Czy mogę używać Pepperoni jako przynęty na ryby?

Lubisz łowić ryby, ale nie możesz się doczekać lunchu, ponieważ zrobiłeś pyszną włoską kanapkę pepperoni z pepperoni, salami, szynką i serem. Gdy wyjmiesz kanapkę z lodówki, kumpel sugeruje użycie pepperoni na haczyku wędkarskim, aby złapać więcej ryb. Czy to zadziała?

Tak, pepperoni – podobnie jak wiele gotowych rodzajów mięsa – może bardzo dobrze sprawić, że więcej ryb będzie kąsać na twojej żyłce. Ryby takie jak crappie, bluegill, sum i brązowe byczki zostaną zwabione zapachem (i utrzymującym się tłuszczem) pepperoni w wodzie.

Jeśli łowienie pepperoni brzmi dla ciebie trochę dziwnie, nie martw się. W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak używać pepperoni, aby Twój dzień łowienia niewypałów mógł zamienić się w porywający sukces!

Czy możesz użyć Pepperoni jako przynęty do połowu ryb?

Jeśli chodzi o wędkowanie, jesteś trochę purystą. W zależności od okazji i ryby, na którą łowisz, użyjesz sztucznej lub żywej przynęty. Żywa przynęta, na której polegasz, to zawsze standardowe rzeczy, takie jak robaki lub minnows.

Wtedy twój przyjaciel powiedział ci, żebyś użył pepperoni jako przynęty, ponieważ ma przyjaciela, który go wypróbował i osiągnął świetne rezultaty. Nie możesz pomóc, ale bądź niepewny. Czy pepperoni naprawdę wabi ryby blisko twojego haczyka?

Tak, rzeczywiście pepperoni może działać fantastycznie jako przynęta! Nie jest wyjątkowy w tej jakości. Jak wspomnieliśmy we wstępie, przygotowane mięsa wszelkiego rodzaju również spełnią swoje zadanie. Należą do nich wszystko, od spamu po hot dogi i Slim Jim’s.

Przetworzone mięso, takie jak pepperoni, jest jednym z wielu pokarmów, które ryby chętnie przegryzą. W następnym rozdziale, kiedy będziemy rozmawiać o gatunkach ryb, które można łowić na pepperoni, dowiecie się dlaczego. Ich diety są zwykle dość mdłe, więc jakakolwiek szansa na ożywienie tego, co jedzą, jedzeniem ludzi, jest zbyt trudna, aby ryby mogły zrezygnować.

Rzecz w przygotowanych mięsach, takich jak Slim Jim’s i pepperoni, polega na tym, że mogą być dość drogie. To może zniechęcić niektórych wędkarzy do spróbowania ich jako przynęty. Nie musisz go używać jako celu, ale w mgnieniu oka pepperoni może zwiększyć liczbę złowionych ryb.

Jakie ryby przyciąga Pepperoni?

Okej, ugięłeś się i postanowiłeś spróbować łowić na pepperoni jako przynętę. Musisz sam wiedzieć, czy to naprawdę działa.

Kiedy w końcu poczujesz szarpnięcie na linii, może to być dowolny z tych pięciu gatunków ryb.

Crappie

W słodkich wodach Ameryki Północnej pływają crappies. Jeśli jesteś na wschodzie, bardziej prawdopodobne jest, że zauważysz czarne bzdury. Białe bzdury są powszechne w dorzeczach rzeki Missisipi, Zatoki Hudsona i Wielkich Jezior, które znajdują się w różnych częściach Teksasu, Dakoty Południowej, Ontario (Kanada) i Nowego Jorku.

W porównaniu z innymi panfish, crappies są cenione ze względu na głębię smaku, więc warto złapać ich jak najwięcej.

Niebieskoskrzeli

Leszcz lub bluegill to drugi gatunek ryb słodkowodnych, do którego pepperoni zbliży się. Stawy, jeziora, rzeki i strumienie w całych Stanach Zjednoczonych obfitują w bluegill.

Trudność w łowieniu bluegill polega na tym, że dobrze się chowają. Będą szukać struktur pod wodą lub pływać w wydrążonych pniach drzew, gdzie nie można się do nich dostać. Te płytkie ryby będą również kierować się w kierunku najgłębszych obszarów wody, co również utrudnia ich złapanie.

Nigdy więcej! Bluegill będzie trudno oprzeć się pepperoni, biorąc pod uwagę, że w codziennym życiu spożywają strzeblaki, ślimaki, robaki, pijawki, raki, krewetki, zooplankton oraz owady i larwy owadów. Pepperoni to bardzo przyjemna odmiana tempa dla błękitnoskrzeli.

Chociaż crappies słyną ze swojego smaku, niektórzy wędkarze twierdzą, że bluegills smakują jeszcze lepiej. Aby podjąć decyzję, musisz spróbować obu!

Kocia ryba

Jeśli wolisz złowić duży połów, który z pewnością zrobi wrażenie na innych kumplach z łodzi, to szukasz suma. Ta ryba wąsaty również lubi słodką wodę, zwłaszcza płynące, płytkie akweny.

Sumy mogą mieć od pięciu do sześciu stóp. Większe ważą grubo ponad 100 funtów!

Tym, co wędkarze uwielbiają w sumach, jest to, jak bardzo nie zwracają uwagi na swoją dietę. Sumy zjedzą prawie wszystko, co im położysz, a to z pewnością obejmuje żywność dla ludzi, taką jak pepperoni i inne gotowe mięsa.

Witamina D w sumach sprawia, że ​​warto je jeść, a niektóre zawierają również kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Niektórzy wędkarze nazywają jednak sumy bez smaku. Jeśli jesteś wśród nich, spróbuj przygotować swojego suma na różne sposoby. W końcu powinieneś mieć wystarczająco dużo mięsa rybnego, żeby starczyło ci na chwilę!

Brązowe Bullheads

Ostatnim gatunkiem ryb, który jest szczególnie znany z gryzienia pepperoni, jest głowacz byka.

Na pierwszy rzut oka można pomylić bullheada z sumem, ponieważ oba mają wąsy. Między innymi dlatego brunatny byk jest znany w niektórych częściach świata jako błotniak. Podobnie jak sumy, brązowe byczki mogą być dość duże, mierząc do 21 cali długości.

Brązowe głowy byków, powszechne w rzekach Missisipi, Zatoce Hudsona i Wielkich Jeziorach, zamieszkują również wody większości pozostałych części Stanów Zjednoczonych. Znajdziesz je w powolnych strumieniach, stawach i jeziorach.

Wolą mętne wody bez dużej ilości tlenu. Tam brązowe byczki żywią się tym, co znajduje się na dnie morza. Kiedy ryba dostrzeże w wodzie kołyszące się pepperoni, to oczywiście ugryzie.

Trzeba przyznać, że brązowe głowacze nie są najpopularniejszą rybą wśród wędkarzy. Jeśli jednak chcesz je mieć, wszystkie są twoje. Brązowemu bullheadowi brakuje wielu naturalnych drapieżników, więc tam, gdzie są brązowe bullheads, zazwyczaj można je znaleźć w dużych ilościach. To może być dla Ciebie bardzo korzystne!

Czy Pepperoni jest złe dla ryb?

Zanim zaczniesz używać pepperoni jako przynęty na ryby, masz pytanie. Czy pepperoni naprawdę jest najlepszą rzeczą do spożycia przez rybę?

Nie, oczywiście nie. Pepperoni to rodzaj wędliny wędliniarskiej, co oznacza, że ​​jest niegotowane. Mięso może zawierać bakterie, takie jak toksoplazma, a także pasożyty, czego przykładem może być listeria.

Ludzie zwykle nie są dotknięci tymi bakteriami i pasożytami, chyba że są w ciąży. Wtedy kobieta nie powinna jeść pepperoni, dopóki nie urodzi.

Jeśli chodzi o ryby, trudno powiedzieć, co stanie się z ich zdrowiem, ponieważ nie ma zbyt wielu informacji. Ryby, podobnie jak inne zwierzęta, mogą przetwarzać i trawić naturalną żywność, która regularnie stanowi część ich diety. Pożywienie ludzi może negatywnie wpływać na zwierzęta, więc rozsądnie jest założyć, że ryby zostaną uwzględnione.

Wszystko to nie ma znaczenia, jeśli łowisz rybę z zamiarem, aby była to Twój kolejny posiłek. Jeśli jednak łapiesz i wypuszczasz rybę, zawsze możesz użyć naturalnej żywej przynęty, która jest lepsza dla ryb do spożycia.

Wskazówki dotyczące używania Pepperoni jako przynęty na ryby

Masz już gotowe pepperoni, więc jak go użyć do połowu ryb? Oto nasze najlepsze wskazówki.

Nie wrzucaj całych plasterków na raz

Jeśli umieszczasz na haczyku jeden kawałek pepperoni na raz, aby złapać rybę, marnotrawstwo. Zamiast tego pokrój kawałek pepperoni na pół wzdłuż (lub rozerwij go, jeśli nie masz pod ręką noża lub nożyczek kuchennych).

Następnie weź tę połowę i złóż ją na sobie, aż uzyskasz kawałek pepperoni. Wsuń kawałek mięsa na haczyk wędkarski i gotowe.

Używaj z innymi przynętami

Nie musisz używać pepperoni jako jedynej przynęty z wyboru. Niektórzy wędkarze rozrywają kawałek pepperoni, kładą go na główce, a następnie dodają plastikowe robaki pstrągowe. Głowica powinna być mała.

Niech Pepperoni Zatrzyma się

Niektóre ryby od razu ugryzą pepperoni, ale w przypadku innych może to zająć kilka minut. Gdy pepperoni siedzi, zapach i tłuszcz rozproszą się, rozprzestrzeniając się na pobliskie wody. To może wzbudzić zainteresowanie ryb.

Podziel się kanapką Pepperoni – wypróbuj te inne składniki jako przynętę na ryby

Jeśli po prostu nie możesz zmusić się do rezygnacji z pepperoni w swojej kanapce, niekoniecznie musisz. Pozostałe składniki włoskiej kanapki pepperoni również są doskonałym wyborem na przynętę na ryby. Oto, co musisz wiedzieć.

Chleb

Weź róg kanapki, zwiń chleb w kulkę i przymocuj go do haczyka. Karpie, odrosty i sumy są szczególnie podatne na chleb. Możesz również użyć kulek chlebowych z bobberem, więc spróbuj!

Ser

Na naszym blogu napisaliśmy świetny post o używaniu sera jako przynęty na ryby. Krótko mówiąc, tak, to naprawdę działa. Od sera pleśniowego do sera cheddar i innych twardych serów, ryby takie jak brzana, błękitnoskrzeli, pstrąg i bycze nie będą mogły się oprzeć.

szynka

Napisaliśmy również post o cudach szynki jako przynęty na ryby, która działa tak samo jak pepperoni. Chcesz używać małych kawałków szynki na raz, tak jak w przypadku pepperoni, aby nie marnować zbyt wiele. Ryby, które najbardziej lubią wieprzowinę, to samogłowa, błękitnoskrzeli, okoń, pstrąg i karp.

Sałata

Wyciągnij kawałek lub dwa sałaty z włoskiej kanapki z pepperoni i możesz się założyć, że sum to ugryzie. Niewiele ryb szaleje na punkcie sałaty, ale hej, to lepsze niż nic!

Końcowe przemyślenia

Pepperoni to poręczna przynęta na ryby, jeśli zabraknie żywej przynęty lub po prostu nie holujesz ryb tak dobrze, jak zwykle. Należy pamiętać, że pepperoni nie jest najzdrowszym wyborem dla ciebie ani dla ryb, więc do łowienia i wypuszczania ryb może zamiast tego użyj standardowej żywej przynęty, takiej jak strzebla lub robaki.