Czy możesz zip line w ciąży?

Nie tak dawno dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży. Gratulacje są z pewnością w porządku! Z całym zajęciem związanym z przygotowaniami do dziecka zupełnie zapomniałeś o rodzinnej wycieczce na tyrolce, którą zaplanowała Twoja partnerka. Czy nadal możesz iść?

Nie, nie powinnaś jeździć na tyrolce w ciąży z kilku powodów. Wiele komercyjnych firm produkujących podszewki zapinane na zamek ma limit wagi, który kobiety w ciąży mogą przekroczyć. Nawet jeśli mieścisz się w limicie, uprząż i smycz mogą wywierać nacisk na brzuch, co może zagrażać zdrowiu rosnącego dziecka.

Informacje zawarte w tym artykule zawierają wszystkie fakty dotyczące podszewki na suwak na różnych etapach ciąży. Chociaż ostatecznie jako kobieta w ciąży decydujesz, czy wybierzesz podszewkę z suwakiem, pomożemy Ci podjąć świadomą decyzję, z którą będziesz się dobrze czuć. Czytaj dalej!

Dlaczego nie powinieneś zip line na początku ciąży?

W pierwszym trymestrze ciąży niektóre kobiety doznają guza, ale wiele innych nie. Chociaż nie wyglądasz na brzemienną, na pewno czujesz się w ciąży. Prawdopodobnie wystąpią objawy, które nie sprzyjają zapinaniu podszewki. Porozmawiajmy więcej o tym, przez co teraz przechodzisz.

Jesteś zmęczony

Zmęczenie i podszewka na suwak po prostu się nie mieszają. Chociaż komercyjna załoga tyrolki zadba o to, abyś przygotował się do jazdy, nadal chcesz być czujny i gotowy do drogi. Możesz wtedy zauważyć rzeczy, które załoga może przegapić, na przykład to, że twoja uprząż nie jest tak mocna, jak byś tego chciał. Kiedy jesteś zmęczony, może to przejść przez twoją głowę.

Co więcej, trudno jest cieszyć się jazdą na tyrolce, gdy jesteś gotowy, aby zamknąć oczy i złapać kilka Zzzów, a to nie jest w porządku.

Musisz często oddawać mocz

Dla kobiet, które często oddają mocz we wczesnej ciąży, suwaki również nie są dobrym pomysłem. Przeciętna jazda tyrolką trwa około półtorej godziny. Oczywiście nie jesteś przez cały ten czas podszewką na suwak. Najpierw musisz przejść przez orientację, która może trwać 20 minut, a potem zrobić jakiś trening. Potem w końcu jeździsz.

To, czy po drodze będą dostępne łazienki, będzie zależeć od firmy produkującej tyrolki, ale nie zawsze tak będzie. Z pewnością nie możesz oddać moczu, gdy jesteś na torze zjazdowym. Pomiędzy smyczą a uprzężą twój sprzęt może wywierać na ciebie nacisk, utrudniając zapobieganie przeciekaniu pełnego pęcherza.

Masz delikatne piersi

Tkliwość piersi, która zaczyna się w pierwszym trymestrze ciąży, będzie utrzymywała się przez następne siedem lub osiem miesięcy twojego semestru. Jeśli masz teraz trudności z noszeniem stanika, nie będziesz cieszyć się uczuciem wyściełanej uprzęży z suwakiem, która jest ciasno przypięta do klatki piersiowej. Twoje piersi będą tak obolałe, że możesz mieć trudności z czerpaniem przyjemności z jazdy.

Masz mdłości

Nudności związane z ciążą, które niektórzy nazywają porannymi mdłościami, występują nie tylko rano. Twój żołądek może przewrócić się o każdej porze dnia, co utrudnia wykonywanie codziennych czynności.

Chociaż niewiele osób zgłasza nudności podczas zapinania na suwak, to się zdarza. Nawiasem mówiąc, ci ludzie nie są w ciąży. Skoro i tak prawdopodobnie będziesz mieć mdłości, po co angażować się w czynności, które mogą sprawić, że poczujesz się jeszcze bardziej chory?

Dlaczego nie powinieneś jechać na tyrolkę później w ciąży

Pomiędzy pierwszym a drugim trymetrem czeka Cię o wiele więcej zmian. Zanim osiągniesz trzeci trymestr, powinnaś zajść w zauważalną ciążę. Ponieważ przygotowujesz się do porodu wcześniej niż później, Twoje kończyny mogą być spuchnięte, a mobilność ograniczona. Zerwanie się z nóg – w tym przypadku całkiem dosłownie – przez podszewkę zamka brzmi jak miłe wytchnienie, ale czy tak jest?

Ostrzegamy Cię przed zapinaniem na suwak w późniejszym okresie ciąży, tak jak robiliśmy to w pierwszym trymestrze ciąży. Oto kilka powodów, które przychodzą na myśl.

Możesz przekroczyć limit wagi

Przybieranie na wadze w czasie ciąży jest naturalne, a średni przyrost masy ciała wynosi od 25 do 40 funtów w zależności od wagi początkowej. Jednak dodatkowe kilogramy, które pakujesz w miarę wzrostu dziecka, mogą uniemożliwić Ci zapinanie na suwak. Wiele komercyjnych firm produkujących podszewki ma ścisłe limity wagowe, a odcięcie regularnie wynosi około 275 funtów.

Te limity wagowe służą bezpieczeństwu kierowcy. Podszewka zamka błyskawicznego jest testowana pod kątem działania, dopóki nie zostanie zastosowany określony limit wagi. Po tym skuteczność uprzęży, smyczy i innego sprzętu może nie być tak wysoka. Kabel zip line może również wytrzymać tylko tyle wagi, zanim będzie mógł się strzępić. Nie chcesz przekraczać granic kabla, bo tak zdarzają się wypadki.

Twoje plecy już bolą

Gdy brzuch się rozszerza, a piersi stają się cięższe, plecy odczują ciężar tych zmian. Bycie wciśniętym w linę do tyrolki nie odda ci żadnych przysług. Lepiej zostań w domu i zamiast tego skorzystaj z masażu.

Możesz mieć duszność

Ziplining może zapierać dech w piersiach, ponieważ jest tak ekscytujący, ale co, jeśli w ogóle nie możesz złapać oddechu? W trzecim trymestrze wiele kobiet zgłasza duszność. Podniecenie się w jakikolwiek sposób może tylko pogorszyć ten efekt uboczny.

Czy to ze strachu, czy z radości, nie chcesz tracić oddechu podczas jazdy na suwak. To może prowadzić do bardzo przerażającej sytuacji na niebie, nie wspominając o tym, że może to być potencjalna sytuacja medyczna.

Możesz mieć skurcze

Skurcze Braxtona Hicksa są powszechne w trzecim trymestrze ciąży. Skurcze te są tylko łagodne, ale pojawiają się w tak przypadkowych odstępach czasu, że trudno je zaplanować. Kiedy masz skurcz, twój żołądek jest bardzo jędrny, jakby napinały się tam mięśnie. Nawet twoja macica twardnieje na czas skurczu.

To około 30 sekund, ale mimo wszystko bardzo niewygodne 30 sekund. Jeśli musisz przerwać to, co robisz, gdy masz skurcz Braxtona Hicksa, to nie jest świetnym pomysłem wznoszenie się na 60 stóp w niebo. Jeśli zdarzy ci się skurczyć, ostatnią rzeczą, której będziesz chciał, jest noszenie uprzęży z suwakiem.

Uprząż może wywierać nacisk na brzuch

Mówiąc o uprzęży, nie jest to dobre dla twojego rosnącego dziecka. Szelki Zipline ze swej natury mają ściśle przylegać do ciała. Nadal możesz swobodnie oddychać, ale dopasowana do sylwetki tyrolka to jeden ze sposobów, w jaki firma produkująca tyrolki może zapewnić Ci bezpieczeństwo podczas jazdy.

Nacisk, jaki szelki wywierają na Twój brzuch, może być ryzykowny dla zdrowia dziecka. Nie chcesz robić niczego, co mogłoby zaszkodzić Twojemu nienarodzonemu dziecku, więc oznacza to, że podszewka na suwak zdecydowanie powinna zniknąć z listy.

Co możesz zrobić, gdy twoja rodzina nosi podszewkę na zamek?

Rozmawiałeś ze swoim lekarzem i on uważa, że ​​nie jest to dobry pomysł, abyś stosował podszewkę z suwakiem. Naprawdę nie mogłaś się doczekać ścigania z rodziną po lince zjazdowej, a teraz nie będziesz w stanie. Nie chcesz odwoływać całej podróży, ponieważ reszta Twojej rodziny jest podekscytowana, ale co będziesz w stanie zrobić?

Zalecamy zadzwonić do firmy zajmującej się podszewkami, przez którą zarezerwowałeś. Być może uda Ci się kupić karnet, dzięki któremu będziesz mógł obserwować, jak Twoje dzieci i współmałżonek ścigają się na tyrolce. Chociaż nie możesz tam być z nimi, jest to kolejna najlepsza rzecz, ponieważ nadal będziesz widzieć radość na twarzach wszystkich!

Końcowe przemyślenia

Ziplining w ciąży jest niewskazany. Chociaż ziplining jest bezpieczny, mogą się zdarzyć upadki i inne urazy, które mogą być katastrofalne dla dziecka. Pomijając to ryzyko, między naciskiem, jaki może wytworzyć uprząż, nudnościami, których doświadczasz każdego dnia, a skurczami, które możesz mieć, znacznie lepiej jest, gdy staniesz na ziemi, dopóki nie urodzisz dziecka. Ciesz się ciążą. Ziplining może poczekać!