Czy mogę używać sera jako przynęty na ryby?

Twój kumpel wędkarski miał przynieść przynętę, ale myśleli, że ją przyniesiesz. Teraz nikt tego nie ma. Nie zawracałeś sobie głowy pakowaniem bobberów ani jigów, ponieważ myślałeś, że nie będziesz musiał. Czy musisz odwołać dzień wędkowania, czy możesz użyć czegoś z lodówki jako przynęty, na przykład sera?

Tak, ser to sprytna przynęta w okamgnieniu i coś, na czym wędkarze polegają od dawna. Mocniej pachnące sery wywołają większą reakcję niż łagodniejsze sery, ponieważ ryby mogą je wyczuć. Szczególnie chętnie jedzą sumy, pstrągi, błękitnoskrzele, brzany, liny, karpie i klenie!

Huh, nigdy nie przypuszczałeś, że ser to użyteczna przynęta na ryby, ale teraz, kiedy już wiesz, chcesz go spróbować. W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule porozmawiamy o tym, jakie rodzaje sera umieścić na żyłce i jak to zrobić. Czytaj dalej!

Czy możesz użyć sera jako przynęty do połowu ryb?

Scenariusze opisane we wstępie są dość powszechnym losem rybaków i kobiet. Jeśli od razu nie zapomniałeś o przynęcie, mogłeś przeliczyć, ile potrzebujesz, i skończysz w połowie dnia łowienia ryb. Jednak kiedy ryby biorą, ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest skierowanie łodzi do brzegu.

Używanie pokarmu jako przynęty jest bardzo popularne wśród wędkarzy. Ze wszystkich produktów spożywczych, które można wsunąć na haczyk, ser jest jednym z najpopularniejszych wyborów i jest kilka powodów.

Po pierwsze, ser zazwyczaj nie jest zbyt drogi. Jest również łatwo dostępny, więc możesz łowić z nim przez cały rok, nawet w okresach roku, kiedy możesz nie być w stanie znaleźć żywej przynęty.

Jeśli możesz, zawsze lepiej jest używać robaków, rybek i innych żywych przynęt przeznaczonych dla ryb niż sera. Chociaż ser nie jest tak nasycony solą jak hot dogi i szynka (o których pisaliśmy niedawno), produkty mleczne nie są normalną częścią diety ryb. Jednak okazjonalne użycie powinno być w porządku.

Jakie rodzaje sera nadają się jako przynęta na ryby?

A co, jeśli masz raczej wyrafinowany gust, jeśli chodzi o ser, a rodzaj kanapki jest dość ostry lub pikantny? W porządku! Dobrze też, jeśli lubisz śmierdzący ser lub łagodniejszy ser.

Krótko mówiąc, ryby będą pasować do każdego rodzaju sera, którego używasz jako przynęty. Jednak im silniejszy zapach sera, tym więcej ryb można przyciągnąć. Oto kilka rodzajów sera, które warto rozważyć.

Ser Cheddar

Klasyczny twardy ser, uwielbiasz ostrość sera cheddar, ale nie jesteś jedyny. Ryby będą kąsać ten ser dzięki jego mocnemu smakowi. Chociaż zapach cheddara nie jest najsilniejszy, ryby wyczuwają go na tyle dobrze, że łatwiej będzie je złowić, jeśli nałożysz trochę cheddara na żyłkę.

Niebieski Ser Stilton

Ser pleśniowy to wprawdzie nabyty smak, ale jeśli lubisz odmianę stilton, z pewnością jest wystarczająco mocny, aby dać się ugryźć wędkarzom. Jednak ten ser jest droższy niż cheddar, zwłaszcza jeśli kupisz go z importu.

Duński ser pleśniowy

Jeśli szukasz tańszego sera pleśniowego, zawsze możesz spróbować duńskiej odmiany. Wygląda podobnie do sera pleśniowego stilton, ale ma ostry i pikantny smak. Ryby z pewnością się spodobają!

Które ryby przyciągają sery?

Jeśli użyjesz sera jako przynęty na ryby, jakiej ryby możesz się spodziewać przez resztę dnia? Ogromna lista ryb lubi ser; oto pełna lista.

Bullheads

Głowa byka jest rodzajem suma, a więc, jak każdy sum, zje prawie wszystko, co mu dasz. Tak, w tym ser. Bullheads znajdziesz w jeziorach, rzekach i stawach o niskiej zawartości tlenu i słonawych wodach. Ich dieta zwykle składa się z raków, owoców, zbóż, mniejszych ryb, owadów i martwych stworzeń, więc ser jest mile widzianą przerwą.

Pstrąg

Twoje usta zawsze ślinią się na pyszne pieczone pstrągi. Aby zwiększyć swoje szanse na złapanie tej ryby, spróbuj trochę sera jako przynęty. To może być lepsze dla tego gatunku ryb niż żywe robaki kukurydziane lub woskowiny, których zwykle używasz.

Niebieskoskrzeli

Jako rodzaj panfish, bluegill jest na tyle duży, że twój brzuch będzie pełny, gdy ugotujesz je na obiad. Wcześniej musisz złapać tę niebieską rybę, a ser może być tylko przynętą, która Ci w tym pomoże.

Brzana

Brzana to ryba słodkowodna, która żyje w wolno płynących rzekach o skalistym dnie. Trzeba przyznać, że zwijanie brzany jest trudne, ponieważ są one dość mocne i będą walczyć z tobą na każdym calu. Możesz być w stanie udobruchać szczególnie twardą brzanę, dodając trochę sera na haczyk wędkarski.

Lin

Czasami określany jako ryba doktor, lin preferuje wody z błotnistym lub gliniastym podłożem oraz dużą ilością trzcin i innej roślinności, w których można się ukryć. Łowiąc serem jako przynętą, można zwabić i złowić więcej lina!

Karp

Chociaż karp jest dość pospolitą rybą, zawsze dobrze jest zwinąć coś w nic, więc karp się nada. Spróbuj użyć sera jako swojej ulubionej przynęty i zobacz, czy nie gryziesz więcej karpia niż zwykle.

Kleń

Kleń zwykle zjada glony, larwy owadów wodnych i zooplankton. Od klenia z opastuna po klenia z jeziora, ta ryba docenia zmianę w swojej diecie i tym właśnie jest ser. Ciekawostka: sam kleń jeziorny można wykorzystać jako przynętę na większe ryby!

Wskazówki dotyczące używania sera jako przynęty na ryby

OK, masz trochę sera i jesteś ciekaw, czy będziesz więcej naciągał linki, gdy użyjesz jej jako przynęty. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z tymi wskazówkami!

Zwiń miękki ser w kulkę

Miękki ser, taki jak ser pleśniowy, nie może trafić na haczyk w takim stanie, w jakim jest. Zamiast tego musisz zwinąć go w dłoni lub między dwoma palcami, aż stanie się twardszy. Następnie umieść kulkę sera na haczyku i popchnij ją tak, aby końcówka haczyka była widoczna.

Użyj kawałków twardszego sera

Jeśli łowisz z serem cheddar, nie możesz zwinąć go w kulkę. Zamiast tego odłam solidny kawałek i wsuń go na haczyk. Po raz kolejny chcesz, aby czubek haka nie był zasłonięty.

Zrób przynętę z pastą serową

A jeśli wszystko, co masz pod ręką, to super miękki ser, taki jak serek śmietankowy? Możesz zrobić tak zwaną przynętę z pastą serową.

Połącz serek śmietankowy z odrobiną chleba, zwijając i mieszając w dłoni, aż stanie się pastowaty. Niektórzy rybacy i kobiety dodają aromaty, takie jak papryka lub curry, aby przynęta z pasty serowej była jeszcze bardziej nieodparta dla ryb.

Nie ma sera? Bez problemu! Te inne składniki kanapki mogą działać jako przynęta

Jeśli nie pakowałeś dzisiaj sera do swojej kanapki, nie oznacza to, że nie możesz użyć innego jedzenia jako przynęty. Te części twojej kanapki przyciągną wszystkie rodzaje ryb.

Chleb

W kilku artykułach mówiliśmy o używaniu chleba jako przynęty na ryby, ale warto o tym wspomnieć tylko dlatego, że jest tak skuteczny. Możesz zrobić z niego pastę naziemną z twarogiem, jak opisaliśmy w ostatniej sekcji, lub zwinąć w kulkę ciasta i wsunąć na haczyk.

Ogromna różnorodność ryb uwielbia chleb jako przynętę, w tym cefal, karp, pospolity połysk, pestki dyni, bluegill i crappie.

szynka

Jeśli przegapiłeś nasz post na temat szynki jako przynęty na ryby, wróć i przeczytaj go! Szynka jest strasznie bogata w sód i konserwanty, ale to dobry wybór na przynętę na ryby, jeśli nie masz nic innego pod ręką.

Kurczak

Sumy uwielbiają ser, ale prawie tak samo lubią kurczaka. To cały tłuszcz i tłuszcz ze skóry, więc nie wyrzucaj skórek z kurczaka, nawet jeśli nie chcesz ich jeść. Możesz również użyć mięsa z kurczaka, ale skóra łatwiej pozostaje na haczyku.

Pomidor

Większość dzikich ryb żywi się glonami, więc nie powinno dziwić, że pomidory i inne warzywa są smaczne. Możesz łowić takie gatunki ryb, jak tołpyga czy tołpyga z odrobiną zieleniny.

Końcowe przemyślenia

Ser jako przynęta na ryby może wydawać się niekonwencjonalnym wyborem, ale obok chleba jest to jeden z najpopularniejszych pokarmów, gdy żywa przynęta jest niedostępna. Pamiętaj, im śmierdzący ser, tym lepiej!