Czy łowienie ryb w nocy jest legalne?

Zazwyczaj lubisz rozpoczynać dzień wędkowania przed wschodem słońca, a następnie owijać się, gdy zachodzi słońce. Nigdy wcześniej nie byłeś na łodzi rybackiej po zmroku, ale zawsze byłeś ciekawy. Jeśli chciałeś łowić w nocy, czy jest to w ogóle legalne?

W większości stanów w całym kraju łowienie ryb nocą jest legalne. Dla tych, którzy nie chcą wędkować w wodzie po zmroku, nieprzestrzeganie zasad zwykle skutkuje grzywną, ale w niektórych przypadkach może prowadzić do więzienia.

Ten przewodnik po połowach nocnych w pierwszej kolejności omówi legalność tej działalności. Następnie zastanowimy się, czy łowienie w nocy jest lepsze niż łowienie w dzień. Podzielimy się również kilkoma wskazówkami dotyczącymi nocnych połowów, więc czytaj dalej!

W tych stanach obowiązują zasady dotyczące łowienia ryb nocą

Jak wspomnieliśmy we wstępie, większość stanów w Stanach Zjednoczonych nie ma żadnych przepisów zabraniających łowienia ryb nocą. Jednak to, że nie ma tego w żadnej księdze prawnej, nie oznacza, że ​​możesz łowić wszędzie.

Na przykład, jeśli mieszkasz w stanie, w którym można łowić ryby w nocy, ale park ma przy wejściu tabliczkę informującą, że jest otwarty tylko od świtu do zmierzchu, możesz mieć kłopoty łowiąc tam po zmroku (lub robiąc cokolwiek tam po zmroku).

Ponadto nawet stany, które zezwalają na nocne połowy, mogą nie zezwalać na to wszędzie. Zawsze przed wyjazdem powinieneś poczytać o jeziorze, rzece lub oceanie, które odwiedzasz.

Mając to wszystko na uwadze, oto kilka stanów, które zabraniają lub zdecydowanie zniechęcają do nocnych połowów.

Kalifornia

Jeśli uprawiasz jakiekolwiek sporty wędkarskie w słonej wodzie w Kalifornii, nie możesz zabrać do domu bezkręgowców, które złowisz po zachodzie słońca. Wyjątki są tylko wtedy, gdy łowisz w zatokach San Pablo i San Francisco. W wodach Golden Gate Bridge nie można również łowić ryb po zmroku.

Jeśli jesteś w pobliżu wyspy San Miguel, możesz zakotwiczyć łódź rybacką na noc tylko w Cuyler Harbor i Tyler Bight.

Gruzja

W niektórych miejscach na południu stanu Georgia nocne połowy nie są dozwolone. Dotyczy to Gór Skalistych, Smith Creek, zlewni Conasauga, rzeki Chattahoochee, Rock Creek i jeziora Dockery.

Iowa

Jeziora Iowa są zamknięte dla wszelkiego rodzaju łodzi po 22:30. Stan nie zakazuje kategorycznie nocnych połowów, ale jeśli nie możesz wpłynąć łodzią do jeziora, nie możesz łowić większości rodzajów (z wyjątkiem Wędkarstwo muchowe).

Zwróć uwagę, że ta zasada dotyczy tylko jezior.

Maryland

W stanie Maryland nie można łowić basów pasiastych w zatoce Chesapeake i mieć je na łodzi rybackiej po północy do 5 rano. Zasada ta obowiązuje również w przypadku połowów w dopływach pływowych zatoki.

Co więcej, nie można łowić w wodach bez pływów, w których występują pstrągi, od 22:00 do 5:30

Otwór wędkarski Battie Mixon jest niedostępny codziennie o zachodzie słońca po godzinie, aż do godziny przed wschodem słońca.

Minnesota

Wędkarze, którzy dzwonią do Minnesoty do domu, mogą założyć pułapki do łapania raków przez noc od kwietnia do końca listopada, ale pułapek nie można sprawdzać po zachodzie słońca do godziny przed wschodem słońca.

Kiedy jesteś w dopływach Jeziora Górnego poza pewnymi granicami, musisz wyjechać godzinę po zachodzie słońca.

Jeśli na wodach śródlądowych poszukujesz pstrąga potokowego, możesz złowić te ryby tylko do godziny 23:00

Missouri

Południowy stan Missouri nakazuje, aby po północy nie można łowić ryb niezwiązanych z dziczyzną między Pike County Salt River a Sand Chute.

Montana

Rzeka Madison w Montanie jest popularnym miejscem do wędkowania, więc ma sens, że istnieją tutaj przepisy prawne. od 15 lipcaten do 15 sierpniatenw tym miejscu nie wolno łowić ryb od 14 do północy.

Nebraska

W Nebrasce można łowić ryby w jeziorze Island Lake od godziny przed wschodem słońca do godziny po jego zachodzie. DeSoto National Wildlife Refuge i Boyer Chute National Wildlife Refuge są zamykane 30 minut po zachodzie słońca.

Jeśli chcesz łowić ryby inne niż dziczyzna i wiosłonosy między rzeką Big Sioux a rzeką Missouri, w tym w rejonie oznaczonym milą 734 i zaporą Gavins Point, możesz to robić tylko w godzinach od 7:00 do 19:00 od 1 października.st do 31st.

New Hampshire

Jeśli łowisz gatunki inne niż łososie, pstrągi hybrydowe, pstrągi jeziorowe, pstrągi tęczowe, pstrągi potokowe i pstrągi potokowe w New Hampshire, nie obowiązują żadne przepisy dotyczące połowów. Łowiąc powyższą rybę, możesz to zrobić tylko na godzinę przed wschodem słońca przez dwie godziny po zachodzie słońca.

Inaczej jest w rzece Ammonoosuc, gdzie pstrągi potokowe można łowić o każdej porze, pod warunkiem, że jest to aktywny sezon wędkarski.

Nowy Jork

Wielki stan Nowy Jork ma wiele ukochanych zbiorników słodkowodnych. Łowienie większości z nich nocą to ryzykowna propozycja.

W Lake Ontario Tributary musisz przestać łowić 30 minut po zachodzie słońca. Istnieją pewne wyjątki, takie jak łowienie ryb przy moście Dexter Route 180, jeziorze Ontario w górę rzeki lub w Black River. Wtedy możesz łowić w dowolnym momencie.

Jezioro Champlain Tributary zabrania wędkarzom wędkowania 30 minut po zachodzie słońca między 15 czerwcaten i 31 grudniastzwłaszcza na obszarach takich jak North Branch Bouquet i jej dopływy, Bouquet River, Rainbow Falls i jej górny most kolejowy, Ausable River, Imperial Dam i Saranac River przez pobliski most Catherine Street.

Ponadto w rzece Salmon w hrabstwie Oswego i powiązanych z nią dopływach można łowić w nocy od 1 kwietniast do 14 sierpniaten ale poza tym musisz opuścić 30 minut po zachodzie słońca.

Oregon

Możesz łowić sielawę, pstrąga, jesiotra, stalogłowa, wołodę i łososia, a nawet zabrać je do domu, jeśli robisz to w ciągu dnia w Oregonie. W nocy, czyli godzinę po zachodzie słońca, te zasady się zmieniają. Nie wolno łowić ryb.

Możesz łowić ryby w Miller Lake i Lake of the Woods w dowolnym momencie i przynieść do domu każdą znalezioną rybę, ale to wyjątek. W przeciwnym razie Woodburn Pond i St. Louis Pond egzekwują powyższe zasady.

Tennessee

W wielu częściach Tennessee można łowić ryby tylko w ograniczonym czasie.

Jeśli łowisz w Green Cove Pond, musisz wyjść pół godziny po zachodzie słońca. Dotyczy to również New Lake, znanego również jako Lewisburg City Lake, a także Citico Creek i jego południowych i północnych rozwidlenia.

Pin Oak Lake w Parku Stanowym Natchez Trace nie pozwala na łowienie ryb po północy od 1 kwietniast do 30 wrześniaten jeśli używasz linek do dzbanków, ale dotyczy to tylko niedziel.

Jezioro Garrett nie ma żadnych ograniczeń, więc wybierz się tam, jeśli chcesz łowić po zmroku!

Wirginia

Crooked Creek Fishing Area i Clinch Mountain w Wirginii wymagają zaprzestania połowów godzinę po zachodzie słońca. Jeśli łowisz ryby w Blue Ridge Parkway, czas połowów kończy się 30 minut po zachodzie słońca.

Co się stanie, jeśli zostaniesz złapany na ryby w nocy?

Jeśli łowisz ryby w akwenie w stanie, w którym jest to nielegalne, jakie są tego konsekwencje?

Zwykle jest to w porządku, ale nie bądź zbyt pobłażliwy.

Powodem, dla którego powyższe stany zabraniają połowów po określonych godzinach, jest zapobieganie przełowieniu.

Przełowienie, jeśli nie jesteś zaznajomiony, występuje, gdy ryby w zbiorniku wodnym znikają szybciej niż ryby mogą być naturalnie uzupełnione poprzez rozmnażanie lub ryby są uzupełniane ręcznie.

Ryby żyjące w tych wodach są słabo zaludnione. To z kolei wpływa na resztę łańcucha pokarmowego, ponieważ większe gatunki ryb żywią się niedostatecznie zaludnionymi rybami, ale teraz nie mogą. Gatunki ryb, które żywią się tą większą rybą, mają przerwaną dietę i tak dalej.

Każdy zbiornik wodny może stać się podatny na przełowienie, od oceanów po jeziora, rzeki, tereny podmokłe i stawy. Ryby mogą stać się rzadsze w wyniku przełowienia, zmniejsza się poziom biomasy, a wzrost biologiczny może również spowolnić lub zatrzymać się.

Ponieważ konsekwencje przełowienia przez wędkarzy są często dość poważne, kary też są. Ustawa o zrównoważonych rybakach z 1996 roku to przepis, który próbuje zakazać nadmiernego połowu. Naruszenie tej zasady może skutkować karą grzywny sięgającą 100 000 USD.

Możesz również zostać skazany na sześć miesięcy lub zapłacić zarówno grzywnę, jak i odsiedzieć karę.

Nawiasem mówiąc, te kary następują po każdym wykroczeniu. Na pewno nie warto być recydywistą!

Czy wędkowanie w nocy jest lepsze niż wędkowanie w ciągu dnia?

To powiedziawszy, z pewnością możemy zrozumieć, skąd bierze się urok do nocnych połowów. Jeśli wiesz gdzieś w swoim stanie, gdzie jest to legalne, powinieneś zaplanować nocną wyprawę wędkarską z tych powodów.

Mniej konkurencji

Budzisz się bladym świtem, aby łowić ryby, bo chcesz pokonać wszystkich innych wędkarzy, którzy gromadzą się nad Twoim ulubionym jeziorem lub stawem? W takim razie nocne łowienie może być tylko zmianą w rutynie, której potrzebujesz.

W nocy większość wędkarzy odłożyła już czapki i przeszła na emeryturę na cały dzień. Nie oznacza to, że jezioro lub ocean będą całkowicie puste. Inni wędkarze, tacy jak ty, będą chcieli sprawdzić, czy nocne łowienie jest wszystkim, czym jest.

To powiedziawszy, w porównaniu z godzinami dziennymi, dzielisz wody ze znacznie mniejszą liczbą wędkarzy. To oznacza więcej ryb dla każdego!

Więcej aktywności ryb

Mówiąc o rybach, wielu wędkarzy zgadza się, że ryby są dość aktywne w nocy. Powody, dla których uruchamiamy gamę.

Niektórzy wędkarze twierdzą, że ryby są aktywne z powodu faz księżyca. Inni uważają, że nocą na powierzchni wody jest mniej zamieszania niż w dzień, więc ryby czują się bardziej komfortowo.

Tak czy inaczej, jeśli zwykle masz przyzwoite szczęście w stawie lub ujściu rzeki w dzień, spróbuj w nocy. Możesz być jeszcze bardziej zamożny.

O wiele wygodniejszy

Oto korzyść dla wędkarza. Wędkowanie w nocy jest o wiele wygodniejsze.

Na początek nie ma słońca, co oznacza, że ​​nie można się poparzyć. Możesz zrezygnować z kremu z filtrem i nie martwić się o niepochlebną opaleniznę rolnika, co jest miłe. Na domiar złego brak słońca oznacza mniej ciepła.

Niższe temperatury nie spocą, chyba że jest wilgotna, parna letnia noc. Będziesz chciał łowić godzinami, ponieważ warunki są tak dobre!

Jest wyjątkowy

Nawet jeśli lubisz łowić ryby, po pewnym czasie może to stać się rutyną. Łowiąc w nocy, potrząsasz rutyną i na nowo rozpalasz iskrę, która jest twoją miłością do wędkowania.

Wskazówki dotyczące wędkowania w nocy

Nawet jeśli jesteś doświadczonym wędkarzem, łowienie w nocy to coś innego niż robienie tego samego w dzień. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć drogę do sukcesu wędkarskiego!

Przyjedź tam wcześnie

Nawigacja łodzią rybacką w ciemności może być szczególnie trudna i dezorientująca. Możesz zgubić się w jeziorze lub rzece, które dobrze znasz, a w oceanie błędna orientacja jest niebezpieczna.

Zaplanuj przyjazd przed zachodem słońca, abyś mógł łatwo dotrzeć do swojego ulubionego miejsca do wędkowania.

Podążaj za Księżycem

Potwierdzając związek między rybami a fazami księżyca, niektórzy wędkarze przysięgają, że łowią w zależności od pory księżyca. Najlepsza jest pełnia księżyca, a ryby można łowić w ciągu trzech dni od pojawienia się dużego, pięknego i dojrzałego księżyca.

Jeśli przegapisz fazę pełni księżyca, kwadra księżyca to kolejny dobry czas na nocne wędkowanie!

Użyj niektórych sztucznych przynęt

Żywa przynęta jest przydatna podczas nocnego łowienia, ale nie przy zbyt niskiej temperaturze wody. Głośna sztuczna przynęta zwisająca bliżej powierzchni wody może wyciągnąć bas, podczas gdy błystka umieszczona w pobliżu zarośli lub skalistego brzegu może również sprawić, że bas będzie płynął w twoją stronę.

Przynieś Światło

Nie chciałbyś czuć naciągania linki i nie móc zobaczyć, czy to ryba, czy kępa wodorostów. Potrzebujesz źródła światła, a my polecamy czołówkę. Możesz oświetlać drogę godzinami i mieć wolne ręce!

To powiedziawszy, uważaj, aby nie przechylać czaszki, aby światło latarki czołowej padało na wodę. Źródła światła, zwłaszcza w ciemną noc, mogą wystraszyć ryby.

Końcowe przemyślenia

W większej części kraju łowienie ryb nocą jest legalną działalnością. Zawsze zalecamy trzykrotne sprawdzenie zasad dotyczących pobliskiego jeziora, oceanu lub rzeki przed wyruszeniem w podróż. Jeśli tego nie zrobisz, możesz ponieść ogromne grzywny i możliwy karę więzienia!