Czy parasailing jest jak kolejka górska?

Jesteś na początkowych etapach planowania rodzinnych wakacji. Jedną z czynności, które wciąż polecasz, jest parasailing, ale po prostu nie jesteś pewien. Szukasz zabawy, a nie przyprawiających o bicie serca dreszczyku emocji. Czy parasailing naprawdę przypomina jazdę na kolejce górskiej?

Nie, parasailing i jazda na kolejce górskiej to dwa zupełnie różne doświadczenia. Większość wycieczek parasailingowych to te relaksujące, podczas których jeźdźcy czują się na tyle spokojni, aby robić zdjęcia i podziwiać widoki. Tak nie jest w przypadku jazdy na kolejce górskiej!

Ciekawi Cię skąd wzięły się porównania do parasailingu i jazdy na rollercoasterze? W tym poście powiemy ci. Podamy również więcej informacji o tym, czym naprawdę jest parasailing, w tym o maksymalnej prędkości i wysokości. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Jak wygląda parasailing?

Chociaż czujesz ulgę, słysząc, że parasailing i jazda na kolejce górskiej są różne, nadal masz wątpliwości co do parasailingu. Jakie to uczucie być uniesionym w powietrze nad oceanem?

Pozwól nam powiedzieć!

Zakładanie sprzętu

Zanim cokolwiek się stanie, spotkasz operatora łodzi, zwanego również kapitanem. To on poprowadzi Twój dzień na parasailingu, ponieważ Twoja lina holownicza zostanie przymocowana do ich łodzi. Po zapoznaniu się kapitan omówi zasady parasailingu, w tym omówienie tego, czego się spodziewać, aby nie było niespodzianek, gdy jesteś w powietrzu.

Twój kapitan powinien również udzielić informacji o tym, jak postępować w sytuacji awaryjnej, jeśli taka wystąpi. To mało prawdopodobne, ale zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować!

Otrzymasz również sprzęt do parasailingu, w tym kask i kamizelkę ratunkową.

Bycie przywiązanym

W tym momencie zaczniesz czuć się realistycznie, że lecisz na parasailing, ponieważ będziesz zapięty pasami. Podczas parasailingu masz do wyboru zestaw przyponów, gondolę lub uprząż. Oba typy przyponów zapewniają bardzo różne wrażenia, więc wybieraj ostrożnie.

Z ustawieniem gondoli siadasz. Jeśli szukasz bardziej relaksującej przejażdżki parasailingiem o niskiej intensywności, poproś operatora łodzi o gondolę (lub zamów miejsce do gondoli podczas rezerwacji parasailingu). Konfiguracja uprzęży wymaga zawieszenia, co może być przerażające dla wielu osób.

Jeśli przypomnisz sobie nasz artykuł o statystykach bezpieczeństwa parasailingu, jest mniej prawdopodobne, że doznasz kontuzji lub incydentu podczas korzystania z zestawu gondoli zamiast uprzęży. W ciągu 30 lat 520 osób doznało obrażeń podczas parasailingu w uprzęży w porównaniu do dwóch osób rannych od gondoli.

Rosnąco

Teraz, gdy Ty i Twoi współpasażerowie (pod warunkiem, że nie jedziesz sam) jesteście zapięci pasami, kapitan wróci na swoje miejsce w łodzi. Gdy łódź zacznie się poruszać, wiatr z ruchu złapie Twój spadochron, umożliwiając wynurzenie.

Biorąc pod uwagę, że parasailing jest całkowicie uzależniony od natury, w przeciwieństwie do kolejki górskiej, start jest za każdym razem inny. To powiedziawszy, nie jest tak nieprzewidywalne, że musisz się martwić.

Możesz poczuć niepokój podczas swojej pierwszej przygody z parasailingiem, gdy zaczniesz wznosić się wyżej w powietrzu. W końcu nie ma już odwrotu. To poczucie zdenerwowania jest całkowicie naturalne i zwykle zanika, gdy zdasz sobie sprawę, że nie jest tak źle być na maksymalnej wysokości.

Jak zyskujesz wzrost? Łódź będzie dalej oddalać się, tworząc większą odległość między tobą a kapitanem. Twój wzrost rośnie wraz z odległością.

Latający

Będziesz świadomy maksymalnej wysokości, jaką osiągniesz z wyprzedzeniem, przynajmniej w tym zakresie. Kapitan wie, jak prowadzić swoją łódź, aby pomóc Tobie i Twoim pasażerom osiągnąć tę wysokość.

Kiedy tam dotrzesz, nadchodzi czas zabawy, kiedy możesz zawisnąć i szybować w powietrzu! Jesteś teraz na pełnym maszcie, więc wykorzystaj ten moment, robiąc kilka zdjęć. Co więcej, po prostu spróbuj cieszyć się nim tak bardzo, jak tylko możesz, ponieważ nie trwa wiecznie. Jeśli Twoja podróż trwa tylko 30 minut, spędzisz w powietrzu około 20 minut, może trochę więcej.

Malejąco

To, co wznosi się, musi spaść, i dotyczy to również ciebie podczas parasailingu. W ten sam sposób, w jaki się wzniosłeś, schodzisz na ląd, ale w odwrotnej kolejności. Innymi słowy, zamiast zwiększać odległość między tobą a operatorem łodzi, teraz zatrzymują się, zmniejszając tę ​​odległość.

To naturalnie cię sprowadzi, ale jest to bardzo stopniowe. Nigdy nie czujesz się tak, jakbyś był wyrywany z powietrza, ani że zjeżdżasz z dużego wzgórza, jak na kolejce górskiej. Nie ma też wrażenia, że ​​żołądek opada. To wszystko jest bardzo spokojne.

Wyjście

Kiedy dotrzesz na ląd, zostaniesz odczepiony od platformy do parasailingu i zdejmiesz sprzęt, zwracając go operatorowi łodzi. Potem możesz wrócić do domu i opowiedzieć wszystkim o tym, jaki miałeś ekscytujący dzień!

Dlaczego parasailing jest porównywany do jazdy na rollercoasterze?

Teraz już wiesz lepiej niż opisywać parasailing jak jazdę na dużej kolejce górskiej. Jeśli jednak nie są do siebie podobni, to dlaczego tak często są do siebie porównywane? O ile nam wiadomo, to prawdopodobnie z kilku następujących powodów.

Jesteś przywiązany ciasno

Zarówno parasailing, jak i jazda na kolejce górskiej wiążą się z wznoszeniem się na pewną wysokość (omówimy to więcej w następnej sekcji). Dla własnego bezpieczeństwa musisz więc być przypięty ciasno na siedzeniu – lub, w przypadku uprzęży do parasailingu – po prostu przywiązany na czas.

Powolne wznoszenie

Podczas jazdy kolejką górską podjazd pod górę jest zawsze powolny. To buduje oczekiwanie na to, co jest po drugiej stronie tego wzgórza. Parasailing również ma powolne wznoszenie, ale nie tworzy napięcia. Operator łodzi musi raczej oddalić się od ciebie, a to zajmuje chwilę lub kilka.

Parasailing może mieć kilka spadków, zwrotów i zakrętów

Ostatnim powodem, dla którego niektórzy ludzie mogą porównywać parasailing do jazdy na kolejce górskiej, jest to, że ta pierwsza może mieć trochę emocji, jeśli tego chcesz. Operator łodzi może zanurzyć cię tak nisko, że dotkniesz wody, lub możesz trochę skręcić i skręcić w powietrzu.

Pamiętaj, że nie jest to domyślne doświadczenie parasailingu. Musisz poprosić kapitana konkretnie o te rzeczy, inaczej się nie zdarzą.

Jak wysoko lecisz podczas parasailingu?

Porozmawiajmy trochę więcej o maksymalnym wzroście podczas parasailingu. ten Federalna Administracja Lotnictwa lub FAA ustanowiła przepisy określające, jak wysoko można latać, czyli nie więcej niż 800 stóp. Średnia wysokość to około 500 stóp.

No dobrze, ale co jeśli nie lubisz wysokości? Cóż, bloger w Przyszły emigrant napisała o swojej przejażdżce na parasailingu, a post z pewnością jest wart przeczytania. Ta blogerka przyznaje, że boi się wysokości, bo nie potrafi nawet wspiąć się po ruchomych schodach bez chwycenia poręczy. Jednak świetnie się bawiła podczas parasailingu i wcale się nie bała.

Czy tak będzie w przypadku wszystkich? Niekoniecznie. Jeśli masz silny lęk wysokości, zawsze możesz poprosić kapitana, aby trzymał się nisko nad wodą. Możesz również rozważyć parasailing.

Jak szybko jedziesz podczas parasailingu?

Czy parasailing jest szybki, zwłaszcza gdy jesteś w powietrzu? Może być, ale znowu wszystko sprowadza się do tego, o co prosisz kapitana. Średnia prędkość parasailingu to 15 mil na godzinę. Z pewnością jeździłeś już wcześniej w swoim samochodzie z taką prędkością. Wcale nie jedziesz bardzo szybko. Zamiast tego tempo jest kontrolowane i niespieszne.

Niektóre loty na parasailingu podwajają tę prędkość, ale nigdy nie powinieneś przekraczać 30 mil na godzinę. Nawet to tempo, choć szybsze, nie sprawia wrażenia, że ​​pędzisz po niebie w niekontrolowany sposób.

Podróżowanie z prędkością 30 mil na godzinę jest jak tempo żółwia podczas jazdy kolejką górską. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, oto niektóre z najbardziej lubianych na świecie drewnianych i stalowych kolejek górskich, a także ich maksymalne prędkości:

 • Bestia na Kings Island, Ohio – 64,8 MPH
 • American Eagle w Six Flags Great America, Illinois – 66 mil na godzinę
 • Szef w Six Flags St. Louis, Missouri – 66,3 mil na godzinę
 • Rejs w Holiday World & Splashin’ Safari, Indiana – 67,4 mil/h
 • Outlaw Run w Silver Dollar City, Missouri – 68 mil na godzinę
 • Kolosy – Kampf der Giganten w Heide Park, Niemcy – 68 mil na godzinę
 • El Toro w Six Flags Great Adventure, New Jersey – 70 mil na godzinę
 • Pożar w Kolmarden Wildlife Park, Szwecja – 70,2 mil/h
 • Goliat w Six Flags Great America, Illinois – 72 MPH
 • Piorunochron w Dollywood, Tennessee – 73 MPH
 • Lewiatan w Canada’s Wonderland, Kanada – 92 MPH
 • Millennium Force w Cedar Point, Ohio – 93 mil na godzinę
 • Fury 325 w Carowinds, Karolina Północna – 93 MPH
 • Steel Dragon 2000 w Nagashima Spa Land, Japonia – 95 MPH
 • Ring Racer na torze Nürburgring, Niemcy – 99,4 MPH
 • Superman: Ucieczka z Kryptonu w Six Flags Magic Mountain w Kalifornii – 100 mil na godzinę
 • Red Force w Ferrari Land, Hiszpania – 112 MPH
 • Do-Dodonpa w Fuji-Q Highland, Japonia – 112 MPH
 • Top Thrill Dragster w Cedar Point, Ohio – 120 MPH
 • Kingda Ka w Six Flags Great Adventure, New Jersey – 128 MPH
 • Formuła Rossa w Ferrari World Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie – 149 mil na godzinę

Proszę bardzo. Nawet najwolniejsza podstawka na tej liście, drewniana podstawka znana jako The Beast at Kings Island, jest prawie dwukrotnie większa niż prędkość maksymalna podczas parasailingu.

Końcowe przemyślenia

Parasailing często jest wrzucany do jednego worka, jak jazda na kolejce górskiej. W rzeczywistości te dwie rzeczy nie mogą być bardziej od siebie oddzielone. Masz tendencję do wznoszenia się bardziej podczas parasailingu niż podczas jazdy kolejką górską, ale jest to relaksujące, a nie pompujące serce. Jedziesz też znacznie wolniej, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknem wokół siebie w swoim wyjątkowym punkcie obserwacyjnym.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł złagodzić niektóre z twoich lęków przed parasailingiem, dzięki czemu poczujesz się bardziej komfortowo, rezerwując wycieczkę!

powiązana zawartość

Próbujesz zaplanować zabawną przygodę na świeżym powietrzu z partnerem lub nawet całą rodziną. Twój kumpel polecił parasailing, ale czy nie jest to bardziej przerażające niż ekscytujące? Czy parasailing może być zabawą i czego potrzebujesz, aby wrażenia były lepsze?