Czy potrzebuję sprayu na owady podczas wędrówki z plecakiem?

Ugh, robaki. Uporczywa mucha może cię denerwować podczas podróży z plecakiem, ale więcej niż zwykła uciążliwość, robaki mogą również przenosić potencjalnie śmiertelne choroby. Chcesz podjąć wszelkie środki ostrożności podczas podróży z plecakiem. Czy powinno to obejmować używanie sprayu na owady?

Spraye na owady i środki odstraszające owady są koniecznością podczas wędrówki z plecakiem lub spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ukąszenia owadów mogą być swędzące i bolesne. Jeśli jesteś uczulony na robaki lub zostaniesz ugryziony lub ukąszony przez jakieś owady, ugryzienie może być śmiertelne.

W dzisiejszym artykule omówimy bardziej szczegółowo, dlaczego spraye na owady są koniecznością. Wprowadzimy również inne środki odstraszające owady, aby spróbować i polecić niektóre z naszych ulubionych produktów do zwalczania owadów, więc czytaj dalej!

Dlaczego potrzebujesz sprayu na robaki podczas wędrówki z plecakiem

Nawet jeśli nie boisz się robaków, nie oznacza to, że chcesz chodzić na łonie natury bez ochrony. Oto kilka bardzo przekonujących powodów, dla których podróżnicy z plecakiem zawsze zabierają ze sobą spray na owady lub środek odstraszający owady podczas swoich przygód.

Ukąszenia owadów są swędzące, bolesne i rozpraszające

Kiedy budzisz się rano drugiego dnia podróży z plecakiem, Twoja skóra zaczyna swędzieć. Kiedy go drapiesz, czujesz guzek. Następnie inny obszar zaczyna swędzieć, a trzeci obszar i tak dalej. Drapiesz je wszystkie i tak, wszystkie mają charakterystyczne guzy.

Jeśli nie pomyślałeś o zabraniu ze sobą aloesu lub żelu na gryzienie, czeka cię zły czas. Swędzenie może doprowadzić Cię do szaleństwa, co utrudnia skoncentrowanie się na pięknie drzew lub majestacie jeziora.

Nigdy nie wiesz, czy jesteś uczulony na ukąszenia i użądlenia

Czy wiesz wszystko, na co jesteś uczulony? Możesz pomyśleć, że tak, ale czasami potrzeba ekspozycji na alergen, aby zdać sobie sprawę, że twój układ odpornościowy nie lubi tego alergenu. Nie chcesz się dowiedzieć w środku wycieczki na kemping, że jesteś uczulony na użądlenia pszczół lub ukąszenia komarów.

W końcu jesteś daleko od cywilizacji, co oznacza, że ​​jesteś też trochę z dala od pomocy medycznej. Reakcja alergiczna może prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, który wymaga natychmiastowego leczenia epinefryną, aby uratować życie.

Owady rozprzestrzeniają śmiertelne choroby

Nawet jeśli nie jesteś uczulony na ukąszenia i użądlenia owadów, nie oznacza to, że wyszedłeś z lasu (przynajmniej w przenośni). Jak powiedzieliśmy na wstępie, owady są nosicielami chorób, a niektóre z tych chorób mogą być śmiertelne.

Od anaplazmozy do erlichiozy, chikungunya, boreliozy, wirusa Zika, gorączki denga i wirusa Zachodniego Nilu, nie chcesz zachorować na żadną z tych chorób podczas przygód w lesie. Czas jest najważniejszy, ponieważ szybkie leczenie może potencjalnie zapobiec śmierci.

Niektóre ugryzienia mogą być śmiertelne

Poza skłonnością do rozprzestrzeniania się chorób inne owady są śmiertelne, ponieważ ich ukąszenia lub użądlenia mogą zabić.

Aksamitna mrówka jest nazywana zabójcą krów, co powinno ci wystarczająco dużo powiedzieć. Ten włochaty owad ma jad w ślinie, więc kiedy cię ugryzie, wydziela jad. Czerwone mrówki ogniste będą atakować ludzi i mogą przetrwać nawet wybuch węża strażackiego.

Możemy gadać bez końca, ale jest mnóstwo owadów, które jednym ugryzieniem mogą zabić człowieka. Lepiej nie ryzykować.

Inne rodzaje środków odstraszających owady do rozważenia

Spray na owady to tylko jeden rodzaj środka odstraszającego owady do Twojej dyspozycji. Porozmawiajmy o kilku innych, abyś mógł zdecydować, czy wolisz ich używać.

Siatka na komary

Jeśli kupiłeś namiot, plandekę lub hamak na wyprawy z plecakiem, najprawdopodobniej zawiera on moskitierę, która może być również określana jako siatka na owady.

Siatka na owady po prostu zakrywa otwarte obszary namiotu lub hamaka, więc owadom, takim jak komary, trudniej się przez nie przedostać. Mniejsze owady nadal mogą wejść, chyba że twoja siatka na owady jest dwuwarstwowa z siateczką.

Pamiętaj, że nadal będziesz słyszeć brzęczenie i krzątanie się robaków, ale nie będą one w stanie do ciebie dotrzeć. Jeśli masz szczególnie straszne łajdaki wokół robaków, siatka na owady może nie wystarczyć, aby zapewnić sobie spokój ducha.

Mankiet

Kto by pomyślał, że proste akcesorium może odstraszyć owady? Jeśli twoja bransoletka lub opaska na nadgarstek jest odstraszająca owady, to dokładnie to, co może zrobić.

Większość opasek na rękę odstraszających owady jest zaprojektowana tak, aby odstraszać komary, ale inne działają również na różne gatunki owadów. Opaski są dostępne w różnych stylach, w tym bransoletki z przewodami telefonicznymi, wodoodporne zegarki sportowe, tkane bransoletki i nie tylko.

Niektóre nadają się do wielokrotnego użytku, podczas gdy inne wytrzymują do 15 tygodni. Ci, którzy nie używają chemikaliów, będą używać olejków eterycznych, które komary i inne owady uważają za najbardziej nieatrakcyjne.

Świece

Mówiąc o zapachach, których robaki nie mogą znieść, citronella jest na szczycie listy. Chociaż świece cytronelowe są najbardziej znanym sposobem odstraszania owadów, każdy produkt o zapachu cytronelli będzie działał jako środek odstraszający. Dzięki temu możesz zabrać cytronellę w drogę!

Odstraszacz dźwiękowy

W dzisiejszych czasach środki odstraszające owady są mądrzejsze niż kiedykolwiek, jak dowodzą soniczne środki odstraszające. Te przenośne urządzenia emitują częstotliwości, które mają wysyłać owady i inne szkodniki, takie jak myszy, uciekające daleko.

Czego należy szukać w sprayu na owady?

Zdecydowałeś się zacząć od sprayu na owady na swoją podróż z plecakiem. Wtedy możesz użyć bransoletki odstraszającej owady lub olejków eterycznych.

Chociaż długa na kilometr lista składników sprayu na owady może być myląca, musisz poświęcić kilka minut na przeczytanie tej listy przed wyborem sprayu na owady. Oto składniki, na które możesz się natknąć.

DEET

Większość sprayów będzie zawierać N,N-dietylo-meta-toluamid lub DEET jako główny składnik. DEET został stworzony przez wojsko Stanów Zjednoczonych i od tego czasu trafił do popularnych produktów, takich jak spray na owady.

Różne marki sprayu na owady będą używać DEET w różnych procentach. Im wyższy procent DEET, tym lepiej. Powinno wystarczyć spray o sile 98 procent. Możesz bezpiecznie nakładać DEET na ubranie lub skórę.

Dlaczego DEET odstrasza błędy? Dla nich smakuje okropnie. (Dla nas też, ale proszę nie próbuj go spożywać!) Agencja Ochrony Środowiska lub EPA oceniła DEET jako produkt bezpieczny zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

U niektórych osób po aplikacji mogą wystąpić wysypki skórne, ale nie powinny wystąpić dalsze niepożądane skutki.

Permetryna

Jeśli twój spray na owady nie zawiera DEET, będzie zawierał permetrynę jako główny składnik. Ta substancja chemiczna może zabijać kleszcze w kontakcie, więc jest całkiem przydatna. Inne gatunki owadów również trzymają się z daleka od zapachu permetryny.

Wiadomo, że używanie tych środków może u niektórych osób powodować pieczenie i podrażnienie skóry. Możesz chcieć, aby permetryna była nakładana głównie na ubrania, a nie bezpośrednio na skórę.

5 naszych ulubionych sprayów i środków odstraszających owady dla turystów

Od sklepów spożywczych po apteki i domy towarowe, środki odstraszające owady można znaleźć niemal wszędzie. Zawęziliśmy ją do 5 najlepszych opcji odstraszania błędów podczas wędrówek z plecakiem.

WYŁĄCZONY! Roślinny spray na owady i środek odstraszający komary bez DEET

Dla tych, którzy obawiają się, że silnie działające chemikalia stosowane w sprayach na owady mogą być niebezpieczne dla ich zdrowia lub zdrowia ich bliskich, WYŁĄCZONY! rozpylać jest właśnie tym, czego szukasz.

Ten roślinny środek odstraszający owady zawiera aktywne składniki, takie jak 8-diol i p-Methan-3. WYŁĄCZONY! mówi, że składniki pochodzą z syntetycznego ekstraktu z oleju sosnowego. Spray jest również bezbarwny i bezzapachowy.

Spryskanie skóry lub ubrania środkiem ochroni Cię do dwóch godzin przed komarami, komarami i meszkami.

Murphy’s Naturals Lemon Eucalyptus Oil Repellent w sprayu na owady

Możesz nie mieć nic przeciwko aromatom cytryny lub eukaliptusa, ale nie można tego powiedzieć o wielu gatunkach owadów. Dlatego Spray Murphy’s Naturals to kolejny dobry produkt, który warto mieć pod ręką podczas podróży z plecakiem.

Nie zawiera DEET, spray zawiera etanol z kukurydzy, 70 procent wody destylowanej i 30 procent cytriodiolu lub olejku z eukaliptusa cytrynowego. Przez sześć długich godzin będziesz chroniony przed komarami. Spray odstrasza kleszcze tylko przez cztery godziny, nawet jeśli użyjesz tej samej ilości.

SO Labs Ultradźwiękowy odstraszacz szkodników

Jeśli chcesz wypróbować dźwiękowy odstraszacz, ten od SO Labs to dobre miejsce na rozpoczęcie. Dostajesz sześć repelentów do paczki za omijanie szerokim łukiem komarów, mrówek, pająków, myszy i karaluchów.

Według SO Labs, gdy zaczniesz używać ultradźwiękowego środka odstraszającego szkodniki, w ciągu trzech do pięciu dni szkodniki staną się podrażnione i opuszczą. Jeśli utrzymają się przez dwa do trzech tygodni, może dojść do uszkodzenia nerwów przez wysokie częstotliwości.

WYŁĄCZONY! Chusteczki na komary i owady Deep Woods

Jeśli wolisz nie mieć do czynienia z lepkimi pozostałościami sprayu na skórze lub ubraniu, wypróbuj te WYŁĄCZONY! Chusteczki Deep Woods.

Do paczki dostajesz 12 chusteczek. Bezzapachowe chusteczki zawierają 25% DEET. Możesz wziąć paczkę (lub kilka) i łatwo schować je w plecaku, aby użyć ich w dowolnym momencie. Według OFF!, chusteczki nie wysychają łatwo.

WYŁĄCZONY! Chusteczki Deep Woods są zaprojektowane tak, aby zapobiegać naruszaniu prywatności przez gryzarki, komary, gryzące muchy i kleszcze podczas wędrówek z plecakiem.

Cliganic 10-pak bransoletek odstraszających komary

A co z wygodą bransoletki do odstraszania owadów? ten Cliganiczne bransoletki na przewód telefoniczny w opakowaniu po 10 sztuk.

Naładowane olejkami eterycznymi, takimi jak olejek cytronelowy, olejek z trawy cytrynowej i olejek geraniolowy, których nienawidzą komary i inne owady, bransoletki nie zawierają DEET. Bransoletki Cliganic również spełniają aprobatę PETA jako produkt wolny od okrucieństwa.

Każda bransoletka jest indywidualnie pakowana, dzięki czemu dłużej utrzymuje olejki eteryczne. Bransoletki rozciągają się, więc powinny pasować zarówno do małych, jak i dużych nadgarstków.

Nie krępuj się pluskać i baw się dobrze, ponieważ bransoletki odstraszające komary Cliganic są wodoodporne.

Końcowe przemyślenia

Dla własnego bezpieczeństwa podczas wędrówek z plecakiem należy zawsze używać sprayu na owady lub środka odstraszającego owady. To najbezpieczniejszy sposób, aby odeprzeć rozprzestrzeniające się choroby, które mogą powodować poważne choroby. Przy tak wielu świetnych opcjach odstraszania owadów, z pewnością jest coś, co pasuje do Twojego stylu życia na świeżym powietrzu!