysokiej klasy toaletę kasetową, ale zawsze są mniej kosztowne niż toaleta kompostująca.

Jako właściciel kampera masz już dużo do wydania. Możesz zdecydować się na wyznaczenie granicy w toalecie za 1000 dolarów i nie możemy cię winić!

Musisz bezpośrednio usunąć odpady

Tak, toaleta kompostująca zapobiega opróżnianiu zbiornika czarnej wody, ale wszystkie odpady, które trafiają do toalety, nie mogą pozostać tam na zawsze. Komora magazynowa ma tylko tyle miejsca, a gdy jest pełna, dzieją się złe rzeczy. Mocz może przeciekać, czasami nawet zanim zbiornik się zapełni, więc musisz pilnie go opróżniać.

Ponieważ toalety kompostujące są bezzbiornikowe, w jaki sposób można pozbyć się odpadów? Wiele toalet kompostujących ma pod komorą do przechowywania tacę, którą można wyciągnąć. Następnie możesz zapakować kompostowane odpady i zrobić z nimi, co chcesz.

Jeśli nie możesz ponownie wykorzystać kompostu w sposób zrównoważony, możesz zostawić go na stacji wyrzutni RV lub spłukać w publicznej toalecie.

Kiedy usuniesz odpady, czasami nadal będą to świeże odchody. Innym razem odpady będą wystarczająco kompostowane, że będą bardziej przypominać obornik. Tak czy inaczej, musisz poczuć się naprawdę komfortowo z własnymi odpadami.

Może prowadzić do rozprzestrzeniania się patogenów

Oprócz czynnika obrzydliwego istnieje również ryzyko rozprzestrzeniania się patogenów i chorób, jeśli niewłaściwie obchodzisz się z odpadami kompostowymi. Możesz poważnie zachorować i rozprzestrzenić robaki i inne patogeny na innych RVers, co nie jest zabawne dla nikogo.

Czy powinieneś mieć toaletę kompostującą w swoim samochodzie kempingowym?

Dobrze, więc zajmijmy się twoim pytaniem, dobrze? Czy kompostująca toaleta do przyczepy kempingowej jest odpowiednią opcją dla Ciebie?

Toalety kompostujące są z pewnością wygodne. Jeśli już używasz kompostu jako części swojego wewnętrznego ogrodu, zaprojektowanie toalety kompostującej w twoim kamperze powinno być łatwe. Dla tych, którzy są nowicjuszami w kompostowaniu, nadal możesz dostać jedną z tych toalet, będzie po prostu bardziej stroma krzywa uczenia się.

Jeśli chcesz toaletę kompostującą, dzięki czemu nigdy więcej nie będziesz musiał dotykać zbiornika czarnej wody, zachęcamy do ponownego rozważenia. Proces usuwania odpadów w toalecie kompostującej jest o wiele bardziej bezpośredni niż przepuszczanie ścieków przez zbiornik z czarną wodą. Musisz wyciągnąć tacę pełną kału, a dla wielu RVersów może to być gorsze niż opróżnianie zbiornika z czarną wodą.

Weź również pod uwagę swój budżet. Toalety kompostujące zaczynają się od 1000 USD. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać lata, ale będziesz musiał konsekwentnie wymieniać dodatek węglowy. Torf torfowy zaczyna się od 1,10 dolara za stopę sześcienną. Kokos kokosowy kosztuje około 20 dolarów za 11-funtową torbę. Trociny to 20 dolarów za pięć funtów. Te dodatki nie są szczególnie drogie, ale koszty mogą się sumować z upływem miesięcy i lat.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz kompostować toaletę do swojego kampera, musisz zachować szczególną ostrożność za każdym razem, gdy masz do czynienia z odpadami, aby uniknąć rozprzestrzeniania się patogenów. Zawsze zalecamy noszenie rękawiczek i innego sprzętu ochronnego, takiego jak gogle lub maska ​​na twarz, jeśli nie chcesz wdychać zapachów w łazience. Upewnij się, że dokładnie umyłeś ręce po zakończeniu pracy z odpadami.

Końcowe przemyślenia

Toalety kompostujące to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, bez zbiorników. Wytrzymują tygodniami, a nie dniami jak zbiornik z czarną wodą, ale często musisz podejść blisko i osobiście do swoich odpadów.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zdecydować, czy toaleta kompostująca jest właściwym wyborem dla Twojego kampera!