Czy potrafisz kopnąć piłkę w hokeju na trawie?

Celem hokeja na trawie jest przesuwanie piłki w dół boiska i zdobywanie punktów za pomocą tylko kija, aby nawiązać kontakt i przesunąć piłkę, chyba że jesteś bramkarzem. Bramkarz może użyć dowolnej części ciała, aby powstrzymać przeciwnika przed zdobyciem piłki przed jej odzyskaniem.

Nie możesz kopać piłki w hokeju na trawie, chyba że jesteś bramkarzem zatrzymującym strzał lub robisz to nieumyślnie i w sposób, który nie daje Twojej drużynie przewagi nad przeciwnikiem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się po kopnięciu piłki w hokeju na trawie i innych karach, poniżej przedstawiamy faule i wynikające z nich kary, a także kto egzekwuje zasady i jak można zostać wysłanym na ławkę kar lub wyrzuconym z gry.

Co się stanie, jeśli kopniesz piłkę w hokeju na trawie?

Zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Hokeja, kopanie piłki w hokeju na trawie zwykle skutkuje karą „awansu” dla gracza, który kopnął piłkę. Dwa wyjątki to (1) sytuacja, w której jest bramkarzem zatrzymującym strzał lub (2) gracz nieumyślnie kopnął piłkę i nie dał swojej drużynie przewagi. Postęp jest wzywany do każdego gracza, który przesunie piłkę do przodu bez użycia kija. Karą za karę jest rzut wolny, karny rzut rożny lub rzut karny.

Darmowe uderzenie

Darmowe trafienia mają miejsce dla drużyny przeciwnej, gdy gracz popełnia karę, która nie znajduje się w kole punktacji. W przypadku wielu kar rzut wolny następuje w miejscu faulu. Aby wykonać rzut wolny, ukarana drużyna musi ustawić wszystkich zawodników poza promieniem pięciu jardów wokół piłki. Jest to najczęstszy wynik kopnięcia piłki, który ma miejsce na zwykłym polu gry.

Róg karny

Drużynie atakującej przyznawany jest karny rzut rożny, gdy drużyna broniąca popełni nielegalną akcję wewnątrz koła uderzeniowego lub zostanie uznane za celowe wyrzucenie piłki poza linię końcową i poza pole gry. Może to obejmować celowe lub nieumyślne wykopanie piłki z gry przez gracza.

Gdy dojdzie do naruszenia, jeden z zawodników atakujących ustawia się w kolejce, aby wykonać rzut wolny w miejscu na linii końcowej, które znajduje się co najmniej dziesięć jardów od najbliższego słupka bramki, podczas gdy pozostali zawodnicy atakujący muszą ustawić się poza kołem ataku.

Czterech obrońców i bramkarz stoją za linią końcową aż do kontaktu z piłką, kiedy to wszyscy zawodnicy mogą wbiec do kręgu uderzeń i wznowiona zostaje normalna gra.

Udar karny

Rzut karny przyznawany jest drużynie atakującej, gdy sędzia uzna, że ​​faul lub przewinienie zatrzymało bramkę, która byłaby niemal pewną bramką. Ofensywny gracz może spróbować rzutu karnego siedem jardów od bramki, pokonując tylko bramkarza. Jeśli gracz pokona bramkarza i włoży piłkę do bramki, zdobywa punkt.

Kto decyduje o karze?

Dwóch neutralnych sędziów decyduje, kiedy któraś ze stron wykona karę i czy dać zawodnikowi zieloną, żółtą lub czerwoną kartkę. Sędziowie zazwyczaj decydują się na oddanie jednej połowy boiska i pozwalają drugiemu sędziemu zająć pozostałą połowę. Według NCAA różne karty są przyznawane graczom, których sędziowie uznali za umyślnie złośliwe lub niebezpieczne, które narażają innego gracza na ryzyko, lub jeśli uważają, że naruszenie zostało popełnione nieumyślnie.

  • Zielona Karta: Zielona karta jest tylko oficjalnym ostrzeżeniem dla gracza, aby nie popełniał nielegalnej akcji. Nie ma żadnej kary poza skutkami popełnionego faulu, który skutkował pokazaniem karty.
  • Żółta karta: Żółta kartka jest przyznawana graczom, których sędziowie uznali, że wykonali zbyt wiele kar lub celowo zrobili coś niezgodnego z zasadami lub prawdopodobnie narazili innego gracza na ryzyko. Gracze, którym pokazano żółtą kartkę, trafiają na pięć minut w polu karnym.
  • Czerwona kartka: Czerwoną kartkę otrzymują gracze, którzy według sędziów popełnili wyjątkowo złośliwe lub nielegalne działanie, które albo dało drużynie ogromną przewagę, albo naraziło gracza na ryzyko. Sędziowie „umpire” mogą również pokazać czerwoną kartkę, jeśli gracz wielokrotnie popełniał faule i otrzymał kilka kart. Gracze, którym pokazano czerwoną kartkę, są natychmiast wyrzucani z meczu.

Jakie są inne rodzaje fauli w hokeju na trawie?

Oprócz awansu, w hokeju na trawie może wystąpić kilka innych naruszeń, w wyniku których gracz zostanie pokazany kartkę lub prawdopodobnie zostanie wysłany na ławkę kar lub usunięty z meczu. Zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Hokejaoto kary i naruszenia z ich wynikającymi karami.

Wysokie sklejanie lub kije

Sędzia może sprawdzić kije, jeśli uzna, że ​​gracz podniósł kij w niebezpieczny lub prawdopodobnie niebezpieczny sposób w pobliżu przeciwnika. Ta kara skutkuje rzutem wolnym, jeśli nastąpi w normalnym polu gry, karnym rzutem rożnym, jeśli nastąpi w kole ataku, oraz rzutem karnym, jeśli sędzia uzna, że ​​był to prawie pewny gol.

Tyczki

Ta kara ma miejsce, gdy sędzia uzna, że ​​gracz uderzył piłkę zakrzywionym tyłem kija. Ta kara skutkuje rzutem wolnym, jeśli nastąpi w normalnym polu gry, karnym rzutem rożnym, jeśli nastąpi w kole ataku, oraz rzutem karnym, jeśli sędzia uzna, że ​​obroniła prawie pewną bramkę.

Zakłócenia kija hokejowego

Jest to wywoływane, gdy sędzia zobaczy, że gracz uderzył lub wykonał kij przeciwnika swoim kijem. Kara ta skutkuje rzutem wolnym, jeśli ma miejsce w normalnym polu gry, karnym rzutem rożnym, jeśli ma miejsce w kole ataku, oraz rzutem karnym, jeśli sędzia uzna, że ​​wpłynął na prawie pewną bramkę.

Przeszkoda

„umpire” ogłasza obstrukcję, jeśli uważa, że ​​gracz nielegalnie używa swojego ciała lub kija, aby uniemożliwić przeciwnikowi dotarcie do piłki. Ta kara skutkuje rzutem wolnym, jeśli ma miejsce w normalnym polu gry, karnym rzutem rożnym, jeśli ma miejsce w kole uderzeniowym, oraz rzutem karnym, jeśli sędzia uzna, że ​​zatrzymał prawie pewną bramkę.

Przeszkoda stron trzecich

Faul ten ma miejsce, gdy gracz wykonuje nieprawidłowy kilof, stając między piłką a przeciwnikiem, aby dać swojemu koledze z drużyny niezakłócone uderzenie w piłkę. Skutkuje to stratą i rzutem wolnym dla drużyny przeciwnej, chyba że kara nastąpi w kręgu strajkowym.

Podcięcie

Sędzia nazywa to przeciwko graczowi, który ich zdaniem podniósł piłkę złośliwie lub niebezpiecznie. Skutkuje to rzutem wolnym dla drużyny przeciwnej lub karnym rzutem rożnym, jeśli nastąpi w kręgu uderzeniowym.

Końcowe przemyślenia

Hokej na trawie to skomplikowany, aktywny i intensywny sport. Ponieważ niektóre wezwania są subiektywne, zrozumienie zawiłości każdej kary lub kary może zająć trochę czasu i doświadczenia.

Bramkarze i zwykli gracze w polu również mają różne zestawy zasad, których muszą przestrzegać, więc może wydawać się mylące, jakie są dokładne zasady gry, chyba że jesteś weteranem hokeja na trawie.

Jednak ten przewodnik powinien pozwolić ci lepiej zrozumieć kary i kary związane nie tylko z kopnięciem piłki, ale także z innymi naruszeniami.