Czy łowienie na żywą przynętę jest okrutne?

Używanie żywej przynęty to technika stosowana przez entuzjastów wędkarstwa do połowu ryb. Wędkarstwo na żywą przynętę jest popularną metodą łowienia, ponieważ możesz wybrać gatunki przynęty, które są najbardziej preferowane przez rodzaj ryb, które planujesz złowić. Na przykład jednym z najlepszych sposobów na złapanie dzikiego łososia jest użycie ikry (jaj). Jest to ulubione jedzenie łososia i daje rybakowi większą szansę na oszukanie łososia w celu złapania przynęty.

Czy łowienie na żywą przynętę jest okrutne?

Łowienie na żywą przynętę może, ale nie musi być uważane za okrutne, w zależności od intencji i dostępności akceptowalnych substytutów. Używanie żywej przynęty może być uważane za okrutne, zwłaszcza jeśli łowisz i puszczasz tylko dla sportu. Jednak ogólnie uważa się, że nie jest okrutne, jeśli trzymasz ryby do jedzenia.

Łowienie na żywą przynętę to niezawodny sposób na połów określonych gatunków ryb. Istnieją alternatywy dla łowienia na żywą przynętę. Ale alternatywy dla łowienia na żywą przynętę nie są atrakcyjne dla niektórych gatunków ryb. To nie znaczy, że nie są popularne. Wiele lokalnych sklepów wędkarskich oferuje sztuczne przynęty, które bardzo dobrze radzą sobie z łowieniem lokalnych ryb.

Dlaczego więc nie wszyscy korzystają z alternatyw? Cóż, odpowiedź na to pytanie nie wynika z dostępności rodzajów przynęt dostępnych dla wędkarza. Powodem jest to, że nikt nie widzi w tym sensu. Jeśli już, to łosoś, który gryzie ikrę, jest okrutny. Rybak jest naprawdę jak osoba dostarczająca jedzenie; przynosząc ulubione danie na imprezę. Co jest w tym tak okrutnego?

Ale tak jak w przypadku każdego innego tematu na tej planecie, sprawa na tym się nie kończy. Niektóre niezwykłe żywe przynęty wywołały oburzenie ze strony obrońców praw zwierząt na całym świecie. Na przykład wielu aktywistów toleruje używanie żab jako żywej przynęty do łowienia ryb.

Czy żywe przynęty odczuwają ból?

Istoty na ogół odczuwają ból. Niektórym naukowcom udało się wykryć sygnały nerwowe u każdego rodzaju zwierzęcia, które doznało fizycznej krzywdy. To samo dotyczy nawet niektórych roślin. Żywe ryby nabijane na haczyki jako przynęty nie są wyjątkiem od tej reguły. Będą również cierpieć z powodu bólu i cierpienia z powodu uszkodzenia tkanek. Mogą również odczuwać strach przed unieruchomieniem i niezdolnością do ucieczki przed drapieżnikiem.

Czytać  Czy możesz używać wędki morskiej i kołowrotka w słodkiej wodzie?

Jednocześnie to samo dotyczy ryb, które mają zostać zahaczone, złowione i ugotowane na obiad.

Z naszych dotychczasowych ustaleń możemy wywnioskować, że większość krajów rozwiniętych ma łatwy dostęp do sztucznych przynęt. Większość krajów rozwiniętych stosuje bardzo różne metody komercyjnego połowu ryb. Dlatego łowienie na żywą przynętę powinno być minimalne. Ale to nie jest.

Powodem jest to, że bardzo trudno zrozumieć, dlaczego używanie żywej przynęty jest tak okrutne. Czy to okrutniejsze niż łowienie ryb? Ta ryba jest również żywym zwierzęciem. A biorąc pod uwagę fakt, że ryby lubią przynęty i to jest zwykle powód, dla którego gryzą przynętę, czy to naprawdę tak okrutne, aby zaoferować przyzwoity posiłek, zanim weźmiemy rybę i zrobimy z niego przyzwoity posiłek dla siebie?

Nasze uzależnienie od wędkarstwa nie jest czymś, co można zastąpić. A używanie żywych przynęt jest jak wykorzystywanie natury na naszą korzyść. Ta strzebla lub robak mogły zostać zjedzone żywcem przez te ryby, nawet bez naszej ingerencji.

Jaki wybór przynęty mają entuzjaści wędkarstwa?

Biorąc pod uwagę, że te techniki połowów są wykorzystywane do karmienia ludzi na całym świecie, okrucieństwo działania może być różne. Główne, współcześnie praktykowane opcje są następujące:

  • Żywe przynęty
  • Sztuczne przynęty
  • Bułka tarta lub podobne produkty.

Żywe przynęty

Żywe przynęty są używane do połowu różnych gatunków ryb. Jedną z ulubionych ryb wszech czasów są robaki. Robaki są również szeroko stosowane jako przynęty do połowu ryb. Do połowu ryb wykorzystywane są pijawki, owady, a nawet przynęty cięte, czyli kawałki ryb. Jednak okrucieństwo łowienia na żywą przynętę przy użyciu robaków lub pijawek nie jest tak kontrowersyjne społecznie. Poniżej wymieniliśmy niektóre z żywych przynęt, które przez niektórych są uważane za problematyczne:

  • Strzebleco nie jest rodzaj ryb, ale Kategoria ryb o małych ciałach, są szeroko stosowane do połowu okonia. Istnieje ponad 250 różnych gatunków uważanych za płotki. Minnows to jedne z najlepszych przynęt do łowienia większych ryb, które żywią się mniejszymi.
  • Żaby to najbardziej kontrowersyjne żywe przynęty używane do łowienia ryb. Mniejsze żaby są przyczepiane do haka i wrzucane do wody. Żaby również robią dobre przynęty, ale ich użycie nie jest konieczne, gdy alternatywa jest łatwo dostępna.
Czytać  Czy węzły osłabiają żyłkę?

Sztuczne przynęty

Sztuczne przynęty są dostępne w każdym lokalnym sklepie wędkarskim. Jednak lokalne sklepy wędkarskie nie są dostępne w każdym miejscu wędkowania. Kraje trzeciego świata, o których wspomnieliśmy, to jedno z tych łowisk, w których brakuje sztucznych przynęt. Ci ludzie nie mają wyboru i muszą skorzystać z innych opcji.

Jeśli chodzi o skuteczność produkowanych sztucznych przynęt, oceny niektórych z tych produktów są naprawdę świetne. Zachęcamy do przeprowadzenia due diligence na Amazon i zapoznania się z niektórymi recenzjami. Niektóre z tych produktów są łatwe do przechowywania, trwałe i bardzo skuteczne w przypadku niektórych rodzajów ryb.

Przynęta wędkarska to rodzaj sztucznej przynęty wędkarskiej, która jest używana przez wielu do przyciągania ryb. Kształt i konstrukcja zostały stworzone tak, aby były atrakcyjne dla ryb i jest to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów łowienia bez użycia żywej przynęty.

Bułka tarta

Do połowu ryb używa się również bułki tartej. Nie jest to najbardziej niezawodny sposób połowu ryb. Ale w przeszłości okazał się skuteczny. I to lepsze niż wrzucenie pustego haczyka do oceanu i modlenie się, żeby ryba ugryzła. Do połowu ryb używa się bułki tartej i płatków zbożowych, ale upewnij się, że masz więcej czasu, ponieważ może to potrwać dłużej, aby zwabić kęs.

Czy komercyjne firmy rybackie stosują techniki łowienia na żywą przynętę?

Większość ryb złowionych na świecie jest poławianych przez zawodowych rybaków z łodzi rybackich. Te statki handlowe nie stosują zwykłych metod połowu ryb. Nie są w nim w celach rekreacyjnych. Ich celem jest złapanie ogromnej liczby ryb w jak najkrótszym czasie. Aby osiągnąć ten cel, rybacy komercyjni stosują następujące metody:

  • Otaczające sieci: Sieci są szeroko stosowane do komercyjnego połowu ryb. Dwa z wielu sposobów używania sieci to niewody i włoki.
  • Sieci Sekwany: Siatki na Sekwany są jak siatki do siatkówki. Tyle że są stworzone specjalnie do połowu ryb. Sieci Sekwany są używane w jeziorach, sztucznych jeziorach lub w pobliżu plaży. Nie jest to najbardziej preferowana metoda łowienia; jednak jest szeroko stosowany do połowu niektórych rodzajów ryb.
  • Włoki: Włoki to rodzaj sieci przymocowanej do tylnej części statku, która zamiata ocean z określonym rodzajem ryb, które mają złowić. Każdy gatunek ma inny rodzaj sieci. Krewetki i homary są częściej łowione w celach handlowych tą metodą.
  • Pogłębiarki: Dragi są jak buldożery do morza. Są przymocowane do statków handlowych i mogą zamiatać duże części oceanu.
Czytać  Prosty węzeł wędkarski dla początkujących

Czy łowienie na żywą przynętę jest okrutne?

Tak i nie. Łowienie na żywą przynętę to metoda przetrwania. Niezbędna technika, na której opierają się miliony ludzi na tym świecie, aby nakarmić swoje żołądki. Jeśli celem połowów jest nakarmienie ludzi i rozwiązanie problemów związanych z głodem, to cele uświęcają środki. Robimy o wiele okrutniejsze czyny, żeby zaspokoić tę jedną potrzebę – głód. Jeśli jednak jest to łowienie dla sportu lub łapanie i wypuszczanie dla zabawy, to jest to okrutny czyn. Nie ma co dyskutować.