Czy potrzebujesz kasku, gdy jeździsz na tyrolce?

Dzięki temu blogowi wiesz, że podszewka na suwak może być bezpieczną czynnością, ale wierzysz, że nigdy nie możesz być zbyt bezpieczny. Dlatego planujesz założyć kask na nadchodzącą przygodę zjazdową. Twoje dzieci jednak próbują się z tego wydostać. Czy firma zajmująca się ziplinami będzie wymagać od rowerzystów noszenia kasku, czy może rezygnacja z kasku jest opcją?

Kaski są zwykle noszone przez jeźdźców zip w każdym wieku jako środek ostrożności. Firma produkująca tyrolkę powinna nakazać jeźdźcom noszenie kasku i zapewnić kask do założenia.

W dzisiejszym poście opowiemy szczegółowo o noszeniu kasku podczas zjazdu na suwak, w tym o tym, kiedy jest to wymagane, jeśli musisz zabrać ze sobą własny i jak dopasować kask, abyś mógł bezpiecznie jeździć na zjazd!

Czy powinieneś nosić kask podczas zipliningu?

Czy potrzebujesz kasku podczas zapinania na suwak? Krótka odpowiedź brzmi: tak, oczywiście, że tak.

Ziplining to bezpieczna czynność, nie zrozum nas źle. Minęło trochę czasu, odkąd rozmawialiśmy o bezpieczeństwie zjazdów, więc oto podsumowanie.

Spośród miliona ludzi, którzy zostaną przypięci do tyrolki i jeżdżą, wskaźnik kontuzji wynosi 11,64 z tego miliona. W latach 1997-2012 tylko 3600 osób zraniło się podczas zipliningu.

To sprawia, że ​​takie czynności jak skoki ze spadochronem, odpalanie fajerwerków, wspinaczka górska, korzystanie z automatu, a nawet prowadzenie samochodu są z natury bardziej niebezpieczne niż zjazd na linie.

Chociaż obsługa tyrolki sprawdzi ją przed jazdą, aby upewnić się, że jest w dobrym stanie, mimo wszystko lubisz przygotowywać się na najgorsze scenariusze. W końcu podczas zjazdu tyrolką wisisz setki stóp w powietrzu.

Jeśli upadniesz, możesz złamać kości, skaleczyć skórę, a nawet doznać śmiertelnych obrażeń. Posiadanie kasku przypiętego do głowy może uchronić Cię przed urazowymi uszkodzeniami mózgu.

Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku; zarówno dzieci, jak i dorośli powinni nosić kask podczas zapinania podszewki. Dorośli mogą być dobrym przykładem dla dzieci, które będą chciały nosić kaski, ponieważ robi to mama lub tata.

Czy firmy zajmujące się tyrolką wymagają noszenia kasku?

Być może ktoś z twojej drużyny nie lubi kasków, więc wolałby ich nie nosić. Czy firma zip line będzie tego wymagać?

Tak, będą, a przynajmniej powinni. Niektóre firmy zajmujące się tyrolką mogą bardziej stawiać kaski dla dzieci, ale naprawdę bezpieczne doświadczenia zjazdowe będą wymagały, aby wszyscy jeźdźcy nosili kask, młodzi, starzy lub pomiędzy.

Jeśli firma zajmująca się tyrolką, z którą zaplanowałeś przejażdżkę, powie ci, że kaski są opcjonalne, możesz ponownie rozważyć swoją przygodę z tyrolką. Ryzyko jest po prostu zbyt duże.

Czy musisz zapewnić sobie własny kask, czy firma Zipline da Ci go?

Kiedy dotrzesz na tor tyrolski i przygotujesz się, czy kask będzie wśród wyposażenia, które otrzymasz?

Powinno być!

Ostatnio dużo pisaliśmy o przygodach na tyrolce, więc możesz sobie przypomnieć, jak przebiega ten proces po przyjeździe (cóż, przynajmniej ogólnie, ponieważ każda firma zjazdowa jest inna).

Po przewiezieniu do miejsca, w którym jest ziplin, otrzymasz swój sprzęt. Sprzęt ten powinien zawierać kask oraz uprząż.

Uprząż nosisz na ciele, dzięki czemu personel może łatwo wpiąć Cię w karabińczyk przyczepiony do linki zjazdowej. Jeśli oczekujesz, że sam przestaniesz używać rękawiczek, powinieneś również otrzymać parę rękawiczek. Wiele hamulców zip line nie wymaga już jednak ręcznego zatrzymywania.

Ostatnim elementem ekwipunku, jaki dostaniesz, jest kask, który należy założyć przed zjazdem po linie.

Jeśli masz niezawodny kask, którego używasz do jazdy na rowerze, deskorolce i innych aktywności na świeżym powietrzu, gdzie ochrona głowy jest najważniejsza, możesz zostawić go w domu. To zbyt duża odpowiedzialność dla firmy zajmującej się ziplinami, aby pozwolić ci na użycie losowego kasku, więc zamiast tego noś ich.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły byłaby jazda na domowej trasie zjazdowej. Ponieważ nie jest to operacja komercyjna, nie ma standardowych protokołów dla jeźdźców na tyrolce ani żadnych ustalonych zasad.

Prawdopodobnie nie płacisz za jazdę na sztucznym torze tyrolskim, więc nie ma powodu zakładać, że otrzymasz sprzęt, w tym kask. Będziesz chciał przywieźć własne.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kasku?

Niezależnie od tego, czy jest to Twój własny kask na sztuczną linię zipline, czy kask dostarczony przez firmę zipline, musi pasować, w przeciwnym razie nie zapewni Ci pełnego zakresu ochrony, jaką powinien kask.

Jak wybrać rozmiar kasku i go dopasować? Oto kroki, które należy wykonać.

Zmierz obwód głowy

Kaski są dostępne w rozmiarach od bardzo małych do bardzo dużych. Niektóre są nawet w jednym rozmiarze dla wszystkich, ale te kaski będą miały różne regulacje, dzięki czemu można dostosować dopasowanie.

Aby określić, jaki rozmiar kasku pasuje do Twojej głowy, musisz zmierzyć obwód głowy.

To prawdopodobnie nie jest coś, co możesz zrobić sam, więc przygotuj drugą osobę z elastyczną taśmą mierniczą. Powinny owinąć taśmę całkowicie wokół głowy, otaczając największy obszar. Aby trochę pomóc, największa część twojej głowy powinna znajdować się około cala nad brwiami.

Niech twój przyjaciel lub członek rodziny zanotuje obwód twojej głowy.

Wybierz rozmiar hełmu na podstawie obwodu głowy

Znając obwód głowy, wystarczy wziąć ten numer i dopasować go do rozmiaru kasku. Oto pomocny wykres, który Ci w tym pomoże.

Obwód głowy Rozmiar hełmu
20 cali lub 51 centymetrów lub mniej Bardzo mały
20 cali do 21,75 cali lub 51 centymetrów do 55 centymetrów Mały
21,75 cala do 23,25 cala lub 55 do 59 centymetrów Średni
23,25 cala do 24,75 cala lub 59 centymetrów do 63 centymetrów Wielki
24,75 cala lub więcej lub 63 centymetry lub więcej Bardzo duży

Dostosuj swój kask, aby pasował

Jeśli założysz na głowę kask w twoim rozmiarze, ale nie pasuje idealnie, nie panikuj. Nie zawsze oznacza to, że musisz zwiększać lub zmniejszać rozmiar, po prostu musisz dopasować kask.

W kasku powinno znajdować się pokrętło regulacyjne. Kręcąc kołem, możesz poluzować zbyt ciasny kask lub zacisnąć taki, który kręci się na łebku.

Jeśli Twój kask nie ma pokrętła regulacyjnego, alternatywną metodą regulacji w tym samym żyle są wkładki piankowe. Grubsze wkładki z pianki sprawią, że kask będzie lepiej dopasowany, a cieńsze wkładki zrelaksują dopasowanie.

Następnie przejdź do paska pod brodą. Pod uchem do brody kształt pasków powinien być V. Jeśli nie uzyskasz tego kształtu, gdy paski podbródkowe są zapięte, musisz przesunąć sprzączki dookoła.

Aby sprawdzić, czy klamry pasków podbródkowych są prawidłowo wyregulowane, załóż kask i zabezpiecz klamry w normalny sposób. Następnie otwórz usta tak szeroko, jak potrafisz, tak jakbyś chciał ziewać. Jeśli nie czujesz, że kask naciska na twoją głowę, możesz sobie pozwolić na zaciśnięcie.

Co sprawdzić przed założeniem kasku

Chociaż możesz rozsądnie założyć, że firma zajmująca się tyrolką sprawdzi kaski, uprzęże i inny sprzęt, który nosisz przed rozpoczęciem każdej jazdy, nadal nie jest złym pomysłem, aby samemu sprawdzić swój kask.

Oto, czego powinieneś szukać.

Rozmiar

Nie wszystkie kaski będą miały nadrukowany rozmiar, ale jeśli Twój ma, chcesz wiedzieć. Jeśli rozmiar twojego kasku jest średni, ale kask, który otrzymałeś, jest małego rozmiaru, możesz powiadomić o tym członka załogi z zespołu firmy zajmującej się tyrolką. Będą mogli szybko zmienić Twój mały kask na taki, który Ci odpowiada.

Jeśli na kasku nie ma metki, zwykle można stwierdzić, czy kask jest dopasowany, po prostu zakładając go na głowę. Chociaż kaski są dość regulowane, możesz zrobić tylko tyle, aby zmienić dopasowanie kasku, zanim zdasz sobie sprawę, że Twój może być po prostu za mały.

Pęknięcia lub inne oznaki uszkodzenia

Jaki kształt ma zewnętrzna część kasku? Ponieważ kask należy do firmy zajmującej się liniami zip i prawdopodobnie był używany przez wiele lat, nie ma problemu, jeśli kask wygląda na porysowany lub trochę poobijany. Większość kasków zapinanych na suwak jest wykonana z plastiku lub innego twardego materiału zewnętrznego, więc odrobina drobnych uszkodzeń kosmetycznych nie budzi paniki.

To powiedziawszy, jeśli kask jest gdzieś pęknięty, powinieneś porozmawiać z członkiem załogi firmy zajmującej się tyrolką i poprosić o natychmiastową wymianę kasku. Członek załogi powinien pozbyć się tego kasku, ponieważ korzystanie z niego przez innego zawodnika na tyrolce nie jest bezpieczne.

Pęknięty hełm nie spełnia swojego zadania, czyli ochrony głowy przed uszkodzeniem. Po uderzeniu i tak już uszkodzona zewnętrzna strona kasku może pęknąć, pozostawiając jedynie piankową wyściółkę, która Cię chroni. Jeśli upadasz z dużą siłą, co może się zdarzyć podczas zapinania na suwak, ta piankowa wkładka nie wystarczy.

Brakujące klamry

Czy pasek pod brodą ma wszystkie sprzączki? A co z innymi klamrami lub klipsami w pozostałej części kasku? Jeśli ich brakuje, utrudni to dopasowanie kasku tak, aby pasował, co jest problemem.

Stan wyściółki piankowej

Wyściółka z pianki, o której wspomnieliśmy w powyższych akapitach, również zasługuje na Twoją uwagę, zanim założysz kask i założysz podszewkę z suwakiem. Większość wkładek do hełmów to spieniona pianka polistyrenowa, która jest rodzajem utwardzonego, wytrzymałego styropianu.

Wkładka z pianki może zmniejszyć siłę uderzenia, jeśli upadniesz, więc jest to bardzo ważne. Jeśli w podszewce brakuje kawałków, musisz zwrócić na to uwagę załogi firmy zip, aby uzyskać lepszy kask.

Czy możesz nosić okulary lub kapelusz z kaskiem?

Większość ludzi, którzy nie lubią nosić kasków, obawia się, że nakrycie głowy ograniczy ich styl. Z pewnością możemy zrozumieć, skąd pochodzą! Wiele firm zajmujących się tyrolką oferuje pakiety, w których ich fotografowie zrobią Ci ponad 100 zdjęć, więc nie chcesz wyglądać jak dork.

Czy nadal możesz nosić w kasku akcesoria, które wyrażają Twoją osobowość (i sprawiają, że wyglądasz fajnie)? To zależy od tego, jakimi akcesoriami jesteś zainteresowany.

Jeśli to kapelusz, to nie, nie możesz go nosić z kaskiem. Dziób czapki bejsbolowej kolidowałby z hełmem, zmieniając jego dopasowanie. Byłbyś bardzo niewygodny. Nawet gdybyś skierował dziób w tył głowy, pasowanie kasku i tak nie byłoby lepsze.

Dzianinowa czapka może uniemożliwić prawidłowe dopasowanie kasku. Piankowa wyściółka kasku i dzianina mogą się ze sobą ślizgać.

Pozostawienie czapki w domu podczas zipliningu nie jest jednak złą rzeczą. Kapelusz nie jest najlepszym wyborem, gdy będziesz na wysokości setek stóp w powietrzu i podróżujesz z prędkością przekraczającą czasami 30 mil na godzinę. Możesz go zgubić i nie będziesz mieć możliwości odzyskania kapelusza!

A co z okularami, czy to okulary korekcyjne, czy okulary przeciwsłoneczne? Są w porządku do noszenia. Dzięki kaskowi Twoje okulary będą bezpieczniejsze niż same, więc nie musisz się martwić, że znikną Ci z twarzy.

Końcowe przemyślenia

Kaski powinny być wymogiem podczas zjazdu na linie, ponieważ kask może chronić głowę przed poważnymi uszkodzeniami w mało prawdopodobnym przypadku upadku podczas zjazdu z tyrolki. Teraz, gdy wiesz, jak dopasować kask i go dopasować, możesz być bezpieczny i pewnie jechać na suwak. Baw się dobrze!