Czy możesz grać w hokeja na trawie w deszczu?

Wiele sportów nie można uprawiać w deszczu, a sporty, w których używa się wielu metalowych urządzeń, kończą się dość szybko, gdy zbliża się burzowa pogoda. Ale hokej na trawie ma bardziej skomplikowany związek z wodą niż większość sportów.

W hokeja na trawie można grać w deszczu, dopóki murawa nie stanie się mokra. Dodatkowo, jeśli warunki pogodowe są zimne i deszczowe, sędziowie trenerzy i sędziowie często zwołują mecz, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo zawodników.

Hokej na trawie jest bardziej tolerancyjny na deszczowe warunki niż wiele innych sportów, ale nie zawsze oznacza to, że gra będzie toczyć się w deszczu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, kiedy mecze hokeja na trawie są dozwolone w deszczowych warunkach i jakie limity muszą zostać osiągnięte, aby zostały anulowane.

Czy zasady gry pozwalają na grę w hokeja na trawie w deszczu?

To, czy zgodnie z zasadami gry hokeiści na trawie mogą grać w deszczowych warunkach, zależy całkowicie od zasad każdej niezależnej ligi. Niektóre ligi hokeja na trawie mają bardziej rygorystyczne zasady dotyczące gry w deszczu niż inne, głównie ze względu na bezpieczeństwo.

Według National Field Hockey League mecze w hokeja na trawie mogą być odwołane z powodu „deszczu niemożliwego do rozegrania”. który jest określany przez sędziów co najmniej trzy godziny przed rozpoczęciem oficjalnego meczu. (Źródło: Krajowa liga hokeja na trawie)

W nieoficjalnych meczach lub pokazach hokeja na trawie przepisy są nieco łagodniejsze, jeśli chodzi o to, czy zawodnicy wyjdą na boisko w deszczu.

Wiele czynników wpływa na anulowanie gry w nieoficjalnych ligach, takie jak:

 • Jak długo ma się utrzymywać deszcz
 • Jak bardzo nasycone wodą stało się pole
 • Temperatura boiska i prawdopodobieństwo śniegu lub deszczu ze śniegiem

Deszcz nie jest uważany za zjawisko przerywające grę w hokeju na trawie, ale w niektórych przypadkach wpływa na zdolność graczy do bezpiecznej gry. Z tego powodu warunki terenowe są zazwyczaj oceniane przed każdym meczem z kilkugodzinnym wyprzedzeniem, aby określić, czy stanowią zagrożenie, czy nie, jeśli warunki są mokre.

Dlaczego gra w hokeja na trawie na deszczowym boisku może być niebezpieczna?

Głównym powodem, dla którego gry w hokeja na trawie padają, jest to, że sędziowie uznają, że deszcz spowodował niebezpieczne warunki na boisku hokejowym.

Jeśli w prognozie jest tylko lekki deszcz lub deszcz nie zaczyna się w połowie meczu, gra w hokeja na trawie jest zwykle kontynuowana, chyba że pogoda stanie się niesprzyjająca lub przewiduje się silne burze. Tylko nadmierny deszcz, deszcz towarzyszący piorunom lub deszcz, który podczas mrozów zazwyczaj anuluje mecz.

Istnieje kilka powodów, dla których mecz hokeja na trawie może spaść z powodu deszczu ze względu na bezpieczeństwo:

 • Mokre boisko może spowodować poślizgnięcie się i upadek biegaczy, znacznie zwiększając ryzyko kontuzji, jeśli zawodnik upadnie i niezgrabnie wyląduje na kończynie lub szyi i plecach. Może to prowadzić do złamań kości lub urazów szkieletu.
 • Mokre plamy na boisku mogą powodować nieregularne odbijanie się twardej piłki do hokeja na trawieco nie tylko wpływa na zdolność piłkarzy do gry, ale może również zwiększać ryzyko przypadkowego złapania piłki do hokeja na trawie w twarz.
 • Mokre boiska mogą zwiększyć prawdopodobieństwo urazów w wyniku uderzenia. Ślizganie się w błocie w hokeju na trawie może być świetną zabawą, ale tego rodzaju wślizgi mogą również zwiększać ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Może to prowadzić do siniaków, wstrząsów mózgu, skręcenia kostek lub gorzej.
 • Mokre boiska mogą powodować zmęczenie graczy. Zamoczone boisko do hokeja spowalnia grę, a dodatkowe tarcie podczas biegania po mokrej nawierzchni oznacza, że ​​zawodnicy szybciej się męczą. Zawodnicy, którzy są zmęczeni, popełniają więcej błędów i są bardziej narażeni na kontuzje dla siebie i innych.
 • Deszczowe boiska ograniczają widoczność. W ulewnym deszczu nie tylko boisko szybko nasiąka wodą, ale także graczom może być trudniej zobaczyć małą piłkę do hokeja na trawie, co sprawia, że ​​cały mecz jest trudniejszy dla wszystkich zaangażowanych.
 • Deszcz przynosi błyskawice. Podczas gdy deszcz na boisku nie jest problemem podczas hokeja na trawie, problem pojawia się, gdy pojawiają się burze. Groźba porażenia prądem przez piorun nie jest warta rozgrywania meczu hokeja na trawie, a jeśli w deszczową pogodę pojawią się grzmoty i błyskawice, wielu urzędników odwoła mecz.

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których mecze hokeja na trawie mogą zostać odwołane z powodu deszczu, nawet jeśli większość graczy nie ma nic przeciwko, jeśli boisko jest trochę mokre. (Źródło: Sieci Ziemi)

Niebezpieczeństwo mrozu na sztucznej murawie w hokeju na trawie

Wraz z niebezpieczeństwem nieregularnego ruchu piłki i zwiększoną szansą na poślizgnięcie się, nasiąknięte deszczem pola są szczególnie niebezpieczne w chłodniejsze dni, co jest powszechne na obszarach, w których amerykański hokej na trawie jest najbardziej popularny (w północnej części kraju).

Problem z deszczem przy ujemnych lub ujemnych temperaturach polega na tym, że może powodować na boisku plamy cienkiego lodu, które są trudne do zauważenia, powodując poślizgnięcia się i upadki graczy. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby hokeiści na trawie wpadli w hipotermię podczas gry, ponieważ są bardzo wytężeni, mróz szkodzi samej murawie.

Hokeiści na trawie mogą grać na zamarzniętym boisku z niewielkim wpływem na ich ogólną wydajność, zwłaszcza jeśli mają odpowiednie buty do sztucznej murawy. Jednak drużyna grająca na zamarzniętym boisku może znacznie uszkodzić murawę, skracając jej żywotność i zmuszając do jej wymiany wcześniej niż to konieczne.

Istnieją również problemy z wydajnością, które wpływają na bezpieczeństwo podczas hokeja na trawie na zamarzniętym boisku. Zamarznięte boisko nie daje takiej samej ugięcia jak rozmrożone, co oznacza, że ​​gracze, którzy upadną, są bardziej narażeni na kontuzje. Poza tym na boisku, które zostało zmarznięte przez deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz, prawie nie odbija się od piłki. (Źródło: Forum hokejowe)

Dlaczego sztuczne boiska do hokeja na trawie są nasączone wodą?

Może wydawać się sprzeczne z intuicją, że mecze hokeja na trawie na naturalnej murawie często kończą się deszczem, podczas gdy sztuczne boiska w hokeju na trawie są mokre przed meczami. Sztuczna murawa jest używana w oficjalnych meczach hokeja na trawie w głównych ligach tego sportu od lat 70. XX wieku, a gra na tych boiskach jest często wykonywana po zamoczeniu boiska. Więc jaki jest powód? (Źródło: Metro)

Pewna ilość wilgoci na boisku usuwa tarcie między piłką a murawą, a także butami zawodników i murawą, co sprawia, że ​​poślizgi i poślizgi są mniej prawdopodobne, a nie bardziej prawdopodobne. Na boiskach z naturalną murawą ta wilgoć jest odtwarzana przez trawę, która zawsze zawiera pewną ilość wilgoci (w przeciwieństwie do sztucznej murawy).

Zamiast moczyć boisko, niektóre szkoły sponsorujące hokej na trawie mają boiska pokryte piaskiem, a nie sztuczną murawą. Znaczące zalety boiska z piasku w porównaniu z boiskiem ze sztucznej murawy to:

 • Boisko piaskowe może być wykorzystywane zarówno do gry w piłkę nożną, jak i do hokeja na trawie.
 • Jest bardziej przyjazny dla środowiska niż sztuczna murawa.
 • Marnuje mniej wody.

W hokeju na trawie deszcze są dla bezpieczeństwa

Większość hokeistów na trawie nie ma nic przeciwko zmoczeniu i zabłoceniu w trakcie meczu, ale w pewnym momencie urzędnicy odpowiedzialni za grę mogą ogłosić deszcz w oparciu o warunki pogodowe lub prognozy. Chociaż może to okazać się rozczarowaniem dla graczy, którzy spodziewali się dużego meczu, anulowanie jest zawsze dokonywane z myślą o bezpieczeństwie graczy.