Czy możesz używać obu stron kija do hokeja na trawie?

Hokej na trawie to zabawna i pełna rywalizacji gra, w której po obu stronach biorą udział 11-osobowe drużyny. Niezależnie od tego, czy grasz w szkolnej drużynie, czy nawet z zawodowcami, musisz znać zasady od podszewki. Czy na boisku możesz używać obu stron kija hokejowego?

Hokeiści na trawie powinni używać tylko płaskiej strony kija. Jeśli zagrają zakrzywioną stroną, mogą zostać ukarani. Uważa się, że płaska strona kija do hokeja na trawie służy do zwiększania stopnia trudności.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących kijów do hokeja na trawie i innych aspektów gry, mamy odpowiedzi. W dalszej części wyjaśnimy szczegółowo obie strony kija do hokeja na trawie, porozmawiamy dalej o tym, z której strony możesz skorzystać, i omówimy inne techniki związane z hokejem na trawie. Czytaj dalej!

Kije do hokeja na trawie 101 – czy można używać obu stron?

Kij do hokeja na trawie to kluczowy instrument do gry, który ma średnio od 35 do 38 cali długości. Typowy kij do hokeja na trawie waży do 623 gramów. Wiele z nich jest wykonanych z drewna, takiego jak morwa, jesion lub hikora.

Jedna strona kija do hokeja na trawie jest zakrzywiona w porównaniu z drugim końcem, który jest płaski. Nie możesz zamienić uderzenia piłki zakrzywionym końcem kija na płaski, kiedy tylko masz na to ochotę. To jedna z kardynalnych zasad gry.

Po której stronie kija należy użyć? Zawodnicy powinni uderzać piłkę do hokeja na trawie tylko płaską stroną kija. W następnej sekcji porozmawiamy o tym, co się dzieje, jeśli nie grasz zgodnie z zasadami.

No dobrze, ale dlaczego ta zasada obowiązuje? W końcu w hokeju na lodzie można używać obu stron kija. Jasne, ale kije do hokeja na lodzie są płaskie po obu stronach, podczas gdy kije do hokeja na trawie mają tylko jedną płaską stronę.

Używanie zakrzywionej strony kija do hokeja na trawie do uderzenia piłki byłoby zbyt łatwe. Aby skutecznie strzelić gola w hokeja na trawie, używając płaskiej strony kija, musisz być bardziej uzdolniony w grze i prawdopodobnie dlatego obowiązuje ta zasada.

Co się stanie, jeśli użyjesz obu stron kija do hokeja na trawie podczas gry?

O ile nie jest to gra niekonkurencyjna na twoim podwórku, możesz założyć się, że sędzia poprowadzi mecz hokeja na trawie. Będą pilnować graczy, aby upewnić się, że wszyscy postępują zgodnie z podstawowymi zasadami.

Używanie zakrzywionej strony lub tylnej strony (czyli krawędzi palców) kija do hokeja na trawie jest uważane za złamanie tego podstawowego zachowania. Jeśli sędzia zauważy, że to robisz, zostaniesz ukarany. Druga drużyna zdobędzie piłkę, co postawi twoją drużynę w niekorzystnej sytuacji.

Nawiasem mówiąc, to nie jedyny faul w hokeju na trawie. Możesz także podnieść piłkę poza boisko, co jest znane jako podcięcie, co spowoduje nałożenie kary. Ostra gra spowoduje ukaranie, podobnie jak kontakt z piłką za pomocą ciała. Przeszkody są również niedozwolone.

Jak trzymać kij do hokeja na trawie?

Sposób trzymania kija do hokeja na trawie może zachęcać do wykonywania rzutów karnych, jeśli zbyt często podnosisz piłkę, więc dobrze jest być krystalicznie jasnym, jak to zrobić. Pozwól nam powiedzieć w tej sekcji, wyjaśniając różne rodzaje uchwytów do kija hokejowego na trawie (tak, jest więcej niż jeden!).

Podstawowy uchwyt

Zawsze dobrze jest zacząć od podstaw, więc to też zrobimy. Aby uzyskać podstawowy chwyt na kiju do hokeja na trawie, połóż prawą rękę wokół podstawy kija. Następnie połóż lewą rękę na wierzchu prawej dłoni.

Jaki jest chwyt? To jest materiał wokół górnej części twojego kija do hokeja na trawie. Zwykle jest to skóra, ale nie zawsze.

Twój palec wskazujący i kciuk połączą się, co jest techniką znaną w hokeju na trawie jako V. Tworząc literę V obiema rękami, zostaną one wycelowane w krawędź palca, która, jak pamiętasz, jest zakrzywionym tyłem twojego kij do hokeja na trawie.

Podstawowy chwyt przydaje się podczas zatrzymywania się, uderzania (czasami) i dryblingu. Twoja prawa ręka nigdy nie powinna odejść od drążka; zamiast tego używasz lewej ręki do skręcania i innych manewrów.

Uchwyt jednoręczny

Okej, więc samotne trzymanie kija do hokeja na trawie nie jest czymś, co prawdopodobnie zrobisz, gdy dopiero zaczynasz, ale jest to technika, której będziesz chciał się nauczyć w miarę postępów.

Zanim będziesz mógł grać w hokeja na trawie w ten sposób, musisz wybrać, czy twoja prawa czy lewa ręka będzie sama trzymać kij.

Jeśli to twoja prawa ręka, musisz ustawić palec wskazujący i kciuk w tradycyjnym kształcie litery V w pobliżu krawędzi palca, tak jak w przypadku podstawowej pozycji. Wtedy do dryblingu możesz użyć uchwytu praworęcznego, zwłaszcza jeśli dryfujesz bliżej prawej strony. Powinieneś zauważyć, że dryblujesz szybciej.

To powiedziawszy, uchwyt praworęczny nie działa dobrze, jeśli grasz w hokeja na trawie.

Chwyt leworęczny wymaga, abyś zaczął od przesunięcia lewej ręki bliżej górnej części kija do hokeja na trawie z kijem ustawionym pod kątem, tak aby płaska strona była na zewnątrz. Twój palec wskazujący i V kciuka powinny być ustawione w kierunku tylnej krawędzi kija, a nie krawędzi palca. Tylna krawędź znajduje się w przeciwnym miejscu.

Podczas gry z piłką bliżej lewej strony, jednoręczny lewy chwyt ma sens i będziesz w stanie z łatwością dryblować z bekhendu (pod warunkiem, że jesteś bardziej zaawansowanym hokeistą na trawie, oczywiście).

Uchwyt do patelni

Uchwyt patelni pomaga uderzyć piłkę jednym ruchem. Możesz także łatwiej wykonać jazdę wsteczną. Obie twoje ręce powinny znajdować się na górze twojego kija, więc robisz podwójne V swoimi rękami. Następnie ustaw kij pod kątem, aby był równoległy do ​​podłoża, ale płaska strona nadal była na zewnątrz.

Uchwyt z krótką rączką

Przesuwając ręce w dół patyczka, aż znajdą się w połowie, ale nadal w pozycji V, tak jak w przypadku uchwytu patelni, osiągnąłeś uchwyt z krótkim uchwytem. Możesz szybciej uderzyć piłkę do hokeja na trawie dzięki uchwytowi z krótką rączką.

Podwójny uchwyt V

Podwójne V to klasyczny uchwyt do trzymania kija do hokeja na trawie. Aby to zrobić, połóż dłonie blisko górnej części kija, tak jak robiłeś to z chwytem podstawowym, aż Twoje dłonie utworzą kształt litery V w kierunku krawędzi kija.

Jeśli twoja prawa ręka jest niewygodna, możesz ją trochę poruszyć, ale trzymaj ją w minutach, bo inaczej nie będziesz już w uchwycie z podwójnym V.

Twoja siła uderzenia wzrasta wraz z chwytem z podwójnym V, ale tylko wtedy, gdy utrzymasz prawidłową postawę. Tworząc przestrzeń między jedną a drugą ręką, twój chwyt, a tym samym siła uderzenia, będą znacznie słabsze.

Odwrotny uchwyt

Odwrotność podstawowego chwytu wymaga zmiany kształtu V palca wskazującego i kciuka, tak aby znajdowały się bliżej dna kija. Płaska strona kija do hokeja na trawie powinna być na zewnątrz, a ręce powinny znajdować się po tej stronie.

Następnie możesz umiejętnie przerzucić lub zgarnąć.

Techniki uderzania w hokeja na trawie

Co to jest ruch? Co to jest miarka? Oto kilka technik uderzania, których będziesz używać w grze w hokeja na trawie, gdy zdobywasz punkty na drodze do zwycięstwa.

Trzepnięcie

Strzelanie piłką do hokeja na trawie to podnoszenie jej w powietrze, dzięki czemu można strzelać z dużej odległości. Jeśli chcesz strzelać gole, potrząsanie to technika, w której musisz być dobry.

Stając się ekspertem od wybijania, musisz także uważać na wysokość piłki. Większość zasad hokeja na trawie wymaga, aby maksymalna wysokość rzutu wynosiła 18 cali. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy twój strzał jest miarką, pchnięciem lub ruchem. Następnie możesz uruchomić go na dowolnej wysokości.

Przeciągnij szybki ruch

Ruch przeciągany to odmiana tradycyjnego ruchu. Ponieważ opanowanie podstawowego ruchu zajmuje trochę czasu, spodziewaj się, że poświęcisz więcej czasu na naukę ruchu z przeciąganiem, aby móc go używać podczas meczu hokeja na trawie.

Musisz policzyć każdy krok, który zrobisz na rozbiegu, czyli drogę do piłki. Następnie wyciągnij lewą nogę, aby była dalej niż piłka. Stwarza to odległość przeciągania, która pomoże ci przerzucić. Podczas przeciągania piłki chcesz skrzyżować nogi, a następnie ugiąć się w kolanach.

Piłka do hokeja na trawie potoczy się w dół, gdy będziesz się na nią huśtać, co daje bardziej wyraźny ruch. Trzymaj ramiona wyprostowane podczas wykonywania strzału i rozważ obrót ciała, aby zwiększyć siłę strzału.

Do strzelania goli możesz użyć przeciąganego ruchu.

Szufelka

Miarka lub podanie w powietrzu polega na podniesieniu piłki do hokeja na trawie ciałem w tym kierunku. Łopatki przydają się do ujęć na krótkich dystansach.

Aby zrobić czerpak, najpierw przesuń najniższą rękę niżej na końcu uchwytu drążka. Następnie przesuń kij do hokeja na trawie tak, aby był równoległy do ​​prawej ręki. To wprowadza ostry kąt 90 stopni od kija do lewej ręki.

Następnie zegnij kolana, abyś mógł używać rąk i nóg jednocześnie, zwiększając moc, którą uzyskujesz z obu. Umieść lewą nogę w kroku i zgarnij piłkę sprężyną.

Przepustka Push

Push pass służy do wysłania piłki do hokeja na trawie innemu koledze z drużyny. Chcesz używać podstawowego chwytu do trzymania kija podczas push-passu. Następnie ustaw ciało pod kątem prostopadle do zamierzonego kierunku piłki. Ustaw swoje ciało tak, aby klatka piersiowa była skierowana w stronę piłki.

Teraz zegnij kolana, ale jednocześnie przekieruj więcej ciężaru na tylną nogę. Piłka będzie znajdować się kilka stóp od palców twojego tyłostopia. Przenieś swoją wagę do tyłu, a następnie przeciągnij piłkę, pozwalając jej skierować się w stronę kolegi z drużyny.

Przepustka klapsa

Jeśli musisz podać swojemu partnerowi piłkę z większej odległości, spróbuj podania klapsa. Piłka powinna znajdować się przed tobą, a twoje ciało powinno być skierowane w stronę, w którą chcesz uderzyć piłkę.

Połóż obie ręce na końcu kija, a następnie zegnij tylną nogę i przesuń kijem. Upewnij się, że zamach wsteczny jest jak najbardziej płaski, aby uzyskać gładkie uderzenie.

Uderz strzał

Slap shot to kolejny sposób na zdobycie gola, ponieważ jest zarówno szybki, jak i potężny. Rozpocznij uderzenie, ustawiając ciało prostopadle do bramki. Trzymaj mocno drążek, rozsuń ręce i opuść drążek bliżej końca griptape.

Rozstaw stopy na odległość ramion, a następnie wykonaj zamach wsteczny. Jeśli podczas uderzenia otworzysz twarz kijem do hokeja na trawie, piłka uniesie się wyżej. Następnie użyj niskiego przejścia.

Prowadzić

Jazda w hokeju na trawie to technika, której początkujący będą musieli się nauczyć i sporo ćwiczyć, ponieważ jest uważana za jeden z trudniejszych sposobów na zdobycie gola w tej grze.

Chcesz trzymać stopy razem, stojąc kilka stóp od piłki. Następnie umieść ręce na patyku tak, aby znajdowały się tylko o cal od jego górnej części.

Trzymaj ręce blisko siebie. Następnie zegnij kolana, przenosząc ciężar ciała w kierunku tylnej nogi. Zacznij odciągać kij tak, aby znalazł się na wysokości talii. Zrób krok do przodu i rozbujaj się, trzymając kij płaską stroną do przodu.

Końcowe przemyślenia

Hokej na trawie to świetny sport zespołowy, w którym może się pochwalić prawie każdy. Jeśli wejdziesz do gry, wiedząc, po której stronie kija do hokeja na trawie możesz używać do uderzania, a której nie, będziesz już na dobrym początku. Baw się tam!