Czy mogę użyć szynki na przynętę na ryby?

Jasne i wcześnie rano spakowałeś kanapkę z szynką, żeby zjeść dziś obiad na swojej łodzi. Trzeba przyznać, że dzień wędkowania nie przebiegł tak, jak oczekiwałeś, a teraz nie masz już użytecznej przynęty. Czy możesz wyjąć trochę szynki z kanapki jako przynęty, czy musisz dziś oddać się wcześniej?

Tak, możesz użyć szynki jako przynęty na ryby, krojąc lub dzieląc mielonkę na małe kawałki i przyczepiając ją do żyłki. Możesz przyciągnąć takie gatunki ryb, jak karp, pstrąg, okoń, błękitnoskrzeli i samogłów. Nieugotowany bekon działa również, jeśli nie masz nic przeciwko oszczędzaniu.

Czekaj, naprawdę możesz użyć szynki jako przynęty na ryby? Tak, możesz, aw tym artykule wyjaśnimy wszystkie tajniki tego. Dowiesz się więcej o gatunkach ryb, które lubią szynkę, jak skutecznie używać szynki do połowu większej ilości ryb i czy bekon ma taki sam wpływ na ryby. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Czy możesz użyć szynki jako przynęty do połowu ryb?

Brak przynęty to jedno z najgorszych uczuć na świecie. Być może, ku swojemu przerażeniu, zdajesz sobie sprawę, że kompletnie zapomniałeś o swojej chłodzonej żywej przynęcie, kiedy spakowałeś się wcześniej na wyprawę wędkarską. Może twój dzień wędkarski był tak pracowity, że zabrakło ci przynęty, o czym wspomnieliśmy we wstępie.

Tak czy inaczej, jest to czas, kiedy każdy rybak lub kobieta staje przed dylematem: czy zostajesz na kursie i sprytnie wybierasz przynętę, czy też wracasz do domu i spróbujesz ponownie jutro?

Zawsze doceniamy sprytny wybór przynęty, a szynka jest z pewnością sprytna. Ponieważ jest to popularny i niedrogi lunch, założymy się, że masz teraz zapakowaną kanapkę z szynką do swojej mini lodówki. Jeśli oderwiesz folię, wyjmiesz kawałek szynki i wrzucisz do jeziora, co by się stało?

Ugryzłbyś swoją żyłkę, tak by się stało. Jak omówimy nieco później, wiele gatunków ryb uważa szynkę za dobrą, ponieważ lubi smak, albo po prostu wolą jedzenie od plastikowego bobbera.

Czy szynka jest? Najlepsza wybór na rybę? Niezupełnie, z tych samych powodów, dla których nie jest to również najlepszy wybór dla Ciebie. Szynka, a zwłaszcza szynka delikatesowa, jest naładowana konserwantami i solą.

Jeśli łapiesz, a potem wypuszczasz swoje ryby, dla ich długoterminowego zdrowia, może nie dawaj im szynki. Jeśli jednak łowisz ryby, które i tak skończą na dzisiejszym obiedzie, karmienie ich szynką nie ma większego znaczenia.

A co z bekonem? Czy ryby to lubią?

Zarówno szynka, jak i bekon to wieprzowina, więc pomyślałeś, że jeśli możesz użyć jednej jako przynęty na ryby, to z pewnością druga również będzie działać, prawda? Cóż, tak i nie.

Jeśli zabrałeś ze sobą BLT na lunch na wyprawę wędkarską, nie możesz po prostu wyjąć ugotowanego bekonu i wrzucić go do wody. Ryby zwykle gryzą tylko surowy boczek.

Jeśli zdecydujesz się użyć bekonu jako przynęty na ryby, wybierz kawałki, które są w większości tłuste z niewielką ilością chudego mięsa. Będziesz w stanie stwierdzić, czy masz odpowiednią proporcję, ponieważ bekon będzie bielszy lub beżowy niż czerwony lub brązowy.

Następnie zapakuj boczek do szczelnej plastikowej torebki strunowej. Kiedy nadejdzie czas użycia przynęty, weź jeden kawałek boczku, złóż go na siebie dwukrotnie, a następnie przymocuj go do haczyka.

Czy wielu rybaków i kobiet używa bekonu jako przynęty? Nie, i słusznie! W porównaniu z szynką boczek jest dużo droższy. Nawet grubsze kawałki można uratować.

Poza tym większość ludzi uwielbia bekon, nawet ci, którzy niekoniecznie lubią szynkę. Myśl o użyciu bekonu jako przynęty na ryby byłaby dla nich bardzo przygnębiająca.

Największą wadą używania boczku jako przynęty jest to, że musi być niegotowany. Niewiele osób chodzi z surowym boczkiem w kieszeniach.

Podsumowując, boczek to opcja, z której można skorzystać w razie potrzeby, ale tak naprawdę tylko w ostateczności.

Jakie ryby pociąga szynka?

Wracając do szynki, zastanawiasz się, jakie gatunki ryb możesz złowić na to wędliny? Lista jest dość obszerna, więc przejdźmy do niej teraz.

Karp

Standardowa dieta dzikiego karpia obejmuje materię roślinną, glony, mięczaki, skorupiaki, wodne robaki i owady, ale jest to jeden gatunek ryb, który chętnie przyjmuje ludzkie jedzenie do swojej codziennej diety. Karp zje wszystko, od kulek z masła orzechowego po ziarna kukurydzy.

Jednak nie masz tych pokarmów jako przynęty, masz szynkę. To też jest w porządku w przypadku karpia. Ta ryba nie jest zbyt wnikliwa i będzie próbowała jeść każde źródło pożywienia. Używanie szynki jako przynęty to idealna szansa na zwinięcie ogromnego karpia i zaimponowanie wszystkim znajomym!

Pstrąg

Pstrągi jedzą węgorze, owady, bloodworms, mączniki, krewetki, zooplankton i mięczaki, co mówi nam, że są mięsożerne. Mogłeś słyszeć, że pstrąg zignoruje jedzenie niektórych ludzi, ale to po prostu nieprawda. Pstrąg nie jest wybredną rybą i zje szynkę, a także inne jadalne przynęty, jeśli wyrzucisz go na żyłkę.

Złowienie pstrąga tęczowego jest szczególnie łatwe na żywą przynętę, ponieważ gatunek ten jest znany ze swojej zmniejszonej agresji w porównaniu z pstrągiem jeziornym i pstrągiem potokowym. Nadal możesz łowić te pstrągi z szynką, ale bądź przygotowany na większą walkę.

Bas

Łowisz jakiegoś bassa wielkogębowego. Ponieważ wiadomo, że te stworzenia zjadają duże zdobycze, takie jak żaby i raki, uważasz, że nie ma mowy, aby złapać okonia samą szynką, prawda? Możesz, ale prawdopodobnie będziesz potrzebować większych porcji szynki niż kilku kostek tu i tam.

Blueskrzele

Bluegill słodkowodne to kolejny gatunek, który możesz złapać, jeśli masz szynkę jako przynętę. Ryba ta zazwyczaj zjada ikrę, mniejsze gatunki ryb, zooplankton, raki (mniejsze; większe przeznaczone są dla okonia) i ślimaki. Ta dieta, jak jesteśmy pewni, że możesz sobie wyobrazić, może stać się dość męcząca.

Bluegill chętnie zjada wszelkiego rodzaju pokarmy ludzkie, wśród nich ser i szynkę. Spróbuj użyć dla siebie szynki i zobacz, jakie wyniki uzyskasz.

Samogłowica czerwonouszna

Bez względu na to, czy nazwiesz je czerwonymi uszami, czy skorupiakami, samogłów czerwonooki jest ostatnim na naszej liście gatunków, które możesz łowić, jeśli jedyne, co pozostało ci na przynętę, to szynka. Biorąc pod uwagę, że te ryby dorastają do długości 12 cali, jeśli złapiesz jedno lub kilka czerwonych ucha, będziesz jadł kolację przynajmniej dziś wieczorem, a prawdopodobnie także następnego wieczoru.

Wskazówki dotyczące łowienia ryb z szynką

Masz duże doświadczenie wędkarskie, ale tylko z żywą przynętą, którą powinieneś przyczepić do haczyka jak robaki i małe owady, a nie szynkę. Na szczęście używanie szynki jako przynęty nie różni się zbytnio od łowienia innymi przynętami. Oto kilka wskazówek, jak odnieść sukces.

Używaj tylko małych sztuk

Jeśli masz nadzieję spędzić całe popołudnie na łowieniu z szynką jako przynętą, nie możesz rzucać plasterkiem po plasterku. Po złapaniu tylko kilku ryb bardzo szybko zabraknie przynęty. Zamiast tego użyj małych kostek szynki.

A jeśli wszystko, co masz, to plasterki szynki? Następnie weź porcję szynki, zwiń ją w kulkę i przymocuj do haczyka. Ryba, o której mówiliśmy w poprzednim rozdziale, ma na tyle wyostrzony węch, że jest w stanie wykryć nawet niewielką ilość szynki.

Przesadzenie da rybom tylko darmowy posiłek i nie będą się podskakiwać w miejscu, w którym łowisz!

Tanie szynki?

Jeśli nie zamierzałeś używać szynki jako przynęty, być może przyniosłeś drogą szynkę, bo to lubisz jeść. Jednak nawet szynka z tanich delikatesów wystarczy do łowienia ryb. Po prostu wróć do ostatniej sekcji i przeczytaj, z czego zwykle składa się dieta ryb. Nie mają dokładnie wyrafinowanych palet, a zamiast tego gaga nad każdym ludzkim jedzeniem.

Nie uzależniaj się

Jeśli zakończysz dzień łowienia z pełnym zaciągiem, to świetnie, ale szynka nie jest rodzajem przynęty, którą powinieneś używać cały czas. Jak powiedzieliśmy wcześniej, jest pełen soli i konserwantów, które nie są dobre dla ryb ani ich siedlisk.

Inne produkty na lunch, których możesz użyć jako przynęty na ryby

Może nawet nie lubisz szynki, ale spakowałeś ze sobą śniadanie i/lub lunch, żeby zaopatrzyć się w energię na cały dzień wędkowania. Przekop się przez lodówkę. Jeśli masz którykolwiek z poniższych pokarmów, są one przydatne jako przynęta tak samo jak szynka.

Chleb

Nie ma znaczenia, co znajduje się między kanapką, ponieważ użyłeś chleba, masz pod ręką opcję przynęty, jeśli wszystkie twoje robaki się odwiną. Szczególnie karpie, przyssawki i sumy będą podatne na chleb na końcu haczyka.

Podobnie jak w przypadku szynki jako przynęty, nie potrzebujesz całego kawałka chleba, tylko odrobiny. Rozerwij chleb, a następnie zacznij toczyć w dłoni, aż utworzy zwartą kulkę ciasta. Następnie umieść kulkę ciasta na haczyku. Powinno być na tyle lepkie, że nawet po zamoczeniu chleb będzie w porządku.

To powiedziawszy, mokry chleb po pewnym czasie stanie się ostry, więc jeśli ryby nie gryzą od razu, być może będziesz musiał spróbować innego rodzaju jadalnej przynęty.

Hot dogi

Napisaliśmy pełny post na temat używania hot dogów jako przynęty wędkarskiej, który powinieneś przeczytać, jeśli go przegapiłeś. Hot dogi, technicznie rzecz biorąc, są już ugotowane, kiedy je kupujesz, i jeśli chcesz, możesz je zjeść na zimno. To sprawia, że ​​są doskonałym wyborem na lunch podczas wędkowania.

Ryby cenią hot dogi, w tym sumy. Pokrój hot dogi mniej więcej na rozmiar kostki, aby nie zmarnować tej przynęty. Podobnie jak szynka, hot dogi są bardzo słone, więc rzadko stanowią dobry wybór jako przynęta.

Ser

Niewiele osób pokarmy są lepszą przynętą niż ser. Najlepsze jest to, że każdy ser będzie pasował, od cienkich plasterków szwajcarskiego sera delikatesowego po sery o bardziej wyraźnym zapachu, takie jak blue Stilton.

Jeśli masz plasterki sera, odetnij kawałek i zwiń go w kulkę, tak jak w przypadku chleba. W przypadku sera w kawałkach, odłam kawałek i przymocuj go do żyłki. Pomiędzy zapachem a smakiem sera niewiele ryb może się oprzeć!

kukurydza

Uwielbiasz ten pierwszy kęs w soczysty kłos kukurydzy, prawda? Ryby też pragną słodyczy tego żółtego warzywa, więc jest to dobra opcja przynęty. Bluegill, okoń, crappie i pstrąg zareagują najbardziej entuzjastycznie na karmienie kukurydzą.

Nie możesz jednak po prostu przyczepić jednego kawałka kukurydzy do haczyka i mieć nadzieję, że coś przegryziesz. Napełnij haczyk od trzech do czterech ziaren i zobacz, które ryby będą gryźć!

Kurczak

Jeśli łowisz sumy, musisz przynajmniej raz spróbować kurczaka jako przynęty. Między tłustością a tłustością skóry kurczaka sum jest w niebie.

Nie martw się, nie musisz karmić ryb białym mięsem i piersiami z kurczaka, które zachowasz dla siebie. Możesz użyć wątróbek drobiowych lub po prostu niegotowanej skóry kurczaka.

Jak zawsze obserwuj swoje ilości. Nie trzeba dużo kurczaka, żeby zainteresować suma!

Końcowe przemyślenia

Chociaż prawdopodobnie nie pomyślałbyś o jej użyciu, szynka jest odpowiednią opcją na przynętę, jeśli zabraknie ci robaków lub zapomnisz zabrać ze sobą strzebla. Wiele gatunków ryb chętnie zjada szynkę, od panfisha, np. błękitnoskrzeli, po okonia i suma.

To nie jest codzienna przynęta, ale teraz wiesz, jak łowić z szynką (i surowym boczkiem) na szczyptę. Następnym razem, gdy wszyscy wyjdziesz, z pewnością zrobisz wrażenie na swoich kumplach.