Czy możesz zrobić igloo z pudrowym śniegiem?

Tej zimy dzieciaki bawiły się na dworze prawie codziennie i błagały o igloo. Chcesz się zgodzić, ale śnieg, który spadł wczoraj w nocy, jest bardzo puszysty. Czy nadal możesz zbudować igloo z tego śniegu?

Tak, możesz zrobić igloo z puszystym śniegiem, ale będziesz musiał wymieszać je z wodą, aby śnieg utrzymał strukturę igloo. To zajmie tylko kilka godzin i trochę dobrej lokalizacji, aby zrobić igloo, które dzieci będą cieszyć się przez chwilę!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o budowaniu własnego igloo dla dzieci, jesteś we właściwym miejscu. W dalszej części przedstawimy wskazówki krok po kroku dotyczące tworzenia igloo. Mamy nawet wskazówki, jak dbać o igloo, więc czytaj dalej!

Czy możesz zrobić igloo z pudrowym śniegiem?

To nie pierwszy raz, kiedy mówimy o śniegu puszystym na blogu. Jeśli pamiętacie nasz post o tym, czy można ulepić bałwana w puchu, to stwierdziliśmy, że nie, nie można, a przynajmniej nie samodzielnie.

To ta sama historia, jeśli chcesz zbudować igloo w sypkim śniegu, ale z obejściem problemu.

Najpierw porozmawiajmy o tym, dlaczego puszysty śnieg jest mało użyteczny. Kluczem do budowy jakiejkolwiek konstrukcji ze śniegu – czy to fortu do walki na śnieżki, bałwana, czy igloo – jest to, aby śnieg zawierał wilgoć.

Tak, wilgoć to woda, a technicznie rzecz biorąc, cały śnieg to woda, ale zdziwiłbyś się, jak suchy jest śnieg.

Aby określić wilgotność lub suchość śniegu, musisz zmierzyć jego zawartość wody swobodnej lub zawartość wody w stanie ciekłym. Nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi naukowych, tylko ręce. Gdy śnieg jest tylko wilgotny, zawartość wolnej wody wynosi około 3%, a może nawet 8%.

Mokry śnieg to taki, w którym zawartość wody swobodnej wynosi 15%. Suchy śnieg zawiera mniej niż trzy procent wody w stanie ciekłym.

Śnieg puszysty, który jest śniegiem nawierzchniowym, jest uważany za suchy. Kiedy próbujesz chwycić go w dłoni, rozpada się. Nie sprzyja zbytnio, nawet zwijając go w śnieżki. Jeśli lubisz jeździć na snowboardzie lub jeździć na skuterach śnieżnych, puszysty śnieg sprawdza się w takich sytuacjach. Łatwo go też łopatą, co jest błogosławieństwem.

Ok, więc jeśli nie możesz zbudować niczego solidnego z puchu, to jak zrobić z niego igloo? To proste, zwiększasz jego zawartość wolnej wody.

Wymaga to zmieszania wody ze śniegiem, o czym powiemy więcej w następnej sekcji. Wraz ze wzrostem zawartości wolnej wody śnieg staje się jak klej, który przykleja się do siebie i innych struktur. Teraz zrobienie igloo jest bardzo wykonalne!

Jak zbudować igloo z puszystym śniegiem

Jesteś gotowy, aby zacząć budować swoje igloo dla dzieci, niezależnie od puszystego śniegu. Zbudowanie igloo zajmie Ci około czterech godzin, jeśli będziesz nad nim pracować samodzielnie. Jeśli możesz, postaraj się o pomoc sąsiada, partnera lub kumpla, ponieważ w ten sposób Twoje dzieci mogą korzystać z igloo przed zachodem słońca.

Najpierw zbierz zapasy. Tak, potrzebujesz czegoś więcej niż tylko śniegu. Jeśli możesz, zbuduj igloo blisko źródła wody, takiego jak wąż lub kran.

Potrzebujesz też łopaty do śniegu i taczki. Prawdopodobnie masz dużo łopat, ale niekoniecznie taczki. Jeśli potrzebujesz pożyczyć od sąsiada, zrób to.

To, co nosisz podczas pracy na świeżym powietrzu na śniegu, jest bardzo ważne. Musisz mieć wodoodporne rękawiczki, w przeciwnym razie ręce będą zimne za 10 minut. Wodoodporny płaszcz i spodnie śnieżne sprawią, że poczujesz się przyjemnie, jeśli przypadkowo ochlapujesz się wodą podczas moczenia w puchu.

Gdy masz już wszystko, czego potrzebujesz, nadszedł czas na budowę! Oto kroki.

Sprawdź swoją lokalizację

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pierwszym zadaniem jest wybór lokalizacji dla swojego igloo. Jak radziliśmy w powyższych akapitach, jeśli możesz zbudować igloo blisko źródła wody, to najlepiej. Dzięki temu nie musisz dźwigać wiader z zimną wodą, które mogą chlapać i rozlewać się na Ciebie.

Zrób zarys Igloo

Po wybraniu lokalizacji nadszedł czas na zaplanowanie specyfikacji igloo. Standardowa wysokość igloo wynosi od 12 do 18 cali, średnia grubość to 9 do 12 cali, a długość powinna wynosić od 18 do 24 cali.

Zmierz tyle miejsca za pomocą taśmy mierniczej lub nawet linijki (lub kilku). Kiedy już wiesz, jak duże zbudujesz igloo, narysuj na śniegu prymitywny zarys jego konstrukcji palcem lub linijką. Będzie to służyć jako wskazówka podczas rozpoczynania budowy.

Zmocz puchowy śnieg i zacznij budować

Teraz będziesz potrzebować wody. Połącz dużą ilość wody z sypkim śniegiem, aż uzyskasz teksturę przypominającą błoto pośniegowe. Zalecamy posiadanie większej ilości śniegu, niż myślisz, że potrzebujesz, ponieważ uzyskanie właściwej tekstury śniegu może wymagać kilku prób i błędów.

Chociaż suchy śnieg nie nadaje się do budowy konstrukcji śnieżnych, mokry śnieg jest równie bezużyteczny. Jest zbyt mokry. Jeśli puszysty śnieg rozsypuje się w dłoniach, gdy jest mokry, musisz użyć mniej wody.

Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia budowy, najpierw zbuduj ściany. Nie musisz robić osobnych klocków do igloo. Dzieci nie będą dbać o ten poziom rzemiosła, a to sprawi, że ten projekt zajmie godziny dłużej niż jest to konieczne.

Oto jak budujesz igloo. Weź kawałek mokrego śniegu i umieść go tam, gdzie zaznaczyłeś początek ścian. Następnie dodaj więcej śniegu, ciasno upakowując obie części. Ponieważ masz więcej zdefiniowanej ściany do pracy, dodawanie do ściany staje się łatwiejsze.

Buduj od tyłu

Zaczynając od tyłu igloo, a nie od prawej lub lewej strony, masz pewność, że możesz sięgnąć dookoła i zbudować wszystkie części igloo bez konieczności robienia dziury w górnej części igloo.

Zakrzywij ściany

Pamiętaj, że igloo nie ma prostych ścian na całej wysokości. Po dotarciu w połowie drogi do określonej wysokości igloo zacznij ustawiać mokry śnieg pod kątem, tak aby zakrzywiał się w górę.

Zbuduj ostatnie wejście

Kiedy pracujesz od tyłu do przodu, w końcu będziesz musiał zbudować wejście do igloo. Nie chcesz, aby wejście było zbyt szerokie, ale dzieci muszą mieć możliwość wchodzenia i wychodzenia.

Niech podłoga połączy się sama

Nie ma potrzeby budowania podłogi igloo. Gdy zbudujesz resztę, spadnie śnieg, który będzie wystarczająco miękki i puszysty, aby działał jak podłoga. Możesz skompresować ten śnieg, jeśli chcesz, lub zostawić go tak, jak jest. Gdy dzieci znajdą się w igloo, same rozpłaszczą śnieg.

Wzmocnij strukturę wodą

Zrób krok w tył i podziwiaj swoje dzieło. Na tym etapie Twoje igloo powinno być gotowe i prawdopodobnie też wygląda całkiem niesamowicie! Aby się nie rozpadła, weź zimną wodę i polej nią całą konstrukcję. Rób to po trochu, aby zapobiec zawaleniu się ścian lub wejścia.

Następnie pozwól wodzie zamarznąć przez co najmniej godzinę. Poświęć ten czas, aby wejść do środka i cieszyć się tak potrzebną przerwą od zimna!

Przetestuj siłę Igloo

Po upływie godziny możesz przeprowadzić kontrolę jakości, zanim wpuścisz dzieci do igloo. Jeśli naciskasz na ściany lub górę igloo, czy uginają się, czy pozostają bezpieczne? Jeśli poprawnie zbudowałeś igloo, powinno być praktycznie solidne.

Niektórzy dorośli mogą nawet stanąć na szczycie igloo, aby je przetestować, co z pewnością jest czymś, co możesz zrobić, jeśli czujesz się wystarczająco bezczelny!

Jak długo trwają igloo?

Dzieciom spodobało się igloo, które zbudowałeś i tysiące razy Ci za nie dziękowały. Grają w to od wielu dni, co sprawiło, że cała ta ciężka praca była tego warta. Po sprawdzeniu prognozy i braku śniegu na horyzoncie zaczynasz się martwić. Jak długo przetrwa Twoje igloo?

Śnieg zacznie topnieć, gdy temperatura powietrza przekroczy 32 stopnie Fahrenheita. Jeśli masz na horyzoncie kilka 35-stopniowych dni, rozpad igloo będzie długotrwałym procesem. Jeśli pogoda będzie szalona i jutro będzie 45 lub 50 stopni, o zachodzie słońca Twoje igloo może być kałużą błota.

Jak zachować swoje igloo, aby uzyskać więcej zimowej zabawy?

Chociaż nic nie trwa wiecznie, wolisz, aby Twoje igloo stało dłużej niż dzień lub dwa. Czy jest coś, co możesz zrobić, aby go utrzymać, nawet jeśli prognozowane są cieplejsze dni?

Tak, właściwie! Oto kilka taktyk, które powinny działać całkiem dobrze.

Trzymaj z dala od słońca

Nawet jeśli temperatura powietrza jest poniżej 30 stopni, ciepło słoneczne może zacząć topić Twoje igloo. Najlepiej zbudować go w zacienionym miejscu, ale jeśli jest na to za późno, zawsze możesz stworzyć obwód wokół swojego igloo, aby go chronić. Może parkujesz ciężarówkę lub samochód przy konstrukcji śnieżnej, aby blokować bezpośrednią drogę słońca do Twojego igloo.

Zamroź to ponownie

Czy igloo jest trochę papkowate w dotyku? Wlej na nią więcej zimnej wody. Rób to codziennie i pozwól wodzie zamarznąć przez co najmniej 30 minut. Jeśli dni są cieplejsze, ale noce wciąż chłodne, tuż przed zachodem słońca nałóż igloo na kolejną warstwę wody. Woda zamarznie, gdy zniknie światło dzienne.

Użyj Pykrete

O pykrecie mówiliśmy w naszym artykule o tym, jak zapobiegać topnieniu bałwana. Jeśli przegapiłeś ten post, pykret to połączenie lodu i pulpy drzewnej jak trociny. Miazga drzewna stanowi 14 procent pykretu, a reszta to lód.

Mężczyzna o imieniu Geoffrey Pyke stworzył te rzeczy w czasach II wojny światowej, więc nazwano je jego imieniem.

Pykrete topi się znacznie wolniej z powodu zmniejszonej przewodności cieplnej. Jeśli zbudujesz igloo swoich dzieci z tej mieszanki lodu i drewna, może wytrzymać tygodnie, może nawet miesiąc. Jednak kształtowanie pykretu jest trudne, ponieważ nie jest zbyt plastyczny.

Możesz przeznaczyć kilka dni na zbudowanie iglo z pykretem.

Końcowe przemyślenia

Puszysty śnieg to dar niebios dla tych, którzy mają plecy obolałe od odśnieżania, ale nie nadaje się do budowania konstrukcji śnieżnych, takich jak igloo czy bałwanki. Zbyt łatwo się rozpada. Mieszając puszysty śnieg z wodą, uzyskujesz gładką konsystencję, której możesz następnie użyć do zbudowania najfajniejszego igloo na bloku!