Czy można łowić bez licencji?

To idealna pogoda na biwakowanie, łowienie ryb i spędzenie dnia na łonie natury, ale co, jeśli nie ma czasu na uzyskanie licencji przed wyjściem nad wodę?

Czy można łowić bez karty wędkarskiej? Każdy stan wymaga licencji połowowej, aby łowić w wodach publicznych. Każdy stan różni się karami i ograniczeniami. Rodzaje dostępnych licencji mogą zależeć od rodzaju części wód dostępnych w regionie i mogą być przydzielane do różnych kategorii.

Zanim wejdziesz do wody, możesz chcieć upewnić się, że masz pod ręką licencję wędkarską i objęte są sezonowymi przepisami dotyczącymi połowów. Może to zabrzmieć przytłaczająco, ale mamy tutaj kilka faktów i wskazówek dotyczących licencji wędkarskich, które pomogą Ci to zrozumieć i szybciej zbliżyć się do wody!

Czy można łowić bez licencji połowowej?

Prosta odpowiedź na pytanie brzmi: nie. Cóż, na pewno możesz, ale czy będzie kara? Tak, prawie za każdym razem, bez względu na to, gdzie jesteś. Jeśli woda jest publiczna, musisz mieć licencję na jej łowienie.

Każdy stan w Stanach Zjednoczonych wymaga licencji połowowej na łowienie w dowolnych akwenach publicznych; obejmuje to wszystko, co wyciągasz z wody: ryby, małże, małże, raki lub inne organizmy wodne.

Pamiętaj jednak, że każdy stan będzie miał inny rodzaj kary za brakującą licencję. Uregulują również różne rodzaje licencji w zależności od rodzaju połowów dostępnych w regionie.

Rodzaje licencji połowowych

Dostępnych jest kilka rodzajów licencji połowowych, w zależności od klasyfikacji połowów, które można uzyskać. Co najważniejsze, większość procesów i procedur licencjonowania będzie się różnić w zależności od następujących klasyfikacji. Omówimy każdy z nich szczegółowo poniżej.

  • Rezydent a nierezydent
  • Woda słona a woda słodka
  • Rekreacyjne a komercyjne

Rezydent a nierezydent

Najprawdopodobniej, jeśli jesteś mieszkańcem stanu, w którym otrzymujesz licencję wędkarską, otrzymasz zniżkę za licencję wędkarską. Przy zakupie będziesz zobowiązany do okazania dowodu zamieszkania. Licencje rozszerzone, licencje roczne i dożywotnie są często oferowane tylko mieszkańcom.

Czytać  Czy linka monofilamentowa się rozciąga?

Biorąc to pod uwagę, jeśli jesteś gościem, nadal możesz kupić licencje wędkarskie, ale nie po obniżonej cenie. Pojawią się również ograniczenia co do czasu ważności i będą musiały zostać odpowiednio odnowione. Większość stanów nie oferuje odwiedzającym rocznych lub dożywotnich licencji.

Woda słona a woda słodka

Twoja licencja będzie dotyczyć wędkarstwa morskiego lub słodkowodnego. Pamiętaj o tym, gdzie możesz łowić, a to, co możesz łowić, będzie zależeć od tej kategorii.

Jeśli planujesz udać się do stanu, który ma zarówno słoną, jak i słodką wodę, musisz zwrócić szczególną uwagę na to, gdzie łowisz, aby upewnić się, że łowisz odpowiednio.

Co to znaczy łowić ryby w słodkiej wodzie?

Rybołówstwo słodkowodne to rybołówstwo śródlądowe. Niektóre przykłady wspaniałych połowów słodkowodnych to pstrąg, lipień i sculpin.

Na te ryby można łowić w wielkich i głębokich rzekach Kolorado, Utah i Wyoming.

Inne dodatkowe stany, które oferują połowy słodkowodne, ale słyną ze wspaniałych połowów basów i sumów, to Teksas, Oklahoma i Missouri.

Co to znaczy łowić ryby w słonej wodzie?

Rybołówstwo morskie odbywa się na wodach przybrzeżnych.

Zwykle, jeśli chcesz złapać trochę tuńczyka (żółtopłetwego, czarnopłetwego itp.), będziesz chciał udać się na połowy w słonej wodzie na Florydzie.

Inne połowy słonowodne, takie jak odmiany lucjanow i gruperów z Zatoki Meksykańskiej.

Rekreacyjne a komercyjne

Jeśli masz ochotę zmienić rybołówstwo w dochodowy biznes, możesz zastanowić się, jakie licencje będziesz potrzebować do połowów komercyjnych. Jeśli zamierzasz łowić ryby i sprzedawać je innym osobom, będziesz potrzebować licencji komercyjnej.

Co się stanie, jeśli zapomnisz swojej licencji wędkarskiej?

Jeśli zapomniałeś swojej licencji wędkarskiej, technicznie rzecz biorąc, strażnik gry będzie mógł sprawdzić twoje informacje, jeśli skontaktuje się z centralą, aby uzyskać informacje.

Biorąc to pod uwagę, nie mają pod ręką informacji. Pamiętaj, że jesteś na wolności i że usługi telefoniczne lub dostęp do bazy danych mogą być ograniczone dla opiekuna gry i dla ciebie.

Czytać  Czy możesz używać wędki morskiej i kołowrotka w słodkiej wodzie?

Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, możesz udać się do pobliskiego sklepu wędkarskiego lub zewnętrznego, aby wymienić kartę.

W miejscach, gdzie łowienie ryb jest bardziej powszechne, na przykład na kempingu głęboko w górach, licencje wędkarskie można znaleźć na stacjach benzynowych.

Wymiana prawa jazdy przed wyjazdem może być tańszą opcją niż ryzykowanie biletu.

Wskazówka dla profesjonalistów: Zrób kopie swoich licencji wędkarskich i zachowaj je w całym sprzęcie wędkarskim i kempingowym. Trzymaj jeden w łodzi, portfelu, samochodzie i kieszeniach. Będąc narażonym na działanie wody, jesteś również podatny na utratę jednej przez cały dzień. Oto artykuł, który napisaliśmy, dzieląc się tym, co zrobić, jeśli twoja licencja się zamoczy.

Jak kupować licencje wędkarskie

online

W Internecie dostępne są wygodne opcje zakupu licencji wędkarskich. Upewnij się, że kupujesz na oficjalnych stronach Departamentu Stanu. Niezależnie od tego, czy chodzi o zakup, wymianę czy odnowienie, oficjalne państwowe witryny internetowe będą miały dla Ciebie opcję.

Opcje online będą wymagały opcji płatności kartą kredytową lub debetową, a Twoja licencja jest zwykle dostępna natychmiast po transakcji. Dla Twojej wygody będą dostępne opcje wydruku lub wysłania do domu.

Przez telefon

Jeśli chcesz porozmawiać z osobą i kupić licencję połowową, większość stanów zaoferuje przedstawiciela, z którym możesz porozmawiać przez telefon. Będziesz musiał podać swoje dane i zapłacić za nie kartą kredytową lub debetową.

Twoja licencja będzie dostępna po zakupie i zostanie wysłana na Twój adres pocztowy.

Osobiście

W stanach jest wiele miejsc, w których można kupić licencję wędkarską i znaleźć autoryzowanych agentów licencyjnych.

Jeśli to trochę wyzwanie, możesz zatrzymać się w dowolnym z poniższych:

  • Sklepy sportowe
  • Sklep na zewnątrz
  • Sklep ze sprzętem wędkarskim
  • Lokalne stacje benzynowe w pobliżu parków narodowych

Lokalne biura departamentów powinny również świadczyć usługi w zakresie licencji połowowych.

Wraz z dokumentem tożsamości, aby dokonać zakupu, musisz okazać dowód zamieszkania. Większość miejsc powinna przyjmować płatności gotówką lub kartą.

Czytać  Czy można zamrozić mielonkę na ryby?

Pocztą

Inną opcją jest mailing w aplikacji. Będziesz musiał zapoznać się z możliwościami stanu, aby złożyć wniosek i uiścić opłaty za licencję.

Wysyłanie pocztą może być niewygodną opcją, ponieważ może wystąpić opóźnienie we wniosku i opłatach, które mają otrzymać przedstawiciele stanu, zostaną zatwierdzone, a następnie licencje zostaną odesłane.

Sezonowe zmiany przepisów i ograniczeń

O ile posiadanie odpowiedniej licencji lub karty wędkarskiej w ogóle jest ważne, to bardzo ważne jest poznanie limitów połowów w powiecie.

Zakładając, że jesteś wspaniałym wędkarzem lub masz szczęście, będziesz łowić ryby, które są kontrolowane zgodnie z przepisami stanowymi. Limity te różnią się w zależności od pory roku, a czasem w poszczególnych hrabstwach.

Ich przepisy dotyczą zwykle posiadanych ryb. Większość powiatów nie uważa ryb złowionych i natychmiast wypuszczonych za posiadanie. Jednak uważa się, że każda ryba, która znajduje się na dowolnym urządzeniu wiszącym, jest w posiadaniu wędkarza.

We wszystkich stanach wszystkie posiadane ryby muszą mieścić się w podanym dziennym limicie ilościowym i limicie długości. Definicja długości jest ściśle określona na ich stronach internetowych, a ich dzienne limity bagażu zostaną wymienione.

Kluczową informacją jest to, że limity toreb i limity długości będą się różnić.

  • Pierwsza zmienna będzie zależeć od regionu. Każdy stan ma inny limit w zależności od regionu geograficznego i pory roku.
  • Drugą zmienną będzie rodzaj wędkowania. Jeśli jesteś w stanie, który prowadzi zarówno połowy śródlądowe, jak i przybrzeżne, będziesz musiał sprawdzić limit długości worka i długości dla obu rodzajów połowów (niezależnie od tego, czy łowisz w wodach słonych, czy w wodach słodkich).

W ramach tych dwóch parametrów limity worka i długości będą się zmieniać wraz ze zmianami sezonowymi.

Nie trzeba dodawać, że przed wyjazdem ważne jest, aby być na bieżąco z lokalnym biurem strażników gier. Tak długo, jak sprawdzasz lokalne biuro przed wędkowaniem, powinieneś mieć wszystkie informacje dotyczące tych przepisów.