Czy potrzebuję licencji lub zezwolenia na prowadzenie skutera śnieżnego?

Twój przyjaciel zaprosił Cię poza stan na weekend na skuterach śnieżnych. Dla ciebie nie ma nic lepszego. Z radością się zgadzasz, pakujesz swoje rzeczy i ruszasz. Potem przyjeżdżasz i dowiadujesz się, że potrzebujesz licencji na prowadzenie skutera śnieżnego w tym stanie. Czy to powszechne w Stanach Zjednoczonych?

Jeśli chcesz jeździć na skuterze śnieżnym przez Stany Zjednoczone, niektóre stany nakazują najpierw uzyskać licencję, która często jest określana jako zezwolenie na szlak. Oto kilka stanów, które wymagają licencji:

 • Arizona
 • Kolorado
 • Minnesota
 • Michigan
 • Montana
 • Idaho
 • Illinois
 • Iowa
 • Vermont
 • Wisconsin
 • Wyoming

W tym artykule wyjaśnimy przepisy dotyczące zezwoleń na szlaki lub licencji w powyższych stanach. Powiemy Ci również wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak uzyskać licencję, np. gdzie uzyskać zezwolenie, jak długo to trwa i czy odnowienie będzie cię kosztować. Czytaj dalej!

Stany, które wymagają licencji na skuter śnieżny

Na wstępie zacznijmy od stanów, które wymagają posiadania licencji na skuter śnieżny lub zezwolenia na jazdę na szlaku. Według Michigan.gov, „zezwolenie na szlak umożliwia skuterom śnieżnym jazdę wyznaczonymi przez stan szlakami i tysiącami mil dróg publicznych i terenów publicznych (jeśli jest to dozwolone).” Dotyczy to również innych stanów, które korzystają z tych zezwoleń.

Innymi słowy, nie chcesz się bez niego obejść. Oto zasady dla każdego stanu dotyczące zezwoleń na szlak.

Arizona

Chociaż nie jest to najbardziej prawdopodobne miejsce do jazdy na skuterze śnieżnym, rzeczywiście możesz to zrobić w Arizonie, gdy udasz się do Departamentu Transportu Arizona Motor Vehicle Division i uzyskasz prawo jazdy.

Kolorado

Zezwolenie na skuter śnieżny dla nierezydentów w Kolorado jest konieczne, chyba że mieszkasz w tym wspaniałym stanie. Musisz również zarejestrować swój skuter śnieżny w Kolorado, co jest tą samą zasadą dla mieszkańców. To kosztuje 30,25 USD.

Idaho

Aby uzyskać dostęp do 7200 mil szlaków Idaho, potrzebujesz licencji nierezydenta. Wtedy możesz jeździć po szlakach i niektórych drogach, ale w wielu przypadkach nie po rowach lub poboczach.

Iowa

Po zarejestrowaniu się i zdobyciu licencji (dostępnej również dla nierezydentów) możesz cieszyć się pięknem Iowa na swoim skuterze śnieżnym.

Illinois

Jeśli nie mieszkasz w Illinois, będziesz musiał uzyskać zezwolenie na szlak stanowy, zanim będziesz mógł wyruszyć w drogę na skuterze śnieżnym. Mimo to niektóre drogi są zablokowane dla skuterów śnieżnych. Możesz zbliżyć się do utwardzonej jezdni, co najmniej 10 stóp, ale musisz przestrzegać lokalnych przepisów dotyczących przechodzenia przez przepust lub most. Jazda po rowach drogowych jest również dozwolona na skuterze śnieżnym.

Michigan

W Michigan zezwolenie na szlak otwiera dostęp do niezaoranych dróg powiatowych, a nawet niektórych zaoranych poboczy, ale uważaj na znaki wskazujące, czy możesz jeździć po tych drugich. W tym stanie potrzebujesz również licencji ORV, która uzupełnia twoje zezwolenie na szlak.

Minnesota

W przeciwieństwie do Wyoming, mieszkańcy Minnesoty i spoza Minnesoty muszą mieć licencję, jeśli chcą jeździć na skuterach śnieżnych w stanie. Zawodnicy nie mogą używać poboczy ani dróg, ale rowy drogowe są dozwolone. To powiedziawszy, musisz dostosować ruch uliczny po zachodzie słońca, z wyjątkiem jazdy po dwukierunkowym oznakowanym szlaku.

Montana

Nie jest jasne, jaka jest zasada dla nierezydentów, ale Montananie ze skuterami śnieżnymi muszą uzyskać przepustkę Trail Pass, stanową wersję licencji. Dobrą wiadomością jest to, że gdy już zdobędziesz licencję, nie musisz jej już nigdy odnawiać. Możesz następnie jeździć w niektórych miastach wśród społeczności skuterów śnieżnych i na przygotowanych trasach.

Vermont

W Vermont swoją licencję na skuter śnieżny określają mianem Trail Maintenance Assessment (TMA). Każdy skuter śnieżny w stanie potrzebuje TMA, niezależnie od tego, czy tam mieszkasz, czy nie. Jeśli chcesz cieszyć się systemem Vermont Trail, musisz również wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej o wartości od 2500 do 100 000 USD. Miej oczy szeroko otwarte na znaki drogowe, ponieważ nie możesz jeździć na każdej drodze w stanie na skuterze śnieżnym.

Wisconsin

Bilety na szlaki na skutery śnieżne mają różne ceny w Wisconsin w zależności od tego, czy nazywasz ten stan domem, czy nie. Rezydenci zapłacą od 10 do 30 USD za licencję, podczas gdy nierezydenci płacą 50 USD. Musisz również wcześniej zarejestrować swój skuter śnieżny, choć niekoniecznie w Wisconsin.

Wyoming

Nie mieszkasz w Wyoming? Jeśli chcesz przywieźć tutaj skuter śnieżny, musisz najpierw mieć zezwolenie na szlak, ponieważ potrzebują go wszystkie osoby spoza stanu. Na większości dróg w stanie można jeździć skuterem śnieżnym, ale szukaj znaków blokujących drogi, ponieważ śnieg jest zbyt głęboki. Możesz nawet manewrować skuterem śnieżnym przez rowy i pobocza dróg z zezwoleniem na szlak.

Stany, które nie wymagają licencji na skuter śnieżny

Możesz pomyśleć, że ponieważ nie planujesz jeździć na skuterze śnieżnym w jednym z powyższych stanów, jesteś całkowicie czysty, ale niekoniecznie jest to prawda. Następujące stany nie wymagają licencji, ale mają inne zasady i prawa, których musisz przestrzegać.

Alaska

Bez ubezpieczenia, nie ma problemu! Nie potrzebujesz pozwolenia na szlak ani ubezpieczenia na skuter śnieżny, aby cieszyć się jednym z najbardziej zaśnieżonych stanów w kraju, Alaski. Możesz nawet zrezygnować z kasków, chociaż nie zalecamy tego. Kiedy już jeździsz na skuterze śnieżnym w tym stanie, uważaj, aby unikać rowów i poboczy dróg, ponieważ skutery śnieżne są tam zakazane.

Kalifornia/Nevada

Kalifornia i Nevada mają te same zasady, dlatego są połączone. Możesz jeździć każdą drogą, ale nie rowy lub pobocza dróg.

Indiana

Indiana Department of Natural Resources i Indiana Snowmobilers Association zapewniają trasy dla miłośników skuterów śnieżnych w całym stanie. Z tego powodu szlaki nie są czynne przez cały rok, tylko od grudnia do marca. Aby jeździć, musisz również zarejestrować swój skuter śnieżny w stanie Indiana.

Nebraska

Stan Nebraska nie wymaga ubezpieczenia ani pozwoleń na szlak. Będziesz musiał zarejestrować swój skuter śnieżny, który kosztuje 16 USD na rok. Wymagane są również hełmy.

New Hampshire

Musisz również zarejestrować swój skuter śnieżny przed jazdą nim w New Hampshire. Jeśli jesteś nierezydentem i nie jesteś członkiem stanowego klubu skuterów śnieżnych, zapłacisz 116 USD za rejestrację. Jeśli jesteś nierezydentem, ale członkiem klubu, opłata wynosi 86 USD. Rezydenci, którzy nie są członkami klubu, płacą 96 USD, podczas gdy mieszkańcy, którzy są częścią klubu, otrzymują najlepszą ofertę za 66 USD.

Nowy Jork

O pozwoleniu na szlak w Nowym Jorku można zapomnieć, ale nie można legalnie jeździć bez zarejestrowanego skutera śnieżnego. Ponadto kaski są obowiązkowe, niezależnie od tego, czy jeździsz skuterem śnieżnym na poboczach dróg, otwartych drogach czy szlakach. Aby zarejestrować swój skuter śnieżny, płacisz 45 USD. Musisz się również zarejestrować w stanie Nowy Jork.

Massachusetts

Zezwolenie na szlak potrzebujesz tylko, jeśli jeździsz po prywatnych terenach Massachusetts. W przeciwnym razie wszystko jest w porządku bez licencji. W tym stanie wszystkie skutery śnieżne potrzebują kasku.

Oregon

Aby zarejestrować swój skuter śnieżny w Oregonie na dwa lata, jest to bardzo przystępne 10 USD.

Pensylwania

Podobnie jak w Massachusetts, Pensylwania wymaga pozwolenia na szlak na prywatnych szlakach, jeśli nie jesteś mieszkańcem. W przeciwnym razie potrzebujesz zarejestrowanego skutera śnieżnego, ale rejestracja niekoniecznie musi być w Pensylwanii. Stan wymaga od wszystkich skuterów śnieżnych noszenia kasku.

Południowa Dakota

Południowa Dakota prosi, aby jej skutery śnieżne miały ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, prawdopodobnie dlatego, że nie potrzebujesz kasku, aby jeździć w tym stanie. Następnie możesz odkrywać otwarte drogi, pobocza i niektóre rowy na swoim skuterze śnieżnym. Jeśli chcesz zarejestrować swój skuter śnieżny w Dakocie Południowej, kosztuje to 10 USD rocznie.

Utah

Skutery śnieżne podlegają przepisom prawa Utah OHV. Zgodnie z tymi przepisami nie możesz jeździć skuterem śnieżnym po zamkniętej autostradzie lub ulicy, potrzebujesz kasku, jeśli masz mniej niż 18 lat, musisz zarejestrować skuter, a następnie umieścić naklejkę na misce lub masce pojazdu po obu stronach. Rejestracja kosztuje 23 USD.

Waszyngton

W Waszyngtonie nie proszą Cię o uzyskanie licencji na skuter śnieżny, ale możesz potrzebować pozwolenia na Sno-Park. Dzięki temu możesz zaparkować skuter śnieżny w całym stanie, więc można go pominąć w zależności od tego, gdzie jeździsz swoim pojazdem.

Jak zdobyć licencję na skuter śnieżny?

Po przeczytaniu do tego momentu zdajesz sobie sprawę, że absolutnie musisz uzyskać licencję na skuter śnieżny lub zezwolenie na szlak. Jak i gdzie to robisz?

Cóż, szczerze, to zależy od stanu.

W Minnesocie musisz skontaktować się z an Elektroniczny system licencjonowania lub agent ELS. Oto strona ze strony internetowej stanu Minnesota o znalezieniu lokalnego agenta. Możesz również zadzwonić pod numer 1-888-MINNDNR lub 1-888-665-4236. ELS akceptuje główne karty kredytowe, takie jak Discover, Mastercard i Visa.

Departament Zasobów Naturalnych stanu Iowa lub DNR obsługuje wszystkie licencjonowanie skuterów śnieżnych w tym stanie i to samo dotyczy Michigan, Wisconsinoraz Illinois’ odpowiednie DNR.

W Vermont, jak powiedzieliśmy wcześniej, pozwolenie na VT Trail można było uzyskać za pośrednictwem Vermont Association of Snow Travelers lub VAST, klubu, w którym członkostwo kosztuje od 10 do 20 USD oprócz opłaty licencyjnej. Być może będziesz musiał również zapłacić opłaty okręgowe.

Usługi w Arizonie jest źródłem informacji dla skuterów śnieżnych w Arizonie, którzy chcą zarejestrować lub uzyskać licencję na swój pojazd.

Czy uzyskanie licencji na skuter śnieżny kosztuje? Jak dużo?

Jak zapewne masz podejrzenie, uzyskanie licencji na skuter śnieżny w stanach, które ją upoważniają, nie jest bezpłatne. Oto ceny uzyskania pozwolenia na szlak:

 • Idaho – 22,50 $
 • Illinois – $25
 • Iowa – $15
 • Michigan – $48
 • Minnesota – 36 USD za sezon
 • Montana – 37,50 USD
 • Vermont – od 130 USD do 136 USD w zależności od tego, czy jesteś członkiem VAST
 • Wisconsin – od 10 do 50 USD
 • Wyoming – 35 .$

Jak często trzeba odnawiać licencję na skuter śnieżny?

Dostałeś prawo jazdy na skuter śnieżny i poświęciłeś czas na zarejestrowanie swojego pojazdu, aby być po bezpiecznej stronie. To był trochę czasochłonny proces, ale możesz jeździć ze spokojem, wiedząc, że nie łamiesz prawa.

Cóż, ten spokój nie będzie trwał wiecznie. Twoje prawo jazdy na skuter śnieżny nie jest stałe, chyba że mieszkasz lub jeździsz w Montanie. W każdym innym stanie licencja trwa rok, może dwa lata, jeśli masz szczęście. Następnie musisz skorzystać z dróg, które omówiliśmy powyżej, aby odnowić licencję, jeśli chcesz kontynuować jazdę na skuterze śnieżnym w tym stanie.

Wniosek

W kilku stanach w USA potrzebujesz licencji lub zezwolenia na jazdę na skuterze śnieżnym. W przypadku innych, wielu z nich domaga się noszenia kasku, zarejestrowania skutera śnieżnego lub wykupienia ubezpieczenia, zanim będziesz mógł uderzyć w zaspy śnieżne ze swoimi kumplami.

Posiadanie tych informacji jest niezwykle pomocne, ponieważ teraz będziesz gotowy do przestrzegania prawa bez względu na to, dokąd zaprowadzą Cię Twoje przygody na skuterach śnieżnych!