Czy legginsy są dobre do biegania?

Niezależnie od tego, czy trenujesz przed nadchodzącym sezonem, czy utrzymujesz kondycję między meczami, bieganie może być podstawą utrzymania dobrego poziomu wytrzymałości cardio. Jeśli biegasz w ramach treningu kondycyjnego, możesz wypróbować legginsy – w szczególności legginsy uciskowe. Dlatego:

Legginsy są dobre do biegania i gry w hokeja na trawie z kilku powodów, takich jak:

  • Zwiększony przepływ krwi do mięśni
  • Zmniejszenie obrażeń
  • Zmniejszony obrzęk
  • Szybszy czas odzyskiwania
  • Dodano komfort
  • Są modne

Jak widać, prosta para obcisłych legginsów może przynieść wiele korzyści. To trochę jak zakładanie drugiej skóry, która pomaga odciążyć ciało. Właściwie to dokładnie tak.

Chociaż z pewnością nie są tajną bronią do uzyskania formy lub jej utrzymania, legginsy są łatwym dodatkiem do twojego zestawu i są warte inwestycji. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co sprawia, że ​​legginsy to świetny wybór nie tylko do biegania.

Dlaczego powinieneś nosić legginsy

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć podczas zakładania legginsów, jest to, że naprawdę się kompresują. Są ciasne i o to chodzi. Kiedy założysz legginsy kompresyjne, zmniejsza to drganie, które jest wynikiem mocnego ruchu. Chociaż jest to miły bonus estetyczny, wykonuje również pewną ważną pracę.

Zmniejszając naturalne kołysanie swojego ciała, uwalniasz energię metaboliczną, którą można lepiej wykorzystać w innych obszarach ciała. I to nie jest tak proste, tutaj przedstawimy różne zalety legginsów.

Koncentrujemy się na korzyściach płynących z biegania. Legginsy uciskowe naprawdę błyszczą podczas aerobowych metod treningowych, takich jak bieganie. Po prostu niekoniecznie zobaczysz te same korzyści, gdy spojrzysz na podnoszenie ciężarów i trening siłowy. Poza tym i tak nie o tym jest ten artykuł. Co sprawia, że ​​legginsy są dziś popularne wśród sportowców?

Pomagają pracować mięśniom

Kiedy biegasz po dowolnej powierzchni, twardej lub miękkiej, powodujesz wibracje swojego ciała. Zwłaszcza jeśli wykonujesz ćwiczenia prędkości, które wiążą się z szybszymi, mocniejszymi uderzeniami lub ostrymi zakrętami.

Kiedy nosisz obcisłe legginsy lub jakikolwiek rodzaj sprzętu kompresyjnego, pomaga to zmniejszyć te wibracje, trzymając wszystko ciaśniej razem. Ułatwia to Twoim mięśniom przechodzenie przez procesy metaboliczne, zużywając mniej energii na walkę z wibracjami.

Legginsy nie tylko ograniczają wibracje, ale także pomagają zwiększyć przepływ krwi do nóg, a tym samym do reszty ciała, zmniejszając obciążające skutki ćwiczeń. Dzięki uciskowi na mięśnie nogi ciśnienie krwi wzrasta o niewielką wartość, co z kolei pozwala sercu na nieco mniejszą pracę, aby przepompować krew z powrotem do mięśni.

Mogą chronić przed urazami

Kwas mlekowy gromadzi się w naszych mięśniach podczas forsownych treningów i właśnie wtedy czujemy intensywne pieczenie, które zmusza nas do wytchnienia. A czasem nawet uklęknąć. Noszenie sprzętu kompresyjnego może pomóc naszemu ciału lepiej pracować podczas wykonywania ćwiczeń dynamicznych, takich jak sprint lub ćwiczenia.

Oznacza to, że możemy ćwiczyć lepiej i dłużej bez odczuwania „parzenia”. Przydaje się to nie tylko do treningu i gry, ale może pomóc nam zapobiec kontuzjom poprzez przepracowanie mięśni.

Dodatkowo legginsy mogą pomóc w problemach z elastycznością. Nie pozwolą ci od razu zrobić szpagatów. Ale dzięki dodatkowemu uciskowi stawów i mięśni nóg możesz poruszać się nieco swobodniej i czuć więcej siły podczas rozciągania. Dodając wsparcie, jest mniej prawdopodobne, że ulegniesz irytującej kontuzji spowodowanej ruchem na boisku.

Legginsy mogą zwalczać obrzęki

Obrzęk może stanowić problem, zwłaszcza w okolicy kostek i podudzi, każdego, kto biega. A wszyscy wiemy, że radzenie sobie z bólem obrzęku może naprawdę ograniczyć trening i grę. Wspomagając przepływ krwi, zmniejszając nagromadzenie kwasu mlekowego i kontrolując wibracje, legginsy mogą również zmniejszyć obrzęk występujący po treningu.

Tak więc, nie tylko pomagają podczas ćwiczeń, ale także mogą przyspieszyć powrót do zdrowia po nim. Im mniejszy obrzęk musi tolerować twoje ciało, tym więcej zasobów może wykorzystać na lepsze rzeczy, takie jak budowanie mięśni, wytrzymałość i regeneracja.

Możesz odzyskać szybciej

Ponownie, wszystko sprowadza się do presji. Kompresja i ciśnienie krwi. Legginsy mogą wykorzystywać te aspekty, aby skrócić czas regeneracji między biegami, sesjami treningowymi i dniami gry.

Zwiększając przepływ krwi do mięśni poprzez zwiększenie ciśnienia krwi, twoje ciało jest w stanie lepiej przejść przez procesy, które naprawiają tkanki rozerwane podczas ćwiczeń.

Dzięki dodatkowym korzyściom w postaci mniejszego obrzęku, mniejszej liczby kontuzji i mniejszego ogólnego wysiłku, może to być korzystne zarówno dla sportowca, jak i osoby niebędącej sportowcem.

Zalety noszenia legginsów uciskowych utrzymują się nawet po zakończeniu biegu. Zmniejszając negatywny wpływ ćwiczeń, możesz spędzać więcej czasu z korzyściami płynącymi z wykonywania pracy.

Nie możemy zapomnieć o wygodzie

Oto jedna z fizjologicznych zalet noszenia legginsów do biegania. Pomaga to nawet w dniu meczu lub na siłowni. Legginsy mogą pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo. Czasami twoje wewnętrzne uda nie mogą po prostu trzymać się od siebie z daleka.

Zapomnij na chwilę o kontuzjach związanych z treningiem. Kiedy masz do czynienia z drażniącą sytuacją klasy A, nie będziesz w najlepszej grze. Legginsy mogą pomóc w radzeniu sobie z tym, zmniejszając ruchy i dodając barierę z materiału syntetycznego, aby pomóc w tarciu i dyskomfortu.

A dzięki dostępnym oddychającym materiałom pomogą Ci zachować suchość zarówno podczas biegu, jak i po nim. Sport, ćwiczenia, trening, bieganie… wszyscy mogą skupić się trochę na „bez bólu, bez zysku”. Sposób myślenia. Ale kiedy poczujesz się bardziej komfortowo, będziesz w stanie biegać dalej, trenować ciężej i grać najlepiej jak potrafisz. Całkiem nieźle jak na parę spodni, co?

Dobrze wyglądasz na boisku i poza nim

Na końcu listy jest moda. Nie ma żadnych bezpośrednich korzyści fizjologicznych z wyglądu świeżego na boisku, ale dobry wygląd z pewnością nie ma żadnych wad. Poza tym ciężko pracowałeś dla tego ciała, czy nie powinieneś się nim trochę pochwalić? Potajemnie pokaż wyniki tych martwych ciągów. Slyly wyświetlaj wyniki tygodniowych sprintów pod górę. Zwróć uwagę na swoje 5k.

Legginsy są nie tylko przydatnym narzędziem zwiększającym wydajność, ale są również doskonałym dodatkiem do Twojej garderoby.

Czy legginsy są tego warte?

Tak – tak, są. Do biegania, sprintu, joggingu i wszelkiego rodzaju treningu dynamicznego legginsy to element garderoby, który warto mieć na sobie. Za niewielką inwestycją otrzymujesz mnóstwo korzyści, które pomogą Ci biegać dłużej i bardziej intensywnie trenować, gdy założysz buty sportowe.

Legginsy nie przyniosą takich samych korzyści podczas treningu siłowego i podnoszenia ciężarów, ale jeśli chodzi o bieganie, korzyści są tego warte. Dodatkowa wygoda pozwala nam dłużej pozostać na boisku i lepiej kontrolować naszą siłę woli. I na koniec nie zapominajmy, że dobry wygląd podczas biegu jest równie ważny jak czas regeneracji podczas treningu.

powiązana zawartość

W bieganiu buty, które nosisz, są wszystkim. Możesz mieć największą wytrzymałość i wytrzymałość na świecie, ale jeśli Twoje stopy są obolałe od źle dopasowanych butów, negatywnie wpłynie to na Twoją wydajność. Wybór butów do biegania nie powinien być zatem decyzją podjętą pochopnie. Zamiast tego chcesz poświęcić swój czas i przeprowadzić badania. Czego należy szukać w idealnym bucie do biegania?

Niedawno zdecydowałeś się na bieganie. Uwielbiasz wolność, którą czujesz, gdy robisz dobry krok, nie wspominając już o tym, jak sprawne jest bieganie. Twoim celem jest wzięcie udziału w wyścigu wcześniej niż później, a już zacząłeś się przygotowywać. Twój kumpel do biegania zasugerował, żebyś kupił skarpetki do biegania w ramach treningu, ale nie jesteś tego taki pewien. Czy skarpetki do biegania są tego warte?