Czy łowienie ryb podczas czerwonej fali jest bezpieczne?

Wędkarstwo to hobby i styl życia, które podziela i lubi wiele osób na całym świecie. Niektórzy po prostu uczestniczą w sporcie, inni jako zawód, a inni jako podstawowe źródło pożywienia. Ponieważ wody na całym świecie stają się coraz bardziej zanieczyszczone, niektóre wody przynoszą brązowe, czerwone lub mętne pływy. Mogą one być niepokojące dla wielu mieszkańców obszarów przybrzeżnych i powodować odkładanie połowów do czasu, aż woda się oczyści.

Czy łowienie ryb podczas Czerwonego Przypływu jest bezpieczne? W czasie Czerwonego Przypływu można łowić ryby, ale nie jest to zalecane. Czerwony przypływ może zabić i zanieczyścić różnorodne życie morskie i jest szkodliwy dla ludzi. Większość ludzi cierpi z powodu spożywania skorupiaków, wdychania toksyn lub kontaktu ze skórą.

Czerwona fala występuje naturalnie w wielu obszarach przybrzeżnych na całym świecie. Jednak zanieczyszczenie wody przez ludzkie ścieki i spływy rolnicze spowodowało niebezpieczne poziomy toksyn na niektórych obszarach. Te czerwone przypływy są również powszechnie znane jako szkodliwe zakwity glonów. Kiedy glony są w dużym stężeniu, to znaczy, gdy woda wydaje się przebarwiona i mętna. Te nienaturalne i o wysokim stężeniu obszary są często kojarzone ze śmiertelnością mórz i dzikich zwierząt oraz szkodliwym narażeniem człowieka.

Czy łowienie ryb podczas czerwonego przypływu jest bezpieczne?

Czerwony przypływ jest najczęściej spotykany w Stanach Zjednoczonych w płytkich pływach wzdłuż zachodniego Oceanu Atlantyckiego, Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i wschodniego Pacyfiku. Wiele szkodliwych zakwitów zostało zidentyfikowanych u wybrzeży Florydy i Maine.

Według Florida Fish and Wildlife Conservation Commission wiele czerwonych przypływów wytwarza toksyny i chemikalia, które są szkodliwe, a nawet śmiertelne dla organizmów morskich i ludzi. Na Florydzie organizmy wytwarzają brevetoksyny, które atakują centralny układ nerwowy ryb i innych kręgowców. To właśnie powoduje śmierć zwierząt.

Komisja Konserwacyjna stwierdza również, że działanie fal w zakażonej wodzie powoduje pękanie komórek i uwalnianie toksyn do powietrza. Jest to najczęstszy sposób na ludzi, a wiadomo, że toksyny w powietrzu powodują podrażnienie dróg oddechowych. Jeśli masz wcześniej istniejące choroby układu oddechowego (astma, rozedma płuc itp.), toksyczne powietrze może prowadzić do poważnych, a nawet śmiertelnych chorób.

Czytać  Czy plecionka naprawdę rzuca dalej?

Narażenie na skażoną wodę może również powodować u niektórych osób podrażnienie skóry i pieczenie oczu. Najczęściej zdarza się to podczas pływania w zakażonych wodach, ale może również wystąpić na statku rybackim. Każdy z tych objawów, a także podrażnienie dróg oddechowych, jest szczególnie powszechny u osób uczulonych na jakiekolwiek produkty roślinne.

Jeśli znajdziesz się w obszarze z widocznymi oznakami martwego życia morskiego, trzymaj się z daleka. Martwe ciała ryb i innych organizmów zwiększają poziom bakterii w wodzie. To sprawia, że ​​łowienie ryb, pływanie i pływanie łódką wśród Czerwonego Przypływu jest jeszcze bardziej niebezpieczne.

Jak czerwona fala wpływa na życie morskie?

Zakwit glonów wpływa na cały ekosystem, który napotyka. Czerwone glony wytwarzają toksyny, które zakażają wodę, powietrze, a następnie zwierzęta, które mają z nimi kontakt. Toksyny obecne w algach są szkodliwe dla ssaków, ptaków i żółwi. Większość mniejszych organizmów morskich zostanie zarażona jako pierwsza. Inne większe stworzenia morskie, takie jak delfiny i manaty, zostaną zarażone po zjedzeniu ryb, które już zostały skażone. Wiele ptaków ginie z powodu podobnego narażenia po spożyciu ryb.

Innym znanym wpływem, jaki Czerwony Przypływ ma na życie morskie, jest nagromadzenie toksyn w filtratorach mięczaków. Obejmuje to ostrygi, małże, mięśnie i inne skorupiaki. Ludzie, którzy spożywają te skażone skorupiaki, mogą doświadczyć neurotoksycznego zatrucia skorupiakami.

Czerwona fala jest nie tylko niebezpieczna dla życia morskiego z powodu toksyn, na które narażone są zwierzęta, ale także dlatego, że glony mogą również zubożać rozpuszczony tlen w wodzie, którą zamieszkują. Te martwe strefy oceaniczne są spowodowane głównie przez drobnoustroje i bakterie, które żywią się glonami, gdy umierają. To z kolei oznacza, że ​​zużywają one dużo tlenu na tym obszarze, pozostawiając niewiele dla ryb i innych organizmów morskich.

Co powoduje czerwony przypływ?

Udokumentowany u wybrzeży Florydy już w XVI wieku przez hiszpańskich odkrywców, Czerwony Przypływ może być zjawiskiem naturalnym w wielu miejscach na całym świecie. Ostatnie badania i udokumentowany wzrost czerwonych przypływów i martwych stref oceanicznych dowodzą, że wiele zakwitów glonów jest obecnie spowodowanych zanieczyszczeniem wody i zmianą klimatu.

Czytać  Z czego wykonane są kule rybackie? Dlaczego czerwony i biały?

Mikroskopijne glony są obfite w całej przestrzeni oceanu. Algi te są niezbędne dla sieci pokarmowej oceanu, wykorzystując energię słoneczną. Ponieważ jednak są niezwykle skuteczne w przyjmowaniu składników odżywczych i energii, mogą łatwo się rozmnażać. Dostarczane z nadmierną ilością składników odżywczych rozmnażają się w niekontrolowany sposób. Glony grupują się bardziej zaciekle i stają się niepożądaną masą znaną jako Czerwona Fala.

Substancje odżywcze, które odżywiają glony, zwykle pochodzą z obszarów śródlądowych, zwłaszcza z pól uprawnych, i spływają do strumieni i rzek. Gdy te składniki odżywcze dotrą do oceanu, dostarczają glonom niepotrzebnie dużą ilość pożywienia. Nie wszystkie masy glonów są czerwone, a niektóre będą miały ciemnobrązowy kolor. Kolorystyka pochodzi od gatunków glonów występujących w obszarze spływu zasilającego zanieczyszczenia śródlądowe.

Te pływy mogą trwać do roku lub dłużej w zależności od ich lokalizacji. Niektórzy będą obecni na danym obszarze tylko przez tydzień. Przez większość czasu ustępują, a następnie stają się powtarzającym się wydarzeniem w zależności od pory roku. Na tempo wzrostu glonów wpływa wiele warunków fizycznych i biologicznych, w tym ekspozycja na słońce, tempo wzrostu gatunków, zasolenie wody, wiatr i prądy wodne oraz zaopatrzenie w składniki odżywcze.

Żaden pojedynczy czynnik nie tworzy Czerwonego Przypływu. Pojawią się i znikną naturalnie, ale mogą zostać przyspieszone przez wpływ rozwoju człowieka i zanieczyszczenia. Zakwity tworzą się tylko wtedy, gdy zapewni się odpowiednią interakcję między ich biologią, chemią składników odżywczych i prądami oceanicznymi.

Inne środki ostrożności podczas czerwonego przypływu

Chociaż liczba śmiertelnych ofiar śmiertelnych związanych z Czerwonym Przypływem jest na ogół niewielka, nadal istnieją środki ostrożności, które Ty i Twoja rodzina powinniście podjąć wokół wody, w której znajdowały się glony. Jeśli zdecydujesz się łowić ryby w wodzie, która jest obecnie skażona, bądź ostrożny. Nie łap ani nie spożywaj ryb, które wydają się niespokojne lub martwe. Jeśli zdecydujesz się zjeść rybę, złapiesz ją podczas Czerwonego Przypływu, upewnij się, że są odpowiednio filetowane. W większości przypadków usuwa to potencjalnie niebezpieczne toksyny, ponieważ koncentrują się one na narządach i skrzelach. Nie jedz skorupiaków, które pochodzą z Czerwonego Przypływu. Łatwo ulegają zanieczyszczeniu, gdy filtrują wodę.

Czytać  Czy można używać baitcastera z żywą przynętą?

Będziesz także chciał uważać na zwierzęta, gdy przebywasz w obszarze z zakwitem glonów. Wiele zwierząt, takich jak psy, uwielbia pływać i bawić się w wodzie. Sama ta ekspozycja może im nie przeszkadzać, ale zwykle po pływaniu będą się myć. To z kolei wystawia je na działanie obecnych bakterii i glonów, które połykają toksyny.

Jeśli mieszkasz na obszarze o niskim poziomie wód gruntowych lub częściej występują czerwone przypływy i martwe strefy oceaniczne, pamiętaj o ostrzeżeniach o wodzie pitnej. Dostawy wody z kranu były w przeszłości skażone, a organy rządowe są zobowiązane do powiadamiania społeczeństwa, gdy picie lub gotowanie wody z kranu jest niebezpieczne. The Agencja Ochrony Środowiska ostrzega, że ​​wraz z postępującą zmianą klimatu i zanieczyszczeniem środowiska pojawi się więcej przypadków skażenia wody pitnej.
Aby uzyskać więcej informacji i alertów dotyczących Czerwonego Przypływu wzdłuż wschodniego wybrzeża i Zatoki Meksykańskiej, odwiedź stronę Strona internetowa NOAA Tides and Currents. Jeśli ty lub zwierzę byliście ostatnio narażeni na potencjalnie szkodliwy nalot glonów, skonsultuj się z lekarzem. Jeśli nie masz pewności, czy doświadczasz objawów związanych ze szkodliwymi glonami, Strona internetowa Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.