Czy można ulepić bałwana w lodowatym śniegu?

Cały śnieg jest technicznie zrobiony z kryształków lodu, ale czasami to, co spływa z nieba, jest bardziej lodowate niż bardziej śnieżne. Jeśli opady śniegu, które spadły w twojej okolicy, wytworzyły małe cząstki śniegu przypominające granulki, to jest to graupel lub lodowaty śnieg. Czy mógłbyś ulepić bałwana z tego rodzaju śniegu?

Ulepienie bałwana w lodowatym śniegu jest prawie niemożliwe ze względu na granulowaną teksturę opadów śniegu. Nawet jeśli graupel zmiesza się z lekkim lub mokrym śniegiem, jego obecność nadal utrudniałaby pracę ze śniegiem. Lód nie zawiera dużo wody, więc przyklejenie śniegu byłoby wyzwaniem.

W tym przewodniku porozmawiamy więcej o tym, co składa się na zlodowaciały śnieg, jak sprzyja lepienie bałwana i co – jeśli w ogóle – można z nim zrobić. Miłośnicy zimowej pogody z pewnością nie będą chcieli tego przegapić!

Co to jest lodowaty śnieg?

Jeśli czytałeś tego bloga, przypomnisz sobie, jak różne są kryształy śniegu. W zależności od rodzaju śniegu, który pada, może być bardzo lekki śnieg, bardziej suchy i bardziej puszysty lub grubszy, bardziej mokry śnieg.

Lodowaty śnieg jest często określany jako graupel. Temperatura wymagana do opadania śniegu wynosi 32 stopnie Fahrenheita, ale gdy temperatura spada poniżej tej wartości, może tworzyć się lodowaty śnieg.

Kropelki wody w atmosferze zamarzają. Gdy to się dzieje, kropelki przyczepiają się do najbliższego kryształu śniegu. Nazywa się to rimingiem. Z obręczy wynika śnieg przypominający pellet, który opada na drobne kawałki.

Graupel często można pomylić z gradem, ale to nie do końca. Grad to zamarznięty opad, który często opada w dużych kawałkach. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś, jak uderza w okna lub uderza w bocznicę, wiesz, że grad może być raczej szkodliwy.

Mniejsze granulki, które są graupelem, są bardziej miękkie i delikatniejsze. Rzadziej powodują szkody, ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe.

Co ciekawe, w odpowiednich warunkach graupel może przerodzić się w grad, na przykład jeśli pozwolimy, by granulki powiększyły się podczas lotu z nieba. To powiedziawszy, graupel nie zawsze staje się gradem i sam w sobie nie jest gradem.

Czy lodowaty śnieg jest dobry do robienia bałwanów?

Prawdziwi miłośnicy zimy nie mogą się doczekać śnieżnych wydarzeń, podobnie jak miłośnicy lata tęsknią za ciągiem słonecznych, gorących dni na plaży. Byłeś bardzo podekscytowany, że ostatnio znalazłeś trochę śniegu… dopóki nie zaczął padać z nieba.

Potem z przerażeniem zdałeś sobie sprawę, że zamiast powolnego, miękkiego zjazdu, który często powoduje śnieg, obrzucają cię kulki. Obiecałeś już dzieciom, że dziś ulepisz bałwana, ale nie masz pewności, czy lodowaty śnieg na to zadziała. Czy to będzie?

Twoje założenia są poprawne. Lodowaty śnieg nie nadaje się do lepienia bałwanów.

Jeśli czytałeś tego bloga, powinieneś mieć świadomość, że odpowiednia konsystencja śniegu do lepienia bałwanów (a także innych konstrukcji śnieżnych, takich jak igloo czy forty śnieżne) to mokry, ale nie przesiąknięty śnieg.

Być może potrzebujesz podsumowania, więc podaj je teraz. Śnieg ma zwykle zawartość wody swobodnej, przy czym zawartość wody swobodnej odnosi się do ilości wilgoci w śniegu. Suchszy śnieg, taki jak puch ma od trzech do ośmiu procent wolnej wody.

Mokry, ale nie przemoczony śnieg zawiera od 8 do 13 procent wolnej wody, a to idealna ilość. Śnieg, który przekracza 13 procent wolnej wody, bardziej przypomina błoto pośniegowe. Z takim śniegiem nic nie da się zrobić.

Więc pomiędzy bardzo suchym, idealnie mokrym lub zbyt mokrym, gdzie wypada graupel? Chociaż lód to tylko zamarznięta woda, lód ma mniejszą zawartość wody, niż mogłoby się wydawać. Według źródła wiadomości SFGatew jednej standardowej kostce lodu z tacy dostajesz tylko dwie łyżki wody.

Lód jest suchy, a to oznacza, że ​​graupel byłby taki sam.

Graupel nie zawsze spada sam. Można go łączyć ze śniegiem puszystym lub mokrym, choć prawdopodobnie nie z błotem pośniegowym. Pamiętaj, że warunki potrzebne do wystąpienia lodowatego śniegu są zimniejsze niż zwykle 32 stopnie, więc błoto pośniegowe zamarzałoby. Nawet wilgotniejszy śnieg zrobiłby to samo.

Śnieg, który powstałby prawdopodobnie byłby bardziej suchy, a następnie pokryty granulkami Graupel. W sumie mielibyście sypki, puszysty, suchy śnieg.

Zwykle sugerujemy zwilżenie sypkiego śniegu w celu zwiększenia zawartości wolnej wody. Dodatkowa wilgoć nadaje sile przyczepności śniegu, dzięki czemu można go zwinąć w kule śnieżne lub śnieżne cegły.

Więc co się dzieje, gdy zmoczysz lód? Woda na wierzchu lodu zamarza i wytwarza więcej lodu. Tak tworzą się sople.

Co możesz zrobić w lodowatym śniegu?

Pamiętając o powyższych informacjach, zdajesz sobie sprawę, że ulepienie bałwana z graupelem będzie prawie niemożliwe. Czy lodowaty śnieg jest dobry na cokolwiek innego?

Szczerze, nie do końca. Śnieg granulowany nie zapewnia najbardziej atrakcyjnych opadów śniegu, więc jeśli interesujesz się fotografią lub filmowaniem, będziesz wykończony.

Robienie śnieżnych aniołów nie czuje się dobrze w lodowatym śniegu, ponieważ jest zimno, a tekstura odpycha.

Jeśli miałbyś nadzieję uratować dzień, zabierając dzieci na sanki, tego też nie polecamy. Lód na śniegu może sprawić, że jazda na sankach będzie nieprzewidywalna. Plus, znowu, jest kwestia tekstury, która nie sprawia, że ​​jazda na sankach jest najlepszym pomysłem.

Dotyczy to zarówno narciarstwa, jak i skuterów śnieżnych. Lód po prostu stanowi zbyt duże zagrożenie dla tych działań. Twój pojazd śnieżny może wpaść w poślizg lub zsunąć się z powodu lodu, co może prowadzić do wypadków i obrażeń.

Nawet odśnieżanie lodowatego śniegu jest trudniejsze niż zwykle, ale to jedyna rzecz, jaką możesz zrobić, gdy graupel zdobi ziemię.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na oblodzonym śniegu

Lodowaty śnieg jest nie tylko niewygodny, jeśli chcesz pojeździć na sankach lub ulepić bałwana, ale może być również wręcz niebezpieczny. Następnym razem, gdy graupel pojawi się w Twojej prognozie pogody, pamiętaj o tych wskazówkach.

Użyj odladzacza przed łopatą

Odgarnianie lodu to zadanie głupca. Możesz odłupać lód i dźgać go łopatą, ale jedyne, co robisz, to niepotrzebne zużywanie energii. Aha, ryzykujesz również złamanie lub złamanie łopaty do śniegu. Po prostu nie warto.

To, co powinieneś zrobić przed próbą odśnieżania, to użyć odladzacza. Po nałożeniu odczekaj co najmniej dwie godziny, aż odladzacz zrobi swoje. W tym czasie lód stopi się na tyle, że łatwiej będzie można je łopatą.

Podczas chodzenia najlepsze są małe kroki

Nie chcesz poślizgnąć się i upaść na lód, ani nie chcesz tego dla swoich dzieci. Powiedz im, żeby nie biegali po trawniku ani po chodnikach, dopóki nie będziesz miał szansy ich odmrozić. Podejmij małe, skoordynowane kroki, aby pozostać w pozycji pionowej.

Używaj żwirku dla kota podczas kopania, aby zapewnić przyczepność

Mówiąc o utrzymaniu się w pozycji pionowej, może to być trudne, gdy odgarniasz lodowaty śnieg. Oto dziwna sztuczka, która działa zaskakująco dobrze. Rozłóż świeży żwirek dla kota na całym obszarze, który odśnieżasz. Ściółka zwiększy przyczepność, dzięki czemu nie poślizgniesz się.

Unikaj jazdy w oblodzonych warunkach, jeśli możesz

Problem z lodem polega na tym, że każdy fragment drogi może być podziurawiony czarnym lodem. Wbrew nazwie czarny lód jest prawie niewidoczny, szczególnie w wietrznych warunkach lub we wczesnych ciemnościach, które zima przynosi każdego dnia.

Bardziej prawdopodobne, że rozwinie się na asfalcie niż na innych powierzchniach (co wyjaśnia nazwę), czarny lód zwykle wymaga ponownego zamrażania raz lub więcej razy. Wiadukty, mosty i inne części drogi o dużym natężeniu ruchu są najbardziej narażone na powstawanie czarnego lodu.

Ponieważ nie widać czarnego lodu, najlepszą rzeczą do zrobienia jest całkowite unikanie jazdy. Miejmy nadzieję, że jeśli dostaniesz trochę śniegu, twój szef da ci dzień wolny od pracy lub przynajmniej pozwoli ci pracować z domu. Dzieciaki też prawdopodobnie nie chodzą do szkoły.

Jeśli musisz jechać, rób to z mniejszą prędkością niż wymaga tego ograniczenie prędkości. Zignoruj ​​innych kierowców, którzy ścigają się wokół ciebie po obu stronach, ponieważ to oni jeżdżą niebezpiecznie.

Opieraj się hamowaniu tak często, jak możesz, ponieważ prawdopodobnie będziesz się ślizgać lub poślizgnąć, jeśli to zrobisz. Zamiast tego, aby zwolnić, po prostu przestań przyspieszać. Utrzymuj również prostą kierownicę, co zwiększy kontrolę nad pojazdem.

Końcowe przemyślenia

Kiedy w okolicy spadnie lodowaty śnieg, lepiej zostaniesz w środku i zrobisz trochę gorącego kakao. Nie możesz ulepić bałwana w takim śniegu, ani zbudować śnieżnego fortu. Jazda na skuterze śnieżnym, saneczkarstwo lub jazda na nartach są również niebezpieczne ze względu na obecność lodu.

Mamy nadzieję, że kolejne opady śniegu będą bardziej mokre i mniej lodowate, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się powyższymi zimowymi zajęciami!