Czy można jechać na tyrolce, gdy pada śnieg?

Po zamknięciu w domu przez większość zimy, dzieci zaczynają być niespokojne. Poprosili cię o jazdę na tyrolce, która najbardziej kojarzy ci się z psimi dniami lata. Czy o tej porze roku są otwarte jakieś firmy zajmujące się zipline? Co więcej, czy zjazd na śniegu jest bezpieczny?

Tak, zwykle można jeździć na tyrolce, gdy pada śnieg, chociaż zależy to od ilości śniegu i poziomu widoczności. Śnieg, podobnie jak deszcz, może stwarzać szybsze warunki niż podczas zjazdu w suchą pogodę.

W tym artykule omówimy więcej o zjazdach na śniegu, w tym o tym, czego się spodziewać i w co się ubrać. Polecimy nawet kilka tras zjazdowych, które są szczególnie piękne zimą, więc czytaj dalej! Nie będziesz chciał tego przegapić.

Czy możesz jeździć na tyrolce w śniegu?

Wiele firm zajmujących się ziplinami jest otwartych przez całą zimę. Dla wielu z nich, na przykład w Kolorado i na Alasce, może to mieć miejsce wtedy, gdy te firmy będą miały najwięcej do zrobienia!

Zjazd tyrolką w śniegu to zupełnie inne doświadczenie niż tyrolka w słoneczną, bezchmurną pogodę. Dlatego wiele firm zajmujących się ziplinami wpuści Cię na kurs, nawet jeśli prognoza przewiduje śnieżną pogodę. Cóż, w zależności od rodzaju śniegu.

Jeśli meteorolog wzywa tylko lekkie podmuchy, nie powinno być powodu, aby odwoływać zaplanowaną przejażdżkę tyrolką. Jeśli śnieg pada równomiernie, ale tak naprawdę nie przykleja się do ziemi, to również powinno sprawić, że będziesz wolny na zjazd tyrolką.

Gdy śnieg zacznie równomiernie opadać i przyklei się do wszystkiego i wszystkiego, Twoja jazda na tyrolce może zostać opóźniona lub przełożona na lepszy dzień. Powłoka śniegu na elementach zamka błyskawicznego może sprawić, że ich działanie będzie nieprzewidywalne, a tym samym niebezpieczne.

Nie będziesz też chciał wchodzić na żadną z platform z suwakiem, gdy są pokryte śniegiem, ponieważ możesz się poślizgnąć, jeśli nie utrzymasz stabilności na stopach!

Nawet jeśli śnieg nie jest tak silny, ale wiatr jest, być może będziesz musiał zmienić termin jazdy. Silne wiatry sprawiają, że tyrolka jest niebezpieczna, więc firma zajmująca się tyrolką nie powinna pozwalać ci na jazdę po trasie.

Nie trzeba dodawać, że w srogą zimową pogodę Twoja wycieczka na tyrolkę zostanie przełożona lub ewentualnie odwołana. Ciężkie warunki pogodowe obejmowałyby zamiecie śnieżne, a także grad.

Jeśli nie masz pewności, czy przejażdżka tyrolką odbędzie się zgodnie z planem, czy zostanie anulowana w danym dniu, zalecamy sprawdzenie stron mediów społecznościowych firmy, którą zaplanowałeś. Powinni opublikować informację o ich dostępności na dany dzień. Możesz też zadzwonić.

Jakie są zalety zjazdu tyrolką na śniegu?

Cieszysz się, że możesz wziąć podszewkę dla dzieci tej zimy, jeśli chcesz, ale na dworze jest tak zimno. Czy naprawdę warto jeździć na tyrolce w śniegu?

Z całą pewnością! Oto kilka powodów, które zachęcą Cię do zaplanowania wycieczki na tyrolkę, zanim pogoda się ociepli.

Dodaje unikalny element do Twojej przejażdżki tyrolką

Jeśli w przeszłości Twoje dzieci dziesiątki razy jeździły na tyrolce, może to być dla nich trochę nudne. Takie właśnie są dzieci. Jazda na tyrolce, gdy świat jest pokryty śniegiem, a nawet gdy pada aktywnie śnieg, teraz ich zjazd na tyrolce jest bardziej transformujący.

Wszystko znów wyda im się nowe, co może ponownie rozbudzić ich zainteresowanie zipliningiem.

Wyprowadza dzieci na zewnątrz

Twoje dzieci spędzają prawie całe lato na świeżym powietrzu, bawiąc się z przyjaciółmi lub sąsiadami, ale zimą najczęściej utknęły w domu. Zjazd na tyrolce to ekscytujący sposób na podniesienie dzieci z kanapy i wyjście na zewnątrz, gdzie mogą trochę poćwiczyć i świeże powietrze. Dodatkowo każdy zrobi sobie przerwę od smartfonów, co zawsze jest odświeżające.

Pozwala pić w pięknie natury

Jest coś wyjątkowego w pięknie zimy, czego nie dostaniesz w żadnej innej porze roku. Świat wydaje się prawie się zatrzymywać, a wszystko jest spokojne i malownicze. Nawet jeśli twoje dzieci nie zwracają na to dużej uwagi, jest to korzyść, z której ty i twój współmałżonek lub partner możecie się cieszyć.

Może napotkać mniej turystów

Jeśli mieszkasz w pobliżu popularnej firmy zajmującej się zipliningiem, wiesz, jak zatłoczone jest to miejsce w lecie. Zimą turyści nie są tak skłonni do wyjeżdżania i spędzania dnia na zipliningu. Oznacza to krótsze linie i mniej kłopotów!

Szybsze przejazdy

Największą korzyść zachowaliśmy na koniec. Jeśli pamiętasz nasz artykuł o zipliningu w deszczu, rozmawialiśmy o tym, jak linka zipline i łożyska kół mają mniejsze tarcie w deszczową pogodę, co zwiększa prędkość zipliningu. Dzieje się tak niezależnie od Twojej wagi, co zwykle nie zdarza się podczas jazdy na tyrolce w słoneczny dzień.

To samo dotyczy zjazdów na śniegu. Twoje dzieci pokochają dodatkowe zwiększenie prędkości.

W co się ubrać podczas zjazdu na suwak zimą

Jeśli chcesz zmaksymalizować frajdę z jazdy na tyrolce zimą, ty i dzieci musicie odpowiednio się ubrać. W przeciwnym razie w ciągu 20 minut będzie ci zimno, mokro i marudnie. Oto lista sprzętu, który możesz kupić przed jazdą.

Warstwy

Zacznijmy od górnej połowy ciała. To, co nosisz pod płaszczem, jest bardzo ważne, jeśli chodzi o izolację. Potrzebujesz co najmniej dwóch warstw, ale zachowaj dyskrecję. Jeśli pogoda będzie w okolicach 30. roku życia, możesz założyć warstwę podstawową, a następnie kurtkę zimową jako warstwę główną.

W te mroźne zimowe dni, kiedy temperatury są prawie jednocyfrowe, z pewnością potrzebujesz dwóch warstw oprócz kurtki zimowej. Obie warstwy powinny być stosunkowo dopasowane i odprowadzać wilgoć.

Spośród wszystkich materiałów, których należy unikać podczas nakładania warstw, bawełna znajduje się na szczycie listy. Wynika to z niezdolności bawełny do odprowadzania wilgoci, jak pot. Pot po prostu pozostanie uwięziony na twoim ciele, sprawiając, że poczujesz się zimniej.

Kurtka zimowa

Do zewnętrznej warstwy potrzebujesz kurtki zimowej, ale nie chowaj najpierw tego, który zimowy strój znajdziesz w swojej szafie. Kurtka powinna być lekka. Nie chcesz być tak nieporęczny w swoim płaszczu, że załoga zip line będzie miała trudności z zaczepieniem uprzęży i ​​innego sprzętu. Wtedy Twoje bezpieczeństwo może być zagrożone.

Potrzebujesz również elastyczności w kurtce zimowej. Jeśli nie możesz unieść rąk nad głowę lub łatwo obrócić ciała, oznacza to, że twój płaszcz jest zbyt obcisły.

Czapka bez daszka

Jeśli chcesz zrezygnować z ochrony głowy, możesz. W końcu i tak będziesz nosić kask podczas zjazdu na suwak. Jednak kask nie ogrzeje głowy jak puszka czapki. Kup taki, który jest rozciągliwy, dzięki czemu można go założyć na uszy i nie zmarzną. Czapka musi być również cienka, aby można było na nią łatwo założyć kask.

Alternatywnie możesz spróbować kominiarki, czyli maski na twarz z otworem wokół ust i części nosa. Nie musisz się martwić, że w jednym z nich twój nos i uszy zmarzną.

Szalik

Chusty są również opcjonalne. Jeśli twój zimowy płaszcz ma wysoki kołnierz, powinien on wystarczająco chronić szyję przed zimnem. Zapinaj płaszcz do góry, ale upewnij się, że się nie udławisz!

Jeśli zdecydujesz się założyć szalik, wybierz krótszą. Owiń go mocno wokół szyi, a następnie wsuń nadmiar części pod płaszcz, zapinając go na końcach szalika. Posiadanie luźnego materiału, takiego jak szalik, może zostać wciągnięte w którykolwiek z elementów tyrolki, gdy zaczniesz ścigać się po trasie, co może być bardzo niebezpieczne.

Rękawiczki

Trzymaj te palce przypieczone parą rękawiczek. Chociaż rękawiczki mogą zapewnić dużo ciepła, są zbyt niezgrabne, aby nosić je podczas zapinania na suwak, zwłaszcza jeśli chcesz się mocno trzymać podczas jazdy.

Cienkie, ale izolujące rękawiczki z uchwytami na dłoniach i wewnętrznej stronie palców ochronią Twoje palce, nie przerywając jazdy na tyrolce.

Spodnie śniegowe

Para nieprzemakalnych spodni śniegowych jest niezbędna podczas zapinania na suwak. Chociaż podczas jazdy na tyrolce nie będziesz siedzieć na śniegu ani w jego pobliżu, te spodnie utrzymają ciepło w dolnej połowie, gdy staniesz w kolejce i czekasz na swoją kolej na zjazd na linie.

W szczególnie zimne dni proponujemy założyć kalesony pod spodnie śnieżne. To tak, jakbyś ułożyła swoje ubrania w górnej części ciała, aby zapewnić doskonałą izolację.

Buty śnieżne

Ważne jest obuwie, które wybierzesz podczas zipliningu. Ponieważ ścigasz się w dół, potrzebujesz butów, które bezpiecznie przylegają do Twoich stóp. Nie musisz się martwić latającymi klapkami w zimie, ale nie chcesz też, aby buty przemokły do ​​skarpet.

Buty zimowe zapewniają ochronę przed wodą. Buty powinny mieć podeszwy z wypustkami zapewniającymi przyczepność, aby nie ślizgać się na zaśnieżonej ścieżce. Wsuń spodnie śnieżne do butów, aby uniknąć odsłoniętej skóry.

Oto 5 najlepszych miejsc na śnieżną ziplining

Nie wiesz, gdzie zaplanować zimową wycieczkę tyrolką? Nie ma problemu! Znaleźliśmy 5 takich miejsc, które zapierają dech w piersiach swoją niesamowitą scenerią.

Prace CLIMB

W Smoky Mountains w Gatlinburgu znajduje się Tennessee Prace CLIMB. Mają też lokalizację w Oahu na Hawajach, ale nie będzie można tam ślizgać się po śniegu.

Mountaintop Zipline Tour jest szczególnie piękna w okresie śnieżnym, ponieważ można pić w ośnieżonych górach i nagich drzewach pokrytych bielą. Ta podwójna trasa zjazdowa trwa dwie godziny i przez cały czas będziesz nawadniany, dzięki czemu będziesz gotowy do jazdy.

Polecana dla ziplinerów w wieku od siedmiu lat, Mountaintop Zipline Tour jest uważana za łatwą do moderacji. Limit wagi dla jeźdźców wynosi od 250 do 270 funtów.

Wycieczka na tyrolkę Breckenridge

W Breckenridge, Kolorado jest Wycieczka na tyrolkę Breckenridge, która obejmuje również wycieczki na skuterach śnieżnych, jeśli Cię to interesuje. Teren zajmuje 2000 akrów z ziplinami o wysokości do 800 stóp.

Wchodząc na trasę, a następnie zjeżdżając w dół, zobaczysz kopalnie złota, kaniony i zbocza gór. Jedyne trzy razy, kiedy można tu zjechać na tyrolce, to o 9 rano, w południe i o 15:00

Arbraska Lafleche

W pobliżu Ottawy znajduje się Kanada Arbraska Lafleche. Podczas jazdy na tyrolce zejście to zdumiewające 850 stóp, co da Tobie i dzieciom coś do rozmowy przez długi czas!

Jeśli chcesz spędzić z tego dzień, Arbraska Lafleche oferuje również wyprawę na rakietach śnieżnych, która trwa prawie dwie godziny, a także fascynującą i edukacyjną wycieczkę po kanadyjskiej tarczy, która jest jedną z największych jaskiń w okolicy.

Zakończ swój dzień miłą przerwą przy ogniu z gorącą czekoladą.

Alpejskie przygody

Białe Góry w New Hampshire nigdy nie wyglądały lepiej niż podczas pędzenia na tyrolce w Alpejskie przygody. Od 2006 roku ich Zipline Canopy Tour utrzymywała w Nowej Anglii rekordy prędkości, wysokości i czasu trwania.

Tor zipline znajduje się na 300 hektarach. Możesz wybierać spośród pięciu różnych ziplin, z których najkrótsza ma 250 stóp, a najdłuższa ma 1000 stóp! Krótsze kursy są idealne dla początkujących.

Dwugodzinna wycieczka wymaga co najmniej dwóch jeźdźców. Jeśli Twoje dzieci mają mniej niż 16 lat, musisz im towarzyszyć. Limit wzrostu to sześć stóp, pięć cali, a limit wagi to 240 funtów.

Wycieczki tyrolką w Denali

W Talkeetna i Seward Alaska jest Wycieczki tyrolką w Denali. Talkeetna Zipline & Canopy Adventure na północ od Anchorage jest przeznaczony dla jeźdźców w wieku 10 lat i starszych. Wycieczka trwa trzy godziny, podczas których zobaczysz ośnieżone lasy, doliny Susitna i Chuitna, stawy kotłowe, wąwozy i grzbiety.

Podczas jazdy będziesz zjeżdżać na linie przez Reflection Pond na torze o długości 600 stóp. Limit wagi wynosi do 270 funtów.

Na południe od Anchorage znajduje się Stoney Creek Canopy Adventures w Seward. Ta trasa również trwa trzy godziny i jest przeznaczona dla jeźdźców od 10 lat, którzy ważą najwyżej 270 funtów. Jedna z tyrolek ma umiarkowaną długość 65 stóp, a druga 1110 stóp i pozwala zobaczyć piękne stawy i doliny.

Końcowe przemyślenia

Jeśli dzieci nigdy nie jeździły po śniegu, potraktuj je tej zimy. Zjazd na linie jest o wiele przyjemniejszy, gdy świat jest pokryty śniegiem, a do tego pojedziesz szybciej. Dlaczego nie umówić się na przejażdżkę tyrolką już dziś?