Czy plecaki turystyczne są dozwolone?

Ponieważ podróże lotnicze są owiane wieloma tajemnicami dla podróżujących wędrowców, można tylko zapytać, czy plecaki turystyczne są dozwolone jako bagaż podręczny? Bagaż podręczny jest tym, co władze linii lotniczych zezwalają na wniesienie do samolotu. Większość miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu znajduje się na rozdrożu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i legalność swojego bagażu, jeśli chodzi o podróżowanie samolotem do ulubionych miejsc wędrówek lub wędrówek z plecakiem. Rzeczywiście, ich obawy są uzasadnione ze względu na liczbę niepewności, które wiążą się z podróżami lotniczymi, szczególnie w przypadku ich zwykle kolosalnych plecaków turystycznych.

Zawsze istnieje ciągłe zamartwianie się zgubieniem rzeczy, niewłaściwą obsługą plecaków przez osoby zajmujące się bagażem, a w gorszych sytuacjach – skonfiskowaniem ich przez ochronę lotniska. Tak jednak nie powinno być. Wejście na pokład do wymarzonego miejsca nie musi już być przerażające i mylące. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy plecaki turystyczne są dozwolone jako bagaż podręczny, powinieneś uważnie przeczytać. Ten artykuł zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące podróżowania samolotem z plecakiem turystycznym. Oferuje przydatne informacje i wskazówki, które mogą się przydać podczas następnej podróży.

czy plecaki turystyczne są dozwolone?

Czy plecaki turystyczne są dozwolone jako noszone?

Tak, ale tylko jeśli są odpowiedniego rodzaju. Podróż samolotem to bez wątpienia najszybszy sposób na kolejną wielką przygodę. Niestety, wiąże się to z niekończącymi się zmianami przepisów dotyczących wielkości bagażu i limitu bagażu. To powiedziawszy, trudno jest ustalić, czy Twój plecak jest w porządku jako bagaż podręczny, czy może będziesz musiał go odprawić. Różnica między dwoma rodzajami bagażu polega na tym, że ten pierwszy jest bezpłatny, a Ty będziesz musiał zapłacić dla tych ostatnich.

Ostateczna odpowiedź w tym przypadku będzie zależeć od przepisów linii lotniczych oraz rodzaju plecaka, który ze sobą zabierasz. Poza tym, jeśli twój plecak ma być dozwolony jako bagaż podręczny, musi zmieścić się w schowku nad głową. Większość linii lotniczych ma idealne miejsce na plecak o maksymalnej pojemności 45 litrów. Dlatego rozsądnie byłoby mieć plecak, który mieści się w tym limicie. Jeśli chodzi o wymiary, większość linii lotniczych zaleca wymiary nie większe niż 22 na 14 na 9 cali. Elastyczność to kolejny aspekt, który musisz wziąć pod uwagę, aby zabrać na pokład swój plecak. Jeśli plecak ma sztywną ramę lub po prostu nie jest wystarczająco elastyczny, aby pomieścić schowki nad głową, być może będziesz musiał pomyśleć dwa razy.

Czytać  Czy psy potrzebują sprzętu do wędrówek?

Czy możesz zabrać swój pakiet turystyczny do samolotu?

Rzeczywiście możesz, ale tylko po dokładnym wcześniejszym zaplanowaniu, aby upewnić się, że Twój bagaż spełnia wymagania Twojej linii lotniczej pod względem ograniczenia rozmiaru i wagi. Posiadanie plecaka przy sobie w samolocie zapewnia trochę spokoju, ponieważ możesz uważnie obserwować swoje rzeczy. Plecaki zawierają wiele zapinanych na zamek kieszeni bocznych, które są łatwym celem dla złodziei. Posiadanie plecaka jako bagażu podręcznego wyeliminuje również wszelkie uszkodzenia, które mogą powstać w trakcie odprawy.

Jak chronić plecak, gdy jest sprawdzany jako bagaż?

Jak chronić plecak, gdy jest sprawdzany jako bagaż?

W rękach władz lotniska wszystko może się stać z Twoim cennym plecakiem. Aby uniknąć uszkodzeń plecaka, możesz skorzystać z poniższych wskazówek:

1. Ukryj lub zdejmij paski z plecaka

Paski i wszystko, co zwisa, to części plecaka, które najprawdopodobniej zaplączą się w taśmę transportową do przenoszenia bagażu. Torby zatwierdzone przez samoloty zwykle zawierają tajną przegródkę, w której można schować paski lub cokolwiek, co się zawiesza. Niestety, to samo może nie dotyczyć plecaka, który zdecydujesz się odprawić jako bagaż. Aby chronić je przed niebezpieczeństwem i upewnić się, że plecak pozostaje nienaruszony, rozsądnie jest usunąć paski lub upewnić się, że są wystarczająco ukryte.

2. Dodaj osłonę przeciwdeszczową do plecaka

Ochraniacze przeciwdeszczowe zapewniają dodatkową warstwę ochrony niezależnie od tego, jak cienkie są. Co więcej, są łatwo dostępne na lotnisku. Te ochraniacze przeciwdeszczowe mają postać plastikowych toreb, które chronią Twój bagaż przed wilgocią. W tym scenariuszu opłaci się, jeśli paski na plecaku będą bezpieczne.

3. Trzymaj się zamków zatwierdzonych przez TSA

Innym sposobem na zabezpieczenie plecaka jest użycie zamków zatwierdzonych przez TSA. Zamki te mogą być otwierane tylko przez agentów TSA i są niedostępne dla bagażowych i innych pracowników lotniska. Idealny plecak jest wyposażony w duże, solidne, zamykane zamki błyskawiczne, które są niezbędne, gdy chcesz włączyć zamki. Chociaż zamki mogą nie być całkowicie bezpieczne, zmniejszą liczbę potencjalnych zagrożeń dla twojego plecaka. Korzystanie z zamków zatwierdzonych przez TSA to świetny sposób na ograniczenie kradzieży, gdy musisz przetransportować swój plecak z jednego kraju do drugiego.

4. Zamiast tego wyślij swój plecak

Szanse na nieodwracalne uszkodzenie plecaka są dość minimalne, chociaż gówno się zdarza. Aby być po bezpiecznej stronie, zaleca się zamiast tego wysłać plecak. W ten sposób możesz podróżować bez obaw. Jest to szczególnie wygodne w przypadku niedozwolonego sprzętu, takiego jak kijki trekkingowe. Co więcej, Twój plecak będzie znacznie bezpieczniejszy, biorąc pod uwagę poziom znajomości opakowań, który jest synonimem usług mailingowych. Możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twój plecak będzie w bezpiecznych rękach, zapieczętowany i zamknięty w nieprzenikliwych, wytrzymałych plastikowych torbach.

Czytać  Jak przygotować się na klęski żywiołowe podczas wędrówek?

5. Potwierdź przepisy linii lotniczych dotyczące wagi

Tutaj większość turystów się myli. Zabieranie ze sobą bagażu z nadwagą będzie całkowitą stratą czasu i oczekiwanie, że władze linii lotniczych Cię przepuszczą. Pierwszym krokiem do uniknięcia takich niedogodności jest potwierdzenie, że waga Twojego plecaka jest zgodna z wymaganiami władz lotniczych. Limity wagowe bagażu rejestrowanego różnią się w zależności od linii lotniczej. Dlatego błędem byłoby zakładać, że to, co było dozwolone w poprzednim, będzie działać dla następnej linii lotniczej. Jeśli Twój plecak ma nadwagę, być może będziesz musiał ponieść dodatkowe 100 USD oprócz 25 USD, które zapłaciłeś za sprawdzenie torby. Oczywiście opłata będzie się różnić w zależności od linii lotniczej. Inne linie lotnicze po prostu nie przyjmą na pokład Twojego plecaka z nadwagą.

Pakowanie plecaka do noszenia

Pakowanie plecaka do noszenia

Większość linii lotniczych zezwala na spakowanie tylko niezbędnych rzeczy do torby podręcznej. Obejmuje to żywność, wodę i odzież, a także różne produkty, takie jak mydło, kremy przeciwsłoneczne i dezodoranty. Około 3,4 uncji płynu jest w porządku dla wielu linii lotniczych. Środek odstraszający owady i kulki nie powinny przekraczać 100 mililitrów. Poza tym do torby podręcznej nie wolno pakować broni palnej, wykluwanych noży, a nawet kijków trekkingowych. Oto więcej sztuczek, dzięki którym bezproblemowo przejdziesz przez odprawę:

a) Unikaj plecaków podróżnych

Większość linii lotniczych dopuszcza pojemność do 45 litrów, co jest idealnym rozmiarem na plecak. Plecaki podróżne są znacznie większe, oferując nie mniej niż 60 litrów pojemności. Są też wyposażone w koła i ukryte pułapki, co jest fajne. Niemniej jednak są zbyt duże i niewygodne na przygodę w backcountry, nie mówiąc już o podróży lotniczej.

b) Zmień swoją kuchenkę paliwową na kuchenkę alkoholową

Przewożenie paliwa samolotem jest nielegalne. Nawet o tym nie myśl. Zamiast tego przełącz się na kuchenkę alkoholową, jeśli martwisz się o paliwo. Alkohol etylowy, spirytus metylowy lub alkohol denaturowany można znaleźć w dowolnym miejscu na świecie i na pewno trafią do celu.

Czytać  Inwestowanie w nieruchomość na piesze wycieczki

c) Zostaw ostrza w domu

Nie pakuj do plecaka maczety, narzędzia wielofunkcyjnego, noża ani żadnej innej formy ostrza, jeśli chcesz, aby przeszło ono jako bagaż podręczny. TSA z przyjemnością go odbierze.

d) Opakowanie lekkie i małe

Spakuj rzeczy, które są Ci najdroższe lub te, które są kosztowne. Może to być Twój GPS, namiot, śpiwór i tak dalej. Mniej istotne przedmioty, takie jak powieści, tylko zwiększą objętość twojego plecaka i zabiorą mu wolne miejsce w samolocie. Zamiast ryzykować konfiskatę plecaka lub odrzucenie problemu z nadwagą, bezpieczniej będzie wysłać dodatkową żywność, powieści lub zabronione rzeczy do miejsca docelowego.

e) Zapakuj swoje przedmioty do jednego plecaka

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz podczas podróży z plecakiem przepełnionym personelem, jest zwracanie na siebie niepotrzebnej uwagi. Posiadanie wielu paczek sprawi, że będziesz wyróżniać się dla władz lotniska i zapewnisz więcej kontroli.

f) Wyjmij ciężkie akcesoria z plecaka przy stanowisku odprawy

Wiele linii lotniczych jest wystarczająco hojnych, aby pozwolić na dodatkowy osobisty dodatek. Może to być laptop i tak dalej. Rozsądnie byłoby usunąć takie akcesoria przed oddaniem paczki podczas odprawy. Dzięki temu opakowanie będzie lżejsze i bardziej proporcjonalne, ponieważ waga dodatkowego przedmiotu zostanie uwzględniona w masie całego bagażu podręcznego, jeśli zostanie złożony razem. Możesz go odłożyć z powrotem, gdy znajdziesz się na pokładzie samolotu.

g) Załóż nieporęczne buty i ubrania, aby rozjaśnić plecak

Pamiętaj, że najmniejsza waga przekraczająca wymagania Twojej linii lotniczej będzie kosztowna. Jednym ze sposobów na opanowanie takich problemów jest noszenie najcięższych ubrań lub butów, aby mieć lżejszy plecak. Podobnie możesz zawiązać swoje najbardziej obszerne ubrania w talii, aż dotrzesz do samolotu.

h) Za wszelką cenę unikaj zakazanych rzeczy

Obejmuje to wszystko, co jest ostre lub z ostrzami, a także wszystkie łatwopalne przedmioty. Do samolotu pasażerskiego nie wolno wnosić żadnych zapalniczek, aerozoli, sprężonego gazu, butli z gazem kempingowym ani butelek z parafiną. To samo dotyczy substancji radioaktywnych, zasad, kwasów i gaśnic. Sprzęt sportowy, taki jak ankiety trekkingowe, również jest nielegalny.

  plecak na pokładzie

Poza przestrzeganiem przepisów dotyczących rozmiaru i dodatków, kluczem do posiadania plecaka na pokładzie jest utrzymywanie go zawsze schludny i dobrze zorganizowany. Oczywiście będziesz musiał przeprowadzić pewne badania w tle swojej linii lotniczej, aby uniknąć pakowania zabronionych przedmiotów. Poza tym plecaki turystyczne to doskonałe torby podróżne, które mogą służyć jako bagaż podręczny.