Czy łuki bloczkowe są legalne w Nowym Jorku?

Dla podróżującego łucznika ważne jest, aby był świadomy przepisów dotyczących broni w różnych miejscach, do których podróżuje. Jest to szczególnie ważne, jeśli preferuje łuk bloczkowy, który prawdopodobnie przyciągnie wzrok funkcjonariusza ochrony podczas przechodzenia przez aparat rentgenowski.

A co, jeśli podróżujesz do Nowego Jorku? Czy są tam legalne? Łuki bloczkowe są legalne w Nowym Jorku, ale to nie znaczy, że noszenie jednego w Wielkim Jabłku nie przyciągnie uwagi władz. Przepisy dotyczące używania łuków bloczkowych w Nowym Jorku są trudne, ale zasadniczo nie są one uważane za broń, chyba że właściciel zamierza użyć jej do wyrządzenia komuś krzywdy.

Oczywiście jest to dość niejednoznaczny standard definiowania broni i może być trudno stwierdzić, czy ktoś naprawdę zamierzał kogoś skrzywdzić, czy nie. Jeśli zamierzasz zabrać swój sprzęt do Nowego Jorku, ale nie chcesz wylądować na posterunku policji z powodu nieporozumień, oto kilka wskazówek, jak upewnić się, że wizyta odbędzie się zgodnie z planem.

Upewnij się, że Twój łuk bloczkowy jest legalny w Nowym Jorku

Przepisy obowiązujące w Nowym Jorku stanowią, że łuk można sklasyfikować jako „niebezpieczny instrument”, a funkcjonariusze określą, czy twój instrument jest niebezpieczny, czy nie, głównie na podstawie tego, jak się z nim obchodzisz.

Ponieważ są odpowiedzialni za bezpieczeństwo publiczne, prawdopodobnie będą wydawać się zagrożeniem bezpieczeństwa, jeśli zobaczą, że nosisz jakikolwiek łuk, zwłaszcza łuk bloczkowy. Dlatego większość ograniczeń prawnych w Nowym Jorku wiąże się z odpowiednim ukrywaniem.

Jednym z najlepszych sposobów, aby jasno powiedzieć, że nie próbujesz nikomu zagrażać, jest bezpieczne ukrycie łuku w nieokreślonej sprawie. Ciężko jest zagrozić ludziom kawałkiem plastiku. Możesz go nawet schować do bagażu. Dopóki nie jest łatwo dostępny (na przykład w dłoni), powinieneś być w stanie podróżować z łukiem bez żadnych czkawek.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, noszenie łuku bez naciągu to świetny sposób na pokazanie podejrzanym funkcjonariuszom, że nie zamierzasz używać łuku publicznie.

Jeśli chodzi o strzały, zwykle obowiązuje zasada kamuflażu. Władze proszą o ukrycie swoich strzał, a czasem nawet odłączenie głów. Jeśli funkcjonariusz poprosi cię o to, najlepiej zastosuj się i zastosuj się łaskawie.

Jeśli przebywasz w Nowym Jorku przez dłuższy czas lub chcesz się tam przeprowadzić, dobrym pomysłem może być również wzięcie udziału w kursach dotyczących bezpieczeństwa, o których możesz dowiedzieć się więcej na ten temat. bowhunter-ed.com

Gdzie mogę legalnie używać mojego łuku bloczkowego w Nowym Jorku?

Najlepiej strzelać z łuku bloczkowego na strzelnicy łuczniczej, ale jeśli szukasz innego miejsca do strzelania, Nowy Jork ma kilka ograniczeń, o których warto wiedzieć. Oto miejsca/warunki, w których się znajduje nielegalny strzelać z broni palnej, łuku lub kuszy:

  • jeśli strzała przechodzi nad publiczną autostradą
  • w odległości 150 stóp od szkoły, placu zabaw, zajmowanej fabryki lub kościoła
  • w odległości 150 stóp od mieszkania, budynku gospodarczego lub konstrukcji, która jest zajęta lub używana, chyba że jesteś właścicielem lub dzierżawisz go lub jesteś członkiem najbliższej rodziny lub pracownikiem właściciela lub masz jego zgodę
  • możesz polować na ptactwo wodne w odległości 500 stóp od budynku mieszkalnego lub budynku publicznego, o ile nie znajduje się ono w odległości 150 stóp od kierunku, w którym celujesz z łuku

Jeśli potrzebujesz wyjaśnień na temat którejkolwiek z wymienionych struktur lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat przepisów dotyczących polowań w Nowym Jorku, możesz je znaleźć pod adresem dec.ny.gov

W przypadku strzelania do mieszkań, powiedzmy, na podwórku, musisz bardzo uważać, aby nie celować w obiekty, których nie posiadasz. Nawet jeśli masz pozwolenie sąsiada, nadal może się zdarzyć, że coś pójdzie nie tak i wytoczysz pozew.

Jeśli nie masz przestrzeni wewnętrznej lub dużego podwórka z dużą ilością miejsca do strzelania, lepiej znajdź strzelnicę łuczniczą, aby ćwiczyć umiejętności polowania na łuk.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe dotyczące używania łuku w Nowym Jorku?

Nie jest jasne, czy w Nowym Jorku obowiązują przepisy ograniczające, ile lat trzeba mieć, aby mieć przy sobie łuk bloczkowy, ale prawo stanu Nowy Jork mówi, że myśliwi muszą mieć co najmniej 12 lat. Departament Ochrony Środowiska w Nowym Jorku oferuje również kurs edukacyjny Bowhunter, dla którego minimalny wiek to 11 lat.

Myśliwi poniżej 12 roku życia mogą towarzyszyć myśliwym licencjonowanym, ale nie mogą w żaden sposób brać udziału w polowaniu.

Czy potrzebuję licencji na zakup łuku w Nowym Jorku?

Łuki bloczkowe można kupić w sklepie i przez Internet bez licencji, ale jeśli chcesz strzelać jednym w Nowym Jorku, potrzebujesz licencji, aby to zrobić. Aby uzyskać licencję, należy odbyć dwa kursy: kurs szkoleniowy dla myśliwych i zatwierdzony kurs edukacyjny myśliwego. Ten drugi kurs ma pomóc w zapoznaniu się ze specyficznymi przepisami dotyczącymi polowania na łuki w Nowym Jorku, a oba kursy mogą wziąć udział online przez każdego, kto ukończył 11 lat.

Nie musisz być mieszkańcem Nowego Jorku, aby wziąć udział w tych kursach online, ale na ukończenie każdego z nich potrzebujesz około sześciu godzin.

Nie ma ograniczeń co do liczby kursów, a po jego zdaniu wystarczy uiścić opłatę w wysokości 30 USD.

Po uzyskaniu licencji upewnij się, że znasz obowiązujące w Nowym Jorku przepisy dotyczące polowania na łuki. Polowanie na dzikie zwierzęta jest nielegalne:

  • na lub w pojeździe silnikowym bez odpowiedniego zezwolenia
  • za pomocą świateł pojazdu
  • na lub z drogi publicznej
  • Z łukiem wyposażonym w jakiekolwiek urządzenie mechaniczne, które jest przymocowane do łuku (inne niż cięciwa) do naciągania, trzymania lub zwalniania cięciwy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej fizycznie posiadającej Zmodyfikowane zezwolenie na łuk długi (łuki złożone są legalne)
  • Ze strzałą z wybuchowym grotem lub drzewcem
  • Z dowolnym urządzeniem zaprojektowanym lub przeznaczonym do dostarczania leków zwierzęciu

Pamiętaj również, że twoja licencja łowiecka nie pozwala na polowanie na jakikolwiek rodzaj dzikiej przyrody. Istnieją listy chronionych i niechronionych dzikich zwierząt i tylko te niechronione mogą zostać zastrzelone lub zabrane bez ograniczeń w dowolnym momencie. Należą do nich jeżozwierz, wiewiórka czerwona, świstak, wiewiórka, wróbel angielski, szpak, gołąb skalny i papuga mniszka.

W Nowym Jorku wiele gatunków, zwłaszcza zagrożonych, jest chronionych. Należą do nich między innymi ptaki śpiewające, jastrzębie i sowy.

W przypadku gatunków zwierzyny łownej, takich jak jelenie, można je łowić lub zastrzelić tylko podczas sezonu łowieckiego lub zgodnie z podsumowaniem przewodników łowieckich. Podczas polowania na zwierzynę strzelecką na licencjonowanych rezerwatach strzeleckich, myśliwi muszą przestrzegać regulaminu określonego przez ten rezerwat.