Czy piłki do hokeja na trawie są puste?

Piłki do hokeja na trawie to jeden z najważniejszych elementów gry. Mała plastikowa kula jest głównym celem graczy podczas gry, a obie drużyny próbują wbić ją do siatki przeciwników, aby zdobyć punkt. Gracze polegają na spójnym projekcie piłek do hokeja na trawie, aby zapewnić, że techniki, których używają do gry, będą działać za każdym razem tak samo.

Piłki, które mają w środku gumę lub korek są bardziej stabilne, a dodatkowy ciężar sprawi, że będą się szybciej poruszać w grze. Piłki, które są puste, są używane tylko do ćwiczeń i nie są certyfikowane do użycia w rzeczywistej grze.

Hokej na trawie to intensywny sport, który wymaga dużo umiejętności i treningu, dlatego jeśli chodzi o sprzęt, ważne jest, aby wszystko działało tak, jak powinno. Przez lata piłka do hokeja na trawie została poddana pewnym drobnym modyfikacjom, aby ją ulepszyć, co zaowocowało ostatecznym produktem, o którym wiemy, że jest dzisiaj. Konstrukcja piłki do hokeja na trawie jest niezbędna do dobrej gry.

Piłki do hokeja na trawie do gier

Kiedy znajdujesz idealne piłka do hokeja na trawie w przypadku gry, a nie tylko praktyki, należy zwrócić uwagę na kilka różnych rzeczy. Będziesz chciał znaleźć piłkę, która spełnia wszystkie przepisy dotyczące wagi i rozmiarów piłki do gry. Te wymagania zmieniają się w zależności od kilku czynników, w tym:

 • Lokalizacja
 • Liga
 • Poziom gry

Dywizja licealna w porównaniu z zawodową dywizją hokeja na trawie może mieć piłki, które różnią się nieznacznie wagą i rozmiarem.

Kilka przykładów piłek do hokeja na trawie

trzy warianty wypełnienia do piłek do hokeja na trawie znajdziesz:

 • Powietrze
 • Guma
 • Korek

Niektóre przykłady hokeja na trawie, w których rozmiar i waga piłki mogą się różnić, to mecz w szkole średniej. W przypadku gry w szkole średniej każda piłka używana w grze musi posiadać oficjalną pieczęć NFHS, poświadczającą jej rozmiar i wagę. Piłka jest pusta w środku i gładka na zewnątrz.

Inną odmianą jest halowa gra w hokeja na trawie. Halowy hokej na trawie jest rozgrywany na mniejszej powierzchni do gry, a piłka jest również generalnie mniejsza i lżejsza niż piłka używana do gry na świeżym powietrzu. Jest również pusta i gładka, dzięki czemu najlepiej nadaje się do gry w pomieszczeniach.

Piłki do hokeja na trawie używane w grach mają prawie zawsze neutralny kolor, np. biały. Wyjątkiem od tej reguły byłaby sytuacja, w której gra była rozgrywana w warunkach, w których może być trudno dojrzeć, takich jak deszcz lub silny wiatr.

Piłka w hokeju na trawie Kookaburra

Piłka do hokeja na trawie, zwykle używana do meczów hokeja na trawie w wyższych ligach, nazywana jest piłką Kookaburra. Ta piłka została wynaleziona w Australii i ma gumowe lub korkowe wypełnienie, a także teksturowaną powierzchnię zewnętrzną, dzięki czemu może być dokładna i przewidywalna w grze nawet w warunkach pogodowych, takich jak deszcz lub mokra, błotnista nawierzchnia. Ze względu na tę funkcję jest preferowany do zabawy na świeżym powietrzu. Te kule nigdy nie są puste.

Piłki do hokeja na trawie Kookaburra miały wiele adaptacji (zarówno dużych, jak i małych), aby uzyskać niemal idealny model, jaki mamy dzisiaj. Teraz wszystkie muszą zostać ujednolicone. Te przepisy określają, ile piłka powinna ważyć i jaki powinien być rozmiar, aby każda piłka była jak najbardziej wiarygodna i precyzyjna w hokeju na trawie.

Hokej na trawie to gra, która opiera się na swoim sprzęcie niemal w takim samym stopniu, jak jego zawodnicy. Oznacza to, że ważne jest ćwiczenie i granie z piłkami do hokeja na trawie, które są mniej więcej tego samego rozmiaru i wagi.

Piłki do hokeja na trawie do ćwiczeń

Piłki przeznaczone do treningów hokeja na trawie różnią się konstrukcją od tych przeznaczonych do gier, czy bardziej profesjonalnej gry. Te piłki treningowe mają gładką, często jaskrawo zabarwioną stronę zewnętrzną, podczas gdy wnętrze pozostaje puste. Prawie wszystkie piłki używane do uprawiania hokeja na trawie są puste.

Ponieważ są uważane za mniej dokładne i niezawodne, ten styl piłek jest używany tylko do ćwiczeń i jest zwykle oferowany w niższej cenie niż standardowa piłka do hokeja na trawie, która jest zatwierdzona przez NFHL do gier. Nie tylko ważą mniej, ale także trzeba je częściej wymieniać. Te piłki treningowe do hokeja na trawie są zwykle oferowane w bardziej zabawnych i jasnych kolorach niż te przeznaczone do gier, aby były lepiej widoczne. Ta jakość ma zrównoważyć fakt, że są mniej dokładne.

Na przykład, jeśli nie jesteś pewien, czy twoje podanie trafi bezpośrednio do kolegi z drużyny, czy nie, z powodu subtelnych niedokładności w piłce, jasny, żywy kolor może ułatwić zauważenie i nadrobienie wszelkich błędnych obliczeń. Piłki treningowe są zwykle mniej więcej tego samego rozmiaru i wagi, co oficjalne piłki do gry, chociaż nie są tak ściśle regulowane, więc mogą wystąpić pewne rozbieżności. Te kulki mogą być używane na różnych powierzchniach, w tym:

 • Dowolna gładka powierzchnia
 • Murawa zewnętrzna
 • Mokra ziemia
 • Areny zewnętrzne

Chociaż piłka treningowa może być używana na zewnątrz, nie zaleca się używania jej w mokrych warunkach, ponieważ może to tylko zwiększyć ich nieprzewidywalny charakter.

Z czego wykonana jest piłka do hokeja na trawie?

A piłka do hokeja na trawie ma zwykle obwód od 8,8 do 9,3 i waży od 5,5 do 5,7 uncji. Jest to mała plastikowa kula zwykle wypełniona jedną z trzech rzeczy, o których wspominaliśmy wcześniej:

 • Powietrze
 • Korek
 • Guma

Konstrukcja piłki do hokeja na trawie sprawia, że ​​doskonale sprawdza się na wielu nawierzchniach. Niektóre piłki do hokeja na trawie mają gładką plastikową powłokę zewnętrzną, a inne mają bardziej teksturowany wygląd z wgłębieniami. Te różnice istnieją po to, aby każda piłka była lepiej dostosowana do różnych warunków. Gładka piłka sprawdzi się lepiej w środku, podczas gdy teksturowana piłka z wgłębieniami, taka jak australijska piłka Kookaburra, znacznie lepiej nadaje się do gry na świeżym powietrzu.

Piłki wypełnione korkiem lub gumą mają zwykle większą stabilność i są bardziej przewidywalne w grze. Ponieważ ważą więcej, poruszają się szybciej po uderzeniu. Nowoczesne materiały całkowicie zrewolucjonizowały również piłkę do hokeja na trawie. Wraz z rozwojem tych materiałów widzimy również ogromną różnicę w piłkach do hokeja na trawie. Oto niektóre z głównych różnic:

 • Stabilność
 • Niezawodność
 • Odporność

Zewnętrzna powłoka też jest ważna

Plastik zmienił reguły gry, jeśli chodzi o sprzęt do hokeja na trawie, zwłaszcza piłki. Przed latami 80. wszystkie piłki były wykonane ze skóry. Zewnętrzna strona piłek do hokeja na trawie byłaby owinięta szytą skórą. Skóra z natury jest o wiele delikatniejsza niż plastikowe powłoki zewnętrzne, których używamy dzisiaj do piłek, dlatego też trzeba je było dość często wymieniać.

Skóra jest nie tylko czymś, co łatwo zaczepia się o naturalną murawę, taką jak trawa, ale również nie sprawdza się dobrze w mokrych warunkach. Gdyby te starsze modele ze skóry zmokły, piłka prawdopodobnie wchłonęłaby dużo wody, pozostawiając nadętą, wolno poruszającą się piłkę.

Co to jest Spalling?

Problem, który jest również związany z piłkami treningowymi do hokeja na trawie, nazywa się „spaleniem”. To wtedy zewnętrzna plastikowa powłoka zaczyna pękać i odłamywać się w środku. Możesz sprawdzić, czy piłki treningowe się kruszą, szybko nimi potrząsając. Jeśli usłyszysz grzechoczący dźwięk, wiesz, że kawałki zaczynają odrywać się w środku i może nadszedł czas, aby poćwiczyć nowe piłki. Niektóre z najlepszych praktyk i gier piłki do hokeja na trawie na 2020 rok są marki:

 • Brona
 • STX
 • Solanka
 • Mistrz Sportu
 • Mazoń
 • A&R Sport
 • Franklin Sport
 • Mylec
 • CranBarry

Końcowe przemyślenia

Rodzaj piłki do hokeja na trawie, który wybierzesz do treningu, zależy od twojego osobistego wyboru, a także od tego, jak dobrze zawodnicy radzą sobie na boisku. Podczas gdy niektórzy gracze wolą kolorową piłkę do hokeja na trawie, aby zapewnić dobrą widoczność, inni potrzebują gładkiej i ciężkiej piłki do hokeja na trawie, aby przebić się przez trawę lub murawę podczas gry. Oczywiście piłki treningowe najczęściej różnią się od piłek do gry, ale waga i wypełnienie powinny być zgodne z piłką do hokeja na trawie, której będziesz używać na boisku.