Czy mogę złapać rybę z hot dogami jako przynętą?

Spakowałeś wszystko, czego potrzebujesz na dzień wędkowania, a przynajmniej tak myślałeś. W połowie poranka odkrywasz, ku swojemu przerażeniu, że nie masz już przynęty na ryby. Masz pod ręką kilka hot-dogów. Czy hot dogi mogą działać jako prowizoryczna przynęta, czy lepiej nazwać to dniem?

Tak, można łowić ryby na hot dogi jako przynętę, zwłaszcza gatunki ryb, takie jak sum, karp, szczupak, a czasem bluegill. Odrobina hot doga może zajść daleko, więc odetnij małe kawałki, zamiast karmić rybę całym psem!

Nie możesz uwierzyć, że możesz używać hot-dogów jako przynęty na ryby, ale możesz. W tym artykule wyjaśnimy zawiłości tego działania. Zagłębimy się nawet w inne dziwne wybory przynęt, które mogą zadziałać w mgnieniu oka, więc czytaj dalej.

Czy można używać hot dogów jako przynęty do połowu ryb?

Wielu rybaków zabiera ze sobą paczkę lub dwa hot dogi na lunch podczas długiego dnia wędkowania. Poza wypełnianiem brzucha, abyś mógł zachować koncentrację, hot dogi mogą również służyć jako przynęta, jeśli zauważysz, że twoje robaki się wywijają lub jeśli nie doszacowałeś przynęty, której potrzebujesz na dany dzień.

Tak, może to brzmieć zupełnie nieprawdopodobnie, ale hot dogi sprawdzają się jako przynęta na ryby w różnych sytuacjach. W zbiornikach słodkowodnych, jeśli w wodzie kiwa się kawałek hot-doga, lepiej uwierz, że różne gatunki ryb przypłyną w twoją stronę (więcej o tym, jakie to gatunki ryb, porozmawiamy w następnej sekcji).

Nawet w słonowodnych portach i przesmykach można było zwabić ryby hot dogami. Kiedy wybierasz się na połowy na morzu, wskaźnik sukcesu jest znikomy i wątpimy, abyś miał szczęście łowić hot dogi w oceanie, ale te inne słonowodne zbiorniki z pewnością mają zastosowanie. Heck, możesz nawet łowić ryby pod lodem z hot dogami jako przynętą. Są super wszechstronne!

Jeśli zastanawiasz się, kiedy i gdzie hot dogi stały się opcją przynęty, trudno powiedzieć. Ich użycie jako prowizorycznej przynęty zrodziło się z konieczności, gdy sprytni rybacy, którzy nie mieli innych opcji, postanowili spróbować czegoś nowego. Korzystanie z hot dogów z pewnością było bardziej preferowane niż wcześniejszy powrót do domu.

Hot dogi to świetny wybór przynęty dla dzieci, które mogą być obrzydzone przez żywe robaki, owady i maleńkie rybki. Hot dog to po prostu jedzenie, więc radzenie sobie z nim jest o wiele mniej straszne. Podsumowując, nie powinieneś zbyt często używać hot dogów jako przynęty. Jedną rzeczą jest brak innych opcji przynęty, ale ponieważ hot dogi są pełne soli i produktów ubocznych, nie są zdrowe dla ryb, tak jak nie są tak dobre dla ciebie!

Jakie ryby przyciągają hot dogi?

Jeśli masz nadzieję złowić wyrafinowaną różnorodność ryb, lepiej mieć inną przynętę poza hot dogami. Kiełbasą można zwabić tylko tyle gatunków ryb, ale i tak to lepsze niż nic. Oto, czego powinieneś się spodziewać po drugiej stronie haczyka.

Kocia ryba

Łowienie hot-dogów i sumy to synonimy. Powodem tego jest to, że sumy nie są tak wymagające w swojej diecie. Jako naturalne żerowanie na dnie jedzą skorupiaki, larwy owadów, mięczaki, małe ryby i rośliny wodne. Dla nich hot dog jest jak rzadki przysmak, więc oczywiście wyjdą z wody z tymi długimi wąsami.

Niektórzy wędkarze lubią nakładać proszek czosnkowy na haczyk wędkarski, ponieważ sumy bardzo go lubią. Proszek może również zapobiegać zsuwaniu się kawałka hot doga z haczyka, więc ma dwojaki cel.

Karp

Jeśli masz ochotę na rybę jeszcze większą niż sum, spróbuj zwinąć karpia z hot dogami. Karp nie żeruje na dnie jak sum, ale jego dieta jest podobna. Ten gatunek ryb pożera materię roślinną, glony, mięczaki, skorupiaki, robaki wodne, owady i hot dogi.

Szczupak północny

Często spotykany w świeżych i słonawych wodach półkuli północnej, szczupak północny to szczupła, ale ciężka ryba, która w wieku dorosłym może osiągnąć 34 funty. Prawdopodobnie są najmniej ostrożni w diecie gatunków ryb, o których do tej pory mówiliśmy. Według tego US Fish & Wildlife Service Ochrona ryb i wód strona, szczupak pospolity zjadł kiedyś pisklę orła bielika.

To, co zwykle je ta ryba, obejmuje ptactwo wodne, czerwone wiewiórki, ryjówki, norniki, płazy, ryby i bezkręgowce. Jeśli myślisz, że szczupak północny zagryzłby nos na kilka kawałków hot doga, byłbyś w błędzie. Między syropem kukurydzianym, węglowodanami, wieprzowiną i wołowiną w hot-dogach, szczupak z północy byłby bardzo szczęśliwy, gdyby ucztował na jednym.

Niebieskoskrzeli

Chociaż rybacy twierdzą, że mieli tylko umiarkowane szczęście, używając hot dogów jako przynęty do łapania błękitnoskrzeli, nie rozumiemy, dlaczego miałoby to nie zadziałać. Podobnie jak szczupak północny, bluegill jest uważany za żywiącego się oportunistycznie. Jasne, może nie są tak ambitne w swojej diecie, ale błękitnoskrzele chętnie zjadają robaki, skorupiaki i owady. Jeśli błękitnoskrzeli nie gryzie samych hot dogów, rybacy z powodzeniem stosują bułki do hot dogów do łapania błękitoskrzeli, zwłaszcza jeśli bułki są trochę nieświeże.

Wskazówki dotyczące łowienia ryb z hot dogami

Musisz sam przekonać się, czy uda Ci się z powodzeniem łowić na hot dogi jako przynętę. Zanim zaczniesz, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby nie marnować jedzenia.

Użyj tanich psów

Nie ma potrzeby kupowania hot-dogów premium, jeśli jedynym przeznaczeniem karmy jest przynęta na ryby. Ryby mogą mieć zróżnicowaną dietę, ale ich podniebienia nie są wystarczająco zaawansowane, aby odróżnić wysokiej jakości hot dogi od tanich. Lepiej oszczędzaj lepsze psy dla siebie i używaj hot-dogów ze sklepu za dolara dla ryb.

Mniej znaczy więcej

Podczas łowienia z hot dogami nigdy nie ma potrzeby używania całego psa na jedną rybę. Dotyczy to nawet większych gatunków ryb, takich jak szczupak czy karp. Zmierz do pierwszego knykcia na kciuku. Kawałek hot doga tej wielkości to ilość, którą powinieneś użyć na przynętę w dowolnym momencie. Pocięcie lub rozerwanie hot doga na tak małe kawałki sprawi, że każdy pies będzie trwał dłużej, dzięki czemu otrzymasz więcej pieniędzy!

Tylko zwykłe psy

Jesteśmy pewni, że to oczywiste, ale proszę nie nakładaj żadnych dodatków na hot doga, którego używasz jako przynęty. Jedynym wyjątkiem jest pocieranie haczykiem czosnku w celu połowu sumów. Od przypraw po smakołyki i marynaty, dodatki po prostu osłabiają jakość wody, w której muszą żyć inne ryby i gatunki wodne.

Jeśli chodzi o to, czy twoje hot dogi muszą być zwykłą wołowiną, to zależy od ciebie. Psy indycze, psy wypełnione serem, a nawet psy wegańskie będą miały zauważalne zmiany w teksturze i jędrności, z których ta ostatnia jest ważna podczas nęcenia hot dogów. Rybie nie powinno za bardzo przeszkadzać rodzaj hot-doga, którego używasz, chociaż trudno powiedzieć, czy mięsożerne ryby będą kąsać na wegańskie hot dogi.

Zamień Bobbera na hot dogi

Bluegill, karp, sum i szczupak północny można łowić za pomocą bobbera, ale nie będziesz tego potrzebować podczas korzystania z hot doga. Zdejmij bobbera i zamiast tego przygotuj hot doga. Jeśli chcesz, aby hot dog był twardszy, rybacy stosują dwie metody.

Pierwszy to podwójny tył, w którym umieszczasz hot doga na drugiej części swojej kotwiczki. Jeśli zadzior nie znajduje się w hot dogu, przestaw go, aż pies będzie bezpieczny. Twoja druga metoda wymaga większego przewidywania. Dwie noce przed podróżą przygotuj porcję Kool-Aid, którego smak nie ma znaczenia. Następnie pozwól hot-dogom namoczyć się.

Rezultatem będą twarde hot dogi. Kool-Aid może sprawić, że hot dogi będą bardziej atrakcyjne dla ryb; nigdy nie wiesz! Jeśli naprawdę nie masz czasu, możesz moczyć hot dogi przez jedną noc, a nie dwie, ale będą twardsze, im dłużej będą moczone.

Nie łowić w silnych prądach

Nawet jeśli namoczysz hot dogi, aby je utwardzić, nie są tak wytrzymałe, jak inne rodzaje przynęt. Nie chcesz, aby twoje hot dogi zostały wessane przez silny prąd. Wspomnieliśmy wcześniej, że łowienie ryb w oceanie nie jest zalecane, gdy jedyne, co masz na przynętę, to hot dogi, ale żadne inne prądy ruchome też nie są najlepszym wyborem.

Zachowaj delikatność odlewów

Uważaj również na swoją technikę! Nawet w spokojnych wodach, jeśli zarzucisz zbyt mocno, hot dog wypadnie z haczyka i będzie darmowym pożywieniem dla każdej szczęśliwej ryby, przed którą hot dog będzie pływał. Chociaż nie jest to wielka strata, bo to tylko kawałek hot-doga, jeśli ryby są pełne, nie będą skubać.

Inne niekonwencjonalne przynęty do połowu ryb

Jeśli uważasz, że to dziwne, że rybacy używają hot-dogów jako przynęty, nie zarysowaliśmy jeszcze powierzchni dziwnych przynęt. Poniższe opcje sprawiają, że hot dogi w porównaniu wyglądają bardzo oswojone!

Kostka mydła

To zdecydowanie najdziwniejsza przynęta, ponieważ jest niejadalna, ale mydło w kostce działa. Jeśli robisz zakupy dla konkretnej marki, rybacy polecają mydło Ivory. Sumy kanałowe są głodne wszystkiego i wszystkiego, nawet jeśli nie powinny tego jeść, więc chętnie pożerają mydło.

Aby przygotować mydło w kostce na przynętę, podgrzej nóż i pokrój kostkę mydła Ivory na kwadraty o grubości około cala. Upewnij się, że kawałki nie kruszą się, ponieważ wtedy nie nadają się do użycia jako przynęta.

Zepsute Krewetki

Możesz zrozumieć używanie świeżych krewetek jako przynęty, ale zepsute krewetki? Chociaż zapach jest dla ciebie absolutnie odrażający, rybom w pobliskim jeziorze lub strumieniu zdarza się, że zapach jest dość pociągający. Lepiej łowić solo, jeśli zamierzasz użyć zgniłej przynęty, ponieważ twoi kumple z wędkarstwa nie docenią tego zbytnio.

Tootsie Rolls

Wspomnieliśmy wcześniej, że hot dogi zawierają cukier, co może być ważnym powodem, dla którego tak wiele gatunków ryb wybiera kiełbaski. Zawsze możesz pominąć wołowinę i po prostu karmić rybnymi cukierkami. Chociaż prawie każdy rodzaj cukierka wystarczy, potrzebujesz rodzaju, który może pozostać na haczyku jako przynęta, więc użyj Tootsie Rolls.

Rybie Oczy

Nie, nie mamy na myśli rybich oczu, jak w obiektywie aparatu typu rybie oko, ale dosłownie rybie oczy. Następnym razem, gdy złapiesz rybę, zdejmij jej oczy i przechowuj je w pojemniku. Dodaj trochę soli, aby zachować kondycję oczu. Pstrąg, okoń i okoń uwielbiają rybie oczy jako przynętę, więc jeśli uda ci się ominąć poważny czynnik, warto użyć oczu!

Mrożone Mini-Wheat

Jeśli masz zaplanowany tylko krótki dzień wędkowania, odrobina płatków śniadaniowych może zadziałać jako przynęta. Ta sama przesłanka obowiązuje przy wykorzystaniu cukierków: płatki zbożowe są słodkie, więc ryby je lubią. Wszystkie płatki zbożowe rozmokną w wodzie prędzej niż później, ale niektóre zboża są nieco bardziej chłonne niż inne, takie jak Frosted Mini-Wheats.

Karma dla kotów

Miauczeć! Jeśli twój kot cię za to nie znienawidzi, zawsze możesz pożyczyć puszkę jego jedzenia, aby złapać trochę ryb. Karp, sum i bluegill przypominają smak karmy dla kotów. Aby żywność była w stanie nadającym się do użytku jako przynęta, weź trochę i połącz ją z otrębami, aż uzyskasz wilgotny kawałek przynęty. Karma dla psów może również działać w tych celach.

Pianki

Słyszeliśmy o pieczeniu pianek, ale czy używacie ich jako przynęty? Tak, jest to opcja, jeśli chcesz to zrobić. Pstrągi i samogłowy szczególnie uwielbiają pianki. Twój haczyk będzie po prostu okropnie lepki, zanim skończysz łowić na cały dzień.

Końcowe przemyślenia

Przynęta to nie tylko robaki i małe ryby. Hot dogi zwabią niektóre duże gatunki ryb, w tym karpie i szczupaki. Możesz również użyć niekonwencjonalnych przynęt, takich jak pianki, karma dla kotów, Tootsie Rolls i mydło w kostce, jeśli ryby po prostu nie gryzą!