Czy można używać kulek proteinowych w wędkarstwie spławikowym?

Kulki proteinowe to bardzo popularna przynęta do łowienia karpi i sumów. Ponieważ sposób ich przygotowania determinuje to, czy toną, czy unoszą się na wodzie, są wystarczająco wszechstronne, aby dobrze sprawdzać się w różnych strategiach wędkarskich. Pływające kulki proteinowe są powszechnie określane jako „wyskakujące okienka”. W zależności od tego, jak ustawisz zestaw wędkarski, pop-upy mogą być używane jako przynęty powierzchniowe lub ustawione tak, aby unosiły się na określoną odległość nad dnem.

Czy możesz używać kulek proteinowych w łowieniu na spławik? Kulki proteinowe są dostępne zarówno w formule tonącej, jak i pływającej i są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, aby pomóc Ci namierzyć określone gatunki i rozmiary ryb, jednocześnie unikając haczenia uciążliwych ryb. Kulki można nasycać różnymi zapachami i innymi atraktantami, aby zwiększyć ich atrakcyjność dla określonych gatunków docelowych. Gdy wymaga tego sytuacja, kulki proteinowe mogą być używane do łowienia na spławik.

Jest wiele wspaniałych rzeczy, które Boilies oferują wędkarzom, którzy szukają sumów i karpi. Mogą być używane w całości lub zmielone. Można je nawet mieszać z tańszymi wypełniaczami, takimi jak kukurydza paszowa. Ponieważ sposób przygotowania kulek decyduje o tym, czy kulki toną, czy unoszą się na wodzie, możesz wybrać produkt, który sprawdzi się w prawie każdej strategii łowienia, która przynosi rezultaty w konkretnym łowisku.

Czym są kulki proteinowe i jak można nimi łowić?

Kulki proteinowe to przynęta z ciasta, która została wzbogacona specjalnymi zapachami i innymi atraktantami, aby uczynić je bardziej skutecznymi przynętami dla określonych gatunków docelowych. Najczęściej są formułowane w celu wabienia sumów i karpi. Można je kupić w różnych rozmiarach, aby umożliwić wędkarzom wybór przynęty, która będzie zbyt duża, aby zmieścić się w pyskach ryb takich jak bluegill, okoń i pstrąg.

Jedno ciasto na partię kulek proteinowych jest gotowe, zwijane w kulki odpowiedniej wielkości, a następnie gotowane, pieczone lub podgrzewane w mikrofali. Ugotowane kulki proteinowe toną. Kulki proteinowe pieczone lub podgrzewane w kuchence mikrofalowej będą unosić się na wodzie. Nie tylko są świetną przynętą do łowienia karpi i sumów, ale mogą być używane samodzielnie lub w połączeniu z innymi atraktantami jako kumple.

Czytać  Czy kołowrotki wędkarskie mają numery seryjne?

Oprócz skuteczności i wszechstronności, istnieje szereg innych czynników, które sprawiają, że kulki proteinowe są świetną przynętą dla wędkarzy, którzy łowią koty i karpie. Jedną z takich korzyści jest to, że nie psują się, nie psują i nie wymagają chłodzenia. I – możesz trzymać je w swoim pojeździe, nie martwiąc się, że śmierdzą.

Kulki proteinowe są tak popularne i tak wszechstronne, że dostępnych jest wiele akcesoriów, które pomogą wędkarzom jak najlepiej je wykorzystać. Możesz kupić katapultę Boilie lub kij do wystrzeliwania Boilie, aby pomóc ci rozrzucić je na duże odległości jako kumpel. Możesz również zakupić specjalne kutry i młynki, aby ułatwić ich przetwarzanie na rozproszone worki z przynętą lub przynętą.

Tonące kulki proteinowe

Ponieważ zarówno sum, jak i karp żerują z dna, tonące kulki proteinowe mogą być bardzo skuteczną przynętą. Czasami tonące kulki proteinowe są najlepszą przynętą do łowienia w danym miejscu, ale zawsze są to formuła, której będziesz potrzebować do nęcenia. Jeśli chcesz zmaksymalizować wyniki, jakie uzyskujesz od swojego kumpla, istnieje wiele różnych technik, które możesz wypróbować, aby zwiększyć liczbę produktów kupionych w sklepie.

Jednym ze sposobów na zwiększenie wydajności tonących kulek proteinowych, których będziesz używać jako kumpli, jest zwiększenie ilości zapachu i atraktantu, które odkładają. Możesz to zrobić, susząc kulki proteinowe, a następnie nawadniając je płynnym atraktantem opracowanym dla gatunków, na które celujesz. Najpierw rozłóż kulki proteinowe i pozwól im wyschnąć na słońcu, aż zaczną pojawiać się pęknięcia na powierzchni. Następnie umieść je w woreczku lub innym zamykanym pojemniku i przykryj płynną przynętą.

Jeśli chcesz rzucić się na duży obszar wody wokół łowiska, możesz użyć wielu różnych narzędzi, aby wystrzelić kulki proteinowe na odległości większe niż te, które można rzucić ręcznie. Możesz użyć standardowej procy, aby wystrzelić jedną kulkę na raz, lub możesz kupić katapultę kulek proteinowych, która wystrzeli kilka naraz.

Czytać  Czy haczyki bez chwastów faktycznie działają? Próbowałem ich

Innym sposobem na wystrzelenie kulek proteinowych jest użycie patyczka do kulek proteinowych. Te narzędzia mogą być nieco trudne i wymaga trochę praktyki, aby dobrze z nich korzystać. Gdy już to opanujesz, kij kulek pozwoli Ci wystrzelić kumpla na duże odległości i z doskonałą celnością. Możesz także zmielić lub pokroić kulki proteinowe, aby rozsypać się blisko przynęty, aby wciągnąć zdobycz.

Kulki Pop-up

Ponieważ kulki pop-up unoszą się na wodzie, dają Ci dodatkowe opcje konfiguracji, która zapewni rezultaty we wszystkich Twoich ulubionych łowiskach. Regulując ilość ciężarków, których używasz do ciężarków i długość linki, którą umieszczasz między ciężarkami a haczykiem, możesz ustawić głębokość przynęty na cokolwiek od kilku cali nad dnem aż do powierzchni wody.

Jeśli kiedykolwiek łowiłeś na koszyczki denne w zbiornikach wodnych z mulistym dnem, gęstą roślinnością lub innymi cechami, które mogą sprawić, że przynęty przykleją się lub utrudnią je rybom, to wiesz dokładnie, jak dużą różnicę może mieć jeden lub dwa centymetry robić. Ustawienie pływających kulek proteinowych w taki sposób, aby zawisły tuż nad dnem koryta rzeki, może przynieść świetne rezultaty.

Oczywiście zdarzają się również sytuacje, w których należy wbić haczyk z przynętą na powierzchnię. Jeśli kiedykolwiek widziałeś ławicę karpia szalejącą na powierzchni, wiesz, co może zrobić dla Ciebie połączenie dobrego żucia i przynęty powierzchniowej. Możesz nawet wykorzystać nurt rzeki, aby umieścić przynętę w idealnej pozycji.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do łowienia na bobbery, możesz używać bobberów o różnych rozmiarach i zmieniać ilość strzału, który zakładasz na przypon, aby ustawić głębokość przynęty i haczyka. Przy tak wielu opcjach, kulki umożliwiają łowienie każdego kawałka wody między powierzchnią a dnem w płynących prądach i wodach stojących. Wybierając odpowiedni rozmiar przynęty, możesz zagwarantować, że wszystko, co podłączysz, jest co najmniej wystarczająco duże, aby zmieścić przynętę w pysku. Łatwo zrozumieć, dlaczego kulki proteinowe stały się tak popularne wśród wędkarzy, którzy polują na duże koty i karpie.

Czytać  Czy możesz używać wędki z jeziora w oceanie?

Wniosek

Jeśli jeszcze nie próbowałeś łowić na kulki proteinowe i lubisz zacinać się w walce, jaką daje ci największy karp i sum, to na co czekasz? Wszechstronność, jaką oferują wędkarzom, czyni je idealnymi do niemal każdej sytuacji wędkarskiej, a także pozwolą Ci wypróbować różne taktyki, aby dowiedzieć się, co najlepiej sprawdza się we wszystkich twoich ulubionych dołkach.

Dodatkowa zaleta kulek typu pop-up oznacza, że ​​łowienie na spławik jest zdecydowanie możliwe z tą przynętą. Jeśli jest to strategia, którą masz na myśli w jednym ze swoich ulubionych miejsc, możesz użyć kombinacji tonących kulek proteinowych z kulkami i kulkami pop-up jako przynęty, aby przynieść mnóstwo okazowych ryb do twojej przynęty. Zdobądź trochę dla siebie i przygotuj się na ich zwinięcie. Ale jeśli masz nadzieję na miły, spokojny, relaksujący dzień nad rzeką – cóż, może to nie być dla ciebie najlepsza przynęta.