Czy mogę użyć bekonu do przynęty na ryby?

Nawet jeśli wiesz, że te rzeczy nie są dla ciebie dobre, nie możesz się nacieszyć chrupiącym chrupiącym gotowanym bekonem. Po wyjątkowo suchym dniu łowienia zaczynasz się zastanawiać, czy rojące się w wodzie ryby będą odczuwać boczek tak samo jak Ty. Czy możesz użyć bekonu jako przynęty na ryby?

Tak, możesz użyć bekonu jako przynęty na ryby. Udowodniono, że ryby uwielbiają produkty mięsne, w tym szynkę, więc boczek powinien być wielkim hitem. Jeśli wolisz nie dzielić się bekonem, skuteczny może być również tłuszcz z bekonu lub tłuszcz z bekonu (inaczej smalec z bekonu).

Używanie boczku jako przynęty to jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic wśród wędkarzy. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak to zrobić, dlaczego ryby to uwielbiają i jakie gatunki ryb możesz pomóc złowić z boczkiem.

Czy możesz użyć bekonu jako przynęty do połowu ryb?

Być może przeczytałeś nasz post o tym, czy szynka jest skuteczną przynętą na ryby. Jeśli przegapiłeś ten artykuł, oto spoiler: tak, szynka uwielbia ryby.

Szynka to wieprzowina, podobnie jak boczek. Różnica między tymi dwoma produktami wieprzowymi polega nie tylko na przygotowaniu, ale także na pochodzeniu mięsa. Szynka jest zwykle pozyskiwana z tylnej nogi świni, podczas gdy boczek pochodzi z innych części ciała, w tym z brzucha, kołnierza, schabu lub grzbietu. Zasadniczo boczek to mięso pochodzące z dowolnego miejsca poza nogami świni.

Zanim zaczniesz wyciągać ugotowane kawałki bekonu z kanapki śniadaniowej lub BLT, aby wrzucić je do ryby, jest coś, o czym powinieneś wiedzieć. Gotowany boczek nie reaguje zbytnio z wodą. Wieprzowina musi być niegotowana.

Wydaje się, że nie ma znaczenia, jakiego rodzaju bekonu używasz, czy jest to bekon kanadyjski, czy bekon w stylu amerykańskim. Jeśli jest niegotowany, ryby go ugryzą. To powiedziawszy, niektórzy wędkarze przysięgają na bekon wędzony z drewna hikorowego, aby złowić więcej ryb.

Zawsze możesz spróbować przetestować teorię dla siebie.

Teraz, jeśli myśl o użyciu doskonałego surowego boczku do łowienia kręci ci głową, wiedz, że nie jest to jedyna opcja. Produkty uboczne bekonu mogą również przyciągać ryby, takie jak tłuszcz z bekonu i smalec bekonowy.

Tłuszcz z bekonu to ten płyn, który rozpryskuje się po całej kuchence (i reszcie kuchni) za każdym razem, gdy gotujesz bekon. Wiele osób zbiera tłuszcz z bekonu, ponieważ nie powinno się go wylewać do zlewu kuchennego, ponieważ może to spowodować zatory hydrauliczne.

Poza tym, że oszczędza zlew, tłuszcz z bekonu jest przydatny do smażenia potraw, takich jak placki ziemniaczane lub hamburgery, a nawet do pieczenia warzyw.

Ponieważ smar do bekonu jest właśnie tym – smarem – nie można go dokładnie przyczepić do haczyka wędkarskiego. To, co robi wielu wędkarzy, to zakrywanie kulką chleba. Tłuszcz i zapach bekonu są dla ryb trudne do przekazania!

Zaproponowaliśmy również smalec bekonowy, który pochodzi z tłuszczu bekonowego. Ciekły tłuszcz, jeśli zostanie wystarczająco długo pozostawiony w temperaturze pokojowej, stanie się w większości tłuszczem stałym. Z tego powodu smalec bekonowy jest również określany jako tłuszcz bekonowy.

Ponieważ smalec z boczku może ponownie stać się tłuszczem, jeśli zostanie podgrzany, lepiej nacierać nim kulkę chleba lub nawet sztuczną przynętę, niż walczyć ze smalcem z bekonu, aby utrzymać się na haczyku. Nie będzie.

Jakie ryby przyciąga boczek?

Ryby, które gryzą szynkę, powinny również gryźć boczek. Oleje i tłuszcz sprawią, że się zaroją. Oto gatunki ryb, które po prostu możesz łowić, używając bekonu jako przynęty.

Kocia ryba

Sama wielkość suma sprawia, że ​​jest to imponujący połów. Jeśli miałeś na swojej żyłce kilka sumów, ale uciekły, musisz tylko wiedzieć, co lubią jeść. Ta odpowiedź to jedzenie dla każdego.

Poważnie, mamy na myśli wszystko. Sumy zwykle żerują na dnie, przeżuwając detrytus i inne martwe rzeczy. Kiedy dasz im kawałek niegotowanego bekonu lub kulkę chleba wysmarowaną tłuszczem z bekonu, przyjdą do ciebie z otwartymi ustami.

Cukierki

Crappie, słodkowodny samogłów, jest znacznie mniejszy niż sum, ale nadal jest połów, który zachwyci twoich kumpli wędkarzy. Wszyscy będą chcieli, abyś ugotował im trochę crappie, ponieważ ta ryba ma wspaniały smak w porównaniu do innych gatunków słodkowodnych.

Niebieskoskrzeli

Większe bluegills mają około stopy długości, więc chociaż są panfish, są większe niż wiele innych. Pomimo swojej nazwy, błękitoskrzele nie zawsze są niebieskie, więc jeśli zobaczysz czerwone, zielone, żółte lub pomarańczowe ryby aktywne wcześniej o świcie, a później o zmierzchu, jest to bardziej niż prawdopodobne.

Bluegills będą próbowały ukryć się pod roślinnością, gdzie mają dostęp do mniejszych ryb, larw owadów, pluskwiaków wodnych i świerszczy. Jeśli zobaczą surowy bekon unoszący się na horyzoncie, być może uda ci się wyciągnąć bluegill z bezpiecznej kryjówki.

Bas

Gatunki basów, z którymi spotyka się większość północnoamerykańskich wędkarzy, to: bass cętkowany, bass małogębowy i bass wielkogębowy. Wszyscy pokochają zajadanie się surowym boczkiem.

Bass cętkowany to ryba słodkowodna, która ma średnio około 25 cali długości i może ważyć do 11 funtów. Ryba preferuje górskie strumienie o niskich temperaturach oraz skaliste dno morskie. Bass cętkowany zwykle zjada małe ryby, pierścienice, żaby, skorupiaki i inne owady.

Bass małogębowy należy do tej samej rodziny co samogłów. Mieszkańcy słodkowodni, najprawdopodobniej znajdziesz bas małogębowy w dorzeczu zatoki Hudson, w systemie Saint Lawrence River-Great Lakes oraz w środkowej i górnej części dorzecza rzeki Mississippi.

Bass wielkogębowy jest częstą rybą słodkowodną w całej Alabamie, Florydzie, Mississippi i Georgii. Ryba waży średnio około 25 funtów i ma prawie 30 cali długości!

Samogłowica czerwonouszna

Samogłów czerwononosy – znany również jako ulepszony leszcz i skorupiak – to kolejna ryba słodkowodna, która będzie ugryźć dla zapachu i smaku bekonu. Te samogłowy wyglądają jak większe bluegills; można odróżnić te dwa gatunki dzięki charakterystycznym czerwonym uszom tego pierwszego po obu stronach głowy.

Pstrąg

W słodkowodnych rzekach i jeziorach obficie pływają pstrągi, które można złapać. Ryba preferuje zimne wody do 60 stopni Fahrenheita, a im czystsza woda, tym lepiej. Pstrąg zwykle je ważki, mięczaki, chruściki, jętki i inne muchy, a także bezkręgowce, więc docenią zmianę diety, jaką jest surowy bekon pływający w wodzie.

Karpie

Oszczędź trochę miejsca w lodówce na karpia lub dwa. Chociaż w USA karpie mają reputację gatunku inwazyjnego, przynajmniej można użyć bekonu do łapania i wypuszczania niektórych karpi.

Wskazówki dotyczące łowienia ryb z bekonem

Czy jesteś gotowy, aby już dziś zacząć łowić z boczkiem? Oto kilka wskazówek, jak łowić więcej ryb tym produktem wieprzowym.

Pamiętaj, zachowaj to na surowo

Chociaż nie wyobrażasz sobie zatapiania zębów w surowym boczku, dla ryb jest to pozycja obowiązkowa. Ugotowany boczek traci tłuszcz, przez co jest mniej skuteczny w rybie. Gdy przechowujesz surowy bekon w pudełku lub lodówce, zawiń go w plastik, a nie w papierowe ręczniki, aby przypadkowo nie wchłonąć tłuszczu!

Wybierz najgrubsze kawałki

Oto coś, co sprawi, że poczujesz się lepiej, rezygnując z drogiego bekonu na rzecz lokalnej ryby. Nie chcesz podawać im części z najchudszym mięsem, ale raczej tłustymi kawałkami. Zazwyczaj i tak nie jesz tłustych części bekonu, więc nie jest to skórka z nosa.

Złóż boczek i załóż haczyk

Innym powodem, dla którego potrzebujesz surowego boczku do łowienia, oprócz zwiększonego natłuszczenia, jest to, że jest łatwiejszy w obsłudze. Ugotowanego bekonu nie da się złożyć na haczyku; pękłoby. Surowy bekon jest na tyle miękki i giętki, że można oderwać cienki pasek, a następnie złożyć go do uzyskania kawałka wieprzowiny, której nie można się oprzeć.

Chcesz uratować swój bekon? Zaskakujące przedmioty, których możesz użyć do przynęty na ryby

Niewielu wędkarzy chodzi z surowym boczkiem w kieszeniach lub skrzynkach na sprzęt. Może następnym razem spróbujesz łowić na boczku, ale w tej chwili go nie masz.

W tym samym duchu co bekon jest mnóstwo ciekawych, nawet dziwacznych potraw i przedmiotów, na które ryby reagują, gdy zahaczają o haczyk. Oszczędź bekon i spróbuj zamiast tego!

Guma balonowa

Jeśli lubisz żuć gumę, aby zabić czas, czekając na zaciągnięcie linki, guma do żucia jest lepszym wyborem na przynętę niż guma do żucia. Chrup kawałek gumy do żucia przez minutę lub dwie, ale nie pozwól, aby zabrakło mu smaku.

Słodycz gumy jest tym, co przynosi ryby, takie jak pstrąg i sum. Tak, nakładanie przeżutej gumy do żucia na haczyk jest trochę obrzydliwe, ale to działa! Jeśli chodzi o lepki haczyk, z którym skończysz później, to jest cena, jaką płacisz za fajkę pełną ryb.

Pianki

Innym lepkim słodkim przysmakiem, który jest skuteczny, jest ulubiony przy ognisku, ptasie mleczko. Mini pianki są lepiej dopasowane do haczyka niż ich większe odpowiedniki. Bluegills i inne samogłowy, takie jak pianki, podobnie jak pstrąg tęczowy.

cukierek

Niektórzy ludzie klasyfikują pianki jako cukierki; inni nie. Niezależnie od tego, nie jest to jedyny cukierkowy przysmak, na który ryba będzie się wdrapywać. Działają gumowate cukierki, a nawet czekolada, podobnie jak kwaśne gumowate robaki, ponieważ są jaskrawo zabarwione i podobne do robaków.

Czekolada może mieć krótki okres przydatności do spożycia w wodzie, zanim stanie się ostra, ale żelki mogą trwać zaskakująco długo. Tak, oznacza to, że teoretycznie możesz łowić ryby przy użyciu szwedzkich ryb.

Niedopałki papierosów

Ok, ten jest trochę obrzydliwy, ale według niektórych wędkarzy działa niesamowicie dobrze. Niezależnie od tego, czy sam palisz papierosy, czy nie masz nic przeciwko zbieraniu przypadkowych niedopałków z ziemi, zużyte niedopałki mają przyciągać ryby.

rodzynki

Mówiąc o obrzydliwości, wiele osób nie lubi rodzynek. Dlaczego nie spróbować łowić z nimi jako przynętą? Niektórzy wędkarze polecają złote rodzynki zamiast ciemnych rodzynek, podobno dlatego, że złote rodzynki pęcznieją w wodzie. Obrzęk uruchamia śmierdzący proces fermentacji, który powinien zwrócić uwagę sumów.

Końcowe przemyślenia

Używanie bekonu jako przynęty – jeśli możesz oszczędzić sobie takiej myśli – jest realną opcją. Zawsze używaj surowego boczku i wybieraj najtłuste części. Jeśli masz pod ręką tłuszcz z bekonu, możesz użyć tego lub tłuszczu z bekonu, abyś mógł zachować dla siebie więcej bekonu i nadal mieć dużo ryb do zabrania do domu!