Czy potrafisz zrobić śnieżkę w puchu?

To idealny zimowy dzień na zewnątrz. Śnieg jest lekki i puszysty, więc spodziewasz się, że odśnieżanie go będzie szybkie i łatwe. Mając dodatkowy wolny czas, pomyślałeś, że ulepisz bałwana z dziećmi, a może rozegrasz bitwę na śnieżki. Czy puszysty śnieg jest dobry do robienia śnieżek?

Nie, nie możesz robić śnieżek w puchu, ponieważ śnieżki nie utrzymają swojej struktury. Potrzebujesz śniegu o większej wilgotności, ponieważ wolna woda działa jak klej, który pozwoli ci toczyć twarde śnieżki, które zadają cios!

W tym artykule porozmawiamy więcej o tym, które rodzaje śniegu sprzyjają toczeniu śnieżek, a które nie. Podamy również wskazówki, jak tworzyć doskonałe śnieżki i jak nimi rzucać, abyś mógł wygrać więcej bitew na śnieżki!

Czy puszysty śnieg jest dobry do robienia śnieżek?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, puszysty śnieg jest błogosławieństwem na wiele sposobów. Jest lekki i przewiewny, więc łopata nie zaszkodzi Twoim plecom. Jeśli lubisz jeździć na snowboardzie lub nartach, modlisz się o taki śnieg, ponieważ jest najlepszy dla tych sportów.

Jednak jeśli chodzi o zwijanie śnieżek, a nawet układanie bałwana, puch jest najgorszym śniegiem, jaki można uzyskać.

Kiedy pada nowy śnieg i nieco wysycha, powstaje śnieg puszysty. Kryształki lodu na powierzchni są ładne i luźne, co jest największą cechą tego śniegu. Może śnieg, który odśnieżałeś, jest trochę twardszy, ponieważ jest zagęszczony, ale jego pudrowa konsystencja nadal pozostaje.

Jeśli spróbujesz wyjść na zewnątrz w sypkim śniegu i zrobić śnieżkę, rozpadnie się w twoich rękach. Jak już pisaliśmy na blogu, nie da się też ulepić bałwana w puchu.

Powodem tego? Śnieg potrzebuje wilgoci, aby się skleić. Wolna woda w śniegu zachowuje się jak klej, utrzymując jednolite kryształy śniegu, dzięki czemu można z nich budować.

Jednak zawartość wilgoci jest ostrożnym działaniem równoważącym. Za mało pozostawia śniegu, który nie będzie się kleił, np. puszysty śnieg, ale za dużo jest mokry i błotnisty. Z tym śniegiem też nic nie da się zrobić.

Jakiego rodzaju śniegu potrzebujesz do robienia śnieżek?

Ok, więc nie będziesz w stanie ulepić bałwana ani nawet rzucać śnieżkami w puchu. Jaki śnieg jest lepszy do tych czynności?

Śnieg wilgotny lub mokry, przy czym śnieg wilgotny definiuje się jako taki, który ma około 3% wody, a śnieg mokry do 8%. Jeśli zawartość wody w śniegu wynosi 15 procent, to jest bardzo mokro. Jak właśnie wyjaśniliśmy, ten śnieg jest tak samo bezużyteczny do robienia śnieżek, jak śnieg w suchym puchu.

Sezonowy śnieg, który gromadzi się przez całą zimę, jest często wilgotniejszy niż śnieg puszysty, więc zawsze możesz poczekać na kolejny lub dwa opady śniegu i wtedy spróbować ulepić śnieżki.

Firn śnieg jest okrągły i gęsty, więc jest to również dobry wybór do pakowania śnieżek. Dotyczy to również nigdy śniegu, który spada, a następnie topi się i ponownie zamarza. Ponieważ jest zagęszczony, nigdy śnieg nie ma dobrej wilgotności.

Teraz dzieci proszą cię o zrobienie śnieżek. Czy jest coś, co można zrobić z pudrowym śniegiem, aby był bardziej wilgotny i jędrniejszy? Właściwie tak i omawialiśmy to wcześniej na blogu. Oto podsumowanie.

Biorąc dzban z wodą i wylewając go na pokryty śniegiem podwórko, woda może sprawić, że puszysty śnieg będzie bardziej wilgotny. Równie łatwo może jednak zamienić go w błoto. Jeśli ta metoda zadziała, upewnij się, że śnieg ubijasz w bardzo twarde kule śnieżne, aby pozostały sypki proszek został ubity.

Jeśli tego nie zrobisz, to nawet jeśli uda ci się zrobić śnieżki, w chwili, gdy spróbujesz rzucić, wiatr oddzieli kryształki śniegu, a śnieżka rozpadnie się na twoich oczach!

Jak zrobić wielkie śnieżki

Załóżmy, że lepszy, wilgotniejszy (ale nie też mokry) śnieg pojawił się niedługo po tym, jak spadł sypki śnieg, a może udało ci się zwilżyć puch wodą. Tak czy inaczej, śnieg, który leży teraz przed tobą, jest idealny do robienia śnieżek.

Stworzenie idealnej śnieżki to coś więcej niż tylko toczenie kuli śniegu. Oto kilka kroków i taktyk do opanowania techniki.

Nie rób śnieżek, gdy jest za ciepło

Im cieplejsza pogoda, tym szybciej stopi się śnieg. Gdy już włożysz śnieg w ciepłe dłonie, możesz przyspieszyć jego topnienie, nawet w rękawiczkach. Jednak jeśli temperatura na zewnątrz jest zbyt niska, śnieg będzie twardy i mroźny, nawet jeśli warunki do lepienia śnieżek są odpowiednie.

Chcesz, aby temperatura utrzymywała się na poziomie około 32 stopni Fahrenheita, gdy wychodzisz z dziećmi, aby robić śnieżki. W porządku, jeśli temperatury są o kilka stopni powyżej lub poniżej tego, ale nie za dużo, w przeciwnym razie twoje śnieżki nie wyjdą dobrze.

Kopać głęboko w poszukiwaniu śniegu

Kiedy idziesz zrobić śnieżkę, czy zeskrobujesz śnieg z powierzchni? Podobnie jak większość ludzi, ale to niewłaściwa technika. Powinieneś sięgnąć głębiej pod powierzchnię, gdzie jest mniej luźnego, puszystego śniegu.

Ponieważ ten głębszy śnieg ma więcej śniegu na wierzchu, jest już ubity dla Ciebie. Nadal będziesz musiał rzucać śnieżkami i pakować je, ale nie tak bardzo, jak gdybyś wziął garść śniegu z powierzchni.

Rzucaj śnieżkami w rękawiczkach

Rękawiczki są fajne, ponieważ możesz swobodnie poruszać palcami w rękawiczce, ale nie są dobrym wyborem do robienia śnieżek. Twoje palce nie mogą uchwycić się śniegu, aby go ciasno upakować, więc wybierz rękawiczki.

Kubek i obrót

OK, teraz zaczynamy robić same śnieżki. Gdy zdobędziesz w rękawiczkach kawałek głębokiego śniegu, zbierz go w dłonie i obróć. Obracaj się, aż kawałek śniegu stanie się bardziej śnieżną kulą.

Zastosuj ciśnienie

Kiedy obracasz rozwijającą się śnieżkę w dłoni, upewnij się, że również ją naciskasz. Powinieneś zacząć to robić dopiero, gdy kula śnieżna nabierze kształtu. Jeśli to nastąpi wcześniej, śnieżka może nie zachować swojej struktury.

Kluczem jest zastosowanie odpowiedniej siły nacisku. Jeśli jesteś zbyt lekki, możesz nie uzyskać pożądanego kształtu kuli śnieżnej i konsystencji, której szukasz. Jednak przesadzenie z naciskiem spowoduje, że śnieżka się rozpadnie. Będziesz wtedy musiał zacząć wszystko od nowa.

Wiedz, kiedy przestać

Większość śnieżnych zawodowców wie, kiedy ich kula śnieżna jest gotowa, ponieważ kula śnieżna im mówi. Nie, oczywiście nie werbalnie, ale w inny sposób. Czy czujesz, że kula śnieżna prawie za bardzo stwardniała, a obracanie jej nie daje w tym momencie zbyt wiele? Gratulacje, twoja śnieżka jest gotowa!

Wskazówki dotyczące wygrania walki na śnieżki

Teraz, gdy ty i dzieci możecie bez wysiłku tworzyć śnieżki, będziesz chciał pochwalić się swoją umiejętnością rzucania śnieżkami z innymi w okolicy. Niezależnie od tego, czy dołączasz do swoich dzieci na małą bitwę na śnieżki (oczywiście pod warunkiem, że biorą w niej udział inni dorośli), czy też same walczą z dziećmi z sąsiedztwa, oto kilka wskazówek, jak wygrać!

Traktuj obszar jako pole bitwy

Jeśli to twoje podwórko lub podwórko sąsiada, w którym toczysz bitwę na śnieżki, nie możesz już myśleć o tym jako o podwórku. To pole bitwy.

Masz swoją stronę, gdzie ty i twoja drużyna (dzieci) będziecie rywalizować, a sąsiedzi mają swoje. Nie chcesz naruszać ich linii, tak jak oni nie chcą zrobić tego samego dla ciebie, aby nie obrzucili ich śnieżkami.

Miej dużo śnieżek w gotowości

Mówimy tutaj o bitwie na śnieżki, a śnieżki to twoja amunicja. Nie możesz mieć tylko dwóch lub trzech, ale wielu. Każda osoba w twojej drużynie powinna mieć pod ręką co najmniej tuzin śnieżek, może nawet dwa tuziny.

Oto dobra zasada określająca, ile śnieżek należy zrobić. Określ liczbę śnieżek, które ma przeciwnik, a następnie podwój ją. Jeśli ty i dzieci macie trudności z zwijaniem tylu śnieżek w krótkim odstępie czasu, zawsze możesz użyć narzędzia takiego jak twórca śnieżek.

Ten, z którym Cię połączyliśmy, będzie za każdym razem produkować śnieżki w kształcie piłek baseballowych. Po prostu sprawdź ze swoimi przeciwnikami, zanim rozpocznie się wielka bitwa na śnieżki, czy używanie maszyny do tworzenia śnieżek jest dozwolone, czy też uważa się to za oszustwo.

Trzymaj śnieżki przy sobie przez cały czas. Nie kładź ich na betonie, bo mogą zacząć się topić. Zimny ​​obszar, taki jak zaśnieżona ziemia, będzie w porządku.

Celuj i rzucaj

Jak rzucasz śnieżką? Z pewnością jest w tym technika!

Po pierwsze, chcesz wizualnie znaleźć swój cel i go namierzyć. Następnie ustaw swoje ciało w odpowiedniej pozycji. Twoje stopy powinny być rozstawione i pod ramionami. Skieruj stopy w stronę celu. Delikatnie ugnij kolana.

Teraz weź śnieżkę, chwytając ją w którąkolwiek z twoich rąk, która dominuje. Trzymaj się mocno śnieżki, ale nie tak mocno, że zmiażdżysz ją, zanim zdążysz nią rzucić. Podnieś ramię, jakbyś rzucał piłką baseballową, nabierając rozpędu. Naturalnie pociągnij ramię do przodu i wypuść śnieżkę.

Podczas rzucania nie odrywaj wzroku od celu, aby móc również skierować w jego stronę ramię. Rzucanie śnieżką może początkowo nie przychodzić ci naturalnie i to jest w porządku. Jak wiele rzeczy w życiu, praktyka czyni mistrza!

Znajdź miejsce do ukrycia

Walka na śnieżki to nie tylko atak, ale także obrona. Aby uniknąć trafienia i wyeliminowania przez przeciwną drużynę, potrzebujesz dobrego miejsca do ukrycia się. Może budujesz śnieżną fortecę, jeśli czujesz się wyjątkowo ambitny. Drzewo lub szopa to inne dobre kryjówki.

Końcowe przemyślenia

Robienie śnieżek w puchu nie jest wykonalne, ponieważ śnieg nie ma wilgoci, aby kryształki śniegu przylegały do ​​siebie. Bardziej wilgotny śnieg pomoże śnieżkom zachować swój kształt, dzięki czemu zbierzesz kilka i udowodnisz, że jesteś mistrzem rzucania śnieżkami na ulicy!