Czy można zamrozić mielonkę na ryby?

Nie możesz się doczekać, kiedy poczujesz to nagłe szarpnięcie żyłki i zaczniesz taniec pchania i ciągnięcia, aż ta ryba będzie całkowicie w twoim uścisku. Nie ma znaczenia, czy planujesz łowienie z brzegu, używanie woderów w strumieniu, czy łowienie z wygodnej łodzi do trollingu, dreszczyk połowu pozostaje taki sam. Pytanie brzmi: jakiej przynęty zamierzasz użyć?

Czy można zamrozić mielonkę na ryby? Krótka odpowiedź brzmi: tak, możesz zamrozić mięso obiadowe w ramach przygotowań do wyprawy na ryby. Jeśli chcesz, aby mięso na lunch zostało zamrożone po dotarciu na miejsce, musisz przechowywać je zapakowane w suchym lodzie.

Zamrożenie mięsa na lunch nie jest jedyną opcją zwabienia ryb do haczyka. Porozmawiajmy o kilku różnych opcjach bezpośrednio ze spiżarni lub łatwych do znalezienia w sklepie spożywczym, których możesz użyć jako przynęty podczas następnej wyprawy wędkarskiej.

Rodzaje ryb, które można zwabić, używając mięsa na lunch, aby zwabić haczyk

Czy to naprawdę ma znaczenie, jakiego rodzaju wędliny użyjesz do swojej przynęty na ryby? Nie. Liczy się rodzaj ryby, którą polujesz.

Poniżej znajduje się lista ryb, które szczególnie lubią mięso jako przynętę:

 1. Okoń
 2. Szczupak północny
 3. Karp
 4. Kocia ryba
 5. Bass wielkogębowy i pręgowany
 6. Snapper
 7. Grouper
 8. Dorsz
 9. Krab. Ok. To skorupiaki, ale lubią mięso jako przynętę.

Różne wędliny na lunch, których możesz użyć jako przynęty na ryby

Kiedy myślisz o mięsie obiadowym, prawdopodobnie myślisz o czymś innym niż twój sąsiad. Mając to na uwadze, zróbmy listę różnych opcji:

 1. Pakowane mięso na lunch w plasterkach wafel

Pakowane mięso w plasterkach wafel jest zwykle najtańszą / najtańszą opcją na lunch. Pojedynczy kawałek można rozerwać na wiele części. Aby utrzymać go na haczyku, złóż go kilka razy, aby nadać mu trochę tekstury.

 1. Deli pokrojone mięso na lunch
Czytać  Czy kołowrotki wędkarskie mają numery seryjne?

Pokrojone w plasterki delikatesowe mięso na lunch jest zwykle nieco grubsze i łatwiejsze do przymocowania do haczyka.

 1. Pierś z kurczaka

Najlepszym sposobem użycia piersi z kurczaka jest pocięcie jej na kawałki.

Wskazówka: Nie używaj przypraw do piersi kurczaka, jeśli planujesz użyć jej jako przynęty.

 1. Hamburger

Kuleczki gotowanego lub surowego hamburgera mogą być skuteczną przynętą. Podobnie jak pierś z kurczaka, upewnij się, że jest pozbawiona przypraw – chociaż dla ryb atrakcyjna jest pietruszka.

Dziewięć innych opcji spożywczych do wykorzystania jako przynęta na wyprawę wędkarską

Zaletą używania mięsa na lunch jako przynęty jest to, że nie musisz martwić się o typowy 3-miesięczny okres zamrażania przed jego użyciem. To znaczy, chyba że planujesz to samo mięso na lunch do swoich kanapek. Aby uniknąć oparzeń zamrażalniczych, nie zamrażaj mięsa na lunch, które zamierzasz zjeść dłużej niż 3 miesiące.

Teraz…Wrócimy do przynęty na ryby.

 1. Konserwa mięsna

Pierwszą rzeczą, która naturalnie przychodzi na myśl, jest odwieczny tryb gotowości w puszkach – SPAM. Działa to dobrze, niezależnie od tego, czy pokroisz go na kawałki, czy zwiniesz w kulki.

Inne opcje dla kategorii konserw mięsnych to:

 • Kiełbasy wiedeńskie. Są łatwe do posiekania na małe kawałki i lepiej trzymają się na haczyku niż większość miękkich wędlin.
 • Malutkie krewetki. Ryby je uwielbiają – to przysmak, któremu trudno się oprzeć.
 • Sardynki. Tak, ryby uważają sardynki za wspaniały przysmak.
 • Ostrygi. Dodatkową zaletą jest gumowata konsystencja tych skorupiaków w puszkach, która pomaga im przykleić się do haczyka.
 1. Masło orzechowe

Nie, nie jest prawdopodobne, że kulka masła orzechowego zostanie na haczyku, ale… jeśli zrobisz grubą kanapkę z masłem orzechowym, chleb będzie pomóc łatwo złapać haczyk.

Wskazówka: Zastanów się nad użyciem bardzo czerstwego chleba, a będziesz wyprzedzać konkurencję, jeśli chodzi o łatwe nęcenie haczykiem.

 1. Kukurydza w puszce
Czytać  Dlaczego żyłka nazywa się „Test”?

W puszkach kukurydza jest w tym ważna. Ryby wolą gonić kukurydzę w puszkach niż świeżą lub mrożoną. Napełnij haczyk trzema lub czterema ziarnami kukurydzy, a będziesz gotowy do drogi.

Wskazówka: Czy byłeś kiedyś w wylęgarni ryb w porze karmienia? A może byłeś nad jeziorem i byłeś świadkiem zamiłowania ryb do ścigania owadów, które świecą na wodzie o zmierzchu.

Zgodnie z tą koncepcją, jeśli wyrzucisz garść ziaren kukurydzy do wody przed wysłaniem haczyka z przynętą, będziesz „zagruntować pompę”, że tak powiem. Ryba będzie gotowa do połknięcia twojego haczyka z kukurydzą.

 1. Ser

Nie ma znaczenia, czy wolisz ostry cheddar, limburger, który wymaga spinacza do bielizny na nosie, czy wosk przetworzony, ser okazał się bardzo skuteczną przynętą, aby osiągnąć swój limit.

 1. Wątróbka z kurczaka

Sum i okoń pręgowany nie mogą się oprzeć zapachowi wątróbek drobiowych. Czerwone zabarwienie pomaga również przyciągać ryby w mętnych wodach.

 1. klopsy

Jest to szybka opcja chwyć i idź. Możesz szybko znaleźć klopsiki w sekcji zamrażarki swojego sklepu spożywczego. Kiedy dotrzesz do swojego ulubionego łowiska, po prostu połam klopsiki na ćwiartki, a będziesz gotowy do rzucenia linki do wody.

 1. rodzynki

Niektórzy eksperci twierdzą, że szczególnie złote rodzynki są nie do odparcia – zwłaszcza dla sumów. Przyciąga je jasny kolor, a rodzynki zaczynają fermentować, gdy siedzą na haczyku w wodzie. Zapach przyciąga rybę tak, jak dziecko jest przyciągane do słoika z ciastkami, w którym nie ma ograniczeń.

 1. Mini Pianki

Nie są już tylko dla twojej gorącej czekolady. Mini pianki marshmallow mają słodki zapach, któremu Bluegill i niektóre inne gatunki samogłów nie mogą się oprzeć.

 1. Mydło

Dobrze to przeczytałeś. Bezzapachowe mydło od wieków jest używane jako skuteczna przynęta wędkarska. Możesz nawet użyć kawałka własnego, domowego, bezzapachowego mydła ługowego.

Czytać  Czy ryby częściej gryzą w słoneczne lub pochmurne dni?

Wskazówka: Należy zauważyć, że pstrąg tak naprawdę nie jest mięsożercą. Lepiej poradzisz sobie z serem, chlebem, piankami lub owocami, gdy będziesz próbował drażnić pstrąga tęczowego lub potokowego.

Więcej wskazówek dotyczących przynęty na ryby

 • Ryby są bardzo wrażliwe na zapach ludzkiej skóry. Przed zarzuceniem haczyka załóż rękawiczki lub wetrzyj olej rybny w dłonie. Każda z tych opcji ukryje Twój zapach i pomoże przyciągnąć ryby do haczyka z przynętą.
 • Niektóre przynęty na bazie żywności są nieco delikatniejsze niż inne, więc mogą nie być najskuteczniejszym wyborem do dalekich rzutów, ponieważ możesz je stracić w procesie rzucania.

Przygotowując pudełko na sprzęt do następnej przygody, pamiętaj, że często można wykopać w ogrodzie świeże robaki, ale nie musi to być jedyny rodzaj przynęty, jaki bierzesz pod uwagę. Istnieje kilka rodzajów przynęt, których możesz użyć bezpośrednio ze spiżarni lub sklepu spożywczego, które pomogą Ci uzyskać dzienny limit połowów.

Na zakończenie

Wędkarstwo jest rozrywką, którą wielu podejmuje po prostu dla radości obcowania z przyrodą, spokoju i samotności. Czasami jednak te nieznośne ryby po prostu nie opuszczą twojej linii.

Niezależnie od tego, czy łowisz na dzisiejszą kolację, czy ćwiczysz łowienie i wypuszczanie dla satysfakcji wygranej, masz kilka opcji, aby zaoferować kuszącą ucztę tym czasami nieuchwytnym stworzeniom. I nie musisz biegać do sklepu z przynętami, aby zacząć!