Czy musisz zarejestrować kajak?

Dorastając na Florydzie, obok każdego akwenu, o którym możesz pomyśleć (ocean, jezioro, rzeka, stawy), miałem wiele razy pływać kajakiem. Nigdy nie musieliśmy się martwić o przepisy dotyczące kajaków czy kajaków, jednak niektóre stany muszą się martwić o rejestrację swojego kajaka w państwie.

W większości stanów nie trzeba rejestrować kajaka. Stany, w których musisz zarejestrować swój kajak, to Iowa, Illinois, Minnesota, Ohio, Pensylwania i Wisconsin.

Te niektóre stany wymagają od obywateli zarejestrowania się na kajak oparty na różnych rzeczach. O wiele więcej stanów miało kiedyś rejestrację kajaków, ale coraz więcej rządów stanowych uchyla to prawo, ponieważ nie ma sensu rejestrować jednostek niezmotoryzowanych, takich jak kajaki i kajaki.

Regulamin Rejestracji

Państwo Koszt Detale
Iowa 10 – 12 zł – Brak zapisów na kajaki krótsze niż
13 stóp
-Ważne przez 3 lata
Illinois 13 USD – Brak rejestracji na kajaki należące do
organizacja lub używana w usankcjonowanych
imprezy wyścigowe
– Ważny 3 lata
Minnesota ~16 USD – Cena podstawowa to 10 USD, ale jest kilka
dodatkowe opłaty
– Jednostka pływająca krótsza niż 10 stóp nie potrzebuje
rejestracja
Ohio 9 zł – 36 zł – Może wybrać rejestrację na 3 lata na
22 USD lub 36 USD (w zależności od długości)
lub zarejestruj się co roku
Pensylwania 12 zł – 22 zł – Rok za 12 USD lub 2 lata za 22 USD
– Rejestracja jest wymagana tylko w przypadku kajaka
jest używany w parku stanowym lub jest
Zmotoryzowany
Wisconsin 22 zł – 37 zł – Wszystkie zbiorniki wodne muszą być zarejestrowane
– 16-stopowe lub mniej kajaki kosztują 22 USD

Rejestracja Twojej łodzi jest jak tablica rejestracyjna Twojego samochodu, jest to numer zarejestrowany przez rząd stanowy w celu udowodnienia, że ​​Twoja łódź została legalnie zarejestrowana.

Pozwala także władzom rządowym i portowym na identyfikację Twojego statku podczas jego użytkowania. Każdy stan ma inne wymagania i koszty związane z rejestracją łodzi lub statku niezmotoryzowanego.

Iowa

Jeśli canoe lub kajak jest dłuższy niż 13 stóp, musisz zapłacić za rejestrację. Kajaki lub kajaki o długości od 13 do 15 stóp kosztują 10 USD, a od 16 do 18 stóp kosztują 12 USD.

Niektóre stany wymagają, aby numer był odnawiany co roku, ale Iowa pozwala, aby rejestracja była ważna przez okres do trzech lat.

Illinois

Również w tym stanie wymagana jest rejestracja kajaków, chyba że kajak lub kajak jest własnością organizacji, w skład której wchodzą również organizacje non-profit. Nie musisz również rejestrować swojego kajaka, jeśli służy on tylko do ścigania się w sankcjonowanych zawodach.

Jeśli nie spełnia tych kryteriów, będziesz musiał go zarejestrować. Kosztuje to 13 USD i jest również dobry na okres do 3 lat.

Minnesota

W Minnesota, sugeruje się, aby wypożyczyć kajaki od państwa, aby nie musieć męczyć się z rejestracją. Lub nawet proponują pożyczenie od znajomego, który jest już zarejestrowany.

Robią te sugestie, ponieważ rejestracja w Minnesocie jest trochę droższa. Dzieje się tak dlatego, że dodają dodatkowe 5 USD za opłatę za wodne gatunki inwazyjne, a także opłatę za odnowienie oprócz opłaty podstawowej, która wynosi 10,50 USD.

Więc jeśli chcesz zarejestrować kajak w Minnesocie, udaj się do urzędu stanu cywilnego lub przejdź przez proces online i wydaj około 16 USD, aby zalegalizować kajak.

Ohio

Wszystkie łodzie muszą być zarejestrowane, w tym wszystkie statki rekreacyjne. Wszystkie mają naklejkę, która jest dobra przez trzy lata, a każda naklejka ma opłatę za pisanie w wysokości 3 USD.

Jeśli kajak ma mniej niż 16 stóp przez trzy lata, jego rejestracja będzie kosztować 22 USD. Jeśli chcesz go tylko na dwa lata, będzie kosztować 15 USD, a oni również mają opcję rejestracji na rok, a to tylko 9 USD

Następnie, jeśli łódź ma od 16 do 16 stóp, to 36 dolarów za trzy lata, 25 dolarów za dwa lata i 14 dolarów za rok.

Jeśli zdecydujesz się odnowić ją przed upływem czasu, będziesz musiał zapłacić tylko 5 USD. Jeśli jednak czas się skończy, odnowienie będzie kosztować pełną cenę, więc rozsądnie byłoby pilnować, kiedy kalkomania wygaśnie, aby móc ją odnowić.

Pensylwania

Istnieje kilka różnych czynników, które mogą skłonić do zarejestrowania kajaka w tym stanie.

Jeśli chcesz pływać kajakiem lub kajakiem w którymkolwiek z parków stanowych w Pensylwanii, musisz zarejestrować swój statek. Aby to zrobić, musisz wysłać swoje zgłoszenie, a następnie odeślą twoją kalkomanię.

Jeśli nie chcesz pływać kajakiem w parkach stanowych, nie musisz się rejestrować.

Istnieje jednak również możliwość zakupu pozwolenia na wodowanie, które trwa od roku do dwóch lat, w zależności od zakupionego. Pozwala pływać kajakiem po każdej wodzie w Pensylwanii.

Jeśli kajak lub canoe ma silnik, to bez względu na wszystko trzeba go zarejestrować. Zgodnie z prawem stanu Pensylwania, rejestracja musi być widoczna gdzieś na kajaku.

W zależności od tego, czy Twój kajak lub kajak ma silnik i w zależności od tego, gdzie dokładnie chcesz się udać na wodę, możesz nie musieć rejestrować łodzi w tym stanie.

Wisconsin

Wszystkie statki muszą być zarejestrowane, zwłaszcza te powyżej 16 stóp w tym stanie. Jednak nie wszyscy muszą mieć tytuł. Tytuł jest jak tytuł samochodu lub rejestracja, pokazuje tylko dowód własności.

Kajaki poniżej 16 stóp kosztują 22 USD plus opłata za transfer w wysokości 3,75 USD. Następnie ponad 16 stóp kosztuje 37 USD plus 8,85 USD opłaty za transfer. Te naklejki są dobre przez trzy lata.

Po otrzymaniu naklejki rejestracyjnej istnieje określony sposób, w jaki należy ją założyć. Liczby muszą być umieszczone po obu stronach przedniej połowy naczynia i należy je odczytywać od lewej do prawej.

Liczby muszą mieć co najmniej 3 calową WIELOKROTNĄ literę i kontrastować z kolorem naczynia oraz być wyraźnie widoczne i czytelne. Numery dwukolorowe i kamuflażowe nie są legalne i nie powinny być używane. Następnie litery muszą być oddzielone od cyfr odstępem o szerokości co najmniej 2 cali.

Naklejki muszą być umieszczone 3” z tyłu (w kierunku rufy) i zgodnie z numerem.

Dlaczego musisz się zarejestrować w niektórych stanach?

Rejestracja czółen lub kajaków może wydawać się uciążliwa, ponieważ kiedy myślisz o tych rzeczach, myślisz o łodziach rekreacyjnych, które powinny być łatwe w użyciu.

Może też wydawać się irytujące, że dzieje się tak tylko w niektórych stanach, ponieważ większość stanów nie zmusza obywateli do rejestracji, jeśli taki mają.

Jednak rejestracja w tych niektórych stanach zapewnia pomoc rządowi i władzom portowym w pewnych aspektach.

Posiadanie rejestracji jest jak posiadanie tablicy rejestracyjnej. Dzięki temu policja wie, że samochód, który prowadzisz, jest legalny i zarejestrowany w państwie. To samo dotyczy władz portowych czy ludzi na wodzie.

Jeśli patrole na wodzie w tych pewnych stanach podejdą i zobaczą, że nie masz kalkomanii na swoim statku, zakwestionują integralność kajaka.

Posiadanie tej rejestracji daje dowód własności i spokój tych patroli wodnych.

Pozwala także na dobrą dokumentację. Jeśli kajak jest gdzieś zacumowany, a wokół niego znajdują się inne statki i łodzie, to władze portu mogą szybko przyjść i zobaczyć, że jest to kajak, który należy do kogoś, a nie jest po prostu porzucony lub niezarejestrowany.

Posiadanie rejestracji jest również ważnym wymogiem, jeśli pływa się kajakiem w parkach stanowych.

Parki stanowe są już bardzo pilnowane i chronione. Chcą, aby była ładna dla ludzi i aby nie została w żaden sposób zniszczona przez innych.

Posiadanie tej rejestracji pozwala na pociąganie ludzi do odpowiedzialności za pływanie kajakiem lub wykonywanie jakiejkolwiek czynności w parku.

Jest to po prostu dobry środek ostrożności ze strony państwa, aby wiedzieli, kto wchodzi.

Wraz z tym jest to również prawo.

O wiele więcej stanów miało prawo do rejestracji łodzi niezmotoryzowanych, ale większość odebrała je teraz, ponieważ uważa, że ​​już ich nie potrzebuje. Państwa, które nadal mają to prawo, nadal uważają, że jest ono konieczne.

Jak zarejestrować

Każdy stan ma inny sposób rejestracji. Większość z nich jest w stanie zrobić to online, jak Minnesota i Wisconsin.

We wszystkich stanach możesz udać się do urzędu stanu cywilnego i zarejestrować się tam. Konkretne, takie jak Pennsylvania, aby wejść do parków stanowych, muszą zostać wysłane pocztą. Jeśli jednak potrzebujesz tymczasowego, możesz udać się do biura komisji i go otrzymać.

W Ohio albo musisz udać się osobiście do agenta rejestracji łodzi, albo możesz wysłać aplikację, nie możesz zarejestrować się online.

Tak więc w przypadku wszystkich sześciu stanów można udać się do dowolnego biura rejestracyjnego i zarejestrować się w jednym, nie we wszystkich sześciu stanach można to zrobić online, a większość pozwala na przesłanie wniosku o rejestrację.

Po otrzymaniu naklejki lub instrukcji zwróć dokładnie to, co chcesz, abyś zrobił w swoim konkretnym stanie, aby nakleić naklejkę i gdzie umieścić formularz rejestracyjny.

Tak więc, jeśli jesteś w Iowa, Illinois, Minnesocie, Ohio, Pensylwanii lub Wisconsin i chcesz cieszyć się spływem kajakowym w wolnym czasie, upewnij się, że Twoja niezmotoryzowana jednostka jest zarejestrowana i gotowa do rejsu, aby nie wpaść w kłopoty z prawem !