Czy możesz zrobić bałwana w puszystym śniegu?

Jest fajny, zimny, wietrzny zimowy dzień i chciałbyś ulepić bałwana. To świetny sposób na zabawę dzieci, a nawet nawiązanie więzi z innymi członkami rodziny (a także przyjaciółmi). Śnieg, z którym musisz pracować, jest jednak trochę lekki i puszysty. Czy nadal będziesz w stanie ulepić bałwana, czy nie warto?

Ulepienie bałwana w puchu jest prawie niemożliwe, ponieważ śnieg się nie skleja. Aby rozwiązać ten problem, możesz połączyć śnieg z odrobiną wody, aby był twardszy, lub możesz poczekać do następnego śniegu, co, miejmy nadzieję, bardziej sprzyja lepieniu bałwana.

W tym artykule omówimy różne rodzaje śniegu i skutki, jakie może wywołać Twój bałwan. Porozmawiamy również o idealnym miejscu na ulepienie bałwana, ponieważ ma to coś więcej niż wybór obszaru, który ludzie będą widzieć z ulicy. Czytaj dalej, ponieważ nie będziesz chciał tego przegapić.

Jakie są rodzaje śniegu?

Czym dokładnie jest puszysty śnieg? To jeden z wielu rodzajów śniegu, który tworzą kryształki śniegu. Kryształy te obejmują polikryształy, graupel, szron i płatki śniegu. Prawdopodobnie znasz płatki śniegu, ale inne nie. Oto przegląd rodzajów kryształków śniegu. • Polikryształy: Kiedy pojedyncze kryształki lodu tworzą płatek śniegu, są to polikryształy. • Graupel: Płatki śniegu o okrągłym kształcie i średnicy od 0,1 do 0,2 cala nazywane są graupel. Są one również zazwyczaj nieprzezroczyste, co oznacza, że ​​nie widać przez płatki śniegu. Powodem tej nieprzezroczystości jest to, że graupel powstaje z kropelek chmur, które są bardzo zimne (znacznie poniżej zera), ale wciąż są płynne. Kiedy kropelki w końcu zamarzną, dostajesz graupela. Niektórzy mylą graupela z gradem, ale to nie to samo. • Szron: Kryształy lodu, które się zazębiają, znane są jako szron. Ten rodzaj śniegu występuje, gdy powierzchnia ma niższą temperaturę powietrza niż powietrze w pobliżu, co powoduje, że wilgoć przekształca się z pary w ciało stałe. Jeśli widzisz śnieg na krawędziach liści, gałęzi lub słupów, jest to szron. • Płatki śniegu: Potem jest tradycyjny płatek śniegu. Te kryształki lodu tworzą się w skupiskach lub samodzielnie i spadają z chmur.

W zależności od formacji kryształków śniegu, możesz skończyć z bardzo różnymi rodzajami śniegu, w tym śniegiem puszystym. Porozmawiajmy teraz o tych rodzajach śniegu.

Wieloletni śnieg

Widziałeś kiedyś śnieg, który tkwił w okolicy od dłuższego czasu, może od roku? Po prostu wydaje się, że nigdy nie topnieje, głównie dlatego, że słońce nie może dotrzeć tam, gdzie jest ten śnieg. Ten rodzaj śniegu ma swoją nazwę i jest to śnieg wieczny.

Sezonowy śnieg

Przeciwieństwem wiecznego śniegu jest śnieg sezonowy, który z roku na rok doświadcza w wielu częściach kraju. W zimnych porach roku, często zimą, nagromadzi się sezonowy śnieg. Po zmianie pór roku, na przykład na wiosnę, sezonowy śnieg zniknie do następnej zimy.

Stary Śnieg

Stary śnieg i wieczny śnieg to nie to samo. Śnieg, który jest uważany za stary, jest zaawansowany, ponieważ nie można stwierdzić, kiedy kryształki śniegu osiadły i jak mogły się zmieniać w czasie. Wiadomo tylko, że nastąpiła zmiana.

Neve

Kiedy śnieg pada, topi się, a następnie ponownie zamarza i ubija się, jest to znany jako nigdy śnieg. Zazwyczaj ziarnisty, nigdy nie może prowadzić do rozwoju lodowców w wystarczająco dużych ilościach.

Firn

Neve może również stać się firną, rodzajem śniegu o okrągłej fakturze. Dobrze się wiąże, głównie ze względu na wiek, bo ma ponad rok. Firn ma około 55 procent gęstości, czyli ponad 550 kilogramów na metr sześcienny.

Wiadomości teraz

Świeży śnieg ma bardzo rozpoznawalne kryształki lodu lub śniegu, które właśnie osiadły na powierzchni.

Puszysty śnieg

Kiedy ląduje nowy śnieg i nieco wysycha, staje się śniegiem puszystym. Kryształki lodu są nowe, a przez to luźne, dzięki czemu puszysty śnieg jest łatwy do przesiewania.

Czy potrafisz ulepić bałwana w sypkim śniegu?

Jak omówiliśmy we wstępie, tworzenie bałwana w puchu nie jest idealnym rozwiązaniem. Dlaczego?

Cóż, pierwsza część lepienia bałwana zaczyna się od złapania śniegu w dwie dłonie w rękawiczkach i zrolowania go razem, aż stanie się twardą kulką. Następnie możesz zacząć toczyć tę śnieżkę, aż jej średnica będzie miała około stopy.

Wiesz już, że puszysty śnieg jest bardzo luźny. Możesz być w stanie spakować go razem z siłą rąk, przynajmniej w małych ilościach. Gdy tylko spróbujesz rozwinąć tę pierwszą śnieżkę – która służy jako baza twojego bałwana – używając puchu, śnieżka się rozpadnie.

Nawet podczas robienia mniejszych śnieżek na tułów lub głowę bałwana, puch nie będzie się układał. Dobry podmuch wiatru może również z łatwością rozrzucić puszysty śnieg, pozostawiając bałwana tylko luźną kupą śniegu.

Jaki jest idealny rodzaj śniegu do lepienia bałwana?

Ok, więc jeśli nie powinieneś lepić bałwana z puchu, to jaki rodzaj śniegu lepiej nadaje się do tego zadania? Chcesz uniknąć świeżego śniegu, ponieważ zazwyczaj jest dość luźny, jak puch.

Wieczny śnieg może być dobrym wyborem do lepienia bałwana, jeśli nie jest błotnisty lub brudny, ponieważ istnieje od tak dawna. Stary śnieg może zadziałać, ale ponieważ nie wiesz zbyt wiele o kryształkach śniegu, które go tworzą, trudno powiedzieć.

Neve i firn to najlepsze rodzaje śniegu dla twojego bałwana. Pamiętaj, że nigdy nie mogą stać się lodowcami, więc jest dość stabilne. Firn słynie z wiązania, którego potrzebujesz podczas toczenia śnieżek.

Jeśli jesteś ciekaw, czy śnieg na zewnątrz nadaje się do ulepienia bałwana, załóż sprzęt śnieżny, wyjdź na zewnątrz i spróbuj sam. Jeśli śnieg chętnie przybiera kształt kuli, gdy go złapiesz i spakujesz w dłonie, możesz go użyć dla swojego bałwana. Oprócz śniegu o pudrowej konsystencji unikaj również puszystego śniegu. Podobnie rozpadnie się.

Czy można ujędrnić puszysty śnieg?

Żałujesz, że nie masz więcej ubitego śniegu na ulepienie bałwana, ale w tej chwili śnieg na zewnątrz jest zdecydowanie puszysty. Czy jest coś, co możesz zrobić, aby to ujędrnić?

Pewnie! Masz tutaj dwie opcje. Po pierwsze, możesz wziąć trochę wody, wylać ją na puszysty śnieg, a następnie zacząć lepić bałwana. Ten może dokręć śnieg, aby był twardszy, ale wyniki nie są gwarantowane.

Jeśli zamierzasz wypróbować tę metodę, upewnij się, że twoje zimowe rękawiczki są wodoodporne, w przeciwnym razie będziesz mieć bardzo zimne dłonie.

Inną opcją jest czekanie. Ponieważ puszysty śnieg jest stosunkowo nowy (ale nie tak świeży jak świeży), nie zdążył się zbytnio zestalić. Przy odrobinie cierpliwości możliwe, że śnieg stanie się twardszy. Z drugiej strony, idealny śnieg do lepienia bałwana jest wilgotny i twardy, a puszysty śnieg jest często suchy. To też może się z czasem zmienić.

Jeśli Twoja prognoza pogody ma przed sobą wiele zimnych dni, to śnieg na Twoim trawniku raczej nigdzie nie spadnie przez jakiś czas. Przeczekaj, a może uda Ci się ulepić bałwana w kilka dni.

Gdzie jest idealne miejsce na ulepienie bałwana?

Kiedy lepisz bałwana z dziećmi lub kilkoma kumplami, od czego zaczynasz projekt? Prawdopodobnie na środku twojego trawnika, prawda? W końcu połowa znaczenia lepienia bałwana polega na tym, aby ludzie mogli go zobaczyć z drugiej strony ulicy lub w swoich samochodach i trąbić z uznaniem, gdy przejeżdżają obok.

Jednak w zależności od tego, gdzie umieścisz bałwana, możesz przypadkowo ustawić go na niepowodzenie.

Na przykład, czy budujesz bałwana na betonowym chodniku lub asfaltowym podjeździe? Obie lokalizacje są cieplejsze niż trawnik, co z pewnością szybko stopi bałwana. Ponadto ktoś może z łatwością przewrócić bałwana podczas wycofywania samochodu z garażu po zakończeniu zabawnego dnia na śniegu.

Czy Twój trawnik ma nachylenie? To również nie wchodzi w grę. Zbocze to nierówny teren, co nie zapewnia stabilności bałwana. Większość burz śnieżnych niesie ze sobą silne wiatry, a ponieważ bałwan znajduje się na zakręcie lub pod kątem, bardzo prawdopodobne jest, że przewróci się przed końcem dnia.

Zamiast tego chcesz poszukać mieszkania, nawet części trawnika i tam zbudować. Niekoniecznie musi być wyśrodkowany, ale bezpieczny. Poza tym, jeśli to możliwe, chcesz mieć zacienione miejsce dla bałwana. Nawet jeśli dasz mu (lub jej!) cylinder, taki jak bałwan Frosty, to nie wystarczy, aby ochronić resztę śnieżnego przyjaciela przed palącymi promieniami słońca. Twój bałwan będzie trzymał się dłużej, jeśli odsuniesz go od bezpośredniego światła.

Końcowe przemyślenia

Puszysty śnieg jest stosunkowo nowy i dość suchy. W ogóle nie pakuje się mocno, co czyni go złym wyborem, gdy chcesz ulepić bałwana. Możesz spróbować dodać wodę do sypkiego śniegu, aby nadać mu twardości lub poczekać na lepsze opady śniegu, które będą lepsze do pakowania i toczenia śniegu. Powodzenia!

Chcesz najlepszego bałwana na bloku?

Właśnie spędziłeś godziny na lepieniu idealnego bałwana. Teraz musi nadejść czas, aby poprzez dekoracje nadać mu osobowość. Jasne, możesz poszperać w domu i zobaczyć, co tam jest, a nawet kupić zestaw do dekoracji bałwana, ale chcesz iść pod prąd. Jakie fajne akcesoria do bałwanów możesz dostać w swoje ręce?

Naprawdę ciężko pracowałeś nad swoim bałwanem, poświęcając wiele godzin na jego perfekcyjne rzeźbienie, montaż i dekorację. Jasne, zrobiłeś dużo zdjęć, a zdjęcia są warte tysiąca słów, ale nie chcesz tylko zdjęcia. Chcesz, aby bałwan trzymał się tak długo, jak to możliwe, bez topienia się. Czy jest jakiś sposób, aby dłużej trzymać śnieżnego przyjaciela?