Czy Polaris RZR Street jest legalny?

Polaris RZR jest popularnym UTV i nic dziwnego, że ludzie chcą, aby był legalny na ulicy. Jak fajnie by to było? Aby ulica była legalna, musisz najpierw zrobić kilka rzeczy. Zanurzmy się.

Polaris RZR jest legalny w niektórych miejscach, aw innych nie. Wiele stanów daje zielone światło do jazdy po drogach tym UTV. Istnieją pewne rzeczy, które muszą zostać zmodyfikowane w RZR, aby było legalne, w tym wszystkie światła bezpieczeństwa, lusterka boczne i wsteczne, przednia szyba itp. Konieczna jest również rejestracja.

Wymagania różnią się w zależności od stanu. Około połowa z 50 stanów zezwala na legalne UTV uliczne. Gorąco polecam poszukać trochę informacji na temat twojego stanu i tego, co jest legalne. Ten artykuł ma dać ci szybki przegląd ogólnych rzeczy, abyś mógł zrozumieć, czego się spodziewać i pomóc ci podjąć decyzję, czy włożyć wysiłek, czy nie.

Jakie stany zezwalają na legalne RZR uliczne?

Niektóre stany pozwalają na prowadzenie UTV na drodze. Istnieje wiele różnych klauzul i zasad, które mają zastosowanie. Generalnie musi funkcjonować na drodze tak, jak samochód. Postanowiłem sporządzić listę stanów, które na to pozwalają, z kilkoma uwagami. Niektóre z tych praw to przepisy ATV, ale zakładam, że przepisy UTV nie byłyby odległe. Jeśli nie możesz znaleźć tutaj swojego stanu, oznacza to, że nie jest to legalne w twoim stanie. Skompilowałem to z obszerny wykaz praw dla każdego stanu. Udostępniłem Ci link, abyś sam poszukał, jeśli sobie tego życzysz.

Nazwa stanu Uwagi
Arizona Licencjonowanie ogólnostanowe.
Hawaje Dozwolone, jeśli używane jako sprzęt rolniczy.
Idaho Licencjonowanie ogólnostanowe. Idaho ma program poza stanem.
Indiana Musi być dziadkiem.
Iowa Brak systemu ogólnostanowego. Różne hrabstwa mają wyjątki.
Kansas Tylko do łowienia pod lodem.
Maine Wymagamy rejestracji.
Maryland Brak notatek.
Massachusetts Osoby poniżej 18 roku życia muszą odbyć kurs bezpieczeństwa pojazdów rekreacyjnych. Wymagane są reflektory, czerwone światła tylne, czerwony reflektor tylny i tłumik. Obowiązują inne drobne przepisy.
Missouri Wymagany tytuł. Wymagamy rejestracji. Potrzebujesz certyfikatu własności.
Montana Pojazd musi być zarejestrowany i licencjonowany. Musi mieć przednie i tylne światła.
Nevada Brak notatek.
New Jersey Musi być zarejestrowany. Wymagane coroczne odnawianie.
Nowy Meksyk Zależy od hrabstwa. Różni się od siebie.
Karolina Północna Brak notatek.
Oklahoma Ograniczony. Brak licencji stanowych. To zależy od powiatu.
Południowa Dakota Licencjonowanie ogólnostanowe.
Tennessee Zależy od obszaru.
Utah Licencjonowanie ogólnostanowe. Nie można operować w Salt Lake City ani na I-15 i I-70.
Waszyngton To zależy od powiatu.
Wirginia Zachodnia Ograniczony.
Wisconsin Tylko do celów rolniczych.

Jak widać, niektóre miejsca na to pozwalają, a inne nie. Wiele stanów wymaga pewnych modyfikacji, aby droga była legalna, a inne zezwalają na używanie na drogach lub autostradach tylko wtedy, gdy są używane do celów rolniczych i rolniczych. Wiele stanów daje władzom hrabstw i miast prawo decydowania o tym, czego chcą. Gorąco polecam sprawdzenie linku, który podałem powyżej, aby dowiedzieć się więcej o stanie, w którym mieszkasz.

Czego potrzebuję, aby moja ulica Polaris RZR była legalna?

 • Światła bezpieczeństwa
 • Zainstaluj lustra
 • Przednia szyba
 • Zainstaluj zderzaki i klakson
 • Ubezpieczenie
 • Rejestracja

UTV faktycznie mają większość rzeczy, których potrzebujesz, aby były legalne na ulicy. Jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa, reflektory, tylne światła, światła hamowania i tłumik. Pewnych rzeczy im brakuje i zależy to od stanu. Chcę dać ogólne pojęcie o tym, jak być legalnym i bezpiecznym, gdy wjeżdżasz na utwardzoną drogę.

Kilka rzeczy, które będą potrzebne, aby stać się bardziej legalnym i bezpiecznym, to lusterka wsteczne z oponami. Ale wyprzedzam siebie. Podzielmy je na sekcje.

Na szczęście UTV mają wiele rzeczy, które muszą być legalne.

Wszystkie światła bezpieczeństwa muszą spełniać wymagania

Na szczęście są one już w twoim RZR. Musisz tylko upewnić się, że są na bieżąco z przepisami. Może to wymagać zakupu nowych, mocniejszych świateł w miejsce tych, które masz. Twoje reflektory muszą być w stanie oświetlić 500 stóp przed tobą. Ze względu na prędkość, z jaką będziesz jechał, potrzebujesz tak dobrych reflektorów, jak to tylko możliwe.

Tylne światła muszą być widoczne z odległości 500 stóp za tobą. To jest kluczowe. Zdobądź kilka jasnych i potężnych. Możesz kupić światła zatwierdzone przez Departament Transportu USA (DOT), aby sobie to ułatwić.

Twój UTV musi mieć wystarczająco jasne światła hamowania. Wymagane są również kierunkowskazy. Upewnij się, że wszystkie te rzeczy są w dobrym stanie i wystarczająco mocne. Policja zatrzyma cię z powodu niewystarczających świateł bezpieczeństwa.

Zainstaluj lustra

Myślę, że to jest ten, o którym zapominam najbardziej. Musisz mieć lusterka boczne na swoim RZR, aby droga była legalna zgodnie z National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Musisz mieć lusterko boczne po stronie pasażera lub lusterko wsteczne oprócz lusterka bocznego kierowcy. Mówię po prostu zdobądź oba. Dzięki temu jesteś bezpieczniejszy i mniej podatny na wypadki. Zasady te mogą się różnić w zależności od stanu. Ale w większości powinieneś mieć wszystkie trzy lustra.

Umieść przednią szybę z przodu

Założenie przedniej szyby na RZR jest kluczowe, aby była legalna, ponieważ wymaga tego nie tylko DOT, ale także NHTSA. Ustanowili zasady zgodnie z American National Standard Institute (ANSI). Wymagają tego trzy różne organizacje. Musi być pełna przednia szyba. Wiem, że wiele osób dostaje w połowie szyby przednie, zanim zdecydują się na dopuszczenie do ruchu ulicznego, a potem muszą to zmienić.

Zmień swoje opony

Opony na UTV są oponami terenowymi i mogą nie spełniać standardów DOT. Na szczęście przez Internet można kupić opony uliczne z atestem DOT. Nie sądzę, żeby to była aż tak wielka sprawa. Nie znam wielu ludzi, którzy mają kłopoty, że ich nie zmienią. Więc rób z tym, co chcesz.

Zainstaluj zderzaki, klakson itp.

Co jest ważniejsze od opon, to zderzaki i klakson. Musisz mieć klakson na wypadek, gdybyś musiał kogoś ostrzec. To forma komunikacji w pojeździe. Zderzaki mają na celu Twoją ochronę. Upewnij się, że wiesz, co jest wymagane do zderzaka. Szczerze mówiąc, jeśli masz obie te rzeczy, wszystko będzie dobrze. Mogą istnieć inne drobiazgi, które są wymagane przez stan formularza. Sprawdź swój stan, aby zobaczyć, czy coś jest.

Uzyskaj ubezpieczenie

Napisałem inne artykuły o ubezpieczeniach UTV. Niektóre stany wymagają ubezpieczenia, a wiele parków stanowych również tego wymaga. Być może będziesz musiał to zrobić przed zarejestrowaniem UTV do użytku drogowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się o ubezpieczeniu UTV, kliknij podany przeze mnie link. Mam inny artykuł, który szczegółowo omawia różne firmy ubezpieczeniowe i ich ofertę dotyczącą ubezpieczenia UTV. Sprawdź to, aby uzyskać lepszy pomysł.

Zarejestruj pojazd

Aby jeździć po drogach, Twój UTV musi być zarejestrowany. Większość stanów wymaga tego, jeśli prowadzisz pojazd na drodze publicznej. Nie oznacza to posiadania tytułu. Oznacza to uzyskanie „OK” od państwa do obsługi tego pojazdu na jezdni. Kiedy to zrobisz. Otrzymasz nową tablicę rejestracyjną.

Zamontowana tablica rejestracyjna

Po zdobyciu tablicy rejestracyjnej. Musisz kupić uchwyt na tablicę rejestracyjną z przodu i z tyłu swojego UTV. To jest jak samochód.

Tytuł własności

Niektóre stany wymagają posiadania pod ręką tytułu własności. Jest to ważniejsze, jeśli zostaniesz zatrzymany. Nie jest to wymagane we wszystkich miejscach.

Bonus: gaśnica

Nie sądzę, że jest to wymagane w jakimkolwiek stanie, ale uważam, że jest to dobry środek ostrożności. Zdobądź gaśnicę na wypadek pożaru. W przypadku wraku samochodu może się to zdarzyć i możesz pomóc go zatrzymać, zanim stanie się zbyt dużym problemem. To moja sugestia. Pamiętaj, że to nie jest legalne.

Czy istnieją specyficzne dla danego stanu wymagania dotyczące legalizacji ulicy RZR?

 • Na Florydzie potrzebujesz tylko jednego lustra na swoim UTV.
 • W Utah możesz mieć legalny UTV na wszystkich drogach, oprócz I-15, I-70, Salt Lake City.
 • Arizona wymaga rogu, który można usłyszeć z odległości 250 stóp.
 • Wiele różnych stanów, takich jak Nevada i Waszyngton, stwierdziło, że UTV można jeździć tylko po drogach z ograniczeniem prędkości do 45 mil na godzinę lub mniej.
 • W Tennessee UTV można jeździć tylko po drogach z prędkością 35 mil na godzinę.
 • Michigan wymaga wycieraczek i spryskiwaczy przedniej szyby.

Potrzebujesz więcej wskazówek?

Poniższy film pokazuje, jak sprawić, by Twój Polaris RZR był legalny.