Czy potrzebuję pieca podczas wędrówki z plecakiem?

Gotowanie posiłków na świeżym powietrzu to jedno z podstawowych doświadczeń każdej podróży z plecakiem. Turyści mają wiele rozwiązań i strategii, jeśli chodzi o gotowanie na szlaku, ale jednym z powszechnych przedmiotów, które zobaczysz na listach przewozowych, jest kuchenka kempingowa. Ale czy ten sprzęt jest naprawdę potrzebny, czy to tylko luksus?

Kuchenki kempingowe są przydatne do gotowania potraw na świeżym powietrzu, odkażania wody w niebezpiecznych miejscach i służą jako źródło ciepła w zimne dni. Turyści z plecakiem mogą zdecydować się na zabranie ze sobą materiałów rozpalających jako substytut, ale kuchenka kempingowa jest niezawodna i spełnia wiele funkcji.

Ludzie gotowali na świeżym powietrzu na długo przed pojawieniem się kuchenki, ale z pewnością jest to przydatny wynalazek! Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą jednego, jeśli możesz sobie pozwolić na trochę nadwagi. Istnieje wiele zastosowań tego elementu wyposażenia i wiele wysokiej jakości modeli do wyboru. Zobaczmy więc, co kuchenka kempingowa może dodać do Twojej następnej podróży z plecakiem!

Funkcje pieca

Piece są nowoczesnym substytutem ogniska i dzięki temu zyskują coraz większą popularność. Ogniska są z pewnością kultowymi podstawami spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale czasami są po prostu niepraktyczne (a nawet legalne!). Wiele stanów wprowadzi zakazy ognisk w określonych porach roku, więc dobrze jest mieć plan awaryjny, jeśli będziesz podróżować z plecakiem w takim obszarze.

Kuchenki kempingowe znacznie ewoluowały od czasu ich powstania i są teraz kompaktowe, wydajne i łatwe do przenoszenia. Oczywiście ich głównym celem jest gotowanie potraw na szlaku, ale mają też kilka innych zastosowań.

Kuchenki obozowe mogą być używane do dezynfekcji wody znajdującej się na szlaku, podgrzewania napojów i zapewniania źródła ciepła dla podróżnych na zimno. Jeśli nie masz czasu, energii ani zapasów, aby rozpalić ognisko, skulenie się wokół kuchenki kempingowej może być równie skuteczne.

Piece są również przydatne, ponieważ sprawdzą się niezależnie od temperatury otoczenia i warunków atmosferycznych. Ogniska wymagają suchych warunków oraz sporo czasu i wysiłku, zanim przyniosą rezultaty. Z drugiej strony, kuchenka kempingowa będzie gotowa w ciągu kilku minut i wykorzystuje paliwo, na które nie ma wpływu zimno lub mokro.

Prawdziwi tradycjonaliści mogą nadal woleć zabierać ze sobą przybory rozpalające zamiast kuchenki obozowej, ale w większości przypadków jest to wygodniejsza opcja. Jeśli dużo spacerujesz (a zwłaszcza jeśli podróżujesz przez różne klimaty), kuchenka kempingowa jest wspaniałym towarzyszem, który będzie działał niezawodnie bez względu na wszystko.

Polecane piece na wędrówki z plecakiem

Jeśli interesuje Cię zakup pieca na szlak, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim waga. Piece są zwykle wykonane z metalu, więc nieuchronnie dodają kilka kilogramów do twojego ładunku, zwłaszcza jeśli uwzględnisz ich paliwo. Zaplanuj swój sprzęt z wyprzedzeniem i upewnij się, że bierzesz pod uwagę dodatkową przestrzeń i wagę, które będą potrzebne, aby dodać piec i paliwo.

Cena to kolejna dobra rzecz, o której należy pamiętać. Wybór najtańszej opcji może być kuszący, ale będziesz chciał zainwestować w dobry produkt, zwłaszcza jeśli planujesz często go używać. Niektóre piece z wyższej półki mogą kosztować kilkaset kołnierzy, więc nie zdziw się, jeśli natkniesz się na takie ceny.

Na koniec musisz upewnić się, że wybrałeś niezawodny piec. Będziesz liczyć na ten przedmiot, jeśli chodzi o ciepło i jedzenie, więc musi być w stanie działać, gdy go potrzebujesz. Poniżej znajduje się kilka pieców, które z całego serca możemy polecić na następną podróż z plecakiem.

Jetboil Flash: Najlepsza opcja ogólna

Jetboil Flash to jeden z najwyżej ocenianych pieców na rynku i łatwo zrozumieć, dlaczego! Waży zaledwie 0,82 funta. i jest kompatybilny z wieloma innymi akcesoriami Jetboil. Możesz przymocować ten piec do patelni, garnka FluxRing, prasy do kawy i wielu innych. Jednym z jego największych atutów jest szybkość. Jetboil Flash zasługuje na swoją nazwę i reklamuje, że może zagotować wodę w 100 sekund. Nie będziesz musiał długo czekać, aż się nagrzeje!

BRS-300T: Najlepsza opcja ultralekka

Jeśli przestrzeń jest wyjątkowo ciasna, być może będziesz chciał kupić superlekki piec. W takim razie BRS-300T jest najlepszym wyborem! Nie są dużo lżejsze niż ten, ponieważ ten piec waży 1,06 funta. W tym produkcie nie ma wielu dzwonków i gwizdków, ale wykona zadanie. Może zagotować wodę w około 3 minuty i wytwarza ładny, stały płomień. Prawie nie będziesz wiedział, że ten piec jest nawet w twoim sprzęcie ze względu na to, jak mały i lekki jest, ale będziesz zadowolony, że go zabrałeś ze sobą.

Łatwe potrawy do gotowania na kuchence kempingowej

Z biegiem lat turyści z plecakami i obozowicze odkryli, że możesz gotować prawie wszystko, co chcesz na świeżym powietrzu, o ile masz odpowiednie składniki i narzędzia. Piece zapewniają wygodę, którą wiele osób docenia za szybkie i łatwe posiłki. Jeśli właśnie kupiłeś kuchenkę obozową i szukasz łatwych posiłków na szlak, rozważ niektóre z następujących podstawowych produktów:

  • Owsianka
  • Makaron ramen
  • Makaron z serem
  • Kurczak z ryżem
  • zupa
  • Chili/fasola
  • Makaron
  • Smażony ryż

Zapewnią Ci one ciepło i pełnię na szlaku, ale możesz jechać tak prosto lub tak skomplikowanie, jak tylko chcesz!

Końcowe przemyślenia

Ogniska to klasyczny sposób na podgrzanie i gotowanie jedzenia, ale ogólnie rzecz biorąc, kuchenka obozowa jest znacznie bardziej niezawodna i łatwiejsza do uruchomienia. Tak długo, jak chcesz iść na kompromis i dodać kilka dodatkowych kilogramów do plecaka, kuchenka kempingowa będzie służyć jako niezawodny element wyposażenia. Będziesz mógł szybciej się nagrzewać i cieszyć się stałym źródłem ciepła, idealnym do przygotowywania gorących napojów i posiłków.

powiązana zawartość

Piece to ważny element wyposażenia dla każdego, kto na szlaku chce zjeść smaczny, gorący posiłek. Ciepło jest niezbędne do bezpiecznego podróżowania z plecakiem i można to zrobić na kilka sposobów. Sprawdź nasze wskazówki, jak zachować ciepło podczas wędrówki z plecakiem.

Musisz jeść, nawet na kempingu na łonie natury. Jednak bez kuchenki Twoje możliwości są ograniczone. Albo czy oni? Przenośne kuchenki kempingowe pozwalają cieszyć się gorącymi, częściowo domowymi posiłkami, dzięki czemu masz pożywienie i energię, aby wędrować, wspinać się i bawić ze spokojem. Jakie są najlepsze przenośne kuchenki kempingowe?

Piece, które zasugerowaliśmy powyżej, będą świetnym dodatkiem do Twojej następnej podróży z plecakiem, ale niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Jeśli szukasz listy niezbędnych rzeczy, zapoznaj się z naszą listą polecanego sprzętu dla plecaków. To wszystko zostało osobiście przetestowane i możemy wytrzymać wszystko na tej liście!