Czy podszewka na zamek jest niebezpieczna? Ze statystykami bezpieczeństwa

Raz lata temu wypróbowałeś podszewkę zapinaną na zamek i naprawdę mi się podobało, więc pomyślałeś, że będzie to idealne zajęcie na nadchodzące rodzinne wakacje. Ku Twojemu zdziwieniu, spotkałeś się z odmową ze strony reszty rodziny, która powiedziała Ci, że ziplining nie jest bezpieczny. Czy to naprawdę prawda?

Liczba kontuzji zjazdów zjazdowych rośnie, ponieważ sport ten stał się bardziej popularny w Stanach Zjednoczonych, odnotowując 3600 urazów w latach 1997-2012. Jednak ważne jest, aby odróżnić komercyjne firmy zajmujące się podszewkami zjazdowymi o bardziej rygorystycznych standardach od amatorskich kursów zjazdowych. z których ostatnie są zwykle znacznie bardziej niebezpieczne.

W dzisiejszym artykule porozmawiamy szczegółowo o bezpieczeństwie podszewki na suwak, w tym statystyki, które pomogą Ci podjąć decyzję. Porozmawiamy nawet o tym, czy firmy produkujące podszewki zapinane na zamek podlegają przepisom federalnym, jak często odbywają się inspekcje zamków błyskawicznych i nie tylko, więc czytaj dalej!

Czy podszewka na suwak jest regulowana federalnie?

Przepisy federalne są zbliżone do prawa i mogą informować agencje o tym, jak należy egzekwować określone przepisy. Według Robson Forensic, źródło kryminalistyki, od 2020 roku może istnieć nawet 400 komercyjnych firm zajmujących się podszewkami w całych Stanach Zjednoczonych. Żaden z nich nie jest regulowany przez władze federalne, mówi Robson Forensic.

Nie oznacza to, że nie obowiązują standardy dotyczące podszewki zamka błyskawicznego, które z pewnością istnieją. W Stanach Zjednoczonych dwie organizacje nadzorujące te standardy to: ASTM Międzynarodowy i Amerykański Narodowy Instytut Normalizacyjny lub ANSI. Innymi słowy, nie są to małe organizacje.

Normy europejskie lub EN, a także Stowarzyszenie Inżynierów Sprzętu Podnośnego i Stowarzyszenie na rzecz Technologii Toru Wyzwania lub ACCT również odgrywają rolę w ustalaniu standardów dotyczących ziplin.

Normy dotyczą używania tyrolek, a także ich szkolenia, obsługi, inspekcji, wydajności i projektowania. Jednak bez przepisów federalnych przepisy mogą nie być wystarczająco rygorystyczne, aby zawsze były przestrzegane. Zamiast przepisów federalnych w niektórych stanach (np. w Pensylwanii i na Florydzie) stanowy Departament Rolnictwa może nadzorować działania związane z podszewką zamkową. Gdyby nie oni, to byłby to Departament Pracy.

Jak często kontrolowane są tyrolki?

Czy komercyjne tyrolki podlegają regularnej kontroli? Odpowiedź brzmi tak, a przynajmniej powinna być. Przynajmniej każdego dnia operatorzy tyrolek powinni sprawdzać wszystkie kable, których jeźdźcy używają do podszewki zjazdowej. Jeśli przeczytasz nasze inne posty na temat podszewki na suwak na tym blogu, przypomnisz sobie, że kable do zip są wykonane z drutu ocynkowanego.

Standardowy Drut ocynkowany 7×19 wygląda trochę jak Twizzlers Pull n’ Peel z co najmniej siedmioma kablami, z których każdy składa się z mniejszych drutów. To właśnie te druty zaczną się strzępić jako pierwsze, dlatego codzienne przeglądy są kluczowe.

Hubbard Merrell Inżynieria ma świetny zarys wszystkich stanów w USA i ich kryteria kontroli linii zip. Chociaż wiele stanów nie udostępniło swoich kryteriów, nie oznacza to, że nie mają zasad inspekcji, po prostu nie wiemy, jakie one są. Oto lista kryteriów, które zostały udostępnione publicznie.

 • Alaska: Inspekcją zajmie się departament stanu Alaski lub inspektor poziomu II National Association of Amusement Ride Safety Officials (NAARSO).
 • Arkansas: Wszyscy inspektorzy zip line w Arkansas przechodzą szkolenie i certyfikację przez NAARSO.
 • Kalifornia: W Kalifornii wykwalifikowany inspektor ds. bezpieczeństwa lub QSI musi dokonać inspekcji tyrolki, a następnie wysłać list z certyfikatem zgodności.
 • Kolorado: Wszyscy inspektorzy zip line muszą zarejestrować się w państwie. Kwalifikowani są wyłącznie profesjonalni inżynierowie („w pokrewnej dyscyplinie”), inspektorzy kwalifikowani AACT, producenci i dostawcy przemysłu rozrywkowego International lub inspektorzy AIMS Level 1 lub NAARSO Level 2.
 • Connecticut: Connecticut pozwala inżynierom lub inspektorom zewnętrznym przeprowadzić wstępną inspekcję linii zip, a następnie przedstawiciel stanu przeprowadzi własną inspekcję.
 • Delaware: W stanie Delaware musisz być częścią Agencji Kontroli Elektrycznej, która została certyfikowana przez Radę Inżynierów Elektryków stanu Delaware lub posiadać certyfikat kontroli bezpieczeństwa przejażdżek rozrywkowych, aby sprawdzić trasę tyrolki.
 • Floryda: Stałe podszewki zamków muszą być sprawdzane dwa razy w roku na Florydzie. Inspektor będący stroną trzecią musi złożyć oświadczenie o zgodności i testach nieniszczących. Inżynierowie są jednym z przykładów kwalifikujących się inspektorów zewnętrznych. Stan przeprowadzi własną kontrolę toru tyrolki.
 • Illinois: Inspektor stanowy w Illinois musi sprawdzić trasę tyrolki, zanim będzie ona otwarta dla publiczności. Inspektor, często inżynier, przedstawi następnie pismo do inspektora stanowego.
 • Iowa: Inspektorzy stanu Iowa muszą sprawdzić tyrolkę i jej wyposażenie.
 • Kentucky: Wszyscy inspektorzy zip line w Kentucky muszą przestrzegać zasad inspekcji określonych w raporcie z inspekcji Kentucky.
 • Maine: W Maine, straż pożarna przeprowadza inspekcje tyrolki.
 • Maryland: Maryland ma Wydział Inspekcji Bezpieczeństwa, który sprawdza kursy tyrolki w stanie.
 • Massachusetts: Osoby posiadające Certyfikat Kompetencji Stanu Massachusetts są uważane za Inspektorów Certyfikowanych przez Stan Massachusetts i mogą nadzorować inspekcje podszewek.
 • Michigan: Inspektorzy stanu Michigan wyjdą i sprawdzą kurs podszewki na suwak, jeśli poproszą o to biuro Carnival/Ausement Safety Program.
 • Minnesota: Certyfikowany inspektor w Minnesocie jest albo niezależną służbą inspekcyjną, albo częścią firmy ubezpieczeniowej. Musieliby złożyć oświadczenie o inspekcji jazdy rozrywkowej.
 • Missouri: AIMS i/lub NAARSO certyfikują wszystkie inspekcje na poziomie certyfikacji 1 lub wyższym. Dalsza inspekcja może również nastąpić z organizacji państwowych.
 • New Hampshire: Komisarz lub agent musi sprawdzić linię zip, zanim publiczność będzie mogła z niej korzystać.
 • New Jersey: W New Jersey jesteś uznanym Certyfikowanym Technikiem Konserwacji lub RCMT, jeśli posiadasz certyfikat AIMS poziomu 1 lub wyższy, certyfikat NAARSO poziomu 1 lub wyższy, lub jeśli jesteś wykwalifikowanym inspektorem do przeglądu jazdy kategorii 2 status.
 • Nowy Jork: Departament Pracy Nowego Jorku przeprowadzi kontrolę przejazdu tyrolką po przejściu przez niego zezwoleń i przed otwarciem przejazdu dla publiczności. Następnie inspekcje będą odbywać się co najmniej raz w roku od tego momentu. Stanowy Departament Zdrowia będzie również przyjeżdżał raz w roku, aby sprawdzić tor tyrolski.
 • Ohio: Jedyni inspektorzy, którzy mogą przeglądać linie tyrolskie w Ohio, są upoważnieni przez Departament Rolnictwa. Inspekcja podlega przepisom określonym przez Radę Doradczą ds. Bezpieczeństwa Ruchu Rozrywki w stanie Ohio.
 • Pensylwania: W Pensylwanii inspekcje tyrolek mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych inspektorów za pośrednictwem NAARSO lub AACT.
 • Teksas: Wszyscy inspektorzy zip line w Teksasie są albo z autoryzowanych firm ubezpieczeniowych lub NAARSO.
 • Wirginia Zachodnia: Wydział Pracy Wirginii Zachodniej nadzoruje inspekcje zip line w tym stanie. Inspekcje odbywają się zgodnie z przepisami ACCT określonymi w ACCT Challenge Course i Canopy/Zip Line Tours Standards, wydanie siódme.

Statystyki bezpieczeństwa zamków błyskawicznych na przestrzeni lat

Ponieważ podszewka zapinana na suwak nie jest regulowana przez władze federalne, nie ma jednego organu rządowego, który śledziłby dane dotyczące obrażeń i śmierci zamków błyskawicznych. Oznacza to, że nie da się zebrać tego zasobu z jednego źródła. To, co możemy zrobić, to zebrać dane, które są łatwo dostępne w różnych raportach i artykułach z wiadomościami, tworząc rodzaj patchworku.

Na przykład, Wiadomości CBS, w artykule z 2015 r., stwierdza, że ​​w latach 1997-2012 aż 3600 osób miało urazy zapinane na suwak, które wymagały pomocy medycznej. Obrażenia te obejmowały wszystko, od skręceń po skaleczenia i złamania kości. Nawiasem mówiąc, jest to łączne zestawienie od 1997 do 2012 roku, a nie to, że w samym 2012 roku miało miejsce 3600 obrażeń na podpince.

Ich dane pochodzą z American Journal of Emergency Medicineraport. CBS mówi, że w badaniu nie liczono zgonów na linach.

Jednak w innym Wiadomości CBS Artykuł, który został również opublikowany w 2015 roku, agencja informacyjna stwierdziła, że ​​w tym roku miało miejsce sześć zgonów w USA. Jednak artykuł ten ukazał się pod koniec sierpnia, co oznaczało, że do roku 2015 pozostało jeszcze cztery i pół miesiąca. W ten sposób żniwo śmierci może być jeszcze wyższe.

A Delaware Online artykuł z 2016 roku wypełnia kilka luk, ponieważ ten artykuł przedstawia charakter i liczbę niektórych zgonów w USA w latach 2011-2016. Jednak opisano tylko pięć zgonów i wiemy na pewno, że więcej osób Zmarła podszewka zamka błyskawicznego w tym okresie na podstawie informacji CBS News.

Wrócimy do raportu Robson Forensic, który jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym dostępnym źródłem informacji na temat incydentów i zgonów z podszewką. Ich raport wspomina, że ​​w latach 2006-2016 miało miejsce 16 zgonów na tyrolce. Aż 77 procent tych zgonów przypisywano upadkom. Reszta była spowodowana splątaniem, kolizjami i awariami materiałów.

Teraz 36 000 kontuzji do 2012 roku może wydawać się dużo, ale pamiętaj, że mówimy tutaj o 15-letnim okresie. Na milion osób wskaźnik obrażeń wynosi 11,64, czyli jest niski. Ta stawka nie jest tak niska, jak jazda w parku rozrywki, ale nadal jest niska. Urazy te obejmowały głównie złamania kości (46 procent), następnie siniaki (15,2 procent), skręcenia i nadwyrężenia (15,1 procent), a następnie zamknięte urazy głowy i/lub wstrząsy mózgu (7%).

Nie wszystkie urazy podszewki zamka błyskawicznego koniecznie wymagają podróży do szpitala. Robson Forensic cytuje dane z Ohio State University, z których wynika, że ​​tylko 12% rannych na tyrolce musiało zostać przyjętych do szpitala.

Czy podszewka na zamek jest niebezpieczna?

Co te wszystkie informacje mówią nam, gdy je połączysz? Ziplining nie jest pozbawiony obrażeń, a nawet ofiar śmiertelnych. Ponieważ jest to sport powietrzny, w którym znajduje się co najmniej 30 stóp nad ziemią, można się tego spodziewać do pewnego stopnia.

Powyższe statystyki nie obejmują amatorskich tras zjazdowych, których bezpieczeństwo jest zupełnie znikome. Nawet wśród komercyjnych firm zajmujących się podszewkami, ich bezpieczeństwo zależy od firmy. Nakreśliliśmy wcześniej różne kryteria inspekcji, które stosują niektóre stany, co powinno uspokoić twój umysł.

Jeśli masz pytania, przemyślenia lub wątpliwości dotyczące korzystania z podszewek, zalecamy telefon lub wizytę w firmie produkującej podszewki. Czasami zobaczenie kursu i sposobu, w jaki jest on utrzymywany, może uspokoić twój umysł. Zachęcamy do zadawania pytań, takich jak częstotliwość kontroli tyrolek lub rodzaj sprzętu zabezpieczającego, z którego korzysta firma.

Możesz również wypytać ich o limity wagowe, ponieważ wiele firm produkujących podszewki ma takie limity dla Twojego bezpieczeństwa. Jeśli masz złe przeczucia co do podszewki z suwakiem, prawdopodobnie lepiej będzie kontynuować poszukiwania.

Końcowe przemyślenia

Statystyki bezpieczeństwa dotyczące tyrolek są trudne do zdobycia, ponieważ sport ten nie jest regulowany przez władze federalne, ale wiemy, że w latach 1997-2012 w całych Stanach Zjednoczonych doszło do co najmniej 3600 urazów. Ile z tych incydentów było śmiertelnych, jest mniej jasne, ale upadki pozostają główną przyczyną śmierci podczas podszewki zapinanej na zamek.

Dobrze jest znać fakty, a teraz, kiedy już je masz, możesz podjąć świadomą decyzję, czy podszewka na suwak jest odpowiednia dla Ciebie i Twojej rodziny.

powiązana zawartość

Ziplining może być zabawną czynnością dla osób o różnym poziomie doświadczenia. Możesz zrobić umiarkowanie krótką, wolną linię zip, jeśli nie gonisz za dreszczykami, lub możesz zipline 60 lub więcej stóp nad ziemią. Bez względu na wysokość lub prędkość zjazdu, zastanawiasz się, czy linka może się zerwać. Czy to się kiedykolwiek zdarzyło?

Wszyscy słyszeliśmy to przynajmniej raz: opowieści o kimś, kto jeździ na tyrolce, a potem mówi, że to nudne. Myślałeś o planowaniu szybkiej jazdy na tyrolce, ale nie możesz się powstrzymać od zastanawiania się, czy to może być nudne, czy też podszewka na tyrolkę jest naprawdę fajna?