Czy możesz nosić biżuterię w hokeju na trawie?

Większość ludzi ma ulubioną biżuterię, niezależnie od tego, czy jest to obrączka ślubna, wisiorek przekazywany z pokolenia na pokolenie, czy modny zegarek na rękę lub bransoletka. Niedawno zostałeś przyjęty do drużyny hokejowej na trawie (gratulacje!) i jesteś ciekawy, ile, jeśli jakakolwiek biżuteria jest dozwolona. Jaka jest zasada?

Narodowa Federacja Stowarzyszeń Państwowych Szkół Średnich lub NFHS stwierdza w art. 5 przepisów dotyczących hokeja na trawie 2020, że jedyną biżuterią dozwoloną podczas gry w hokeja na trawie są medale medyczne lub religijne. Biżuteria może być szkodliwa zarówno dla innych graczy, jak i dla Ciebie!

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy zasady dotyczące tego, czy można nosić biżuterię podczas gry w hokeja na trawie. Porozmawiamy również więcej o powyższych zwolnieniach i przedstawimy kilka bardzo ważnych powodów, aby zostawić biżuterię w domu podczas gry w hokeja na trawie.

Zacznijmy!

Czy biżuteria jest dozwolona podczas gry w hokeja na trawie?

Jeśli pamiętasz nasz artykuł o tym, czy możesz nosić okulary podczas gry w hokeja na trawie, zasady dotyczące tego zostały ustalone przez NFHS w przewodniku po zasadach hokeja na trawie. Ten sam przewodnik mówi nam, jakie są dodatki na biżuterię na polu.

Zgodnie z edycją Regulaminu hokeja na trawie NFHS z 2020 r., w Przepisie 1-5: Strój zawodnika, Artykuł 5: „Biżuterii nie wolno nosić z wyjątkiem medali religijnych lub medycznych”.

Hokej w USA klasyfikuje biżuterię jako „niebezpieczny sprzęt”.

Inne ligi hokeja na trawie również zakazują biżuterii. Na przykład, UMass Amherst podzielił się swoimi zasadami hokeja na trawie, a w Sekcji II, SPRZĘT, Reguła D, mówi: „Biżuteria, w tym pierścionki, bransoletki, naszyjniki, zegarki i kolczyki, jest nielegalna”.

To dobre rozróżnienie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zasady NFHS nie precyzują, co stanowi biżuterię. Obowiązywałaby lista UMass Amherst.

Wyjątki od reguły

Jedynymi wyjątkami są medale medyczne i religijne. Porozmawiajmy o tym trochę więcej.

Medale medyczne nosi się nie jako modę lub dla wartości sentymentalnej, ale jako ostrzeżenie medyczne. Osoba nosząca zakłada bransoletkę, aby w przypadku utraty przytomności personel medyczny mógł zrozumieć stan zdrowia osoby noszącej i zapewnić odpowiednią opiekę.

Na przykład osoby z epilepsją, cukrzycą i chorobami serca zwykle noszą takie bransoletki. Jeśli masz poważną alergię pokarmową, możesz również użyć medycznej bransoletki ostrzegawczej. To bransoletki ratujące życie, więc oczywiście NFHS ich nie zabroni.

Medal religijny to zazwyczaj moneta (choć nie tylko) noszona w celu upamiętnienia wydarzeń religijnych, takich jak po chrzcie.

W innych przypadkach medal jest uważany za medalik dewocyjny, który jest częsty w wierze katolickiej, ale może być również wydawany i noszony przez wyznania takie jak wyznania luterańskie, anglikańskie i prawosławne.

W przypadku medalików świętych noszonych wśród wyznawców wiary katolickiej, medale te mają chronić noszącego, a tym samym stanowić codzienny dodatek. Te i inne rodzaje medali religijnych byłyby dozwolone podczas treningów i meczów hokeja na trawie.

A co z biżuterią z tworzywa sztucznego i gumy? Czy jest to dozwolone podczas gry w hokeja na trawie?

Nie każdy lubi biżuterię metalową. Dla niektórych koszt tych elementów jest zbyt wysoki. Inni mogą mieć alergię na metal, która uniemożliwia im noszenie metalowej biżuterii.

Dlatego biżuteria wykonana z tańszych materiałów, takich jak guma czy plastik, jest tak modna, zwłaszcza wśród młodszych graczy, którzy jeszcze uczą się.

Od plastikowych kolczyków po gumowe bransoletki Livestrong, a nawet plastikowe bransoletki przyjaźni, gdzie ten rodzaj biżuterii podlega przepisom NFHS do hokeja na trawie?

NFHS nie określa w swoich przepisach, że biżuteria musi być wykonana wyłącznie z metalu, aby kwalifikować się jako biżuteria. Tak więc nie ma znaczenia, czy jest to plastik, guma, czy jakikolwiek inny materiał, biżuteria to biżuteria.

Gumowa bransoletka może pozostać na boisku, a plastikowe kolczyki nie są tak wielkim problemem, jeśli zostaną zgubione, ale trener hokeja na trawie przestrzegający zasad NFHS powinien zabronić tych akcesoriów.

Dlaczego biżuteria na polu jest ryzykowna

Pomimo medali medycznych i religijnych, biżuteria i hokej na trawie nie mieszają się. Oto kilka bardzo przekonujących powodów, które to potwierdzają.

Biżuteria może zranić innych graczy (i ciebie)

Hokej na trawie nie jest sportem kontaktowym, ale to nie znaczy, że nie ma możliwości kontaktu fizycznego.

Jeśli inny gracz nie nosi swojego sprzętu ochronnego, na przykład podczas treningu, i łączy się z twoją ręką ozdobioną pierścieniem lub uderza w twoją klatkę piersiową z twardym wisiorkiem, w zależności od siły i uderzenia, biżuteria może wyrządzić jakieś szkody.

Bardziej niż ryzyko zranienia innego gracza swoją ozdobną biżuterią, możesz zranić siebie. Załóżmy, że luźno chowasz wisiorek do koszulki do hokeja na trawie. Gdy pędzisz przez pole, twój wisiorek wylatuje w górę i uderza cię w podbródek. Jeśli łańcuszek jest dłuższy, wisiorek może nawet uderzyć cię w usta i prawdopodobnie wybić ząb lub dwa.

I tak nikt nie może zobaczyć Twojej biżuterii

Pomiędzy rękawiczkami, ochraniaczami i resztą wyposażenia ochronnego Twoja biżuteria nie będzie odsłonięta podczas gry. To neguje cały sens noszenia go, który zakładamy, że ma się popisywać.

Możesz stracić swoją cenną biżuterię pod całym sprzętem

A co, jeśli twój pierścień jest już trochę luźny, a następnie założysz grubą parę rękawiczek do hokeja na trawie? Może zsunąć się z palca, gdy zaczniesz się pocić i zgubić się w rękawiczkach podczas gry.

Naszyjnik może się rozpiąć pod koszulką i od razu wypaść. Trzeba by zauważyć, że zgubiłeś biżuterię, a potem spróbować ją subtelnie odzyskać. Sędzia prawdopodobnie wstrzymałby grę z powodu przeszkody na boisku. Gdy zidentyfikujesz, że tak, biżuteria jest twoja, możesz zostać ukarany w pierwszej kolejności za noszenie biżuterii na boisku.

Jeśli dopiero po meczu nie zauważysz, że twoja biżuteria zniknęła, trudno powiedzieć, jaki byłby jej los w tym momencie, ale twoja ulubiona biżuteria prawdopodobnie zniknęła na dobre.

Twoja biżuteria może zostać porysowana, zadrapana lub w inny sposób uszkodzona

Nawet jeśli nie zgubiłeś swojej biżuterii, czy uważasz, że dobra biżuteria ociera się o wyściółkę lub materiał dżersejowy przez kilka godzin? A co z całym ciepłem i potem między warstwami twojego munduru, czy to dobre dla metalu? Oczywiście odpowiedź brzmi nie.

Jeśli cenisz swoją biżuterię, najlepiej zostawić ją w domu. Noś go między meczami, ale nie na boisku.

Może czujesz się dziwnie bez biżuterii. W takim przypadku możesz stać się pomysłowy. Jak już pisaliśmy na blogu, zawodowi hokeiści często mają wytatuowane obrączki ślubne na palcach. W ten sposób zawsze noszą przy sobie swoje zaangażowanie, nawet jeśli nie mogą nosić biżuterii podczas zabawy.

Jeśli możesz nosić biżuterię podczas gry w hokeja na trawie, jak możesz to zrobić bezpiecznie?

Wracając do wyżej wymienionych wyjątków dotyczących noszenia biżuterii podczas gry w hokeja na trawie, ryzyko, o którym mówiliśmy, jest nadal obecne. Możesz zranić siebie lub innych graczy luźną biżuterią, nie wspominając o utracie ważnej biżuterii na boisku.

Dlatego NFHS nakazuje, aby biżuteria medyczna i religijna była zaklejana taśmą. Oficjalne sformułowanie brzmi: „Medal religijny może być przyklejony taśmą i noszony pod mundurem. Bransoleta medyczna musi być przyklejona taśmą i może być widoczna”.

Możesz użyć taśmy hokejowej, aby zabezpieczyć biżuterię pod mundurem lub postępować zgodnie z zaleceniami USA Hockey dotyczącymi klejenia gipsu, który polega na użyciu „poliuretanu o zamkniętych komórkach o grubości 1/2 cala lub innego materiału”.

Końcowe przemyślenia

Noszenie biżuterii jest sposobem wyrażania siebie, ale podczas gry w hokeja na trawie jest to niedozwolone. Latająca biżuteria może zranić siebie i innych graczy, a na boisku możesz stracić cenne pamiątki rodzinne.

Jeśli masz bransoletkę medyczną, na przykład na cukrzycę lub alergię, a także medal religijny, możesz je nosić podczas meczów hokeja na trawie. Muszą być jednak bezpiecznie przyklejone do ciała/munduru.