Czy możesz grać w hokeja z obsadą?

Doznanie kontuzji na boisku to ryzyko, które podejmujesz za każdym razem, gdy sznurujesz buty do hokeja na trawie. Byłeś odsunięty na bok przez jakiś czas, ale teraz jesteś na dobrej drodze. Nawet jeśli obsada nie spadła, czy nadal możesz wrócić do gry?

Nie jest dobrym pomysłem granie w hokeja z obsadą. Możesz zranić się ponownie, wymazując cały swój postęp w leczeniu. Dodatkowo, w większości regulaminów hokeja na trawie, użycie rzutu jest uważane za niebezpieczny sprzęt, a zatem jest wykluczone z gry.

W dzisiejszym artykule porozmawiamy dalej o tym, dlaczego gra w hokeja z obsadą to zły pomysł i jak długo należy czekać na wznowienie gry. Podamy również wskazówki, jak zapobiegać przyszłym urazom, więc czytaj dalej!

Dlaczego nie powinieneś grać w hokeja z obsadą

Po założeniu nadgarstka lub ramienia droga do uzdrowienia dopiero się zaczyna. Na początku możesz być cierpliwy. W końcu noszenie gipsu jest pewną nowością, gdy wszyscy twoi przyjaciele i koledzy z drużyny hokejowej chcą ją podpisać.

Jednak w miarę upływu tygodni ta nowość mija. Coraz częściej zaczynasz czuć swędzenie do gry w hokeja. Nie odczuwasz takiego bólu, więc zastanawiasz się, co może boleć, prawda?

Gra w hokeja w gipsie może wyrządzić o wiele więcej szkody niż pożytku. Oto kilka bardzo przekonujących powodów, aby powstrzymać się od grania, dopóki nie zostaniesz całkowicie wyleczony.

Ryzyko ponownego urazu jest zbyt wysokie

W następnych dwóch sekcjach porozmawiamy więcej o kontuzjach hokejowych i ich odpowiednich czasach rekonwalescencji, ale większość kontuzji wymaga wzięcia dużej ilości wolnego czasu.

Możesz spędzić miesiące lecząc kontuzję w gipsie, a następnie zdecydować się na grę w hokeja, zanim lekarz zdejmie gips. Jeśli zbłąkany krążek lub piłka trafi cię w gipsie, gips może się rozbić.

Odlewy są wytrzymałe dzięki konstrukcji z włókna szklanego lub gipsu, ale nie są przeznaczone do trudnych zadań. Zepsuta obsada będzie wymagała zaprzestania gry, co jest przeciwieństwem tego, czego chcesz.

Dodatkowo, możesz jeszcze bardziej uszkodzić gojące się złamanie lub łzę. I tak będziesz musiała udać się do lekarza, aby uzyskać nowy gips, a kiedy tam będziesz, będą cię sprawdzać.

Po tym, jak twój lekarz oceni twoją kontuzję, może ci powiedzieć, że będziesz musiał rozpocząć proces gojenia od początku, ponieważ pogorszyłeś się. Teraz Twój czas regeneracji może zostać podwojony lub potrojony w stosunku do tego, który był kiedyś.

Chociaż jest to bolesna wiadomość, zresetowanie powrotu do zdrowia jest najlepszym scenariuszem. W poważniejszych przypadkach możesz spowodować tak poważną kontuzję, że możesz nie być w stanie ponownie grać w hokeja.

Twój obsada może zostać zaklasyfikowana jako niebezpieczny sprzęt

Zasady gry w hokeja Hokej w USA określa zasady gry w hokeja w gipsie w Sekcji 3, Przepis 305 – Niebezpieczny sprzęt.

Zgodnie z Regułą 305, „… Noszenie odlewów lub szyn wykonanych z twardych lub niepodatnych materiałów jest zabronione, nawet jeśli jest wyściełane, chyba że jest to pisemnie zalecone przez licencjonowanego lekarza”.

Innymi słowy, musisz poprosić lekarza, aby zatwierdził twoją prośbę o ponowne zagranie w hokeja, gdy jesteś jeszcze w gipsie. To nie będzie łatwe. Twój lekarz będzie chciał, abyś w pełni wyzdrowiał, zanim dadzą ci zielone światło, aby wrócić na pole.

Bez tej aprobaty wejście na mecz hokejowy w gipsie spowodowałoby ukaranie lub wyrzucenie. Twoja drużyna przegrywa teraz o jednego gracza. Mogłeś pomyśleć, że pomagasz swojemu zespołowi, wracając wcześniej do akcji, ale robisz coś wręcz przeciwnego.

Załóżmy, że uzyskałeś pozwolenie od lekarza na noszenie gipsu podczas meczu hokejowego. Nawet wtedy Reguła 305 nadal wymaga przestrzegania określonych zasad.

Oto terminy: „Takie odlewy lub szyny muszą być pokryte na wszystkich zewnętrznych powierzchniach nie mniej niż ½ cala grubości, poliuretanem o zamkniętych komórkach o wysokiej gęstości lub alternatywnym materiałem o tej samej maksymalnej grubości i podobnych właściwościach fizycznych, aby chronić obrażenia ”.

Nie zagrasz najlepiej

Czy pamiętasz, kiedy po raz pierwszy zacząłeś grać w hokeja? Ledwo mogłeś przesunąć drążek między lewą a prawą ręką, nie mówiąc już o machnięciu lub podawaniu. Próba gry w hokeja z obsadą będzie sprawiać wrażenie ponownego grzebania w tych pierwszych dniach.

Noszenie odlewu ręki lub nadgarstka znacznie zmniejsza twoją elastyczność, a to jest coś, czego bardzo potrzebujesz podczas gry w hokeja. Całe twoje podejście do gry będzie musiało ulec zmianie.

Nie będziesz grał tak dobrze, jak inni gracze z twojej drużyny lub drużyny przeciwnej, którzy nie noszą gipsów. Po prostu przeszkodzisz swojej drużynie.

Jakie są najczęstsze urazy hokejowe?

Jak każdy sport, hokej może być bardzo szkodliwy. Oto niektóre z kontuzji, które możesz odnieść podczas grania w tę grę.

Zwichnięcie barku

Kiedy kość w ramieniu wyskakuje z miejsca, oznacza to zwichnięcie ramienia.

Jeśli jesteś nadgorliwym graczem, który zbyt mocno wkłada górną część ciała w wykonywanie uderzeń lub podań, możesz w ten sposób zwichnąć ramię. Fizyczne uderzenia innych graczy mogą również powodować zwichnięcia ramion, podobnie jak słaba forma hokeisty.

Napięcie mięśni

Napięte mięśnie są przepracowane i zmęczone. Chociaż napięcie mięśni nie jest poważnym urazem hokejowym, napięcie może być bardzo bolesne. Leczenie napięcia mięśni zwykle obejmuje odpoczynek, ciepło, lód i być może niektóre NLPZ, aby złagodzić ból.

MCL łza lub naprężenie

MCL jest skrótem od więzadła pobocznego przyśrodkowego, które jest więzadłem stawu kolanowego. Jeśli weźmiesz za dużo piłek hokejowych lub krążków do dolnej połowy, możesz nadwyrężyć MCL. Kontynuując grę w hokeja z uszkodzonym MCL, może się rozciągnąć zbyt cienko i ostatecznie rozerwać.

Łzy MCL mogą być częściowe lub całkowite, a to drugie jest znacznie poważniejsze.

Wstrząs mózgu

Chociaż hokeiści noszą ochraniacze na głowę, nadal mogą wystąpić wstrząsy mózgu. Objawy wstrząsu mózgu obejmują zapominanie, uczucie oszołomienia i oszołomienia, niewyraźną mowę, uczucie zamglenia, wrażliwość na hałas i światło, problemy z równowagą, wymioty i nudności oraz ucisk lub ból głowy.

Wstrząśnienia mózgu są niezwykle poważnymi obrażeniami, ponieważ wielokrotne wstrząsy mózgu mogą zmienić strukturę mózgu.

Złamany obojczyk

Jeśli krążek hokejowy lub piłka trafi cię dokładnie, możesz złamać obojczyk. Uderzenie zabłąkanym kijem również może tutaj doprowadzić do złamania. To nie tak, że lekarz może założyć ci gips na obojczyk, ale chusta może pomóc.

ACL łza lub naprężenie

Twoje więzadło krzyżowe przednie lub ACL to kolejny staw kolanowy, tym razem bliżej środka kolana. Podobnie jak MCL może zostać napięty i ostatecznie rozerwać się, to samo może dotyczyć ACL.

Jak długo należy zrobić sobie przerwę w hokeju po kontuzji?

Właśnie umówiłeś się na wizytę u swojego lekarza, który zdiagnozował u Ciebie jeden lub więcej z powyższych urazów. Jak długo będziesz musiał zrobić sobie przerwę od hokeja?

Decyzja należy do lekarza, ale tutaj możemy podać kilka ogólnych harmonogramów.

Zwichnięcia barków są zwykle leczone temblakami i wymagają od 12 do 16 tygodni gojenia. Prawdopodobnie będziesz musiał przegapić cały sezon hokejowy.

Jak wspomnieliśmy, napięcie mięśni nie jest poważne. Przynajmniej możesz wrócić do gry tydzień po kontuzji. Jeśli twoje mięśnie są poważniejsze, możesz przegapić miesiąc lub dwa gry.

Szczepy MCL i ACL wymagają takiego samego czasu do wyleczenia. Jeśli jednak te więzadła pękną, możesz potrzebować kilku miesięcy przerwy. W niektórych przypadkach urazy te wymagają operacji, zwłaszcza jeśli całkowicie zerwiesz więzadło. Wtedy będziesz patrzeć na czas rekonwalescencji od dziewięciu do 12 miesięcy.

Pomimo poważnych wstrząsów, jeśli poświęcisz czas na natychmiastowe leczenie, możesz wznowić grę w hokeja już za tydzień.

Złamane kości, takie jak obojczyki, mogą potrzebować 10 lub 12 tygodni na całkowite wyleczenie.

Wskazówki dotyczące zapobiegania urazom na lodzie

Możesz kontrolować tylko to, co robisz podczas gry w hokeja, a nie swoich kolegów z drużyny lub przeciwników. Dlatego gra nigdy nie będzie całkowicie wolna od ryzyka. To powiedziawszy, możesz zminimalizować ryzyko kontuzji, postępując zgodnie z tymi wskazówkami.

Rozciągnij się przed grą

Aktywność fizyczną najlepiej wykonywać z mięśniami kończyn, więzadłami i ścięgnami. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz na siłowni, trenujesz na boisku, czy grasz w swój największy mecz hokejowy, nabierz nawyku rozciągania się z wyprzedzeniem. Nie poczujesz się sztywny, a to może przynieść korzyści Twojej grze!

Nosić sprzęt ochronny

Lista prania ochronnego sprzętu hokejowego, którego potrzebuje Twój trener, jest dla Twojego dobra. Upewnij się, że Twój sprzęt jest wysokiej jakości, odpowiednio dobrany i prawidłowo noszony. Pod żadnym pozorem nie zdejmuj sprzętu do hokeja na boisku.

Skonfiguruj program ćwiczeń

Wspólnie z lekarzem powinieneś opracować program ćwiczeń, który działa na Twoją wagę i zdrowie. Możesz spędzić 30 minut na ćwiczeniach aerobowych, takich jak orbitrek, jazda na rowerze lub bieganie. Możesz także wykonywać rzuty i skręty piłki lekarskiej, a także przysiady na jednej nodze, aby wzmocnić dolną połowę. Powtarzałbyś tę procedurę kilka razy w tygodniu.

Nie ignoruj ​​dokuczliwego bólu

Ból nie zawsze wskazuje na kontuzję, ale raczej na słabość gdzieś w ciele. Poprzez hartowanie i udawanie, że tego nie czujesz, wszystko, co robisz, to sprawianie, że dotknięty obszar czuje się jeszcze gorzej.

Pamiętaj, że to, co zaczyna się jako szczep ACL lub MCL, może stać się zerwanym więzadłem podczas dalszej gry. To może być różnica między zrobieniem kilku tygodni przerwy a opuszczeniem reszty sezonu.

Kiedy odczuwasz ból, udaj się do lekarza lub fizjoterapeuty. Nawet jeśli twoje źródło bólu jest ostatecznie bardzo niewielkie, będziesz zadowolony, że tam pojechałeś!

Nie zmuszaj się do wypalenia

Nie ma znaczenia, jaki sport uprawiasz. Nie powinieneś trenować i ćwiczyć każdego dnia. Musisz wziąć wolne, aby odpocząć. Te okresy braku aktywności umożliwiają regenerację mięśni.

Odzyskaj od czego, pytasz? Ćwiczenia i granie w hokeja powoduje bardzo małe naderwania tkanki mięśniowej. Jest to normalne i może nawet pomóc w budowaniu mięśni. Jednak im bardziej się naciskasz, tym większe stają się naderwania mięśni i tak kończy się dokuczliwy ból lub kontuzja.

Żaden członek twojej drużyny hokejowej nie gra każdego dnia, więc ty też nie powinieneś!

Końcowe przemyślenia

Jeśli masz kontuzję hokejową, która wymaga gipsu, nie próbuj przepychać się i grać. Twój gips może się złamać, co może pogorszyć twoją kontuzję. Ponadto przepisy dotyczące hokeja zabraniają używania rzutów na boisku, chyba że za pisemną zgodą lekarza.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z kontuzją jest wzięcie wymaganego czasu wolnego, odpoczynek, poddanie się fizjoterapii, jeśli zaleci to lekarz, a następnie powolne ułatwienie powrotu do gry w hokeja. Upewnij się, że zaczynasz się rozciągać przed każdą grą!