Czy możesz polecieć motolotnią do innego stanu?

Latanie na napędzie to jeden z najbardziej ekscytujących sposobów poruszania się. Widok ziemi pod spodem i nieba w górze to coś, co zapiera dech w piersiach. Ale możesz się zastanawiać, czy możesz latać w przełajach na napędzie. Czy ten kawałek materiału zabierze Cię gdzieś daleko, o czym każdy marzy?

Czy potrafisz latać na napędzie do innego stanu? Możesz latać motolotnią do innego stanu, a nawet przez kilka linii stanu. Jest to możliwe i legalne. Na podróż paramotorową cross country może mieć wpływ wiele czynników, w tym prędkość, wybrana trasa, zasięg sprzętu i cel podróży.

W końcu podróżowanie na duże odległości przez kilka stanów jest niesamowitym przeżyciem. Istnieje nawet ekstremalny, 1000-kilometrowy wyścig paramotorowy zwany Icarus. Dla tych, którzy są bardzo oddani lataniu na swoim paramotorowym cross country, ten wyścig to pośpiech.

Zwycięzcą trofeum Icarus jest ktoś, kto pokonał trasę 1000 mil na napędzie paramotorowym, kierując się niejasnymi instrukcjami.

Jeśli to brzmi jak ty, możesz się świetnie bawić podczas lotu do innego stanu. Pamiętaj jednak, że nie poleciałbyś motoparalotnią do innego stanu, ponieważ jest to najszybszy lub najbardziej efektowny sposób, aby się tam dostać.

Zdecydowanie tak nie jest.

Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ jesteś prawdziwym świrem jak ja i chcesz spróbować latać na długich dystansach. Jeśli interesuje Cię, jak wygląda latanie cross country, oprowadzę Cię przez to tutaj.

Poniżej znajdują się główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o latanie przełajowe. Twoja prędkość, zasięg na paliwie i godziny lotu będą odgrywać znaczącą rolę w tym, jak daleko możesz zajść w ciągu dnia.

Poznaj swoją trasę

Więc oto jesteś. Myślisz o lataniu na duże odległości. Może do innego stanu. Musisz zrozumieć, że to nie to samo, co te krótsze loty rekreacyjne, które lubisz nad swoim rodzinnym miastem.

Musisz znać swoją trasę jak własną kieszeń. Poświęć trochę czasu na poznanie miejsc i punktów orientacyjnych po drodze. Zaplanuj możliwe miejsca do tankowania i jedzenia. Ponieważ pogoda jest czynnikiem decydującym o tym, jak daleko możesz się dostać na baku, zaplanuj pewną elastyczność w wyborze miejsca tankowania.

Przygotuj się również na najgorsze. Zaplanuj swoją trasę ścieżką, która jest przynajmniej trochę blisko cywilizacji. Nigdy nie przekraczaj zbiorników wodnych. Zrób to, a w nagłych wypadkach (jak wszyscy) będziesz w stanie uzyskać potrzebną pomoc, taką jak miejsce na nocleg i jedzenie w brzuchu.

Przygotuj się na najgorsze.

Jeśli planujesz trasę po ścieżce, która jest w szczerym polu, w imię oszczędności czasu, to nie idziesz na skróty, ryzykujesz. Jeśli pogoda zmusi cię do uziemienia, możesz zostać zepchnięty w miejsce bez schronienia i jedzenia dla ciebie.

Zaplanuj więc swoją podróż trasą, która jest przynajmniej częściowo zamieszkana.

Prędkość

Twoja rzeczywista prędkość względem ziemi podczas lotu z napędem silnikowym zależy od wielu czynników, takich jak wiatr, intensywność prowadzenia silnika itp. Obliczenie prędkości względem ziemi jest dość trudne, jeśli nie masz GPS (który powinien mieć, jeśli lecisz w przełaj).

Ale generalnie, przy wszystkich innych zmiennych ustawionych na neutralne i w zależności od rodzaju posiadanych skrzydeł, napędy osiągają prędkość maksymalną około 40 mil na godzinę, czyli mniej więcej połowę prędkości, jaką osiągają standardowe samochody na autostradzie.

Jeśli jedziesz samochodem 80 mil na godzinę, podróż trwająca 15 godzin zajmie Ci około 1200 mil. Bez względu na to, od czego zaczynasz, jest to zdecydowanie wystarczająco daleko, aby wprowadzić Cię w stan lub dwa.

Generalnie napędy mają prędkość maksymalną około 40 mil na godzinę.

Jeśli latasz na paralotni, możesz być w stanie osiągnąć średnią 35 mil na godzinę, co nie doprowadziłoby Cię do tak daleko w ciągu dnia.

Ale jeśli zastanawiasz się nad lotem paramotorowym cross country, istnieje duże prawdopodobieństwo, że prędkość nie jest twoją motywacją. Są tacy, którzy chcieliby po prostu odpocząć i zobaczyć kraj.

Może twoim marzeniem jest po prostu zwolnić i podziwiać chmury, farmy, miasta i jeziora. Nawet jeśli musisz zatrzymywać się co kilka godzin, aby zatankować, możesz chcieć zatrzymać się i poznać ludzi, gdziekolwiek wylądujesz. Być może spodoba Ci się poświęcenie czasu na doskonalenie umiejętności latania, zrobienie fantastycznych zdjęć lub nakręcenie świetnych filmów na YouTube.

Bez względu na powód, wiedz, że są inni tacy jak ty. Ale po prostu wiedz, że ludzie nie robią tego dla szybkości dotarcia do celu. Robią to dla widoków, zapachów i wrażeń.

Zakres

Kolejną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jeśli myślisz o podróży lotniczej do innego stanu, jest zasięg twojego napędu. W idealnych warunkach napęd może pracować do 7 godzin. Jednak nigdy nie ma idealnych warunków, przynajmniej przez 7 godzin z rzędu.

Zwykle więc napędy mogą pracować przez około 5 lub 6 godzin bez konieczności tankowania. Jeśli wiatr ci sprzyja, może być więcej. Ale jeśli wiatr nadciąga, szybko spalisz całe paliwo. Z baku uzyskasz tylko kilka godzin.

Poza najgorszymi warunkami możesz uzyskać całkiem przyzwoity zasięg na swoim napędzie. Więc jeśli twoja babcia mieszka w Nebrasce i zdecydujesz, że nadszedł czas, aby odwiedzić ją ponownie, być może uda ci się przeskoczyć 150 mil bez konieczności tankowania.

Ale to całkowicie zależy od wiatru i twoich umiejętności.

Jedną z rzeczy, których nauczysz się, gdy staniesz się bardziej biegły w jeździe na spadochronie, jest to, że istnieją małe sztuczki, które możesz zrobić, aby zwiększyć swój zasięg. Pomyśl o tym w ten sposób: widziałeś kiedyś paralotnie? To ludzie, którzy używają skrzydeł paralotniowych, tak jak my, ale bez silnika.

Są całkowicie zdani na łaskę wiatru, ale czasami potrafią godzinami przebywać na niebie. Jeśli kiedykolwiek odwiedzisz Salt Lake City w pogodny dzień, zobaczysz paralotniarzy korzystających z przeciągów spadających z gór i jeziora.

Wykorzystując naturalny wiatr, paralotnie mogą wspinać się nawet wyżej bez dołączonego silnika!

Jedną z rzeczy, które robią paralotniarze, aby zaoszczędzić paliwo i zwiększyć swój zasięg, jest nauczenie się naśladowania paralotniarzy. Możesz nauczyć się czuć powiew wiatru i wykorzystać go, aby uzyskać maksymalne uniesienie pod sobą.

Możesz nauczyć się czytać chmury, widzieć, w którą stronę się poruszają i jak korzystać z wiatru, który niosą. Najlepszym sposobem na zwiększenie zasięgu/przebiegu na gazie jako pilot paramotorowy jest maksymalne wykorzystanie wiatru, który przysyła Ci natura.

Bądź aktywnym uczestnikiem sposobu, w jaki pilotowany jest Twój statek.

Nie ustawiaj przepustnicy silnika i zapomnij o tym. Bądź aktywnym uczestnikiem sposobu, w jaki latasz swoim statkiem. Zobacz, jak małe obroty na minutę możesz ujść na sucho i nadal szybko się rozwijaj. Wejdź tam i przejmij dowodzenie. W końcu jesteś pilotem.

Ale po tych wszystkich sztuczkach, które masz w zanadrzu, możesz zrobić tylko tyle. W końcu będziesz musiał zejść i napełnić zbiornik. Oznacza to, że piloci przełajowi muszą do pewnego stopnia podążać za cywilizacją.

Nawet jeśli lot w linii prostej do babci w Lincoln miałby mniej mil, być może będziesz musiał podążać za ciągiem małych miasteczek w innym kierunku niż lecąc w linii prostej.

Światło dzienne

Światło dzienne jest świetnym ogranicznikiem paramotoringu. Jasne i proste, nie możesz latać, gdy jest ciemno. To nielegalne i niebezpieczne. W zimie oznacza to, że będziesz miał mniej godzin lotu niż latem. Im dalej na północ, tym mniej światła dziennego do spalenia.

Co oznacza, że ​​jeśli poważnie myślisz o dostaniu się gdzieś na napędzie i nie masz nic przeciwko siedzeniu cały dzień przypięty do spadochronu, będziesz mógł latać przez 12-16 godzin dziennie, w zależności od lokalizacji i pory rok.

Jeśli postój na tankowanie jest jak najkrótszy, może to zapewnić zasięg prawie 500 mil, jeśli pogoda sprzyja.

Pogoda

Paramotoring to prosty i prosty sport Nie mogę zrobić, gdy jest zła pogoda. Coś więcej niż sztywna bryza stanowi zagrożenie podczas lotu. Kilkaset mil dziennie jest możliwe tylko wtedy, gdy pogoda sprzyja przez cały lot.

Jeśli tak nie jest, pozostaniesz na ziemi tak długo, jak dyktuje jej natura. Zawsze jesteś na łasce wiatru i pogody. Jeśli masz szczęście, możesz znaleźć się na ziemi w jakimś małym miasteczku, w którym nikogo nie znasz i możesz spędzić całe popołudnie na poznawaniu nowych przyjaciół.

Ale jeśli zostaniesz uziemiony w szczerym polu, z nikim się nie zaprzyjaźnisz. Będziesz jadł obiad z nikim. I w zależności od tego, czy dobrze zaplanowałeś, możesz w ogóle nie jeść obiadu. Żarty na bok, pogoda to coś, na co trzeba się przygotować.

Zaplanuj więc trasę z myślą o najgorszych. Musisz mieć plany tworzenia kopii zapasowych z planami tworzenia kopii zapasowych. Gdzie się zatrzymasz, jeśli nie zdążysz w jeden dzień?

Zidentyfikuj odpowiednie miejsca na mapie przed wyjazdem. Co zjesz, jeśli będziesz musiał pozostać na ziemi poza miastem? Powinieneś zabrać ze sobą coś do jedzenia. Bądź przygotowany, a nie będziesz się bał.

Zaplanuj trasę z myślą o najgorszych.

Zawsze sprawdzaj pogodę przed wyjazdem, a nie tylko z punktu wyjścia. Sprawdź pogodę na całej trasie. Ponadto, jeśli masz smartfon, możesz śledzić ruch burz, których nie widziałeś, gdy jesteś w powietrzu. Korzystając z radaru w ulubionej aplikacji pogodowej, możesz zobaczyć złą pogodę i planować w locie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Możesz wybrać zmianę trasy i obejść złą pogodę lub wybrać dobre miejsce na postój. Dlatego robisz plany; możesz podejmować świadome decyzje, jeśli musisz je podjąć w danym momencie. Wiedza naprawdę jest potęgą w takich sytuacjach.

Ogólnie lepiej się zatrzymać i zrobić sobie przerwę zanim pogoda zmusza cię do zejścia. Jeśli czekasz do ostatniej możliwej minuty, zanim sprawy staną się niebezpieczne, aby zejść z powietrza, to poważnie ograniczasz wybór miejsc lądowania.

Jeśli poczekasz, są szanse, że nie będziesz miał wyboru ani żadnych udogodnień w miejscu lądowania. Ponownie, to jest powód, dla którego zaplanowałeś, abyś mógł postawić się w świetnej sytuacji, gdy zostaniesz zmuszony do zejścia.

Miej kumpla

Znasz zasadę. Nigdy nie idź sam. Samotne pójście gdzieś jest najgorszą rzeczą, na jaką możesz się zdecydować. Bez względu na to, jak mądry jesteś, jakie masz umiejętności lub jak bezchmurna wydaje się pogoda, samotne chodzenie nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Prawie każdy, kto ginie podczas wędrówki z plecakiem, polowania lub podróży, lub który został zaatakowany przez lwa górskiego, ma jedną wspólną cechę: poszli sami.

Zaufaj mi; będziesz czuł się wystarczająco samotny w powietrzu przez te wszystkie godziny. W mojej książce posiadanie kumpla lub dwóch z tobą nie podlega negocjacjom.

Powiedz komuś, dokąd idziesz

Podobnie jak powody, dla których zawsze powinieneś latać na duże odległości z kumplem, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś powiedzieć komuś, dokąd się wybierasz. Powiedz im o zaplanowanej trasie.

Daj znać innym, kiedy dotrzesz do celu. Przekaż im aktualizacje po drodze. Wtedy ludzie będą mogli uzyskać dla ciebie pomoc, jeśli nie dotrzesz do celu i będziesz musiał wylądować gdzieś bez dostępu do sieci komórkowej.

Wniosek

Więc masz to. Jeśli myślisz o przebyciu dystansu na napędzie, to wiedz, że uważam, że warto to zrobić.

Powiązane pytania

Jaki jest najlepszy sposób na poznanie miejsc, których należy unikać, takich jak lotniska itp.? Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o lotniskach i innych przeszkodach, jest zaplanowanie trasy, korzystając z dobrych map lotniczych. Inną przydatną rzeczą w locie byłaby aplikacja do paramotorów, która może ostrzegać, gdy zbliżasz się do obszaru niedostępnego.

Co się stanie, jeśli w locie zabraknie mi benzyny? Kiedy lecisz z napędem, jeśli kiedykolwiek zabraknie ci benzyny w locie, po prostu natychmiast poszybuj w bezpieczne miejsce lądowania. Jak już wspomniano, paralotnie robią coś podobnego do tego, co robimy, ale bez źródła zasilania. Używając swojego skrzydła, możesz wykonać bezpieczne lądowanie. Staraj się jednak tego unikać.