Czy mogę łowić ryby na polu golfowym?

Pewnego dnia grałeś w golfa z kilkoma kolegami z pracy, kiedy natknąłeś się na wspaniały staw. W przeciwieństwie do niektórych innych na tym polu nie został stworzony przez człowieka, ale jest naturalną cechą. Myślałeś nawet, że widziałeś bulgoczące pod powierzchnią ryby. Czy możesz zapamiętać, żeby tu wrócić i łowić ryby później? Czy łowienie ryb na polach golfowych jest legalne?

Pola golfowe są w dużej mierze uważane za własność prywatną, dlatego nie można na nich łowić ryb, chyba że właściciel gruntu lub dozorca wyraźnie na to zezwala. Rezygnacja z tego zezwolenia i łowienie ryb i tak byłoby uważane za naruszanie własności prywatnej.

Ten artykuł będzie Twoim przewodnikiem po trudnej sytuacji, jaką jest łowienie ryb na polu golfowym. W dalszej części porozmawiamy o tym, kiedy pola golfowe są publiczne, a kiedy prywatne, w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do pola golfowego dla wędkarzy i co się stanie, jeśli znajdziesz się po złej stronie prawa.

Zacznijmy!

Czy możesz łowić ryby na polu golfowym?

Więc chcesz łowić ryby na polu golfowym. Nie jesteś jedynym wędkarzem, który wpadł na ten pomysł, ale to, czy jest to dozwolone, zależy od stanu pobliskiego pola golfowego.

Pola golfowe mogą być publiczne, prywatne lub półprywatne. Wyjaśnijmy więcej i co to oznacza dla Twoich wędkarskich aspiracji.

Prywatne pola golfowe

Prywatne pole golfowe zwykle wymaga członkostwa, aby nawet wejść na teren. Są to zamknięte kursy, dzięki którym poczujesz się jak VIP, jeśli masz szczęście przekroczyć próg.

Ponieważ tylko wybrani członkowie mogą przebywać na terenie, możesz zapewnić, że pole golfowe nigdy nie będzie zbyt zatłoczone.

Co więcej, pole jest zwykle utrzymywane w nieskazitelnym stanie, ponieważ wygląd pola musi odpowiadać opłatom członkowskim, które płacą golfiści.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, prywatne pole golfowe jest rzeczywiście własnością prywatną. Ponieważ miałeś szczęście, że zaproszono Cię na grę w golfa na prywatnym polu, możesz po prostu znać właściciela ziemskiego. Jeśli tak, to możesz być w stanie łowić ryby, jeśli uda ci się nakłonić ich do wyrażenia zgody na twoją propozycję.

Jeśli jednak dostęp do prywatnego kursu uzyskałeś tylko za pośrednictwem znajomego znajomego (lub kolegi kolegi), to musiałbyś spotkać się z właścicielem gruntu i poprosić o przywileje wędkarskie.

Półprywatne pola golfowe

Kolejny rodzaj pola golfowego to pole półprywatne. Te kursy są jednocześnie publiczne i prywatne.

Innymi słowy, publiczność może swobodnie grać w golfa na półprywatnym polu, ale ci, którzy chcą dostępu do bardziej ekskluzywnych przywilejów, mogą zapłacić składkę członkowską.

Ze względu na dodatkowe fundusze, jakie półprywatne pole golfowe otrzymuje od płacących członków, personel może sobie pozwolić na utrzymanie dobrego wyglądu pola. Stan pola nie będzie tak fajny jak w pełni prywatne pole golfowe, ale też nie będzie straszny.

Ponieważ te pola golfowe są tylko półprywatne, prawdopodobnie ktoś jest zaangażowany jako właściciel. Po raz kolejny, jeśli chcesz łowić ryby na półprywatnym polu golfowym, będziesz musiał znaleźć właściciela.

Publiczne pola golfowe

Ostatnim rodzajem pola golfowego jest publiczne pole golfowe. Jak sama nazwa wskazuje, kursy te są otwarte dla publiczności.

Od początkujących golfistów po bardziej doświadczonych profesjonalistów, ludzie będą się tutaj spotykać, ponieważ golf na polu publicznym jest tańszy niż na półprywatnym, a zwłaszcza prywatnym.

Stan pola nie będzie tak dobry ze względu na duże tłumy, jakie przyjmuje publiczne pole golfowe. Ponadto finansowanie może być rzadsze. Mimo to, jeśli masz oko na jezioro lub staw na publicznym torze, możesz nie mieć nic przeciwko kondycji reszty.

Nawet jeśli nie ma wyznaczonego właściciela, jak w przypadku półprywatnych i prywatnych pól golfowych, pole publiczne nadal ma dozorcę. Musiałbyś przez nie przejść, zanim zaczniesz łowić.

Jak uzyskać pozwolenie na łowienie ryb na polu golfowym?

Teraz wiesz, że bez względu na rodzaj pola golfowego, o którym mówimy, nie możesz tak po prostu wskoczyć na nie ze swoim sprzętem wędkarskim i oczekiwać, że będziesz łowić bez konsekwencji. Potrzebujesz pozwolenia. Oto, jak możesz to zrobić.

Zapytaj właściwe strony

Pierwszą rzeczą jest znalezienie odpowiednich stron, aby zapytać, czy możesz łowić ryby.

Podsumowując ostatni odcinek, jeśli jest to prywatne pole golfowe, musisz znaleźć właściciela gruntu. Może to dotyczyć kursu półprywatnego, ale możesz też porozmawiać z dozorcą.

Lepiej jest przejść przez dozorcę, jeśli pole jest również własnością publiczną.

Oto kolejna droga do rozważenia. Jeśli pole golfowe sąsiaduje z rzędem domów, istnieje spora szansa, że ​​jedna z nieruchomości właściciela domu będzie pokrywać się z polem. Jeśli tak i jeśli ta część jeziora lub strumienia znajduje się na terenie właściciela domu, możesz poprosić go o pozwolenie na łowienie ryb.

Nadal zalecamy również zielone światło od dozorcy lub właściciela ziemskiego. W końcu, jeśli sprowadza się to do bitwy o granice własności między właścicielem gruntu a właścicielem domu, będziesz chciał, aby twoje bazy były objęte ochroną.

Jak znaleźć osoby, które są właścicielami lub zarządzają polem golfowym? Cóż, zacznij od przyjaciela lub kolegi, który w pierwszej kolejności zabrał cię na kurs. Kogo oni znają?

Jeśli nie mogą ci pomóc, zacznij wypytywać, aż znajdziesz odpowiednią osobę, z którą możesz się skontaktować. Nawet jeśli masz ich informacje, nie sięgaj od razu i proś o pozwolenie na wędkowanie. Zamiast tego poświęć trochę czasu na ich poznanie, podsmaż trochę, a następnie zgłoś swoją prośbę.

Znajdź pracę na polu golfowym

Lub, jeśli wolisz pominąć wszystkie uprzejmości, niektórzy szczególnie oddani wędkarze zaczęli pracować na polu golfowym. Bycie pracownikiem kursu ma swoje zalety, w tym możliwość łowienia ryb tam, gdzie chcesz na kursie.

No dobrze, ale co jeśli masz już pracę na pełen etat? Następnie pracuj na kursie w niepełnym wymiarze godzin lub nawet jako wolontariusz! Nie próbujesz tutaj zrobić kariery. Po prostu chcesz łowić ryby na polu golfowym.

Co się stanie, jeśli łowisz na polu golfowym bez pozwolenia?

Niektóre zasoby zalecają, aby poczekać do zmroku i wkraść się na teren pola golfowego ze swoim sprzętem wędkarskim. Nigdy tego nie sugerujemy, ponieważ jest to nielegalne!

Jasne, może nie zostaniesz złapany, zwłaszcza że nawet dozorcy nie pozostają na polu golfowym na zawsze. Ale co, jeśli zostaniesz złapany?

Cóż, wtedy zostałbyś oskarżony o wtargnięcie na teren prywatny, pod warunkiem, że pole golfowe jest prywatne lub półprywatne.

Nawiasem mówiąc, chociaż nie słyszysz o tym tak często, wkroczenie może mieć miejsce również na terenie publicznym.

Wtargnięcie często wiąże się z wejściem na posesję, która nie należy do ciebie. W wielu częściach kraju nadal uważa się za wkroczenie, jeśli właściciel zażąda, abyś opuścił, ale ty odmówisz.

Więc co się z tobą dzieje w tym momencie? To zależy od tego, jak czysty jest twój rejestr karny. Oto niektóre z kar, które możesz ponieść.

Grzywny

Jeśli jest to twoje pierwsze przestępstwo kryminalne, a także twoje pierwsze naruszenie, prawdopodobnie jedyną karą, z jaką musiałbyś się spotkać w tym czasie, jest grzywna. To prawda, nawet jeśli masz kryminalną przeszłość, ale nie wkraczałeś wcześniej na tę posiadłość.

Wysokość grzywny zależy od tego, w jakim kraju mieszkasz i od charakteru przestępstwa. Możesz być zobowiązany do zapłaty co najmniej kilkuset dolarów, ale w innych przypadkach może to być kilka tysięcy dolarów.

Oprócz grzywien, które musisz zapłacić za wkroczenie na własność prywatną lub publiczną, zostaną Ci naliczone koszty sądowe, zwłaszcza jeśli Twoja sprawa trafi do sądu. Koszty sądowe pokrywają pieniądze, które prokurator lub sąd musi zapłacić, aby zapewnić, że wymiar sprawiedliwości może odegrać swoją konkretną sprawę.

Trzeba przyznać, że koszty sądowe w większości przypadków nie są przesadnie wysokie i często kosztują kilkaset dolarów. Mimo to nadal obciążają Twój portfel.

Staż

W przypadku wtargnięcia na własność publiczną lub prywatną, która jest uważana za bardziej znaczącą, możesz spodziewać się zawieszenia za nielegalne łowienie ryb na polu golfowym. Okres próby wynosi średnio 12 miesięcy, ale nierzadko zdarza się, że próba trwa dłużej.

Osoby w okresie próbnym muszą przestrzegać określonych zasad dotyczących okresu próbnego. Zazwyczaj oprócz okresu próbnego będziesz musiał zapłacić koszty sądowe i grzywny. Oczekuje się również, że w okresie próbnym nie będziesz łamać żadnych dalszych przepisów.

Jeśli złamiesz prawo, naruszysz prawo lub w inny sposób, możesz zostać osadzony w więzieniu i/lub twój okres próbny może zostać wydłużony jeszcze bardziej.

Czas więzienia

Jeśli jesteś wielokrotnym przestępcą lub masz poważną przeszłość kryminalną, możesz zostać osadzony w więzieniu za swoje przestępstwo. Wyroki pozbawienia wolności zazwyczaj nie są bardzo długie, trwają najwyżej kilka miesięcy. Mimo to, pobyt w więzieniu nie wygląda dobrze w twoich aktach!

Końcowe przemyślenia

Nie wolno łowić ryb na polu golfowym bez uprzedniego porozmawiania z właścicielem gruntu, dozorcą lub nawet pobliskim właścicielem domu. Rażące lekceważenie zasad i łamanie prawa może skutkować grzywną, zawieszeniem, a nawet karą pozbawienia wolności, więc najpierw uzyskaj odpowiednie pozwolenia.

Albo, jeszcze lepiej, znajdź miejsce, w którym możesz łowić bez konsekwencji prawnych!