Czy parasailing jest bezpieczny? (ze statystykami bezpieczeństwa)

Nie tak dawno temu opublikowaliśmy ten post, który zawierał listę 10 czynności bardziej niebezpiecznych niż parasailing. Wiele z nich to także codzienne czynności. Być może potrzebujesz jeszcze większego wzmocnienia w zakresie bezpieczeństwa parasailingu, na przykład statystykami bezpieczeństwa. Do tego czasu naprawdę będziesz się zastanawiać, czy parasailing jest bezpieczny?

Parasailing jest rzeczywiście bezpieczny, ponieważ według Rady Bezpieczeństwa Parasail w ciągu 30 lat jego działalność doprowadziła do zaledwie 70 zgonów. W tym samym okresie rannych zostało 1800 osób. Odbyło się do 170 milionów przejażdżek na parasailingu, co oznacza, że ​​miliony ludzi parasailingowały się bez incydentów w ciągu ostatnich trzech dekad.

W tym artykule omówimy dokładniej powyższe statystyki, a także podzielimy się wieloma innymi, które cementują bezpieczeństwo parasailingu. Zagłębimy się również w to, co powoduje wypadki na parasailingu i jak możesz być bezpieczniejszym parasailingiem. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Statystyki bezpieczeństwa parasailingu

ten Rada Bezpieczeństwa Parasail jest podmiotem, który rejestruje wypadki, urazy i ofiary śmiertelne skupione wokół parasailingu. Ich strona jest również interesująca, ponieważ obejmuje historię parasailingu od lat 60., do której być może kiedyś jeszcze wrócimy!

W tej chwili wszystko sprowadza się do statystyk bezpieczeństwa parasailingu. Dzięki Radzie Bezpieczeństwa Parasail dysponujemy danymi z ponad 30 lat. W okresie od 1982 do 2012 roku, czyli 30 lat, organizacja odnotowała 170 milionów rejsów parasailingowych.

Spośród wszystkich tych przejażdżek 1800 osób odniosło obrażenia. Pamiętaj, że to nie za rok, ale przez 30 lat. Oznaczałoby to, że parasailing prowadzi do średnio 60 urazów rocznie, pod warunkiem, że taka sama liczba urazów występuje rok po roku.

Oto inny sposób ujęcia tego: 169 998 200 parasailingów nigdy nie zostało tak bardzo podrapanych podczas swoich przejażdżek.

Zgony zdarzały się w jeszcze niższym tempie, tylko 70 zgonów w tym 30-letnim okresie. Ponownie zakładając taką samą liczbę zgonów rejestrowanych rok po roku, jest to średnio 2,3 zgonów rocznie. Znacznie więcej ludzi umiera z powodu codziennych czynności, takich jak jazda samochodem i piesze wycieczki, niż parasailing.

Niektórzy parasailerzy, 29 milionów, korzystali podczas swoich przejażdżek z gondoli. O wiele więcej, 141 milionów, zaufało uprzężom. Co za różnica? To dwa najpopularniejsze zestawy do parasailingu. W gondoli siedzisz, a z uprzężą wisisz.

Nic więc dziwnego, że Rada Bezpieczeństwa Parasail informuje, że podczas korzystania z gondoli wydarzyło się mniej wypadków niż z uprzęży. Dwie osoby w ciągu 30 lat zostały ranne z platformy gondoli i 520 osób z uprzęży. Obrażenia te uznano za poważniejsze, ponieważ ofiary wymagały hospitalizacji.

Co prowadzi do wypadków na parasailingu?

To na pewno ciekawe statystyki. Czujesz się też lepiej wiedząc, że tak niewiele osób zostało rannych podczas parasailingu, a jeszcze mniej zginęło.

Mimo to jesteśmy pewni, że dbasz o bezpieczeństwo, w przeciwnym razie nie przeczytałbyś tego artykułu. Dlatego pomyśleliśmy, że rozpakujemy niektóre informacje z ostatniej sekcji i przyjrzymy się bliżej przyczynom wypadków na parasailingu, nawet tych śmiertelnych.

Nieprzestrzeganie instrukcji

Jeśli lecisz na spadochronie po raz pierwszy lub drugi, nigdy nie zrobisz tego sam (a przynajmniej nie powinieneś!). Będziesz prowadzony przez eksperta, który prawdopodobnie będzie pracował z załogą. Kiedy otrzymasz polecenie zrobienia czegoś, proszę, nie zachowuj się tak, jakbyś wiedziała lepiej, ponieważ tak nie jest.

Robiąc to, co chcesz, a nie to, o co Cię proszą, znacznie wzrasta ryzyko obrażeń, a nawet śmierci. Aby być bezpiecznym, udaj się w podróż na parasailingu z oczekiwaniem, że twój umysł będzie jak gąbka. Chcesz wchłonąć i wchłonąć jak najwięcej informacji, aby móc z nich korzystać w przyszłości, kiedy w końcu wykonasz parasail z mniejszym nadzorem.

Korzystanie ze starej uprzęży

Jeśli masz pytania dotyczące integralności uprzęży, porozmawiaj ze swoim instruktorem lub członkiem jego załogi. Możesz pomyśleć, że jesteś zbyt ostrożny, ale lepiej być bezpiecznym niż żałować, zwłaszcza w tym przypadku.

Stary sprzęt do parasailingu, który już dawno widział swoje dni, nie powinien być już używany. Każda firma zajmująca się parasailingiem, która jest warta swojej soli, będzie prowadzić szczegółową ewidencję tego, kto jest właścicielem sprzętu, kiedy został kupiony, kim jest producent i jak długo sprzęt był używany. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy firma parasailingowa kupi sprzęt od kogoś innego.

Istnieje co najmniej jedna śmierć podczas parasailingu, spowodowana użyciem wadliwego, starego sprzętu. Jak wyszczególniono w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Transportu Parasailing Safety Special Investigation Reportincydent miał miejsce w sierpniu 2012 roku w Pompano Beach na Florydzie.

Kobieta, mająca zaledwie 28 lat, leciała na spadochronie, kiedy spadła z nieba i zginęła. Jej szelki bezpieczeństwa, które miały ją zabezpieczyć w swoim zestawie, przestały działać. Kiedy NTSB przyjrzał się bliżej incydencie, organizacja stwierdziła, że ​​uprząż była bardzo stara, ze znacznym zużyciem i jej stosowanie powinno zostać przerwane wiele lat temu.

Nie jest jasne, czy śmierć tej kobiety jest uwzględniona w statystykach zgonów związanych z parasailingiem, ponieważ nie jesteśmy pewni, w którym miesiącu 2012 roku Rada Bezpieczeństwa Parasail zaprzestała raportowania.

wietrzne wiatry

Jasne, odrobina wiatru jest niezbędna, aby wystartować i utrzymać się w powietrzu podczas parasailingu, ale jest różnica między przyjemną bryzą a porywistym wiatrem sztormowym. Mark McCulloh z Rady Bezpieczeństwa Parasail zaleca, aby w przypadku wiatru przekraczającego 15 mil na godzinę anulować jazdę do jaśniejszego dnia.

Niektóre stany, takie jak Floryda, mają przepisy, które pozwalają na większe wiatry, do 20 mil na godzinę, zanim parasailing zostanie uznany za niebezpieczny. Ponieważ to ty unosisz się w powietrzu, jeśli masz zastrzeżenia lub czujesz się nieswojo, twoim obowiązkiem jest coś powiedzieć.

Problemy z systemem wsparcia pasażerów uprzęży

Uprząż dla pasażerów jest po to, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo, ale czasami trzeba się z niej wydostać w mgnieniu oka. Na przykład, jeśli wiatry są silne, a operator łodzi postanowił się zatrzymać i wylądujesz w wodzie, uprząż może cię obciążyć.

Wiele, wiele zgonów podczas parasailingu, nawet do 95 procent, może wystąpić z powodu problemów z uprzężą dla pasażerów, takich jak niemożność ucieczki w razie potrzeby.

Słabość liny holowniczej

Ostatnia, ale na pewno nie najmniej ważna przyczyna wypadków na parasailingu, to problemy z liną holowniczą. Linka holownicza, znana również jako lina holownicza, jest połączeniem z pojazdem holującym.

Jakikolwiek pojazd cię holuje, na przykład łódź, jest przywiązany do tej liny holowniczej. Jeśli linia pęknie lub w inny sposób zostanie zerwana, możesz sobie wyobrazić, jak niebezpieczne może to być.

Oprócz solidności konstrukcyjnej liny holowniczej, znaczenie ma również sposób jej zawiązania. NTSB, w powyższym raporcie, stwierdziło, że wiązanie liny holowniczej w tradycyjnym stylu buliny może znacznie osłabić linę, nawet jeśli jest to nowa lina. Linka holownicza może być teraz o 53 do 63 procent słabsza, co jest bardzo dużym problemem.

Ok, więc jak zamiast tego zawiązać linę holowniczą? NTSB zaleca splecione oczko, które nie zmniejsza wytrzymałości liny holowniczej.

Planujesz podróż na parasailingu? Co warto wiedzieć przed wyjazdem

Znasz pewne obszary, na które musisz uważać, gdy następnym razem wybierzesz się na parasailing, ale jest jeszcze więcej, co możesz zrobić, aby być sumiennym jeźdźcem. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do jazdy.

Zachowaj odległość od linii brzegowej

Czy zderzenie się z wodą jest bardziej niebezpieczne niż linia brzegowa? Oba mogą być równie szkodliwe w zależności od kontekstu wypadku. Jednak problem z niektórymi operatorami łodzi polega na tym, że uważają, że dla parasailingów bardziej ekscytujące jest przebywanie blisko brzegu. To nie jest coś, co powinieneś zaakceptować od swojego operatora.

Chcesz zachować 1500 stóp od linii brzegowej, jeśli operator zwolni 500 stóp liny holowniczej. Jeśli jest bliżej, istnieje ryzyko wypadku lub obrażeń.

Nie zakładaj, że operator Twojej łodzi postąpi słusznie. Przedstaw sprawę w rozmowie, zanim wzniesiesz się w powietrze. W tym momencie jest już za późno, żeby cokolwiek zrobić!

Usiądź w gondoli

Aż 520 dość poważnych obrażeń miało miejsce, gdy parasailers używali uprzęży. To wciąż 30 lat, ale tylko dwie osoby zostały ranne w wyniku siedzenia w gondoli podczas parasailingu w tym samym czasie. Tak, powieszenie jest bardziej ekscytujące, ale chcesz być bezpieczny, więc pozostań na miejscu.

Poznaj prędkość wiatru

Pamiętasz, że prawo dotyczące wiatru parasailingowego na Florydzie, z którym cię łączyliśmy wcześniej? Okazuje się, że są jedynym stanem w całym kraju, w którym obowiązuje takie prawo. Ponieważ ostatecznie to Twój wybór, czy będziesz uprawiać parasailing przy silnym wietrze, czy nie, jeśli wiatr przekracza 15 mil na godzinę, możesz pomyśleć o zmianie harmonogramu.

Poproś o zobaczenie sprzętu

Kolejnym założeniem, którego nie chcesz robić, jest to, że Twoja firma parasailingowa koniecznie używa najnowszego sprzętu. Zanim zostaniesz zapięty, zapytaj, czy widzisz sprzęt ochronny, którego firma zamierza używać.

Jeśli wydaje Ci się, że jest to trochę zużyte, możesz poprosić o dokumentację, aby ustalić wiek sprzętu. Jeśli operator nie chce udzielić takich informacji, prawdopodobnie nie chcesz przechodzić przez lot na parasailu.

Końcowe przemyślenia

Parasailing jest uważany za dość bezpieczny sport, biorąc pod uwagę, że w ciągu ponad 30 lat zginęło mniej niż 100 osób. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś robić wszystkiego, co możesz, aby za każdym razem zapewnić bezpieczne wrażenia. Upewnij się, że Twój sprzęt jest w optymalnym stanie, skontaktuj się z operatorem łodzi przed startem i zawsze śledź prędkość wiatru przed podróżą. Powodzenia i bądź bezpieczny!

powiązana zawartość

Parasailing wygląda na świetną zabawę, a filmy, które widziałeś na YouTube, przedstawiające ludzi, którzy to robią, sprawiają, że wydaje się to łatwe. Trzeba przyznać, że masz pewne obawy, ok, zrób z tego wiele obaw. Jesteś tak wysoko na niebie, a pod tobą tylko woda! A jeśli coś się stanie? Oto 10 rzeczy bardziej niebezpiecznych niż parasailing!