Czy możesz nosić okulary w hokeju na trawie?

Jesteś fizycznie uzdolniony w prawie każdy inny sposób, z wyjątkiem wizji. Dlatego nosisz okulary. Chociaż myślałeś, że twoje okulary będą przeszkodą w dostaniu się do drużyny hokeja na trawie, tak nie było. Teraz, kiedy masz zamiar zacząć grać w gry, czy możesz nosić okulary?

Gracze hokeja na trawie mogą nosić okulary zgodnie z nowymi przepisami National Federation of State High School Associations lub NFHS, które weszły w życie w 2020 roku. Gracze mogą zrezygnować z gogli, które wcześniej były wymagane na boisku.

To świetna wiadomość, jeśli masz problemy ze wzrokiem, ale czy najlepszym pomysłem jest noszenie okularów podczas uprawiania sportu, takiego jak hokej na trawie? Czy możesz nawet nosić maskę hokejową na okularach, nie powodując uszkodzenia soczewek? Odpowiemy na te pytania i nie tylko, więc czytaj dalej!

Czy możesz nosić okulary w hokeju na trawie?

W 2011 roku NFHS opublikowała w swojej książce z zasadami hokeja na trawie kłopotliwą regułę 1-6-5. Zgodnie z tą zasadą: „Wszyscy zawodnicy muszą nosić okulary ochronne zgodne z normą ASTM dla hokeja na trawie (2713) w momencie produkcji”.

Od tego czasu język został zmodyfikowany w wydaniu NFHS 2020 Księgi zasad hokeja na trawie. Teraz zasada jest następująca: „Gogle mogą nosić wszyscy hokeiści na trawie”.

To ogromna zmiana i powód do świętowania, zwłaszcza dla hokeistów na trawie, którzy potrzebują okularów. Zgodnie z przepisami z 2011 roku podczas gry w hokeja na trawie trzeba było nosić gogle, a nie było żadnych „jeśli”, „i” ani „ale”.

Zarząd NFHS początkowo uchwalił tę zasadę, aby zmniejszyć ryzyko katastrofalnych obrażeń oczu. ASTM International, które kiedyś było nazywane Amerykańskim Towarzystwem Badań i Materiałów, jest prekursorem, jeśli chodzi o ustanawianie standardów dla prawie wszystkiego. Dlatego gogle zatwierdzone przez ASTM powinny być bezpieczne dla hokeistów na trawie.

Jednak z regułą było kilka problemów. Po pierwsze, nie każdemu hokeistowi na trawie było łatwo znaleźć gogle, które przeszły certyfikację ASTM. Po drugie, hokeiści na trawie w okularach nie mogli jednocześnie nosić okularów i gogli.

Doprowadziło to do tego, że ci gracze musieli ubiegać się o zrzeczenie się możliwości noszenia okularów na boisku.

Kwestia musiała stać się wystarczająco powszechna, ponieważ NFHS później zmienił zasadę. Teraz, jak mówi język, hokeista na trawie może, jeśli chce, nosić gogle na boisku. Ci, którzy nie mogą, ponieważ nie mogą znaleźć gogli z certyfikatem ASTM lub noszą okulary, mogą zrezygnować z gogli bez kary.

Czy noszenie okularów to dobry pomysł podczas gry w hokeja na trawie?

Cieszysz się, słysząc o tej zasadzie hokeja na trawie, ponieważ myśl o konieczności wyboru między goglami lub okularami wydawała się trudną propozycją, z którą trzeba się zmierzyć. Jednak masz obawy, czy wyjść na boisko w okularach.

Te obawy są słuszne. Chociaż jeśli obie drużyny grają zgodnie z zasadami hokeja na trawie, nie powinno być zbyt wiele piłek lecących powyżej wysokości ramion, nigdy nie można powiedzieć, prawda?

Piłka do hokeja na trawie w twarz, szczególnie w okolicach oczu, może łatwo zniszczyć okulary. Przynajmniej ramy mogą się wygiąć. Możesz zgubić soczewkę lub soczewka może pęknąć; obie sytuacje wymagają powrotu do optyka w celu naprawy lub wymiany okularów.

Istnieje również ryzyko, że okulary spadną z twarzy. Jeśli patrzysz na piłkę tak, jak musisz podczas gry w hokeja na trawie, kąt nachylenia głowy w dół może spowodować, że okulary przesuną się do przodu. Jeśli obficie się pocisz, okulary spadną Ci z twarzy.

Gdy trafisz na boisko, twoje okulary prawdopodobnie zostaną zdeptane przez innych graczy, którzy nawet nie wiedzieli, co się stało. Sędzia może zarządzić czas oczekiwania na przeszkodę na boisku. Możesz nawet spotkać się z karą, kto wie?

Oczywiście, jeśli kupujesz system sznurków lub pasków do okularów, to powinny one mocno przylegać do głowy, ale mimo wszystko musieliśmy wspomnieć o takiej możliwości.

No dobrze, ale myślisz, że noszenie okularów podczas gry w hokeja na trawie musi mieć swoje zalety. Na przykład, czy nie masz dodatkowej ochrony oczu?

Nie całkiem. W latach między 2011 r., kiedy NFHS po raz pierwszy ustanowiła zasadę „tylko gogle” dla hokeistów na trawie w szkołach średnich do 2020 r., kiedy zasada została zredagowana, badania nad skutecznością gogli w zapobieganiu urazom oczu nie wykazały, że gogle były tak pomocne .

Noszenie gogli również niekoniecznie zmniejszało częstość katastrofalnych urazów oczu. Katastrofalne uszkodzenie oka to takie, które powoduje poważne uszkodzenia, takie jak utrata wzroku lub ślepota.

Gogle znacznie ciaśniej przylegają do okolic oczu niż okulary. Tak więc, jeśli gogle nie mogą zapobiec potencjalnemu urazowi oka u hokeisty, nie sądzimy, aby okulary też.

Jak nosić maskę do hokeja na trawie w okularach?

Jeśli nie nosisz gogli, wielu hokeistów na trawie wybiera zamiast tego maskę na twarz. W naszym artykule omówiliśmy maski hokejowe na temat całego sprzętu wymaganego do gry.

Maski hokejowe zakrywają całą twarz. Mają duże otwory wokół nosa i oczu, które zapewniają przewiewność i łatwe widzenie przez maskę. Zabezpieczona elastycznymi paskami, w razie potrzeby możesz poluzować lub napiąć maskę do hokeja na trawie.

Mimo to wciąż zastanawiasz się, jak u licha mogłeś nosić okulary pod maską do hokeja na trawie.

Jest to możliwe, ponieważ wielu hokeistów na trawie rzeczywiście nosi jednocześnie okulary i maski hokejowe. To jednak nie czyni tego wykonalnym.

Podwojenie z okularami i maską hokejową wymaga dużego poluzowania elastycznych pasków maski, co może spowodować przesunięcie maski.

Ponieważ twój nos i usta są zakryte (w większości) maską hokejową, cały ten ciężki oddech, który robisz, może spowodować zaparowanie okularów. Wtedy nie będziesz mógł widzieć podczas gry. Dodatkowo plastikowa maska ​​hokejowa może porysować delikatne soczewki okularów.

Nie jest złym pomysłem, aby zobaczyć się z optometrystą w celu uzyskania kontaktów (oprócz okularów), aby można było nosić maskę hokejową bez przerw.

Wskazówki dotyczące noszenia okularów podczas gry w hokeja na trawie

Na koniec chcieliśmy podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego noszenia okularów podczas gry w hokeja na trawie. Te sugestie mogą przedłużyć żywotność Twoich okularów, dzięki czemu nie będziesz wydawać pieniędzy co sezon na nową parę!

Nie noś najlepszych okularów na boisku

Przy zakupie okularów wielu optometrystów zaleca kupowanie dwóch par na raz. Pierwsza para to twoja główna para okularów, a druga to twoja zapasowa. W ten sposób, jeśli zgubisz okulary, ulegną uszkodzeniu lub stłuczeniu, nie będziesz musiał potykać się przez życie, ledwo widząc, dopóki nie będziesz mógł zrobić nowej pary. Możesz po prostu nosić zapasowe okulary.

Jeśli możesz, możesz kupić trzecią parę okularów tylko do gry w hokeja na trawie. Te okulary powinny nadal pasować do Twojej recepty, ale możesz wybrać inne oprawki niż Twój zwykły styl. Poszukaj grubszych oprawek z trwalszych materiałów.

Jeśli coś stanie się z twoimi okularami do hokeja na trawie, możesz użyć zapasowej pary okularów jako tymczasowego zastępstwa. Twoje najlepsze okulary, te, które nosisz na co dzień, nie są zmieniane, więc nigdy nie są zagrożone stłuczeniem (przynajmniej podczas gry w hokeja na trawie).

Rozważ okulary sportowe

Najlepszym rodzajem okularów do lekkoatletyki są niewątpliwie okulary sportowe. Ten styl okularów został stworzony, aby wytrzymać trudy aktywności fizycznej. Są bezpieczniejsze niż przeciętne okulary, a jednocześnie są wygodne.

Soczewki odporne na uderzenia mogą wytrzymać uderzenia i nie pęknąć, chociaż soczewki nie są niezwyciężone. Elastyczne ramy są zwykle wykonane z poliwęglanu, dzięki czemu mogą amortyzować uderzenia bez pękania i wyginania.

Utrzymuj swoje okulary w czystości

Zabrudzone okulary utrudniają widzenie, a to ostatnia rzecz, której potrzebujesz podczas gry w hokeja na trawie. Nie chcesz, aby plamka na soczewkach sprawiała, że ​​myślałeś, że oglądasz piłkę, podczas gdy tak naprawdę tylko na nią patrzysz.

Przed każdym meczem i po nim przetrzyj okulary miękką ściereczką. Nigdy nie używaj odzieży ani chusteczek do czyszczenia okularów, ponieważ materiały te mogą porysować soczewki. Im częściej wycierasz okulary niewłaściwymi materiałami, tym głębsze stają się rysy. Możesz również zetrzeć powłokę przeciwodblaskową na soczewkach.

Użyj systemu pasków do bezpieczniejszych okularów

Czy paski do okularów to najmodniejsza rzecz? Nie. Czy ktokolwiek będzie w stanie powiedzieć, że masz paski do okularów z całym innym sprzętem hokejowym, który musisz nosić? Również nie.

Nawet jeśli Twoje okulary zazwyczaj dobrze Ci pasują, nadal zalecamy używanie systemu pasków podczas gry w hokeja na trawie. Jak mówiliśmy wcześniej, pot może sprawić, że Twoje okulary będą się ślizgać, gdy zwykle nie poruszają się tak bardzo.

Dokręć okulary po każdej grze

Gra w hokeja na trawie jest trudna dla ciała i to samo można powiedzieć o twoich okularach. Jeśli nie masz jeszcze zestawu naprawczego do okularów (wiesz, tego, który jest dostarczany w tej małej przezroczystej plastikowej tubie), zrób sobie przysługę i kup go.

Po każdej grze użyj miniśrubokrętu, aby dokręcić śruby w swoich ramkach (chyba że ramki nie mają śrub). Twoje okulary będą również lepiej pasować, co może zapobiec problemowi z przesuwaniem się, o którym mówiliśmy.

Regularnie spotykaj się z okulistą

To tylko ogólnie dobra wskazówka. Powinnaś co roku poddawać się badaniu wzroku. W końcu Twoja recepta na okulary nie jest dobra na zawsze. Jeśli potrzebujesz mocniejszych okularów, to nawet jeśli nosisz okulary teraz, nadal możesz zmrużyć oczy i z trudem zobaczyć, co masz przed sobą.

To nie sprawi, że będziesz bardzo skutecznym hokeistą na trawie. Umów się na wizytę u okulisty, jeśli nie masz od jakiegoś czasu.

Końcowe przemyślenia

Możesz nosić okulary jako hokeista na trawie, ponieważ najnowsze przepisy NFHS pozwalają zrezygnować z gogli podczas gry. To powiedziawszy, okulary nie pasują dobrze pod maską hokejową, a noszenie ich naraża Cię na ryzyko stłuczenia okularów.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zaryzykować i założyć okulary podczas gry w hokeja na trawie, czy zapytać swojego optometrystę o soczewki kontaktowe, upewnij się, że Twoja recepta jest aktualna. Aby wygrać, musisz widzieć równie dobrze jak inni gracze na boisku!