Czy można skrócić kij do hokeja na trawie?

W grze w hokeja na trawie długość kija wynosi od 28 cali do 38 cali. Mając 10-calową przerwę między średnimi długościami kijów, być może zdecydowałeś, że wolisz, aby kij znajdował się po krótszym boku niż po dłuższym boku. Czy poza zakupem nowego kija do hokeja na trawie można skrócić?

Możesz skrócić kij do hokeja na trawie, korzystając z usług profesjonalisty lub samodzielnie odcinając kij. Krótszy kij może być korzystny, ponieważ zwykle pochylasz się do przodu, gdy uderzasz piłkę. To powiedziawszy, niektórzy gracze twierdzą, że kij jest sztywniejszy, co wpływa na grę.

W dzisiejszym artykule omówimy Twoje możliwości skrócenia kija do hokeja na trawie, a następnie zagłębimy się w jego wady i zalety. Zanim skończysz czytać, nie powinieneś mieć problemów z podjęciem decyzji, czy granie krótszym kijem do hokeja na trawie jest dla Ciebie właściwym ruchem.

Czy można skrócić kij do hokeja na trawie? W jaki sposób?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, jeśli nie jesteś zadowolony z długości kija do hokeja na trawie, nie musisz wyrzucać pieniędzy razem z kijem. Możesz dostosować długość kija.

Masz na to dwie możliwości: zrobienie tego samemu lub opłacenie profesjonalnej usługi.

Chodzenie do profesjonalistów nie musi być szalenie drogie. Po pewnym przeglądaniu internetu, zobaczyliśmy kilka usług skracania kijów, które zaczynały się już od 15 USD. Wydasz więcej pieniędzy na sprzęt ochronny do hokeja na trawie niż na skrócenie kija.

Kiedy idziesz do profesjonalisty, na czym polega ich proces? Ekspert użyje określonych narzędzi, aby skrócić długość kija do hokeja na trawie. Wymagane wyposażenie to głównie elektronarzędzia, ale nie tylko, w tym mała wiertarka, imadło lub skrzynka uciosowa, nóż, plastikowa taśma izolacyjna, miarka, szczypce do blokowania kanałów i piła do metalu z ostrzami z węglików spiekanych.

Zapytają cię, jaką długość ma mieć twój kij do hokeja na trawie, odmierz go i odpowiednio przytnij. Większość firm lub profesjonalistów, którzy oferują usługi skracania kijów do hokeja na trawie, zwykle pracuje tylko z kijami kompozytowymi.

Kompozytowy kij hokejowy wykonany jest z połączenia włókna węglowego, aramidu, kevlaru i włókna szklanego. Dlatego profesjonalista potrzebuje elektronarzędzi do cięcia kompozytowego kija hokejowego, ponieważ ta trudna kombinacja materiałów nie jest łatwa do przebicia.

Profesjonalna usługa skracania kijów hokejowych tylko tak bardzo skróci Twój kij. Jeśli twój kij ma 36,5 cala, możesz go zmniejszyć do 35 cali. To półtora cala taniej i wystarczy, aby zmienić twój styl gry.

Jeśli Twój kij do hokeja na trawie ma 38 cali, profesjonalna obsługa może zejść o cal, więc kij ma 37 cali.

Jest powód, dla którego profesjonaliści ustalają taki limit. Gdy kij jest za krótki, jego sztywność wzrasta do tego stopnia, że ​​kij jest praktycznie bezużyteczny.

Jak skrócić własny kij do hokeja na trawie?

Nie mogłeś znaleźć w pobliżu żadnych usług skracania kijów do hokeja na trawie, więc zdecydowałeś, że zrobisz to sam. Za pomocą piły do ​​metalu możesz pokroić i pokroić w kostkę do kompozytowego kija do hokeja na trawie o odpowiedniej długości.

Musimy jednak ostrzec przed możliwością kontuzji. Chociaż nie pracujesz z elektronarzędziami, nawet piła do metalu może być zrujnowana, jeśli nie będziesz ostrożny!

Z tym ostrzeżeniem, oto kroki, które należy wykonać, skracając kij do hokeja na trawie.

Krok 1: Zdejmij taśmę hokejową

Jeśli przeczytasz nasz post na temat naklejania kijów hokejowych, być może zrobiłeś to samo ze swoim kijem do hokeja na trawie. Cóż, przykro mi to mówić, ale teraz cała ta taśma musi odpaść. Rozwiń go, a następnie wyrzuć stos taśm, ponieważ się nie przyklei.

Jeśli na kiju hokejowym pozostały resztki taśmy, zwykle możesz się go pozbyć za pomocą odrobiny ciepłej wody i kilku kropel płynu do naczyń. Nie chcesz zostawiać pozostałości nietkniętych, ponieważ jeśli piła do metalu zahaczy o lepki obszar kija hokejowego, możesz stracić kontrolę nad piłą i zranić się.

Krok 2: Określ swoją nową długość drążka

Jak wspomnieliśmy, nie chcesz usuwać zbyt dużej długości z kija do hokeja na trawie, ponieważ wpłynie to na twój poziom gry. Dlatego ten następny krok jest tak ważny. Czas zmierzyć nową długość kija do hokeja na trawie.

Aby to zrobić, załóż korki do hokeja na trawie i chwyć za kij. Połóż go przed sobą, aby palec u nogi kija znajdował się na ziemi lub podłodze. Używając taśmy mierniczej, zacznij od trzonu i idź w prawo do miejsca, w którym kij dotyka dolnej części podbródka.

Kiedy znajdziesz ten punkt, weź ołówek i narysuj linię na patyku. Następnie ponownie użyj taśmy mierniczej, aby zmierzyć o około cal wyższy niż w miejscu, w którym znajduje się linia ołówka. Kiedy znajdziesz ten pomiar, utwórz dużą, pogrubioną linię za pomocą trwałego markera. Tutaj odetniesz kij.

Dlaczego dodatkowy cal? Dajesz sobie trochę swobody. Jeśli podoba Ci się długość kija hokejowego po wycięciu miejsca, w którym znajduje się permanentna linia znacznika, to świetnie! Jeśli tego nie zrobisz, zawsze możesz ponownie przyciąć patyk do miejsca, w którym znajduje się linia ołówka.

Krok 3: Zdejmij zaślepkę

Na czubku trzonka znajduje się zaślepka kija hokejowego. To też musi się skończyć, więc zajmij się tym następnym razem.

Krok 4: Rozpocznij cięcie

Musisz zabezpieczyć kij do hokeja na trawie, aby nie poruszał się podczas cięcia. W tym celu zalecamy użycie stołu do obróbki drewna z imadłami lub zaciskami.

Jeśli nie masz dostępu do stołu do obróbki drewna, zapytaj przyjaciela, sąsiada lub członka rodziny, który ma, czy możesz pożyczyć ich stół na godzinę lub dwie.

Po umocowaniu kija do hokeja na trawie na stole, rozpocznij wycinanie trwałej linii znacznika na kiju. Możesz owinąć warstwę taśmy maskującej wokół linii, aby utrudnić piłce do metalu cięcie wyżej lub niżej, ale to zależy od Ciebie.

Kluczem do czystego cięcia piłą do metalu jest pewność uderzeń. Krótsze pociągnięcia są lepsze niż szersze. Przejście przez cały trzon kija hokejowego zajmie Ci więcej czasu, ale wyniki będą wyglądały o wiele ładniej.

Krok 5: Zdejmij kij z imadła i przetestuj go

Kiedy odetniesz tyle kija do hokeja na trawie, ile chcesz, zdejmij zaciski lub imadła, zdejmij kij ze stołu do obróbki drewna i odklej taśmę maskującą. Załóż z powrotem zaślepkę i ponownie przyklej kij tak, jak lubisz.

Wypróbuj trochę swój kij. Czy to dobre uczucie? Czy bardziej podoba Ci się jego nowa długość? Jeśli tak, to gotowe. Jeśli uznasz, że kij może jeszcze trochę popracować, możesz powtórzyć powyższe kroki, tym razem ograniczając się do linii ołówka.

Plusy i minusy skracania kija do hokeja na trawie

Następnie przyjrzyjmy się zaletom i wadom zmniejszania długości kija do hokeja na trawie.

Plusy

Wspiera Twoją naturalną postawę podczas gry

Krótko o tym rozmawialiśmy na początku artykułu. Kiedy grasz w hokeja na trawie, naturalnie schylasz się do przodu, gdy strzelasz, zdobywasz bramkę i podajesz piłkę innemu zawodnikowi.

Krótszy kij hokejowy ułatwia przyjęcie tej pozycji, ponieważ ze względu na długość kija i tak musiałbyś się nieco bardziej zgiąć.

Może pomóc, jeśli jesteś niższy

Nie wszyscy hokeiści na trawie są tego samego wzrostu. Dla niższego gracza użycie dużego kija do hokeja na trawie może być trudne. Uważają, że kij jest zbyt nieporęczny, co wpływa na ich technikę i ostatecznie utrudnia im grę.

Po przycięciu kija krócej, powinieneś czuć się z nim o wiele bardziej komfortowo. Możesz nawet zacząć wygrywać więcej gier!

Cons

Mniejsza długość równa się mniej dźwigni

Grając w hokeja na trawie, potrzebujesz mocy, aby oddawać udane strzały. Krótki kij zmniejsza przestrzeń między Twoimi rękami, co z kolei może zmniejszyć Twoją dźwignię w porównaniu z graczami, którzy mają dłuższy kij.

Utrata mocy może spowodować, że piłka nie wtoczy się do bramki. Twoje podania do innych graczy również mogą zostać przechwycone przez drużynę przeciwną, co jest frustrujące.

Twój kij będzie sztywniejszy

Zdecydowanie największym ryzykiem zmniejszenia długości kija do hokeja na trawie jest sztywność. Nawet usunięcie pół cala lub cala spowoduje sztywność. Odcięcie półtora cala do dwóch cali sprawi, że twój kij do hokeja na trawie będzie jeszcze sztywniejszy.

W niektórych przypadkach sztywność może nie być najgorsza, ale jak powiedzieliśmy, zbyt duże odcięcie szybko sprawi, że będziesz miał zbyt sztywny kij, by się nim bawić.

Końcowe przemyślenia

Skrócenie kija do hokeja na trawie to opcja, z której gracze mogą skorzystać, jeśli czują, że ich kij nie pasuje do ich wzrostu lub w inny sposób utrudnia im grę. Niezależnie od tego, czy korzystasz z profesjonalnych usług, czy robisz to sam, pamiętaj, że zbyt krótkie przycięcie kija hokejowego sprawi, że będzie on tak sztywny, że nie da się go odtworzyć!