Czy parasailing ma limit wagi?

Podejmując decyzję, czy parasailing jest dla Ciebie odpowiedni, uwzględniłeś takie czynniki, jak budżet i dostępne lokalizacje parasailingu w Twojej okolicy. Czy Twoja waga jest czymś innym, co musisz wziąć pod uwagę? Jeśli tak, jaki jest limit wagi dla parasailingu?

Limity wagowe parasailingu wynoszą od 100 do 500 funtów, przy czym ten ostatni jest zwykle limitem dla dwóch do trzech jeźdźców. Ograniczenia te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zawodnika, ponieważ przekroczenie limitu wagi może spowodować pęknięcie liny parasailingu.

W tym artykule odpowiemy na wszystkie najbardziej palące pytania dotyczące limitów wagi parasailingu, o które wstydzisz się zapytać operatora łodzi lub instruktora parasailingu. Udostępnimy nawet niektóre wymagania dotyczące wagi od prawdziwych firm zajmujących się parasailingiem z całego kraju, więc czytaj dalej!

Jaki jest maksymalny limit wagi dla parasailingu?

Podczas parasailingu możesz pływać sam, z drugą osobą lub z maksymalnie trzema osobami. To, jaki jest limit wagi dla grupy parasailingowej, zależy od każdej firmy oferującej usługi.

Dla większości z tych firm 450 funtów to maksymalny limit wagi, ale widzieliśmy kilka usług, które pozwalają jeźdźcom do 500 lub nawet 600 funtów. Zalecamy skontaktowanie się z firmą zajmującą się parasailingiem, przez którą dokonujesz rezerwacji, i zapytanie, jaki jest jej limit wagi, jeśli informacje nie są dostępne na ich stronie internetowej.

Ile powinien ważyć każdy parasailer?

Nawiasem mówiąc, limit 400+ funtów nie jest dla jednego zawodnika, ale raczej dla dwóch lub trzech. Tak jak firmy parasailingowe mają ograniczenia dotyczące maksymalnej wagi dozwolonej dla grup, wolą również, aby pojedynczy jeźdźcy mieli określoną wagę. To co najmniej 100 funtów, ale często więcej, na przykład 120 lub nawet 140 funtów. Niektóre firmy pozwalają nawet pojedynczym jeźdźcom ważyć ponad 300 funtów, ale jest to rzadkie.

Skąd wiesz, że jako osoba przekroczyłeś limit wagi? To proste, po prostu zrób trochę matematyki. Załóżmy, że podczas wakacji na Florydzie kontaktujesz się z firmą zajmującą się parasailingiem. Firma twierdzi, że ich maksymalny limit wagi to 425 funtów. Jeśli jest was tylko dwoje, to każdy jeździec nie może ważyć więcej niż 212 funtów. Jeśli planujesz jazdę w grupie trzyosobowej, każdy jeździec musi ważyć maksymalnie około 142 funtów.

Dopuszczalne limity wagowe mogą być nawet o kilka funtów mniejsze, ponieważ firma parasailingowa może również uwzględnić wagę sprzętu każdego zawodnika, dodając to do ogólnej sumy. Powiemy to jeszcze raz: sprawdź firmę zajmującą się parasailingiem, aby uzyskać konkretne informacje, zanim założysz, że mieścisz się w limicie wagowym.

Przykłady prawdziwych limitów wagi podczas parasailingu

Zebraliśmy obszerną listę firm zajmujących się parasailingiem i odpowiednie wymagania wagowe dla każdego z nich. Ta informacja powinna się przydać, gdy będziesz kontynuować rezerwację swojej przygody z parasailingiem.

 • Traverse Bay ParasailTraverse City, Michigan – 35 do 350 funtów dla pojedynczych jeźdźców, 450 funtów dla grup
 • Parasailing w Marina del ReyMarina del Rey, Kalifornia – 160 funtów dla pojedynczych jeźdźców, 450 funtów dla grup
 • Parasail na plaży DeweyDewey Beach, Delaware – 125+ funtów dla pojedynczych jeźdźców, 425 funtów dla grup
 • OC ParasailOcean City, Maryland – 120+ funtów dla pojedynczych jeźdźców, 400 funtów dla grup
 • Parasailing na Long BeachKoutsounari, Lasithi, Grecja – 110+ funtów dla pojedynczych jeźdźców, 450 funtów dla grup dwuosobowych
 • South Beach ParasailMiami, Floryda – 180+ funtów dla pojedynczych jeźdźców, 450 funtów dla grup
 • Wyspy wodne czarteryAvalon, Kalifornia – 180 do 250 funtów dla pojedynczych jeźdźców, 450 funtów dla grup
 • Przygoda ParasailVirginia Beach, Virginia – 600 funtów dla grup
 • Punkt Przyjemny ParasailPoint Pleasant, New Jersey – 125+ funtów dla pojedynczych jeźdźców, 500 funtów dla grup
 • Rajski ParasailFort Myers Beach, Floryda – 90+ funtów dla pojedynczych jeźdźców, 500 funtów dla grup
 • Parasailing Adventures PinkyLake George, Nowy Jork – 180+ funtów dla pojedynczych jeźdźców, 550 funtów dla grup

Czy jesteś ważony przed parasailingiem?

OK, więc wykonałeś kilka podstawowych obliczeń liczbowych i uważasz, że twoja grupa powinna zmieścić się w dopuszczalnym limicie wagi ustalonym przez wybraną firmę parasailingową. Jeśli zdarzy ci się być o kilka funtów więcej niż wymaga tego firma, czy ktoś będzie tam, aby cię zważyć, kiedy przyjedziesz?

Nie, oczywiście nie. Gdyby firmy parasailingowe nosiły wagi, na które zmusiły każdego klienta przed odlotem, firmy te wypadłyby z rynku z powodu dyskryminacji.

Nie oznacza to jednak, że możesz wyjść bez szwanku. Firmy parasailingowe nadal muszą wiedzieć, ile ważysz, ale często proszą o te informacje bardziej dyskretnie. Podczas wypełniania dokumentów na lot zostaniesz poproszony o podanie swojej wagi.

Jeśli nie ważyłeś się przez jakiś czas, upewnij się, że wejdziesz na wagę przed wypełnieniem formularza rejestracyjnego. Najlepszą porą dnia na ważenie się jest poranek. W tym momencie strawiłeś jedzenie z wczoraj i jeszcze nie jesz, więc Twoja waga jest dokładniejsza.

A jeśli w dokumentach nie ma nic o twojej wadze? Wtedy możesz mieć pewność, że personel firmy parasailingowej zapyta, kiedy przybędziesz na swój lot.

Czy powinieneś iść na parasailing, jeśli przekroczyłeś limit wagi?

Naprawdę chcesz uprawiać parasailing, ale przekraczasz limit wagi. Wiedząc, co teraz robisz na temat tego, jak firmy parasailingowe będą używać swego rodzaju systemu honoru do mierzenia twojej wagi, z pewnością nie ma nic złego, jeśli trochę pomylisz liczby, prawda? Kto powie? W końcu odesłanie do domu byłoby bardzo krępujące, ponieważ przekroczyłeś limit wagi, nawet jeśli to tylko trzy funty.

Zdarzają się przypadki, gdy jeźdźcy, którzy nieco przekraczają limit wagi parasailera solo, mogą parasailować, ale zwykle jest to dozwolone tylko w celu zrównoważenia drugiego kolarza, który ma niedowagę lub jest bardzo blisko minimalnego dozwolonego limitu wagi. W przeciwnym razie limity są ściśle egzekwowane.

Dlaczego w ogóle istnieją limity wagowe podczas parasailingu? Nie rozmawialiśmy o tym wcześniej, więc warto o tym teraz wspomnieć.

Aby uzyskać dolny limit wagi, musisz ważyć co najmniej 100 funtów – często znacznie więcej – więc twoja waga jest wystarczająca, aby zapobiec poobijaniu cię przez wiatr podczas żeglowania. Parasailing to ekscytujące przeżycie, ale dla niektórych jeźdźców to także relaks. Posyłanie tam i z powrotem z powodu wiatru nie jest ani odprężające, ani odpowiednie.

Jeśli chodzi o limit maksymalnej wagi, ma on na celu zachowanie integralności liny do parasailingu. Wiesz, lina holownicza, która łączy cię z łodzią, a tym samym pozwala na całą zabawę. Większość liny holowniczej wykonana jest z wytrzymałych, wysokiej jakości materiałów, takich jak przędza poliestrowa wzmocniona podwójnym oplotem.

Mimo to, tak bezpieczna i mocna jak lina holownicza do parasailingu, ma swoje ograniczenia. Każda lina może się zatrzasnąć, nawet podwójnie pleciona przędza poliestrowa. Zbyt duże obciążenie linki, na przykład wysłanie kogoś w powietrze powyżej limitu wagi, może w dowolnym momencie spowodować, że linka się odczepi.

Jak myślisz, co się dzieje, gdy linia pęka? Nie jesteś już przywiązany do łodzi. Jasne, masz spadochron, który zapobiegnie szybkiemu zejściu do oceanu. Nie pomyl się jednak, wpadniesz do wody, po prostu trwa to dłużej.

Następnie zostajesz przywiązany do uprzęży w oceanie, nie wspominając już o wadze przemoczonego mokrego spadochronu. Jeśli spadochron nie osłania Cię w momencie uderzenia w wodę, to uprząż utrudni utrzymanie się na wodzie.

Zgony podczas parasailingu są rzadkie, jak już pisaliśmy, ale nieostrożność może spowodować, że staniesz się statystyką. Limity wagowe są po to, aby Twój bezpieczeństwo, a nie operatora łodzi, ani nikogo innego. Proszę ich przestrzegać.

Dlaczego zmieniają się limity wagi podczas parasailingu?

Jeśli masz wybraną firmę zajmującą się parasailingiem, możesz być zaskoczony, gdy przyjedziesz na lot tylko po to, aby odkryć, że limity wagowe są inne niż zwykle. Nie latałeś na spadochronie od około roku, więc może coś się zmieniło od teraz do tego czasu. Czemu?

Firmy parasailingowe muszą dostosować swoje limity wagowe w zależności od pogody, więc nie ma to nic wspólnego z tym, jak długo od Twojej ostatniej wizyty. Jeśli jest szczególnie wietrzny dzień, kapitan może zdecydować się na zaostrzenie limitów wagi.

Może to być rozczarowujące, jeśli jesteś po wyższej stronie dopuszczalnego spektrum wagowego, ponieważ możesz nie być w stanie jeździć tego dnia. Naszą radą jest poczekać do mniej trudnego dnia, a potem wrócić.

Końcowe przemyślenia

Ponieważ podczas parasailingu możesz wznieść się na wysokość 500 stóp, firmy oferujące tę usługę nie mogą podejmować żadnego ryzyka. Oprócz używania wysokiej jakości sprzętu i ciasnego wiązania, firmy parasailingowe ustalają również limity wagowe. Limity te uwzględniają wagę kilku rowerzystów, do trzech, i często są dość duże.

Chcemy powtórzyć, że istnieją limity wagowe, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim współpasażerom. Jeśli przekroczyłeś limit wagi, nie jest dobrym pomysłem teraz parasailing.

Powiązana zawartość

Parasailing wygląda na świetną zabawę, a filmy, które widziałeś na YouTube, przedstawiające ludzi, którzy to robią, sprawiają, że wydaje się to łatwe. Trzeba przyznać, że masz pewne obawy, ok, zrób z tego wiele obaw. Jesteś tak wysoko na niebie, a pod tobą tylko woda! A jeśli coś się stanie? Czy parasailing jest tak niebezpieczny, jak się wydaje?