Czy możesz grać w hokeja po zrobieniu tatuażu?

Tatuaż zawsze był twoim marzeniem, a ostatnio postanowiłeś urzeczywistnić to marzenie. Proces tatuowania nie był tak bolesny, jak myślałeś, ale obszar, w którym masz trwałą grafikę, jest trochę wrażliwy i obolały. Czy nadal możesz grać w hokeja?

Nie jest mądrze grać w hokeja po zrobieniu tatuażu, ponieważ obszar nie jest jeszcze zagojony. Jeśli pocisz się na tatuażu lub rozciągniesz go podczas energicznej zabawy, możesz zdeformować sztukę. Cały czas i pieniądze, które poświęciłeś na tatuaż, pójdą na marne!

W tym artykule porozmawiamy dalej o tym, dlaczego gra w hokeja zaraz po zrobieniu tatuażu nie jest najlepszym ruchem. Powiemy Ci również, jak długo będziesz musiał być wyłączony po wytatuowaniu, więc koniecznie sprawdź to!

Dlaczego nie powinieneś grać w hokeja po zrobieniu tatuażu

Świeżo wstajesz z fotela do tatuażu i nie możesz być bardziej zadowolony ze swojej nowej, trwałej sztuki ciała. Nie możesz czekać, aż zaczerwienienie i opuchlizna znikną, dzięki czemu możesz pochwalić się tatuażem wszystkim kolegom z drużyny hokejowej, a także znajomym spoza hokeja.

To jedno, jeśli chcesz zaprosić kumpli do hokeja na spotkanie w twoim domu i odsłonić tam swój tatuaż. To zupełnie inna sprawa, aby wejść na lód lub boisko po wytatuowaniu.

To ostatnie jest złym pomysłem z kilku powodów, z których niektóre są dość poważne. Porozmawiajmy o tym teraz.

Deformacje

Zgodnie z zasobem pracy Moda, w 2021 r. średni koszt tatuażu wynosił od 50 do 250 USD za mały i od 150 do 450 USD za tatuaż średniej wielkości. Wysokiej klasy tatuaże mogą kosztować nawet 800 USD.

Pamiętaj, że te ceny dotyczą jednego tatuażu. Jeśli zrobiłeś cały rękaw, musisz pomnożyć koszty przez każdą dodaną tatuaż. Bardzo łatwo, twój ogólny wynik może sięgnąć tysięcy dolarów.

Chcesz przez chwilę traktować dotknięty obszar jak złoto, aby nie spuścić wszystkich pieniędzy w błoto.

To pierwszy powód, dla którego odradzamy Ci grę w hokeja zaraz po wytatuowaniu. Hokej to intensywna aktywność na całe ciało. Ciągle podnosisz ręce, zginasz nogi i skręcasz brzuch.

Jeśli masz tatuaże w którymkolwiek z powyższych obszarów, ruch podczas gry może rozciągnąć skórę. Jeśli nie masz tatuaży, to nie jest taka wielka sprawa. Nie ma też znaczenia, czy twój tatuaż całkowicie się zagoił.

Chociaż tatuaż wciąż się goi, całe to wyginanie i ruchy podczas gry w hokeja mogą rozciągnąć tatuaż, prowadząc do deformacji.

Kiedy tatuaż ulegnie takiej deformacji, nie jest łatwo go naprawić. Twój tatuator musiałby poprawić oryginalną grafikę, więc Twoja początkowa wizja tatuażu zniknie.

Jedyną inną opcją poza dodaniem do grafiki w celu zakrycia deformacji jest poddanie się usunięciu laserem.

To też jest drogie, średnio kosztuje od 200 do 500 USD za tatuaż. Nawet jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, większość usług laserowego usuwania tatuaży nie dotknie nawet tatuażu, chyba że jest on na twoim ciele przez co najmniej sześć tygodni.

Infekcje

Kiedy grasz w hokeja, pocisz się. Nawet jeśli grasz w hokeja na lodzie, pocenie się jest nieuniknione. Zużywasz dużo energii poruszając się w górę iw dół boiska, podnosząc kij, broniąc i strzelając gole.

Pot zostaje uwięziony w twoim mundurze, przez co staje się nieprzyjemny. Jak myślisz, co się dzieje, gdy twój nowy tatuaż jest pokryty potem przez wiele godzin?

Bakterie i mikroorganizmy mogą się rozprzestrzeniać, co może prowadzić do infekcji bakteryjnej. Według badania opublikowanego w 2016 roku, rodzaj infekcji może być różny, od infekcji ogólnoustrojowych, które powodują wstrząs septyczny lub zapalenie wsierdzia, po infekcje skóry, które ostatecznie prowadzą do martwiczego zapalenia powięzi lub ropni. Deutsches Aerzteblatt International.

Oto przegląd tych warunków, jeśli nie jesteś wtajemniczony.

 • Wstrząs septyczny: Kiedy infekcja powoduje silny spadek ciśnienia krwi, następuje wstrząs septyczny. Mogą wystąpić objawy, takie jak dezorientacja, splątanie, zmniejszone oddawanie moczu, problemy z oddychaniem, dreszcze i blada skóra. Wstrząs septyczny zagraża życiu i należy go natychmiast leczyć.
 • Zapalenie wsierdzia: Infekcje mogą czasami rozwinąć się do punktu infekcji wewnętrznej wyściółki serca, a także zastawek. To jest zapalenie wsierdzia. Objawy mogą być bardzo łagodne, w tym zmęczenie, dreszcze i gorączka. Zapalenie wsierdzia, jeśli zostanie złapane odpowiednio wcześnie, można leczyć antybiotykami, ale również może być śmiertelne.
 • Martwicze zapalenie powięzi: Chociaż jest to rzadkie powikłanie infekcji, martwicze zapalenie powięzi jest powikłaniem. Nazywana chorobą mięsożerną, pęcherze rozwijają się, gdy tkanka pod skórą zostaje zniszczona. Martwa tkanka zwykle musi zostać usunięta chirurgicznie. To kolejna komplikacja infekcji, która może być śmiertelna.
 • ropnie: Ropień to obszar ropny w narządach lub tkankach spowodowany infekcją. Antybiotyki mogą leczyć wiele ropni, chociaż czasami w celu ich usunięcia konieczna jest operacja.

Mogą to być najpoważniejsze powikłania infekcji skóry, ale powinny przekonać Cię do odłożenia kija hokejowego na jakiś czas. Powinieneś także powstrzymać się od wszelkich czynności, które powodują pocenie się, w tym ćwiczeń.

Ból i dyskomfort

Jak powiedzieliśmy we wstępie, po zrobieniu tatuażu obszar może być przez chwilę dość wrażliwy, a nawet bolesny. Grając w hokeja przez ból, tylko go pogorszysz. Twój dyskomfort może być rozpraszający, więc i tak nie byłbyś zbyt przydatnym dodatkiem do zespołu.

Jak długo należy czekać na wygojenie się tatuażu przed wznowieniem harmonogramu hokeja?

Dobra, dobra, jesteś przekonany, że może to nie jest najlepszy pomysł na grę w hokeja po zrobieniu sobie tatuażu. Jak długo należy się spodziewać, że będziesz bezczynny?

Chociaż różni się to w zależności od miejsca, w którym masz tatuaż, najmniej czasu, który chcesz zdjąć, to tydzień. To powiedziawszy, tatuaż nie jest uważany za w pełni wygojony przed upływem dwóch lub trzech tygodni, więc możesz chcieć być bardziej bezpieczny i poświęcić również tyle czasu wolnego.

Jeśli ominięcie trzech tygodni treningów i meczów hokejowych jest dla ciebie nie do pojęcia, zawsze możesz poczekać z tatuażem do hokeja poza sezonem. W ten sposób możesz poświęcić tyle czasu na regenerację tatuażu, ile potrzebujesz, bez martwienia się o zaplanowane gry.

Gdy robisz sobie przerwę, oto kilka wskazówek, które zachęcają do prawidłowego gojenia tatuażu.

 • Kiedy po raz pierwszy wykonasz tatuaż, artysta nałoży na niego sterylną podkładkę pochłaniającą, a następnie owinie obszar bandażem. Chociaż kuszące jest, aby usunąć bandaż wcześnie, posłuchaj instrukcji artysty dotyczących tego, jak długo nosić bandażowanie. Bandaż wchłonie maść, miejscowo znieczulający, atrament i krew, więc zdecydowanie nie chcesz go odwijać zbyt wcześnie!
 • Nigdy nie czyść obszaru w gorącej wodzie, gdy tatuaż się goi; użyj ciepłej wody.
 • Chociaż możesz się kąpać po wytatuowaniu, unikaj umieszczania tatuowanego obszaru pod źródłem bieżącej wody, takim jak prysznic lub kran zlewu. Użyj łagodnego mydła antybakteryjnego na tym obszarze.
 • Po zdjęciu bandaża, daj tatuażowi czas na oddychanie. Wystawienie go na powietrze przyspieszy gojenie.
 • Nie noś obcisłych ubrań w okolicy z tatuażem przez kilka dni.
 • Jeśli odczuwasz ból, znieczulenie miejscowe zapewni Ci komfort.
 • Balsam przeciwzapalny może zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk wokół wytatuowanego obszaru.

Czy hokeiści mogą mieć tatuaże?

Hokej wiele dla ciebie znaczy. Nawet jeśli nie grasz na profesjonalnym poziomie, nadal jesteś całkowicie oddany swojemu sportowi. Nie chcesz robić niczego, co mogłoby cię od tego odciągnąć. Zanim zostaniesz ubarwiony, musisz wiedzieć, czy hokeiści mogą mieć tatuaże?

Z pewnością nie ma zakazu w NHL, który moglibyśmy znaleźć. Hokeiści i tak są zwykle zakryci od stóp do głów, więc nawet gdybyś miał tatuaż, chyba że był na twojej twarzy lub szyi, nikt by go nie zobaczył.

Ponieważ NHL zabrania noszenia pierścionków, w tym obrączek ślubnych, wiele gwiazd hokeja robi zamiast tego tatuaż obrączki ślubnej. Porozmawiaj o stałym zaangażowaniu!

Jeśli chodzi o mniejsze, nieprofesjonalne ligi hokejowe, to, czy tatuaże są dozwolone, będzie zależeć. Oczywiście w przypadku sportów młodzieżowych żaden zawodnik nie powinien mieć tatuaży. Lidze dorosłych nie powinno się jednak zabraniać tatuowania, ponieważ znowu nikt nie zobaczy twojej stałej sztuki. Tatuaże na twarzy mogą być jednak zakazane.

Jeśli interesują Cię zasady dotyczące tatuaży w Twojej lidze, radzimy zapytać o to swojego trenera. Na pewno będą wiedzieć, czy można się wytatuować!

Jak zakryć nowy tatuaż dla sportu?

Lepiej być bezpiecznym niż żałować, więc odczekałeś wymagane trzy tygodnie, a potem wskoczyłeś z powrotem na boisko hokejowe. Nadal wolisz nie zostawiać odkrytego tatuażu, przynajmniej przez kilka tygodni. Jak to ukryć?

Sportowcy zwykle biorą higieniczny bandaż, a następnie owijają nim tatuaż. Potem założą ochraniacze i mundury.

Pamiętaj, że nosisz bandaż, a nie tarczę. Bezpośrednie trafienie w wytatuowany obszar może spowodować uszkodzenie. To kolejny bardzo przekonujący powód, aby zachować swoje wysiłki w tatuowaniu na czas poza sezonem hokejowym!

Końcowe przemyślenia

Nie powinieneś grać w hokeja po zrobieniu tatuażu, ponieważ manewrowanie ciałem może rozciągnąć trwałą sztukę, a uwięzienie potu wokół tatuażu może prowadzić do poważnej infekcji. Zaplanuj sesję tatuażu poza sezonem hokejowym lub przygotuj się na co najmniej trzy tygodnie przerwy!